Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Αφού έχεις και λίγη διαστολή καλά θα τα πας. Εμένα ήταν θεοκλειστος ο τράχηλος. Πως τα κατάφερα απορώ. Και νομίζω έχει δίκιο ο γιατρός. Εφόσον έχει ανοίξει ο τράχηλος μπορεί το σπέρμα να περάσει στο μωρο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με κορίτσια!!! Κοντεύεις και συ. Και οι συσπάσεις ακόμα και προπαρασκευαστικές να είναι, είναι καλό σημάδι!!

Κατσαριδάκι ε; Καλό!!! Εγω την έλεγα μικρο πυρανχας όπως έτρωγε και με πονούσε. Και τα κορίτσια είναι απίστευτο αλλά έχουν έμφυτο το μητρικό ενστικτο. Αμέσως τρελαίνονται με τα μωρακια. Όσο για τον φυσιολογικό καμία σχέση με την καισαρική, όπως την ησα εγω τουλάχιστον. Σαν να μην γέννησα!! Για το σεντόνι μην ανησυχείς, γράφω και γω μερικα... Όσο για τον αντρα σου, Άστον κορίτσι μου, μην χαλάς την ζαχαρένια σου. Αν θέλει να είναι μ@λ@$%^ Άστον. Και μένα μου έκανε κατι σπαστικά, του τα πα μια μερα και ηρεμησα. Ώρες ώρες απορώ δεν μπορούν να καταλάβουν, ή είναι απλά εγωιστες; Αλλά μην κάθεσαι και σκας ασχολήσου με τα παιδιά σου και σενα και αυτος θα βγει χαμένος. Φιλιά και καλή δύναμη με 3 μικρα παιδιά!!! Βιταμίνες να παίρνεις!!!

Μάλλον οι βιταμίνες θα μού χρειαστούν. Ήρθε μια μαία στο σπίτι και τής έλεγα ότι είμαι πάρα πολύ καλά σωματικά κια μού λέει "δεν είσαι, ο εγκέφαλος δίνει σήμα ότι είσαι καλά για να μπορείς να ανταπεξέλθεις, αλλά δεν είσαι και δεν πρέπει να κουράζεσαι". Αχχχ πιράνχας είναι δε λες τίποτα....... Υπομονη.... Ουσιαστικά πρώτη φορά που θηλάζω αποκλειστικά μέχρι στιγμής και μού φαίνεται περίεργο. Καλού κακού έχω στην άκρη και τη σκόνη να υπάρχει γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Εντάξει όσον αφορά το θέμα του συζύγου δε σού κρύβω ότι στεναχωριεμαι πάρα πολύ, αλλά παίρνω αγκαλιά τα παιδάκια μου και σκέφτομαι ότι τουλάχιστον όταν ήρθαν υπήρξε ερωτευμένος να το πω; μού έδινε σημασία να το πω; δεν ξέρω πώς να το πω, πάντως τα παιδιά μού θυμίζουν ότι κάποτε ήταν καλύτερα τα πράγματα, κι αυτό θα κρατήσω.....

7 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Αχ ρε κορίτσια δεν ξέρω τι συμβαίνει!!! 

Πάλι έπεσα!!! Μπροστά στο σπίτι την ώρα που έβγαινα για περπατημα. Ήμουν με τον αντρα μου αλλά δεν πρόλαβε να με πιασει.. Εχω ένα ματωμένο ποδι και έναν πρησμένο αστράγαλο... 2 ώρες τώρα κλαίω από τον τρόμο μου και από τις ενοχές μου!!!!! 

Πόσο άγαρμπη μπορεί να είμαι???? Όλο πεφτω!!! Ουτε να περπατησω δεν μπορώ??? Από τους άλλους εχω απαιτήσεις να με προσεχουν και δεν προσεχω μόνη μου το παιδι μου!!! Μέχρι να γεννήσω δεν θα βγω από το σπίτι. Φοβάμαι υπερβολικά πολυ πλέον... 

Βρε κορίτσι μου τι έχεις πάθει;; σε έχουν ματιάσει; έλα βρε γλυκούλα, θα γεννήσεις και θα έχεις πιο ελεύθερο το κέντρο βάρους σου, θα κινείσαι πιο εύκολα

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι, είναι λογικό να χάνεις την ισορροπία σου με τοσο βάρος στην κοιλιά! Όλα καλά είναι το μωράκι σου είναι καλά προστατευμενο στην κοιλίτσα μην ανησυχείς! 

Κορίτσια όσες έχετε γεννησει , με αυτή τη ζέστη τι ρουχαλάκια φοράτε στα μπεμπακια σας; εμείς στο σπιτι επειδή είμαστε στον τελευταίο όροφο έχουμε μόνιμα πολλή ζέστη, 27-28 βαθμούς τουλάχιστον,  σήμερα είχαμε και 29! Η μικρή δεν θέλει ούτε τη λεπτή πάνα αγκαλιας με το κοντομάνικο την έχω τι να κανω;; 

@BILLEκ εμένα όταν δεν μπορεί να πιάσει την θηλη έτσι κάνει, αλλά τωρα που εμαθε χωρίς ψευδοθηλες δεν τις δέχεται καθόλου οπότε καποιες φορές που δεν έχει υπομονή παλεύουμε! Αυτό με τα κακά που τα κάνουν όταν τα αλλάζουμε το κάνουν κ σε εσάς κορίτσια; μάλλον τα βολεύει η στάση με τα πόδια λυγισμένα πάνω!!❤

Αγάπη μου, εγώ τον έχω με κοντομάνικα ζιμπουνακια γιατί έβγαλε σπυράκια παντού ο καημένος από τη ζέστη. Να θυμάσαι, όταν κρυώνεις εσύ, κρυώνει και το μωρό, οπότε μην αγχώνεσαι και μην τού βάζεις σκέπασμα; Ν δεν αντέχει 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Evouska Εμένα κάνει κάκα του στο μισάωρο - μια ώρα από την ώρα που έχει φάει και φυσικά τον έχω αλλάξει. Με έχει κατουρήσει όμως ουκ ολίγες φορές!Τα ξημερώματα, όταν πρέπει να τον πλύνω τον λυπάμαι τον κακομοιρούλη- δεν τον βλέπω να του αρέσει κ το νερό! Και κορόιδευα τις μανάδες που μου έλεγαν ότι με τα αγόρια τους γίνεται μάχη, για να κάνουν μπάνιο. Ο ανηψιός μου, όταν του έλεγε η κουνιάδα μου για μπάνιο μεσοβδόμαδα (Τετάρτη ή Πέμπτη) απαντούσε"Πάλι; Την Κυριακή έκανα''χαχαχ

@Φραουλίτσα* Είναι απίστευτο τόσο μικρά σκατούλικα να έχουν τόση δύναμη και νεύρο!!!

@ΧρυσαΜ Έχεις δίκιο με όσα σκέφτεσαι για τον άντρα σου. Χωρίς να θέλω να σου κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, πάντα υπάρχουν όμως 2 πλευρές. Για εμένα μιλήστε, ή πριν μιλήσετε άκουσέ τον. Μπορεί να έχει να σου δώσει την δική του οπτική για τα πράγματα, μπορεί και εσύ κάπου να σφάλεις. Το ότι δεν μιλάνε, δεν σημαίνει ότι δεν σκέφτονται ή δεν έχουν αισθήματα. Απλά δεν έχουν εκπαιδευτεί να τα επικοινωνούν. Δώσε λίγο τόπο στην οργή και κάνε εσύ το 1ο βήμα και μετά βλέπεις πώς θα πάει! (Με όλο το θάρρος!)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BILLE είπε:

@Evouska Εμένα κάνει κάκα του στο μισάωρο - μια ώρα από την ώρα που έχει φάει και φυσικά τον έχω αλλάξει. Με έχει κατουρήσει όμως ουκ ολίγες φορές!Τα ξημερώματα, όταν πρέπει να τον πλύνω τον λυπάμαι τον κακομοιρούλη- δεν τον βλέπω να του αρέσει κ το νερό! Και κορόιδευα τις μανάδες που μου έλεγαν ότι με τα αγόρια τους γίνεται μάχη, για να κάνουν μπάνιο. Ο ανηψιός μου, όταν του έλεγε η κουνιάδα μου για μπάνιο μεσοβδόμαδα (Τετάρτη ή Πέμπτη) απαντούσε"Πάλι; Την Κυριακή έκανα''χαχαχ

@Φραουλίτσα* Είναι απίστευτο τόσο μικρά σκατούλικα να έχουν τόση δύναμη και νεύρο!!!

@ΧρυσαΜ Έχεις δίκιο με όσα σκέφτεσαι για τον άντρα σου. Χωρίς να θέλω να σου κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, πάντα υπάρχουν όμως 2 πλευρές. Για εμένα μιλήστε, ή πριν μιλήσετε άκουσέ τον. Μπορεί να έχει να σου δώσει την δική του οπτική για τα πράγματα, μπορεί και εσύ κάπου να σφάλεις. Το ότι δεν μιλάνε, δεν σημαίνει ότι δεν σκέφτονται ή δεν έχουν αισθήματα. Απλά δεν έχουν εκπαιδευτεί να τα επικοινωνούν. Δώσε λίγο τόπο στην οργή και κάνε εσύ το 1ο βήμα και μετά βλέπεις πώς θα πάει! (Με όλο το θάρρος!)

Πρώτα απ' όλα τα οικονομικά τον αγχώνουν νομίζω. Δεν ξέρω. Απλά τον αφήνω, δε μιλάω

Γέλασα με τον ανιψιό σου. Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε ακόμα τέτοια κρούσματα, το διαχειριζομαστε χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε σε καλά με τα μωράκια σας είτε μέσα είτε έξω απ' την κοιλίτσα.

Δε θυμάμαι ποια ρώτησε για το ντύσιμο. Η παιδίατρος μου είπε πλέον με κοντομανικο και το βράδυ ένα λεπτό μακρυμάνικο. Σκέπασμα με σεντονακι πλέον. 

Μέχρι το μήνα τρώγαμε κοιμόμασταν. Τώρα που κλείσαμε μήνα, χάσαμε το πρόγραμμα. Τρώμε αλλά ντ αλλων, κοιμόμαστε το ίδιο και έχουμε γκρίνια εδώ και 2-3 μέρες. Λέτε να είναι από τη ζέστη; Σας συμβαίνει στα πιο μεγάλα μωράκια; Κολικούς έχουμε αλλά όχι όλες τις ώρες, μπορώ αν το ξεχωρίσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε σε καλά με τα μωράκια σας είτε μέσα είτε έξω απ' την κοιλίτσα.

Δε θυμάμαι ποια ρώτησε για το ντύσιμο. Η παιδίατρος μου είπε πλέον με κοντομανικο και το βράδυ ένα λεπτό μακρυμάνικο. Σκέπασμα με σεντονακι πλέον. 

Μέχρι το μήνα τρώγαμε κοιμόμασταν. Τώρα που κλείσαμε μήνα, χάσαμε το πρόγραμμα. Τρώμε αλλά ντ αλλων, κοιμόμαστε το ίδιο και έχουμε γκρίνια εδώ και 2-3 μέρες. Λέτε να είναι από τη ζέστη; Σας συμβαίνει στα πιο μεγάλα μωράκια; Κολικούς έχουμε αλλά όχι όλες τις ώρες, μπορώ αν το ξεχωρίσω.

Δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτή τη ζέστη...εγώ ιδρώνω και μυρίζω με το που θα κάνω μπάνιο (τις ορμόνες εδώ μέσα). Πώς θα βγει αυτό το 4μερο με τον καύσωνα δεν έχω ιδέα..κ δεν θέλω να βάλω aircondition στο δωμάτιο με το μωρό. Αλλά ήδη είδα ότι έχει πετάξει δροτσιλίτσες-νομίζω από τη ζέστη είναι. Αφού τον ακουμπάω και καίει, χθες δεν άντεξα τον έγδυσα και ο καψερούλης ενώ στην αρχή ηρέμησε μετά μελάνιασαν τα ποδαράκια του.Δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργεί ο θερμοστάτης τους!

ΕΡΩΤΗΣΗ : όσες ξέρετε ή το έχετε ξαναπεράσει. Θα φορέσετε λαστέξ ή ζώνη;Και αν ναι αυτό πότε θα γίνει;Καμιά μάρκα γνωστή παίζει; Είχα πάει στο πρενεντάλ κ μου είπε η κοπέλα ότι μόλις κλείσω μήνα πρέπει οπωσδήποτε να φορέσω. Κάνουν τίποτα ή τζάμπα τα χρήματα;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτή τη ζέστη...εγώ ιδρώνω και μυρίζω με το που θα κάνω μπάνιο (τις ορμόνες εδώ μέσα). Πώς θα βγει αυτό το 4μερο με τον καύσωνα δεν έχω ιδέα..κ δεν θέλω να βάλω aircondition στο δωμάτιο με το μωρό. Αλλά ήδη είδα ότι έχει πετάξει δροτσιλίτσες-νομίζω από τη ζέστη είναι. Αφού τον ακουμπάω και καίει, χθες δεν άντεξα τον έγδυσα και ο καψερούλης ενώ στην αρχή ηρέμησε μετά μελάνιασαν τα ποδαράκια του.Δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργεί ο θερμοστάτης τους!

ΕΡΩΤΗΣΗ : όσες ξέρετε ή το έχετε ξαναπεράσει. Θα φορέσετε λαστέξ ή ζώνη;Και αν ναι αυτό πότε θα γίνει;Καμιά μάρκα γνωστή παίζει; Είχα πάει στο πρενεντάλ κ μου είπε η κοπέλα ότι μόλις κλείσω μήνα πρέπει οπωσδήποτε να φορέσω. Κάνουν τίποτα ή τζάμπα τα χρήματα;

 

Εγώ έβαλα ζώνη από τη μέρα που γύρισα σπίτι, μου το εοπεο γιατρός και με βοήθησε πολύ γιατί κρατούσε την τομή! Από φαρμακείο με ορθοπεδικά την πήρα δε ξέρω τι εταιρεία είναι! Αλλά να μην την πάρεις μεγάλη γιατί εγώ την πήρα large και μου έκανε καλά τις πρώτες μέρες, όμως έφυγε αρκετή κοιλίτσα κ μου είναι λίγο μεγάλη τώρα!

Εγώ βάζω ερκοντισιον στο δωμάτιο αλλά δε χτυπάει πάνω μας, και το βάζω σε μεγάλη θερμοκρασία,  βλέπω κ από το θερμόμετρο που έχω να μην πάει κάτω από 26 βαθμούς!

@HopeMeμήπως περνάτε αλμα ανάπτυξης; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evouska είπε:

Εγώ έβαλα ζώνη από τη μέρα που γύρισα σπίτι, μου το εοπεο γιατρός και με βοήθησε πολύ γιατί κρατούσε την τομή! Από φαρμακείο με ορθοπεδικά την πήρα δε ξέρω τι εταιρεία είναι! Αλλά να μην την πάρεις μεγάλη γιατί εγώ την πήρα large και μου έκανε καλά τις πρώτες μέρες, όμως έφυγε αρκετή κοιλίτσα κ μου είναι λίγο μεγάλη τώρα!

Εγώ βάζω ερκοντισιον στο δωμάτιο αλλά δε χτυπάει πάνω μας, και το βάζω σε μεγάλη θερμοκρασία,  βλέπω κ από το θερμόμετρο που έχω να μην πάει κάτω από 26 βαθμούς!

@HopeMeμήπως περνάτε αλμα ανάπτυξης; 

Προφανώς! Μίλησα και με τη μαία εχθές και Μ ενημέρωσε και για αυτά :blink:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Προφανώς! Μίλησα και με τη μαία εχθές και Μ ενημέρωσε και για αυτά :blink:

Υπομονή!! Απ ότι έχω διαβάσει κρατανε 2-3 μέρες, το πολύ εβδομάδα! ❤ μη νομίζεις κ εμένα που δεν έχει ακόμα άλμα είναι λίγο έξαλλη αυτές τις μέρες με τη ζέστη! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε σε καλά με τα μωράκια σας είτε μέσα είτε έξω απ' την κοιλίτσα.

Δε θυμάμαι ποια ρώτησε για το ντύσιμο. Η παιδίατρος μου είπε πλέον με κοντομανικο και το βράδυ ένα λεπτό μακρυμάνικο. Σκέπασμα με σεντονακι πλέον. 

Μέχρι το μήνα τρώγαμε κοιμόμασταν. Τώρα που κλείσαμε μήνα, χάσαμε το πρόγραμμα. Τρώμε αλλά ντ αλλων, κοιμόμαστε το ίδιο και έχουμε γκρίνια εδώ και 2-3 μέρες. Λέτε να είναι από τη ζέστη; Σας συμβαίνει στα πιο μεγάλα μωράκια; Κολικούς έχουμε αλλά όχι όλες τις ώρες, μπορώ αν το ξεχωρίσω.

Στο ίντερνετ υπάρχει πίνακας, για να υπολογίζεις αυτά τα άλματα πάνω κάτω 

16 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτή τη ζέστη...εγώ ιδρώνω και μυρίζω με το που θα κάνω μπάνιο (τις ορμόνες εδώ μέσα). Πώς θα βγει αυτό το 4μερο με τον καύσωνα δεν έχω ιδέα..κ δεν θέλω να βάλω aircondition στο δωμάτιο με το μωρό. Αλλά ήδη είδα ότι έχει πετάξει δροτσιλίτσες-νομίζω από τη ζέστη είναι. Αφού τον ακουμπάω και καίει, χθες δεν άντεξα τον έγδυσα και ο καψερούλης ενώ στην αρχή ηρέμησε μετά μελάνιασαν τα ποδαράκια του.Δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργεί ο θερμοστάτης τους!

ΕΡΩΤΗΣΗ : όσες ξέρετε ή το έχετε ξαναπεράσει. Θα φορέσετε λαστέξ ή ζώνη;Και αν ναι αυτό πότε θα γίνει;Καμιά μάρκα γνωστή παίζει; Είχα πάει στο πρενεντάλ κ μου είπε η κοπέλα ότι μόλις κλείσω μήνα πρέπει οπωσδήποτε να φορέσω. Κάνουν τίποτα ή τζάμπα τα χρήματα;

 

Εγώ φοράω από την πρώτη μέρα. Διαφορά δε θα έλεγα ότι βλέπω ως προς το κομμάτι που αφορά την αισθητική. Μόνο ανακούφιση γιατί στηρίζει καλύτερα τον κορμό. Στο μωρό δοκίμασε να τού βάλεις καλτσάκια. Τα άκρα είναι φυσιολογικό να είναι κρύα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2021 at 11:29 ΠΜ, BILLE είπε:

Καλημέρα από το αγωνιστικό μέτωπο!

Ο μικρός μου είναι ησυχούλης ΕΚΤΟΣ, ΛΕΩ ΕΚΤΟΣ από τις στιγμές που είναι να φάει, που τον πιάνουν οι κολικοί ή όταν ετοιμάζεται για κακάκια! Μιλάμε κορίτσια γίνεται κατακόκκινος με λευκές ρυτίδες στο μέτωπο, σφίγγει τα χέρια μπουνίτσες και κλωτσάει. Τρομάζω όταν σκέφτομαι τι καντήλια θα έχω να τρώω στην εφηβεία! χαχχαχα! Αν καθυστερήσει το γάλα έστω μισό λεπτό μας ακούει η γειτονιά!Ηρεμεί λίγο με το skin to skin και με πολύ τραγούδι. Χθες ξύπνησε να φάει πχ στη 1, τον άλλαξα, τον έβαλα για ύπνο κ 2.30 ξαναξύπνησε, γιατί τα είχε κάνει πάνω του. Σηκώθηκα τον έπλυνα και του τραγουδούσα μέχρι τις 3.30, φυσικά μετά λάλησα από την υπερένταση!!!Ευτυχώς στις 6 τον πήρε η μαμά μου να τον ταίσει!

Νομίζω ότι έχω εδώ και 20 μέρες τζετ λάνγκ!Καλά που είναι καλοκαίρι και συγχρονίζομαι λίγο με την ημέρα- νύχτα!

Σας φιλώ, καλούς θηλασμούς, καλές ανατροφές και υπομονή στις εναπομείνασες!Αααα και χρόνια πολλά στους συντρόφους μας!Σήμερα είναι η γιορτή του Πατέρα!

Κορίτσια μου ποσό χαίρομαι που όλες σχεδόν γεννήσαμε! Πως τα πάτε με τα μωράκια σας;; Εμάς είναι πάρα πολύ ήσυχος, είμαστε σχεδόν όλη μέρα  κολλημένοι στο στήθος και τρώει με μεγάλη λαιμαργία! Σήμερα είμαστε 21 ημερών.. Μόνο χθες βράδυ μου ξυπνουσε κάθε μια ώρα, αλλά ήταν γενικά μια περίεργη ημέρα η χθεσινή! Ήθελε να ναι συνέχεια πάνω μου και να τρώει αλλιώς χαλούσε τον κόσμο από τα κλάματα του! Λέτε να ήταν κολικός; Η απλώς συμβαίνει κι αυτό ως άλμα ανάπτυξης; Ποιος ξέρει!  Καλά αναθρεμματα να έχουμε και Κάλι δυναμη σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 4

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , boockie είπε:

Κορίτσια μου ποσό χαίρομαι που όλες σχεδόν γεννήσαμε! Πως τα πάτε με τα μωράκια σας;; Εμάς είναι πάρα πολύ ήσυχος, είμαστε σχεδόν όλη μέρα  κολλημένοι στο στήθος και τρώει με μεγάλη λαιμαργία! Σήμερα είμαστε 21 ημερών.. Μόνο χθες βράδυ μου ξυπνουσε κάθε μια ώρα, αλλά ήταν γενικά μια περίεργη ημέρα η χθεσινή! Ήθελε να ναι συνέχεια πάνω μου και να τρώει αλλιώς χαλούσε τον κόσμο από τα κλάματα του! Λέτε να ήταν κολικός; Η απλώς συμβαίνει κι αυτό ως άλμα ανάπτυξης; Ποιος ξέρει!  Καλά αναθρεμματα να έχουμε και Κάλι δυναμη σε όλες μας! 

Κορίτσι μ εμείς γεννήσαμε την ίδια μερα, 21 ημερών κ εμένα ο μπέμπης, 8/6 είχαμε πητ κ γεννήσαμε 2/6! Κ μένα γενικά είναι ήσυχος, ξυπνάει κάθε 2,5-3 ώρες για να φάει αλλά προχθές το απόγευμα είχαμε αυτό που περιγράφεις, ήθελε μόνο στήθος αλλιώς κλάμα κ κακό, παρόλο π νυστάζε δεν ησυχαζε με τίποτα! Μάλλον κολικοι! Εγώ είχα πελαγώσει γιατί νόμιζα ότι δεν χόρταινε! Σήμερα είχαμε παιδίατρο κ μας έδωσε προβιοτικά για τους κολικούς! 

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @Olga93 και σε εμάς έδωσε προβιοτικα ο παιδίατρος. Η αλήθεια είναι ότι ενώ ήταν πολύ ήσυχη τις πρώτες μέρες, την τελευταία εβδομάδα είχε γκρίνια η μικρή μου και τα βράδια κάνει ένα περίεργο μουγκρητό. Μάλλον πονάει η κοιλίτσα της..

  • Μου αρέσει 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

Κορίτσι μ εμείς γεννήσαμε την ίδια μερα, 21 ημερών κ εμένα ο μπέμπης, 8/6 είχαμε πητ κ γεννήσαμε 2/6! Κ μένα γενικά είναι ήσυχος, ξυπνάει κάθε 2,5-3 ώρες για να φάει αλλά προχθές το απόγευμα είχαμε αυτό που περιγράφεις, ήθελε μόνο στήθος αλλιώς κλάμα κ κακό, παρόλο π νυστάζε δεν ησυχαζε με τίποτα! Μάλλον κολικοι! Εγώ είχα πελαγώσει γιατί νόμιζα ότι δεν χόρταινε! Σήμερα είχαμε παιδίατρο κ μας έδωσε προβιοτικά για τους κολικούς! 

Κ εμείς 8/06 ΠΗτ.. απίστευτο;; Χαχαχαχ με πρόκληση μπήκες; Ποια προβιοτικά σας έδωσαν; Εμένα μου χε δώσει για κολικούς ένα που λέγεται water...κάπως και το infacolic ππυ είναι φάρμακο! Παρασκευή έχουμε ξανά ραντεβού κ θα της αναφέρω το περιστατικό μήπως μας δώσει κ εμάς κάτι!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Αυρα87 αχ αυτό με το μουγκρητό το κάνει κ μένα! Κ γενικά αυτό με την γκρίνια το έχουμε κ εμείς τις τελευταίες μέρες , καμία φορά νιώθω ότι δεν έχω πολύ γάλα κ ότι δεν χορταίνει γτ όλο στο στήθος θέλεις να είναι αλλά μετά μ βγάζει κ τις γουλιτσες επειδή ήπιε πολύ! Τι να πω! Πρώτο παιδάκι κ μ φαίνεται βουνό!!!’

@boockie χαχαχ ναιι από την αρχή έβλεπα ότι έχουμε πητ μαζί αλλά ότι θα γεννήσουμε ίδια μέρα δεν το περίμενα! Με πρόκληση μπήκα ναι κ έκανα καισαρική, ήταν ψηλα ο μπέμπης κ είχε κοντο ομφάλιο! Biogaia λέγεται αυτό π μ έδωσε, έδωσα σήμερα πρώτη μέρα κ είναι ήσυχος μπορώ να πω! Θα δείξει!!!!

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Olga93 είπε:

@Αυρα87 αχ αυτό με το μουγκρητό το κάνει κ μένα! Κ γενικά αυτό με την γκρίνια το έχουμε κ εμείς τις τελευταίες μέρες , καμία φορά νιώθω ότι δεν έχω πολύ γάλα κ ότι δεν χορταίνει γτ όλο στο στήθος θέλεις να είναι αλλά μετά μ βγάζει κ τις γουλιτσες επειδή ήπιε πολύ! Τι να πω! Πρώτο παιδάκι κ μ φαίνεται βουνό!!!’

@boockie χαχαχ ναιι από την αρχή έβλεπα ότι έχουμε πητ μαζί αλλά ότι θα γεννήσουμε ίδια μέρα δεν το περίμενα! Με πρόκληση μπήκα ναι κ έκανα καισαρική, ήταν ψηλα ο μπέμπης κ είχε κοντο ομφάλιο! Biogaia λέγεται αυτό π μ έδωσε, έδωσα σήμερα πρώτη μέρα κ είναι ήσυχος μπορώ να πω! Θα δείξει!!!!

Τι ώρα γέννησες; Κάτσε μην έχουν και ίδιο οροσκοπο χαχαχα! Και ο δικός μου μια από τα ίδια.. άμα το ήξερα θα είχα μπει απευθείας καισαρική χωρίς πόνους γιατί ζορίστηκε πολύ και είχε πρηστεί μέχρι και το κεφαλάκι του! Αααα έχω διαβάσει τα καλύτερα γι αυτό! Ένα μικρούλη πανάκριβο για τα ml του δεν είναι; Θα την ρωτήσω εάν είναι να του το αγοράσω και εγώ! 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...