Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλημέρα!Και εγώ @Αυρα87 αυπνίες φουλ!Εγώ ξυπνάω λες και έχω ξυπνητήρι στη 1.30 το βράδυ, μετά στις 3.30, μετά 5.30. Προχθές ξύπνησα 1.30 και ήμουν ξύπνια μέχρι τις 5 σερί. Βέβαια χθες σερνόμουν, έτσι; Και σήμερα έγινε ΘΑΥΜΑ!ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ!Ξύπνησα μόνο 2 φορές για τουαλέτα και το πήγα σερί μέχρι τις 10 παρά τέταρτο. Αφού ο άντρας μου μου είπε ότι τον ξύπνησα 4-5 φορές από το ροχαλητό!άσε το μαξιλάρι μου πώς το έκανα...οι σιελογόνοι αδένες έκαναν υπερωρίες!

Και επιστρέψαμε ξανά στα πολύ έντονα όνειρα!Λένε ότι από τον 8ο ξαναξεκινούν εφιάλτες!

Σας καλημερίζω!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρα!Και εγώ @Αυρα87 αυπνίες φουλ!Εγώ ξυπνάω λες και έχω ξυπνητήρι στη 1.30 το βράδυ, μετά στις 3.30, μετά 5.30. Προχθές ξύπνησα 1.30 και ήμουν ξύπνια μέχρι τις 5 σερί. Βέβαια χθες σερνόμουν, έτσι; Και σήμερα έγινε ΘΑΥΜΑ!ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ!Ξύπνησα μόνο 2 φορές για τουαλέτα και το πήγα σερί μέχρι τις 10 παρά τέταρτο. Αφού ο άντρας μου μου είπε ότι τον ξύπνησα 4-5 φορές από το ροχαλητό!άσε το μαξιλάρι μου πώς το έκανα...οι σιελογόνοι αδένες έκαναν υπερωρίες!

Και επιστρέψαμε ξανά στα πολύ έντονα όνειρα!Λένε ότι από τον 8ο ξαναξεκινούν εφιάλτες!

Σας καλημερίζω!

Περιγράφεις το σημερινό βράδυ. Ύπνος στις 11:30 ξερή, σάλια κτλ αλλά μετά αν μιάμιση ώρα ξύπνημα και οριστικό ξύπνημα 4:30 μετα από εφιάλτη. Προσπάθειες να ξανά κοιμηθώ και τα κατάφερα για μισή ώρα και τώρα σκουντουφλάω και είναι ακόμα πρωί. Καλημερα κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , BILLE είπε:

Καλημέρα!Και εγώ @Αυρα87 αυπνίες φουλ!Εγώ ξυπνάω λες και έχω ξυπνητήρι στη 1.30 το βράδυ, μετά στις 3.30, μετά 5.30. Προχθές ξύπνησα 1.30 και ήμουν ξύπνια μέχρι τις 5 σερί. Βέβαια χθες σερνόμουν, έτσι; Και σήμερα έγινε ΘΑΥΜΑ!ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ!Ξύπνησα μόνο 2 φορές για τουαλέτα και το πήγα σερί μέχρι τις 10 παρά τέταρτο. Αφού ο άντρας μου μου είπε ότι τον ξύπνησα 4-5 φορές από το ροχαλητό!άσε το μαξιλάρι μου πώς το έκανα...οι σιελογόνοι αδένες έκαναν υπερωρίες!

Και επιστρέψαμε ξανά στα πολύ έντονα όνειρα!Λένε ότι από τον 8ο ξαναξεκινούν εφιάλτες!

Σας καλημερίζω!

Μια απο τα ίδια!!! Εμένα στεγνώνει το στόμα μου πολύ και εχω νερο να πίνω δίπλα μου, ξυπνήσω τουλάχιστον δυο φορές για τουαλέτα, βλέπω όνειρα υπερπαραγωγή, πολύ έντονα, και ευτυχώς ή δυστυχώς πριν τις 2 δεν κοιμάμαι οπότε κοιμάμαι μέχρι τις 9. Και νομίζω ότι κατέβηκε λίγο η κοιλιά μου..... Θα μου πει και ο γιατρός...

πρίν από 36 λεπτά , Κική_ είπε:

Καλημέρα! Η όρεξη δεν λείπει καθόλου! Ζωή να έχουμε! Στα +9 με 10 περίπου είμαι κι εγώ. 

@Αυρα87κι εγώ έχω αϋπνίες. Όχι κάθε βράδυ πάντα αλλά βράδυ πάρα βράδυ σίγουρα και δεν κοιμάμαι το μεσημέρι . Ξυπνάω κατά τις 4 και με ξαναπαίρνει ο ύπνος κατά τις 5μιση. Προετοιμασία κάνουμε από τώρα για ξενύχτια.

Παραλάβαμε το καρότσι μας προχτές. Τα υφάσματα τα πλενεται πριν την πρώτη χρήση; 

Καλορίζικο το καρότσι!!!! Καλές βόλτες να κάνετε!!! Ναι καλο είναι να τα πλύνεις τα υφάσματα. Εγω τα είχα κάνει με ένα σφουγγάρι με το παιδικό αφρόλουτρο. Και θα το ξαναπλύνω απο βδομάδα που θα το κατεβάσω. Μου έσπασε και τα νεύρα ο άντρας μου, γιατί του είπα να το κατεβάσουμε μαζί με την καλαθουνα και μου λέει τι το θες; Στις 40 μέρες θα το χρειαστεις; :shock: Σιγά μην κάτσω 40 μέρες!!! Στις 15 είχα βγει στο πρώτο!!! Και με βόλευε και στο σπίτι, αν ήθελα να παω στο μπάνιο και να κάνω δουλειές δεν με βόλευε να παλεύω με την καλαθουνα. Και επέμενε.... Βρε ανθρωπο μου αφού εμένα με βολεύει του λέω θα κάνω αυτο που βολεύει εσενα; Αμάν !!! Είναι και οι ορμόνες μου.... Δεν θέλω πολύ...

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή Κυριακή! Από όρεξη καλά πάμε αλλά ότι τρώω ανθυγιεινό με τρώει! Με πιάνει καούρα και δυσπεψία. Επίσης νιώθω ότι θα σκάσω κορίτσια, η κοιλιά τούμπανο! Από τον Ιανουάριο που ξεκίνησα διατροφή έχω πάρει 5,5 κιλά. 

Έχετε και εσείς αϋπνίες? Εγώ κοιμάμαι συνήθως 11-11:30 και ξυπνάω λες και έχω ξυπνητήρι 2 μέχρι 4:30-5. Κοιμάμαι κάνα 3ωρο μετά και αυτό είναι ο ύπνος μου. Ούτε το μεσημέρι κοιμάμαι. Και δεν νιώθω νυσταγμενη όλη μέρα :!: Αυτό το πρόγραμμα ύπνου το έχω το τελευταίο 2μηνο. 

Τέλος, έχω μεγάλη εναλλαγή συναισθημάτων. Μια όλα μου φαίνονται τέλεια και ιδανικά μια με ανησυχούν και με μελαγχολούν. 

Εγώ με τον ύπνο δυσκολεύομαι να βουλευτω μόλις ξαπλώσω, κάνω κανένα τέταρτο μπρος πίσω πάνω κάτω χαχαχα, τρώω τα κλωτσιδια μου εννοείται από τη μικρή κ μετά πέφτω ξερη χαχαχα! Εννοείται ξυπνάω σίγουρα 1-2 φορές όμως για τουαλετα μέσα στη νύχτα! Καλά αυτό με τα σάλια δεν υπάρχει κ νόμιζα ότι το έχω μόνο εγώ χαχαχα! Όσο για τα όνειρα δε το συζητάω ταινία ολόκληρη βλέπω στον ύπνο μου χαχαχ!

@Κική_ εγώ τα έβαλα σήμερα στο πλυντήριο με βρεφικό απορρυπαντικό, στους 30 και στις ελάχιστες στροφές! Στεγνωτηριο φοβήθηκα να τα βάλω όποτε τα έχω απλώσει με τον αφυγραντηρα για να στεγνώσουν μόνα τους! 

@Φραουλίτσα* πολύ φίλη μου κ εμένα τέτοια μου κάνει κ γινομαι έξαλλη! Επιτελους τελείωσα όλα τα πλυσιματα από ρούχα, τα έχω τακτοποιήσει κιόλας, και τα κουβερτακια που θα χρειαστούν πιο μετά τα έβαλα σε σακούλα που κλείνει με την ηλεκτρική σκούπα κ στο συρτάρι που έχει η κούνια! Στο νοσοκομειο πρέπει να πάρουμε και κουβερτακι μαζί μας αραγε;

Αααα δε σας είπα είχα παραγγείλει από patpat την τσάντα που ανοίγει από πίσω και γίνεται αλλαξιερα και είναι τέλεια!! Μόνο 15 ευρώ την πήρα!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

 @Evouska πήγα και εγώ να πάρω μια τσάντα  κ βρήκα από όοοοοολο το μαγαζί μια της la millou...Ευτυχώς που ρώτησα πόσο έκανε και την άφησα αμέσως κάτω. Καμιά άλλη πρόταση υπάρχει ρε κορίτσι/-α από κανά ελληνικό σάιτ;

Σήμερα μου έφεραν λίκνο, κάθισμα αυτοκινήτου, κουνουπίερα, αποστειρωτή, μπανάκι με αλλαξιέρα και πόρτ μπεμπέ. Ερώτηση : Στους πόσους βαθμούς να πλύνω τα καλύμματα και με τι; Καλαθούνα δεν βρήκα από κανέναν και είπα να μην πάρω. Ελπίζω να μην είμαι μπανάλ που θα βγάλω το μωρό από το μαιευτήριο με πορτ μπεμπέ αλλά πραγματικά έπεσα πάνω στη φάση που δίνουμε 5-10 χιλ.την εβδομάδα να προλάβουμε να κλείσουμε το σπίτι μέχρι τέλη Μάη και τσιγκουνεύομαι να τα δώσω για  κάτι που θα χρησιμοποιηθεί 2-3 μήνες...και εμείς τσακωθήκαμε χθες με τον άντρα μου όταν ξεστόμισα ότι πήρα γύρω στα 100 ευρώ από m&s κάτι πράγματα για τον μπέμπη και ότι τα σεντόνια, κουβέρτες  κτλ από 260 μου τα άφησαν...ε δεν πρόλαβα να αποσώσω την κουβέντα μου-έγινε έξαλλος. Ούρλιαζε!!!Και η πλάκα είναι ότι αυτά  τα τελευταία μου τα πήρε δώρο η μητέρα μου!Μου είπε το κορυφαίο, δεν μπορούσε να μας τα δώσει για το σπίτι; Εκεί έγινα έξαλλη εγώ!Και πήρα την μάνα του να τον πάρει να τον ξεχέσει-όπερ και εγένετο!Και ηρέμησε το κεφάλι μου!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια βλέπω όλες ετοιμάζεστε εε???? Εγώ όπως σας είπα παρήγγειλα το καρότσι περιμένω να ερθει είναι τριπλό αυτήν την φορά με Πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου στην κόρη μου τα είχαμε πάρει χωριστά γιατί μας είχε πάρει η μαμά μου το κάθισμα αυτοκινήτου οπότε πάει αυτό, και είχαμε φάει κόλλημα με μια καλαθουνα τύπου ψάθινη με υφασμα από όταν την είδαμε αλλά μαντεψτε? Τα είχαμε πάρει ροζ και το καρότσι (το διάλεξε ο άντρας μου) και δεν αλλάζουν τα υφάσματα και την καλαθουνα και τα δύο ροζ:mrgreen: άρα τώρα φτου και από την αρχή.....και τελικά κατέβασα τα ρούχα της μικρής να δω τι έχω σε ουδέτερο για μαντεψτε παλιιιι: Σωστά,τίποτα το μόνο που βρήκα ήταν ένα φορμακι άσπρο μπεζ και δύο φορμακια ένα κίτρινο και ένα πράσινο που δεν τα είχαμε πάρει καν εμείς ήταν από όταν ήταν ο αδερφός μου μωρό πριν 20χρονια το μόνο που βρήκα και δεν θα χρειαστώ να αγοράσω είναι πάνες αγγαλιας και σεντονακια για Πορτ μπεμπέ ή λίκνο μην ρώτησετε πώς και αυτα είναι ουδέτερα χρώματα πραγματικά δεν ξέρω!!!! Αχχχχ οι υπερβολές της πρωτης φοράς....και τελικά μάζεψα ότι ήταν και έκανα χώρο η κόρη μου έχει ντουλάπα δίφυλλη δική της και άδειασα τα δύο συρτάρια κάτω για τον μπέμπη......το μόνο που βρήκα ήταν: όταν η κόρη μου ήταν νεογέννητο ήθελε για να κοιμηθεί κούνημα όλη νύχτα έτσι την είχαμε σε ρηλαξ κουνιστο όλη νύχτα σε κίνηση κάτι βέβαια δεν μας άρεσε σε αυτό για χρήση τόσες ώρες και της είχαμε πάρει λικνο κουνηστο(cangaroo accent) που δεν έκατσε ποοοοτε γιατί αντί για κίνηση μπρος πίσω σαν το ρηλαξ είχε δεξιά αριστερά και δεν της άρεσε με αποτέλεσμα να πάει ακλαφτο....και αφού κάτι σε κρεβατάκι δεν έχω(στην κόρη μου εκτός της καλαθουνας είχα και παρκοκρεβατο απλά ένα καλό στρωμα είχαμε αγορασει(μας το είχαν δώσει αλλά το δώσαμε πίσω όταν της πήραμε ξύλινο κρεβάτι)θα στήσω αυτό το λίκνο και αν βολεψει καλώς αλλιώς για λίγο ας κοιμάται στο Πορτ μπεμπέ του καροτσιου-καλαθουνα και θα πάρουμε κρεβάτι αργότερα....Αυτά τα λίγα από εμένα,είχα πει θα τα κάνω μόλις μπω στον 8ο δηλ σε δέκα μέρες αλλά με γκαζωσαν οι υπόλοιποι ότι άργησα και αν γίνει κάτι θα τρέχω το καρότσι μπορεί να αργήσει κλπ....

 

 

 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

 @Evouska πήγα και εγώ να πάρω μια τσάντα  κ βρήκα από όοοοοολο το μαγαζί μια της la millou...Ευτυχώς που ρώτησα πόσο έκανε και την άφησα αμέσως κάτω. Καμιά άλλη πρόταση υπάρχει ρε κορίτσι/-α από κανά ελληνικό σάιτ;

Σήμερα μου έφεραν λίκνο, κάθισμα αυτοκινήτου, κουνουπίερα, αποστειρωτή, μπανάκι με αλλαξιέρα και πόρτ μπεμπέ. Ερώτηση : Στους πόσους βαθμούς να πλύνω τα καλύμματα και με τι; Καλαθούνα δεν βρήκα από κανέναν και είπα να μην πάρω. Ελπίζω να μην είμαι μπανάλ που θα βγάλω το μωρό από το μαιευτήριο με πορτ μπεμπέ αλλά πραγματικά έπεσα πάνω στη φάση που δίνουμε 5-10 χιλ.την εβδομάδα να προλάβουμε να κλείσουμε το σπίτι μέχρι τέλη Μάη και τσιγκουνεύομαι να τα δώσω για  κάτι που θα χρησιμοποιηθεί 2-3 μήνες...και εμείς τσακωθήκαμε χθες με τον άντρα μου όταν ξεστόμισα ότι πήρα γύρω στα 100 ευρώ από m&s κάτι πράγματα για τον μπέμπη και ότι τα σεντόνια, κουβέρτες  κτλ από 260 μου τα άφησαν...ε δεν πρόλαβα να αποσώσω την κουβέντα μου-έγινε έξαλλος. Ούρλιαζε!!!Και η πλάκα είναι ότι αυτά  τα τελευταία μου τα πήρε δώρο η μητέρα μου!Μου είπε το κορυφαίο, δεν μπορούσε να μας τα δώσει για το σπίτι; Εκεί έγινα έξαλλη εγώ!Και πήρα την μάνα του να τον πάρει να τον ξεχέσει-όπερ και εγένετο!Και ηρέμησε το κεφάλι μου!!! 

Καλε τι να την κάνεις την καλαθουνα την ίδια δουλειά με το πορτ μπεμπέ κάνει! Έτσι κ αλλιώς θα το βάλεις στο καθισματακι αυτοκινήτου μετά! Εγώ τα έπλυνα όλα τα υφάσματα στους 30 στο πρόγραμμα για ευαίσθητα κ με τις λιγότερες στροφές νομίζω 400 ! 

Δες στο patpat έχει πολύ ωραίες και οικονομικές τσαντουλες η πιο ακριβή κάνει 30 ευρώ και η ποιότητα είναι πολύ καλή! Εχω παραγγειλει 2 φορες μέχρι τώρα και κάνουν γύρω στις 20 μέρες να έρθουν! Εμένα είχε το καρότσι τσάντα μαζί αλλά είναι σχετικά μικρή και είπα να πάρω άλλη μια αν χρειαστεί να την αλλάξω αργότερα, η και να την παιρνω μαζι μου πιο μετα σε καποια βολτα πχ, όποτε διάλεξα αυτή με την αλλαξιερα! 

@ΒαλεντιναΧ τέτοια θέλω να ακούω καλά έκανες αγάπη μου και ξεκίνησες τις ετοιμασίες για να τα κάνεις και σιγά σιγά να μην κουράζεσαι!! 

Κορίτσια εσείς που έχετε ήδη παιδάκια κ ξέρετε,  πόσα μπουρνουζακια και πετσετουλες θα χρειαστούμε για αρχή;; γιατί είναι τα μόνα που δεν μου έδωσαν κ δεν ξέρω πόσα να αγοράσω!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

 @Evouska πήγα και εγώ να πάρω μια τσάντα  κ βρήκα από όοοοοολο το μαγαζί μια της la millou...Ευτυχώς που ρώτησα πόσο έκανε και την άφησα αμέσως κάτω. Καμιά άλλη πρόταση υπάρχει ρε κορίτσι/-α από κανά ελληνικό σάιτ;

Σήμερα μου έφεραν λίκνο, κάθισμα αυτοκινήτου, κουνουπίερα, αποστειρωτή, μπανάκι με αλλαξιέρα και πόρτ μπεμπέ. Ερώτηση : Στους πόσους βαθμούς να πλύνω τα καλύμματα και με τι; Καλαθούνα δεν βρήκα από κανέναν και είπα να μην πάρω. Ελπίζω να μην είμαι μπανάλ που θα βγάλω το μωρό από το μαιευτήριο με πορτ μπεμπέ αλλά πραγματικά έπεσα πάνω στη φάση που δίνουμε 5-10 χιλ.την εβδομάδα να προλάβουμε να κλείσουμε το σπίτι μέχρι τέλη Μάη και τσιγκουνεύομαι να τα δώσω για  κάτι που θα χρησιμοποιηθεί 2-3 μήνες...και εμείς τσακωθήκαμε χθες με τον άντρα μου όταν ξεστόμισα ότι πήρα γύρω στα 100 ευρώ από m&s κάτι πράγματα για τον μπέμπη και ότι τα σεντόνια, κουβέρτες  κτλ από 260 μου τα άφησαν...ε δεν πρόλαβα να αποσώσω την κουβέντα μου-έγινε έξαλλος. Ούρλιαζε!!!Και η πλάκα είναι ότι αυτά  τα τελευταία μου τα πήρε δώρο η μητέρα μου!Μου είπε το κορυφαίο, δεν μπορούσε να μας τα δώσει για το σπίτι; Εκεί έγινα έξαλλη εγώ!Και πήρα την μάνα του να τον πάρει να τον ξεχέσει-όπερ και εγένετο!Και ηρέμησε το κεφάλι μου!!! 

Μην στεναχωριέσαι για το μαιευτήριο μόνο με καρεκλάκι αυτοκινήτου επιτρέπεται να το πάρεις. Οποτε μια χαρα εισαι. Καλαθουνα δεν χρειάζεσαι αφου σου έδωσαν λίκνο. Και γω δεν θα έδινα λεφτά για καλαθουνα, η κουμπάρα μου μας την έδωσε. Να χαρείς τα πράγματα που σου έφεραν!!! Ειδικά για έπιπλα αν στα χαρίζουν δεν αξίζει να χαλάς λεφτά να πάρεις καινούρια.  Κανείς καλό και στην τσέπη και στο περιβάλλον!!! Όσο για τον άντρα σου πες του αντι να φωνάζω εγω με τις ορμόνες φωνάζεις εσυ; Και σου χω και καλύτερο: Στο σεμινάριο μας είπε η μαία, ότι το παιδι γνωρίζει την φωνή του μπαμπα απο την κοιλιά. Και επειδή αισθανόμαστε ευχαριστα συναισθήματα και αγάπη για αυτούς νιώθουν ασφάλεια μόλις τον ακούσουν όταν γεννηθούν και ηρεμούν. Αν δεν τα πηγαίνει καλά το ζευγάρι και νιωθεις η μητέρα θυμό, το παιδι θα κλαίει όταν τον ακούει... Οπότε του λέω, πρόσεξε μην μου σπας πολύ τα νεύρα γιατί θα σε ακούει το μωρο και θα κλαίει!!! Χα χα ετσι για να μαθαίνουν!!!:P :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Καλε τι να την κάνεις την καλαθουνα την ίδια δουλειά με το πορτ μπεμπέ κάνει! Έτσι κ αλλιώς θα το βάλεις στο καθισματακι αυτοκινήτου μετά! Εγώ τα έπλυνα όλα τα υφάσματα στους 30 στο πρόγραμμα για ευαίσθητα κ με τις λιγότερες στροφές νομίζω 400 ! 

Δες στο patpat έχει πολύ ωραίες και οικονομικές τσαντουλες η πιο ακριβή κάνει 30 ευρώ και η ποιότητα είναι πολύ καλή! Εχω παραγγειλει 2 φορες μέχρι τώρα και κάνουν γύρω στις 20 μέρες να έρθουν! Εμένα είχε το καρότσι τσάντα μαζί αλλά είναι σχετικά μικρή και είπα να πάρω άλλη μια αν χρειαστεί να την αλλάξω αργότερα, η και να την παιρνω μαζι μου πιο μετα σε καποια βολτα πχ, όποτε διάλεξα αυτή με την αλλαξιερα! 

@ΒαλεντιναΧ τέτοια θέλω να ακούω καλά έκανες αγάπη μου και ξεκίνησες τις ετοιμασίες για να τα κάνεις και σιγά σιγά να μην κουράζεσαι!! 

Κορίτσια εσείς που έχετε ήδη παιδάκια κ ξέρετε,  πόσα μπουρνουζακια και πετσετουλες θα χρειαστούμε για αρχή;; γιατί είναι τα μόνα που δεν μου έδωσαν κ δεν ξέρω πόσα να αγοράσω!

Στην κόρη μου είχα πάρει 3μπουρνουζια και 2 πετσετουλες μεσαίες τελικά μόνο τα μπουρνουζια έφταναν είπαμε υπερβολές τις πρώτης φοράς!!! Τώρα πετσετουλα καμία προσώπου αν θες πάρε μαλακή για το προσωπάκι

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια βλέπω όλες ετοιμάζεστε εε???? Εγώ όπως σας είπα παρήγγειλα το καρότσι περιμένω να ερθει είναι τριπλό αυτήν την φορά με Πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου στην κόρη μου τα είχαμε πάρει χωριστά γιατί μας είχε πάρει η μαμά μου το κάθισμα αυτοκινήτου οπότε πάει αυτό, και είχαμε φάει κόλλημα με μια καλαθουνα τύπου ψάθινη με υφασμα από όταν την είδαμε αλλά μαντεψτε? Τα είχαμε πάρει ροζ και το καρότσι (το διάλεξε ο άντρας μου) και δεν αλλάζουν τα υφάσματα και την καλαθουνα και τα δύο ροζ:mrgreen: άρα τώρα φτου και από την αρχή.....και τελικά κατέβασα τα ρούχα της μικρής να δω τι έχω σε ουδέτερο για μαντεψτε παλιιιι: Σωστά,τίποτα το μόνο που βρήκα ήταν ένα φορμακι άσπρο μπεζ και δύο φορμακια ένα κίτρινο και ένα πράσινο που δεν τα είχαμε πάρει καν εμείς ήταν από όταν ήταν ο αδερφός μου μωρό πριν 20χρονια το μόνο που βρήκα και δεν θα χρειαστώ να αγοράσω είναι πάνες αγγαλιας και σεντονακια για Πορτ μπεμπέ ή λίκνο μην ρώτησετε πώς και αυτα είναι ουδέτερα χρώματα πραγματικά δεν ξέρω!!!! Αχχχχ οι υπερβολές της πρωτης φοράς....και τελικά μάζεψα ότι ήταν και έκανα χώρο η κόρη μου έχει ντουλάπα δίφυλλη δική της και άδειασα τα δύο συρτάρια κάτω για τον μπέμπη......το μόνο που βρήκα ήταν: όταν η κόρη μου ήταν νεογέννητο ήθελε για να κοιμηθεί κούνημα όλη νύχτα έτσι την είχαμε σε ρηλαξ κουνιστο όλη νύχτα σε κίνηση κάτι βέβαια δεν μας άρεσε σε αυτό για χρήση τόσες ώρες και της είχαμε πάρει λικνο κουνηστο που δεν έκατσε ποοοοτε γιατί αντί για κίνηση μπρος πίσω σαν το ρηλαξ είχε δεξιά αριστερά και δεν της άρεσε με αποτέλεσμα να πάει ακλαφτο....και αφού κάτι σε κρεβατάκι δεν έχω(στην κόρη μου εκτός της καλαθουνας είχα και παρκοκρεβατο απλά ένα καλό στρωμα είχαμε αγορασει(μας το είχαν δώσει αλλά το δώσαμε πίσω όταν της πήραμε ξύλινο κρεβάτι)θα στήσω αυτό το λίκνο και αν βολεψει καλώς αλλιώς για λίγο ας κοιμάται στο Πορτ μπεμπέ του καροτσιου-καλαθουνα και θα πάρουμε κρεβάτι αργότερα....Αυτά τα λίγα από εμένα,είχα πει θα τα κάνω μόλις μπω στον 8ο δηλ σε δέκα μέρες αλλά με γκαζωσαν οι υπόλοιποι ότι άργησα και αν γίνει κάτι θα τρέχω το καρότσι μπορεί να αργήσει κλπ....

 

 

 

Εχετε πολύ πλάκα με το ροζ!! Εμένα δεν μου άρεσε και πολύ σαν χρώμα, οπότε καρότσι και τα σχετικά ήταν σε ουδέτερο χρώμα. Το καρότσι φαντάσου ήταν σε πετρολ προς πρασινο χρωμα.... Στην καλαθουνα, γιατί δεν βάζεις ενα λευκού σεντόνι πιο μακρυ να καλύπτει το ροζ; Όσο για το πορτ μπεμπέ του καροτσιού πρέπει να ρωτήσεις αν αεριζεται επαρκώς για να κοιμαται το μωρο, προς αποφυγή του αιφνίδιου θανάτου στα μωρα. Δεν θελω να σε τριμάξω αλλά ισχύει. Καλορίζικα τα καινούρια  πραγματάκια να τα ευχαριστηθείτε!!!

Η ακομα και η κουνια δεν χωραει στο δωμάτιό σας;

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εχετε πολύ πλάκα με το ροζ!! Εμένα δεν μου άρεσε και πολύ σαν χρώμα, οπότε καρότσι και τα σχετικά ήταν σε ουδέτερο χρώμα. Το καρότσι φαντάσου ήταν σε πετρολ προς πρασινο χρωμα.... Στην καλαθουνα, γιατί δεν βάζεις ενα λευκού σεντόνι πιο μακρυ να καλύπτει το ροζ; Όσο για το πορτ μπεμπέ του καροτσιού πρέπει να ρωτήσεις αν αεριζεται επαρκώς για να κοιμαται το μωρο, προς αποφυγή του αιφνίδιου θανάτου στα μωρα. Δεν θελω να σε τριμάξω αλλά ισχύει. Καλορίζικα τα καινούρια  πραγματάκια να τα ευχαριστηθείτε!!!

Η ακομα και η κουνια δεν χωραει στο δωμάτιό σας;

Στο δωμάτιο μας χωράνε τα πάντα χαχαχαχ απλά είπαμε μετά τις 40μερες να πάει μαζί με την κόρη μου στο δωμάτιο της μαζί όπως και η κόρη μου τότε....οπότε να την αγοράσουμε τότε μετά από κάνα δίμηνο την κούνια...την καλαθουνα-πορτ μπεμπέ ρώτησα και είναι για ύπνο...όσο για το σεντόνι αμ δεν καλύπτεται γιατί έχει κουκούλα σκέψου από πάνω ροζ με λουλούδια άρα μόνο αν ραφτει? Αλλά δεν αξιζει γιατί πάλι θα χρειαστούμε καρότσι και κάθισμα άρα ας πάει τριπλό αυτήν την φορά!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Στο δωμάτιο μας χωράνε τα πάντα χαχαχαχ απλά είπαμε μετά τις 40μερες να πάει μαζί με την κόρη μου στο δωμάτιο της μαζί όπως και η κόρη μου τότε....οπότε να την αγοράσουμε τότε μετά από κάνα δίμηνο....την καλαθουνα ρώτησα και είναι για ύπνο...όσο για το σεντόνι αμ δεν καλύπτεται γιατί έχει κουκούλα σκέψου από πάνω ροζ με λουλούδια άρα μόνο αν ραφτει? Αλλά δεν αξιζει γιατί πάλι θα χρειαστούμε καρότσι και κάθισμα άρα ας πάει τριπλό αυτήν την φορά!

 

Μια χαρα εισαι με την καλαθουνα του καροτσιού λοιπον!!! Νομιζα οτι ειχε βγει η πρωτη σου απο την κούνια γιαυτο στο ειπα. Χα χα!!! Χαλάλι τους γερα να ειναι τα παιδιά!!! Μετα απο κανα μήνα απο την γέννα μπαίνει και η πρωτη δόση απο το επίδομα γέννας, οπότε ότι μπορείς το παίρνεις και πιο μετα γιατί είναι πολλά τα έξοδα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Μια χαρα εισαι με την καλαθουνα του καροτσιού λοιπον!!! Νομιζα οτι ειχε βγει η πρωτη σου απο την κούνια γιαυτο στο ειπα. Χα χα!!! Χαλάλι τους γερα να ειναι τα παιδιά!!! Μετα απο κανα μήνα απο την γέννα μπαίνει και η πρωτη δόση απο το επίδομα γέννας, οπότε ότι μπορείς το παίρνεις και πιο μετα γιατί είναι πολλά τα έξοδα!!!

Όχι η κούνια είναι ξέρεις από αυτές που είναι ως 4χρ. 140*70 ακόμα χωράει άνετα είναι 12κιλα και 90ποντους.... Ίδια θα πάρουμε και για τον μπέμπη είπαμε γιατί ήταν κι οικονομική 120θυμαμαι και μόλις δεν χωράει πια η κόρη στην κούνια θα πάρουμε κουκετα μια και καλή που απλά να χωρίζεται γιατί αργότερα πρώτα ο Θεός θα χτίσουμε ένα ακόμα δωμάτιο για να είναι χωριστά....

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι η κούνια είναι ξέρεις από αυτές που είναι ως 4χρ. 140*70 ακόμα χωράει άνετα είναι 12κιλα και 90ποντους.... Ίδια θα πάρουμε και για τον μπέμπη είπαμε γιατί ήταν κι οικονομική 120θυμαμαι και μόλις δεν χωράει πια η κόρη στην κούνια θα πάρουμε κουκετα μια και καλή που απλά να χωρίζεται γιατί αργότερα πρώτα ο Θεός θα χτίσουμε ένα ακόμα δωμάτιο για να είναι χωριστά....

 

Μια χαρά τα εχεις σκεφτεί!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εχετε πολύ πλάκα με το ροζ!! Εμένα δεν μου άρεσε και πολύ σαν χρώμα, οπότε καρότσι και τα σχετικά ήταν σε ουδέτερο χρώμα. Το καρότσι φαντάσου ήταν σε πετρολ προς πρασινο χρωμα.... Στην καλαθουνα, γιατί δεν βάζεις ενα λευκού σεντόνι πιο μακρυ να καλύπτει το ροζ; Όσο για το πορτ μπεμπέ του καροτσιού πρέπει να ρωτήσεις αν αεριζεται επαρκώς για να κοιμαται το μωρο, προς αποφυγή του αιφνίδιου θανάτου στα μωρα. Δεν θελω να σε τριμάξω αλλά ισχύει. Καλορίζικα τα καινούρια  πραγματάκια να τα ευχαριστηθείτε!!!

Η ακομα και η κουνια δεν χωραει στο δωμάτιό σας;

Ξέχασα να σχολιάσω πόσο ζηλεύω που τα πήρατε ουδέτερα φυσικά τα καταχαρηκαμε τότε δεν λέω αλλά φαντάσου ακόμα και στράτα και μπανάκι ροζ,βρε μέχρι και το κάθισμα αυτοκινήτου που πήρε η μαμά μου έχει μωβ νεράιδα πάνω..... Σήμερα με πήρε η νονά της κόρης μου αν έχω στράτα από την μικρή να βάλει τον μικρό της μέσα και της λέω ναι έχω δεν πιστεύω να έχεις θέμα είναι ροζ γελούσε την πήρε φυσικά....ΕΥΤΥΧΩΣ μας έφερε δώρο η ξαδέρφη μου ρηλαξ χρωματιστό και η άλλη η ξαδέρφη μου γυμναστήριο πάλι χρωματιστό αλλιώς το είχαμε χαμενοοο


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...