Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλημέρα. Η κόρη μου σήμερα ξύπνησε από τις 4. Είμαι χώμα.

Πήγα χθες κομμωτήριο κουρεύτηκαν έκανα βαφή και πεντικιούρ γτ μετά δύσκολο.

Πήγαμε και γιατρό .2550 η μπέμπα .όλα φυσιολογικα. Στις 8/6 θα βγάλουμε τον πεσσο και θα κάνουμε καλλιέργεια και θα περιμένουμε να γεννησω.

Οι συσπάσεις γέννας πονανε. Εγώ πήγα στην πρώτη με 4διαστολη άνετη πρωι πρωι.πονούσα ελαφρά σαν πονακια περιοδου. Όταν  μου έσπασαν τα νερά στις 3 το μσημερι  ανέβηκε στο 7 .εκεί έκανα και επισκληριδιο γτ πονούσε πολύ.

Οι αναπνοές βοηθάνε πολύ.

Όταν γέννησα είχε φύγει η επίδραση της επισκληριδιου αλλά ήταν διαχειρισιμα και πράγματικα αυτό που λένε ότι μόλις το πάρεις αγκαλιά ως δια μαγείας ξεχνάς τους πονους και όλα.

Για μένα η επισκληριδιος είναι σωτηρία.ισως ήταν επικίνδυνη πριν από 30 χρόνια αλλά πλέον εκτος από τηγεννα πολλές επεμβάσεις γίνονται με επισκληριδιο.ειναι ρουτίνα. 

Είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις και για αυτό δεν έχω πόνο.προετοιμαζεται μήτρα.

Μπρααβο μας έλυσες την απορία!!! Με το καλό και το μωράκι σου!!!! Μια χαρα προχωρατε και σεις!!! Έφτασε σχεδόν!!! 

Κορίτσια καλημερα και γω μαυρο βράδυ είχα χτες. Ζεσταινόμουν και είχα σαν πίεση χαμηλά και όλο πονάκια περιόδου, αλλά συνεχόμενα. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ και 6 σηκώθηκα να κάνω μπάνιο να παω στο γιατρο το πρωι. Τελικά χαλάρωσα και κοιμήθηκα. Μαλλον ήταν Braxton hicks γιατί δεν είχα σφίξιμο και πόνο μονο πόνους περιόδου... Άντε να τελειώνουμε!!

  • Μου αρέσει 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Μπρααβο μας έλυσες την απορία!!! Με το καλό και το μωράκι σου!!!! Μια χαρα προχωρατε και σεις!!! Έφτασε σχεδόν!!! 

Κορίτσια καλημερα και γω μαυρο βράδυ είχα χτες. Ζεσταινόμουν και είχα σαν πίεση χαμηλά και όλο πονάκια περιόδου, αλλά συνεχόμενα. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ και 6 σηκώθηκα να κάνω μπάνιο να παω στο γιατρο το πρωι. Τελικά χαλάρωσα και κοιμήθηκα. Μαλλον ήταν Braxton hicks γιατί δεν είχα σφίξιμο και πόνο μονο πόνους περιόδου... Άντε να τελειώνουμε!!

Όσο είναι συνεχόμενα μην φοβάσαι οι συσπάσεις έρχονται και φεύγουν και ειδικά της γεννας ειναι τακτικές φυσικά έχουν και πόνο μαζί σκεφτείτε την κοιλιά να γίνεται τόσο σκληρή σαν το μέτωπο σας έτσι νιώθεις και στην γέννα απλά συνοδεύεται με το αίσθημα να θες να σφιχτεις για κακά σου!!! Συγνώμη για την περιγραφή....

Δεν ξέρω ποιο κορίτσι ρώτησε γι'αυτό απαντάω πάνω σου!! 

Καλημέρα!

 

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο μου nst, αύριο θα πάω για μοριακό και Κυριακή  πρωί μπαίνω νοσοκομείο, Δευτέρα η καισαρική. Είμαι εντελώς φρικαρισμένη. Ακριβώς και επειδή αν και πρωτότοκη έχω τη σοφία της ηλικίας μου (!) κλαίω συνέχεια. Φοβάμαι την επισκληρίδιο (μου είπε ένας  wanna be πατέρας που περίμενε προχθές έξω τη γυναίκα του ''ότι σ αυτό το νοσοκομείο δεν ξέρουν να κάνουν ραχιαίες, το ξέρεις ότι μπορεί να μείνεις παράλυτη;'')., Φοβάμαι λοιπόν μην μείνω παράλυτη, μην πεθάνω, μην δεν είναι καλά το μωρό, αν θα τα καταφέρω μόνη μου στο νοσοκομείο, την τεράστια αλλαγή που έρχεται. Τα έχω παίξει, είμαι και άυπνη με τα πόδια μου που πετάγονται όλο το βράδυ. Ο μπέμπης σήμερα ήταν 2815 κ μου φάνηκε τόσο μικρούλικος που αισθάνθηκα τύψεις για το βάρος του. Φοβάμαι μη χρειαστεί να μείνει θερμοκοιτίδα και μήπως έπρεπε να είχα επιμείνει να το τραβούσα καμιά βδομάδα ακόμη. Τη Δευτέρα θα είμαι 38+3.

όσο για τα κιλά και τις κοιλιές, προσωπικά ό,τι και να μου λένε από το ένα μπαίνει από το άλλο βγαίνει. Δεν τους πιάνεις πουθενά. έχεις πάρει κιλά;;; αααα πήρες πολλά κιλά. Δεν πήρες κιλά;;;;αααα δεν πήρες κιλά ε;Α, Έκανες μεγάλη κοιλιά-Α δεν έκανες μεγάλη κοιλιά;Σε δουλειά να βρίσκεται ο καθένας...Εμένα χθες ο άντρας μου μού έκανε photoshop και την φόρμα μου την έκανε σαν του Οβελίξ, μου έβαλε και κοτσίδια-κούκλο με έκανε!

Και εγώ φοβάμαι την επισκληριδιο αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο το μετά :x άλλωστε όπως είπε και μια άλλη κοπέλα είναι πλέον ρουτίνα. Εφαρμόζεται και σε άλλες επεμβάσεις. Μια χαρά είναι το βάρος του. Ξέρω μωρά τελειωμηνα που γεννιούνται πολύ λιγότερο π.χ. λόγο θρομβοφιλιας της μαμάς. Όλα θα πάνε καλά! Με τα καλό να έρθει το μωρό σας!

Και εγώ χτες δεν είχα καλό βράδυ. Πάλι άυπνη 2:30-5:30.

Την Κυριακή θα με πάει ο άντρας μου στην Αθήνα και θα έρθει και αυτός την Τετάρτη μετά την δουλειά. Τρίτη θα πάω στο μαιευτήριο για τον προγεννητικό έλεγχο. Και την Πέμπτη είναι η μεγάλη μέρα:shock: :ph34r::) και ο θεός βοηθός! 

Η ψυχολογία μου είναι για εγκλεισμό στο Δρομοκαΐτειο! Την μια μες την καλή χαρά, την άλλη μες τα κλάματα και τα νεύρα. Φανταστείτε μέχρι και τύψεις νιώθω που θα αφήσω τον άντρα μου για τρεις μέρες! Χτες σκεφτόμουν " τι θα τρώει?" και εκλεγα... 

Πρέπει να γεννηθεί η μπέμπα πριν αποτρελαθω! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ακούστε γέλιο.. κατέβηκα κεντρο για κάτι χαρτιά του μπαμπά μου και βλέπουμε μια γνωστή, που είναι η πεθερά αυτής που είχε πεθάνει στη γέννα στην ελευθω πριν κάτι χρόνια ... Και άρχισε να μου λέει: να! έτσι ήταν και η νύφη μου. Και μετά πέθανε. Και γίνονται πάρα πολλα. Να μην πας στην ελευθω, πήγαινε πάνω (στο νοσοκομείο) , και ο γιατρός σου πολύ μέτριος εμένα μου έδινε κάτι χάπια που προκαλούν καρκίνο . Ο δικός της γιατρός εν τω μεταξύ έκανε αποτυχημενη υστερεκτομη στη μάνα μου και μπήκε δύο φορές χειρουργειο.. και μετά ταλαιπωρήθηκε τρεις μηνες. Απαπαπαπαπα φύγε από εδώ γρουσουζα!! Εν τω μεταξύ εγώ προσπαθούσα να απαντάω ευγενικά γιατί νομίζα ότι είναι συνάδελφός της μάνας μου αλλά τελικά είχανε μιλήσει μια φορά τυχαία στο πάρκο!!!

Ρε παιδιά τι γίνεται προσπαθεί να μου στείλει κανένα μήνυμα το σύμπαν?

  • Χαχα 3
  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όσο είναι συνεχόμενα μην φοβάσαι οι συσπάσεις έρχονται και φεύγουν και ειδικά της γεννας ειναι τακτικές φυσικά έχουν και πόνο μαζί σκεφτείτε την κοιλιά να γίνεται τόσο σκληρή σαν το μέτωπο σας έτσι νιώθεις και στην γέννα απλά συνοδεύεται με το αίσθημα να θες να σφιχτεις για κακά σου!!! Συγνώμη για την περιγραφή....

Δεν ξέρω ποιο κορίτσι ρώτησε γι'αυτό απαντάω πάνω σου!! 

Καλημέρα!

 

Βρε συ χτες το βράδυ το είχα αυτο. Ένιωθα ενα πόνο χαμηλά σαν της περιόδου συνεχόμενο και μια πίεση χαμηλά και μια αίσθηση να θέλω να πάω τουαλέτα και να σπρώξω. Ευτυχώς πέρασε γιατί είχα ανησυχήσει. Λες να είναι Προεόρτια; :shock: Συσπάσεις δεν ένιωθα δηλαδή το σφίξιμο σε όλη την κοιλιά με πόνο. Πιο πολύ εσωτερικός ήταν μπροστά και πίσω στην μέση. Όπως όταν περιμένεις περίοδο.

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Βρε συ χτες το βράδυ το είχα αυτο. Ένιωθα ενα πόνο χαμηλά σαν της περιόδου συνεχόμενο και μια πίεση χαμηλά και μια αίσθηση να θέλω να πάω τουαλέτα και να σπρώξω. Ευτυχώς πέρασε γιατί είχα ανησυχήσει. Λες να είναι Προεόρτια; :shock: Συσπάσεις δεν ένιωθα δηλαδή το σφίξιμο σε όλη την κοιλιά με πόνο. Πιο πολύ εσωτερικός ήταν μπροστά και πίσω στην μέση. Όπως όταν περιμένεις περίοδο.

Τέλειαααα πλησιάζεις!! Άντε με κανένα πόνο και να πάνε όλα σούπερ!!!

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Βρε συ χτες το βράδυ το είχα αυτο. Ένιωθα ενα πόνο χαμηλά σαν της περιόδου συνεχόμενο και μια πίεση χαμηλά και μια αίσθηση να θέλω να πάω τουαλέτα και να σπρώξω. Ευτυχώς πέρασε γιατί είχα ανησυχήσει. Λες να είναι Προεόρτια; :shock: Συσπάσεις δεν ένιωθα δηλαδή το σφίξιμο σε όλη την κοιλιά με πόνο. Πιο πολύ εσωτερικός ήταν μπροστά και πίσω στην μέση. Όπως όταν περιμένεις περίοδο.

Έχει εμπεδωθεί το μωρό??? Ποιο πολύ για καλή εμπέδωση μου κάνει αυτό που ενιωθες

πρίν από 23 λεπτά , jellyfishch είπε:

Κορίτσια ακούστε γέλιο.. κατέβηκα κεντρο για κάτι χαρτιά του μπαμπά μου και βλέπουμε μια γνωστή, που είναι η πεθερά αυτής που είχε πεθάνει στη γέννα στην ελευθω πριν κάτι χρόνια ... Και άρχισε να μου λέει: να! έτσι ήταν και η νύφη μου. Και μετά πέθανε. Και γίνονται πάρα πολλα. Να μην πας στην ελευθω, πήγαινε πάνω (στο νοσοκομείο) , και ο γιατρός σου πολύ μέτριος εμένα μου έδινε κάτι χάπια που προκαλούν καρκίνο . Ο δικός της γιατρός εν τω μεταξύ έκανε αποτυχημενη υστερεκτομη στη μάνα μου και μπήκε δύο φορές χειρουργειο.. και μετά ταλαιπωρήθηκε τρεις μηνες. Απαπαπαπαπα φύγε από εδώ γρουσουζα!! Εν τω μεταξύ εγώ προσπαθούσα να απαντάω ευγενικά γιατί νομίζα ότι είναι συνάδελφός της μάνας μου αλλά τελικά είχανε μιλήσει μια φορά τυχαία στο πάρκο!!!

Ρε παιδιά τι γίνεται προσπαθεί να μου στείλει κανένα μήνυμα το σύμπαν?

Άι καλά το έχουμε χάσει πλέον δεν μιλάμε για απώλεια τρόπων μιλάμε για κανονική κακία και τρομοκράτηση....και υποτίθεται είναι και η ιδιες μάνες??? Τι να πω!!!

Αχχχχ εμένα γιατί δεν μου πετυχαίνει ΕΝΑΣ τέτοιος....???!  Σε μια βάπτιση που πήγαμε πριν δέκα μέρες μου λέει ο άντρας της κουνιάδας μου(δεν έχουν παιδια) έβαλες μπάλα στην κοιλιά και ήρθες ε? Και του λέω εννοείται πως θα πάρω θέση να καθίσω χωρίς αυτή? 

Και κάποια στιγμή αλλού μου είπαν έβαλες κιλακια ε? Και λέω ναι φοβερη δεν έγινα? Μακάρι να μου μείνουν και μετά την γέννα...εντομεταξυ έβαλα 10μεχρι τώρα από 42 έχω γίνει 52!!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Έχει εμπεδωθεί το μωρό??? Ποιο πολύ για καλή εμπέδωση μου κάνει αυτό που ενιωθες

Άι καλά το έχουμε χάσει πλέον δεν μιλάμε για απώλεια τρόπων μιλάμε για κανονική κακία και τρομοκράτηση....και υποτίθεται είναι και η ιδιες μάνες??? Τι να πω!!!

Αχχχχ εμένα γιατί δεν μου πετυχαίνει ΕΝΑΣ τέτοιος....???!  Σε μια βάπτιση που πήγαμε πριν δέκα μέρες μου λέει ο άντρας της κουνιάδας μου(δεν έχουν παιδια) έβαλες μπάλα στην κοιλιά και ήρθες ε? Και του λέω εννοείται πως θα πάρω θέση να καθίσω χωρίς αυτή? 

Και κάποια στιγμή αλλού μου είπαν έβαλες κιλακια ε? Και λέω ναι φοβερη δεν έγινα? Μακάρι να μου μείνουν και μετά την γέννα...εντομεταξυ έβαλα 10μεχρι τώρα από 42 έχω γίνει 52!!:mrgreen:

Ήταν χαμηλα αλλά δεν είχε εμπεδωθεί. Λες; Μακάρι. Τώρα την Δευτέρα που θα πάω θα δούμε. Ανησύχησα πάντως γιατί δεν ήξερα τί να κάνω. Αν έπρεπε να ανησύχησω ή όχι... Όσο για τον κόσμο ήτανε που ήτανε έχουν χαζέψει τελείως πια!!!

2 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Τέλειαααα πλησιάζεις!! Άντε με κανένα πόνο και να πάνε όλα σούπερ!!!

Μακάρι κοπέλα μου, αλλά απογοητεύτηκα την τελευταία φορά και φοβάμαι ότι και αυτη δεν θα έρθει μόνη της τελικά... Μακάρι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν έπαθα σοκ κορίτσια!  με πήρε τηλ η γραμματέας του γυναικολόγου για να αλλάξουμε το ραντεβού! Έκρινε λέει ο γιατρός πως πρέπει να το κανουμε όσο νωρίτερα μπορούμε (είχαμε ραντ στις 7:30) γιατί είμαι λέει τελειομηνη, ώστε αν κρίνει πως πρέπει να προχωρήσουμε σε γεννα να μπορέσω να παω να κάνω τεστ κοβιντ γιατί έρχεται ΣΚ....λέτε να με είδε στον ύπνο του και να ξέρει κάτι που δεν ξέρω ;;;;:P

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 2

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Κορίτσια ακούστε γέλιο.. κατέβηκα κεντρο για κάτι χαρτιά του μπαμπά μου και βλέπουμε μια γνωστή, που είναι η πεθερά αυτής που είχε πεθάνει στη γέννα στην ελευθω πριν κάτι χρόνια ... Και άρχισε να μου λέει: να! έτσι ήταν και η νύφη μου. Και μετά πέθανε. Και γίνονται πάρα πολλα. Να μην πας στην ελευθω, πήγαινε πάνω (στο νοσοκομείο) , και ο γιατρός σου πολύ μέτριος εμένα μου έδινε κάτι χάπια που προκαλούν καρκίνο . Ο δικός της γιατρός εν τω μεταξύ έκανε αποτυχημενη υστερεκτομη στη μάνα μου και μπήκε δύο φορές χειρουργειο.. και μετά ταλαιπωρήθηκε τρεις μηνες. Απαπαπαπαπα φύγε από εδώ γρουσουζα!! Εν τω μεταξύ εγώ προσπαθούσα να απαντάω ευγενικά γιατί νομίζα ότι είναι συνάδελφός της μάνας μου αλλά τελικά είχανε μιλήσει μια φορά τυχαία στο πάρκο!!!

Ρε παιδιά τι γίνεται προσπαθεί να μου στείλει κανένα μήνυμα το σύμπαν?

Αυτό που είχε πάθει η κοπέλα ήταν εμβολή αμνιακού υγρού;

Δηλ όντως έφταιγε η γιατρός;

Γιατί κάπου ειχα διαβάσει ότι είναι μια κατάσταση μη ελεγχόμενη. 

Εν τω μεταξύ η γιατρός της ,ήταν η δική μ στο πρώτο. 

Σοβαρά λάθη κ σε μενα

Πάρα πολλά όμως 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Βρε συ χτες το βράδυ το είχα αυτο. Ένιωθα ενα πόνο χαμηλά σαν της περιόδου συνεχόμενο και μια πίεση χαμηλά και μια αίσθηση να θέλω να πάω τουαλέτα και να σπρώξω. Ευτυχώς πέρασε γιατί είχα ανησυχήσει. Λες να είναι Προεόρτια; :shock: Συσπάσεις δεν ένιωθα δηλαδή το σφίξιμο σε όλη την κοιλιά με πόνο. Πιο πολύ εσωτερικός ήταν μπροστά και πίσω στην μέση. Όπως όταν περιμένεις περίοδο.

Αγάπη μου κάπως έτσι μου τις περιέγραψε η μαια σήμερα τις συσπάσεις που τη ρώτησα όταν κάναμε nst! Ειναι λέει πολύ καλό να έχουμε τέτοια πονακια τωρα, σημαίνει ότι ετοιμάζεται η μήτρα! Μου είπε ότι θα σκληραίνει η κοιλιά σε όλη της την επιφάνεια κ θα νιώθω ένα σφίξιμο από μεσα! Αλλά μου λέει δε χρειάζεται  να ανησυχήσετε με μια, για να έρθετε καλύτερα θα είναι να έχεις πιο τακτικές πχ ανά τέταρτο, και ότι σπίτι θα είμαι πιο άνετα στην αρχή όσο θα εχω αυτά τα πονακια! εντάξει είμαστε κ πολύ κοντά στο νοσοκομείο εμείς!  Τωρα θα κάνουμε τον επόμενο κ λογικά τελευταίο υπερηχο την Τετάρτη κ Παρασκευή θα πάμε πάλι στο νοσοκομείο για nst! Εκτός απροόπτου φυσικά όλα αυτά! Απ ότι κατάλαβα ο γιατρός θα με αφήσει μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας σίγουρα να περιμένω κ την εβδομάδα της πητ δηλαδή όταν θα είμαι 39+ θα δούμε πως θα πάει! 

1 hour ago, Eleni Kost11 είπε:

Λοιπόν έπαθα σοκ κορίτσια!  με πήρε τηλ η γραμματέας του γυναικολόγου για να αλλάξουμε το ραντεβού! Έκρινε λέει ο γιατρός πως πρέπει να το κανουμε όσο νωρίτερα μπορούμε (είχαμε ραντ στις 7:30) γιατί είμαι λέει τελειομηνη, ώστε αν κρίνει πως πρέπει να προχωρήσουμε σε γεννα να μπορέσω να παω να κάνω τεστ κοβιντ γιατί έρχεται ΣΚ....λέτε να με είδε στον ύπνο του και να ξέρει κάτι που δεν ξέρω ;;;;:P

Αυτό πάλι τι είναι;! Σου έχει αναφέρει ξανά κάτι τέτοιο ο γιατρός σου η τωρα πρώτη φορά; περίεργο μου φαίνεται,  ιδια εβδομάδα δεν είμαστε; 37 δεν την λες κ βδομάδα που πρέπει να προχωρήσουμε οπωσδήποτε σε γεννα νομίζω ! Αν έρθει καλώς δε λέω,  αλλά το οπωσδήποτε δεν κατάλαβα πως το δικαιολόγησε !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva1986 είπε:

Αυτό που είχε πάθει η κοπέλα ήταν εμβολή αμνιακού υγρού;

Δηλ όντως έφταιγε η γιατρός;

Γιατί κάπου ειχα διαβάσει ότι είναι μια κατάσταση μη ελεγχόμενη. 

Εν τω μεταξύ η γιατρός της ,ήταν η δική μ στο πρώτο. 

Σοβαρά λάθη κ σε μενα

Πάρα πολλά όμως 

 

Αυτή μου είπε ότι δεν ήταν εμβολή, έτσι λένε για να το καλύψουν γιατί όντως είναι μη αναστρέψιμη και καταστροφική. Μου είπε οτι έπαθε ρηξη μήτρας η γυναίκα απόδειξη ότι δεν πέθανε απ' ευθείας αλλά μετά από μια ημέρα περίπου.

Δεν ξέρω εμένα δύο άτομα μου την εγκωμιάζουν. Η μία δε έχει γεννήσει δύο παιδιά μαζί της. Τι να πεις και τι να πιστέψεις..

 

 

 

 

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , jellyfishch είπε:

Αυτή μου είπε ότι δεν ήταν εμβολή, έτσι λένε για να το καλύψουν γιατί όντως είναι μη αναστρέψιμη και καταστροφική. Μου είπε οτι έπαθε ρηξη μήτρας η γυναίκα απόδειξη ότι δεν πέθανε απ' ευθείας αλλά μετά από μια ημέρα περίπου.

Δεν ξέρω εμένα δύο άτομα μου την εγκωμιάζουν. Η μία δε έχει γεννήσει δύο παιδιά μαζί της. Τι να πεις και τι να πιστέψεις..

 

 

 

 

 

Την κων. Ανδρ.   Αυτή δε λες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...