Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Χθες γεννησαμε την μικρή μας!!! 5.00 περιπου με πήγαν στην αίθουσα τοκετού και 6.15 γεννήθηκε η μικρή!!!! Δεν έπιασε καλά η επισκληρηδιος και γενικά πονεσα και τα ένιωσα έντονα!!! Αλλά Χαλαλι.... Τα ράμματα ειδικά πολυ με πονασαν!!!! 

Η μικρή είναι 3250 και την έχω μόνιμα στο δωμάτιο από χθες. Έπιασε βυζι αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν τρώει. Πάντως δεν κλαίει!!!! Δόξα τω Θεώ όλα πηγαν καλά! 

Μπράβο κοριτσι μου πολύ χάρηκα....καλη ανάρρωση να έχεις μην αγχώνεσαι για το στήθος αυτό το πρωτογαλα που έχεις της φτάνει και της περισσεύει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Χθες γεννησαμε την μικρή μας!!! 5.00 περιπου με πήγαν στην αίθουσα τοκετού και 6.15 γεννήθηκε η μικρή!!!! Δεν έπιασε καλά η επισκληρηδιος και γενικά πονεσα και τα ένιωσα έντονα!!! Αλλά Χαλαλι.... Τα ράμματα ειδικά πολυ με πονασαν!!!! 

Η μικρή είναι 3250 και την έχω μόνιμα στο δωμάτιο από χθες. Έπιασε βυζι αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν τρώει. Πάντως δεν κλαίει!!!! Δόξα τω Θεώ όλα πηγαν καλά! 

Σουπερ!!! Παίζει να είχες τον πιο γρήγορο τοκετό!!! Μπράβο κοπέλα μου!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου και συ σιδερένια!!! Τον πόνο σε 10 μέρες θα τον έχεις ξεχάσει!!! Και κάπως είπε και η Βαλεντίνα το γάλα που έχεις τώρα είναι ακριβώς ότι χρειάζεται το μωρό σου!!! Να την βάζεις κάθε 2 ώρες την ημέρα και κάθε 3 το βράδυ και θα είστε σουπερ!!! Συγχαρητήρια!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Χθες γεννησαμε την μικρή μας!!! 5.00 περιπου με πήγαν στην αίθουσα τοκετού και 6.15 γεννήθηκε η μικρή!!!! Δεν έπιασε καλά η επισκληρηδιος και γενικά πονεσα και τα ένιωσα έντονα!!! Αλλά Χαλαλι.... Τα ράμματα ειδικά πολυ με πονασαν!!!! 

Η μικρή είναι 3250 και την έχω μόνιμα στο δωμάτιο από χθες. Έπιασε βυζι αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν τρώει. Πάντως δεν κλαίει!!!! Δόξα τω Θεώ όλα πηγαν καλά! 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μουυυυ!!❤❤❤ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Φώφη1990 Γερό και τυχερό το μωρό σου!!!Καλή ανάρρωση να έχεις!Και καλούς θηλασμούς!

@jellyfishch Εύχομαι όλα τα καλά του κόσμου για το μωρό σου!Ναι είναι επ'ωδυνη η ανάρρωση για κάποιους οργανισμούς, πόσο μάλλον όταν ψυχολογικά είχες προσπαθήσει τόσο πολύ για φτ. Μέτρα μέρες ...στις 5 από τη μέρα που θα βγεις από το νοσοκομείο θα είσαι πιο λειτουργικη. Το ξέρω ότι πονάς ΑΛΛΑ τώρα κρατάς ΄ένα όμορφο μωρό!!!Και το βασικό !Το θηλάζεις, όπως ήθελες!Καλή ανατροφή!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Φώφη1990 @jellyfishch να σας ζήσουν τα μικρουλια! Εύχομαι να είναι γερά και τυχερά και εσείς σιδερένιες! Ξέχασα καμία άλλη που γέννησε; ...

@Βαλεντινα γρήγορη ανάρρωση εύχομαι. Υπομονή και συντομα θα έχεις το μωράκι σου πάλι κοντά σου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Χθες γεννησαμε την μικρή μας!!! 5.00 περιπου με πήγαν στην αίθουσα τοκετού και 6.15 γεννήθηκε η μικρή!!!! Δεν έπιασε καλά η επισκληρηδιος και γενικά πονεσα και τα ένιωσα έντονα!!! Αλλά Χαλαλι.... Τα ράμματα ειδικά πολυ με πονασαν!!!! 

Η μικρή είναι 3250 και την έχω μόνιμα στο δωμάτιο από χθες. Έπιασε βυζι αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν τρώει. Πάντως δεν κλαίει!!!! Δόξα τω Θεώ όλα πηγαν καλά! 

Να σ ζήσει κορίτσι Μ.  Γερό κ καλοτυχο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@jellyfishchνα σού ζήσει!!! Καλή ανάρρωση εύχομαι!!!

Κορίτσια έχουμε ίκτερο 21. Έχουμε νοσηλευτει στο μητέρα, είμαστε σε λάμπες... Και βλέπουμε...

Σας στέλνουμε μια μεγάλη αγκαλιά! Καλή δύναμη και όλα καλά θα πάνε! Τι σας λένε οι γιατροί? Εσύ πως είσαι?

11 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Χθες γεννησαμε την μικρή μας!!! 5.00 περιπου με πήγαν στην αίθουσα τοκετού και 6.15 γεννήθηκε η μικρή!!!! Δεν έπιασε καλά η επισκληρηδιος και γενικά πονεσα και τα ένιωσα έντονα!!! Αλλά Χαλαλι.... Τα ράμματα ειδικά πολυ με πονασαν!!!! 

Η μικρή είναι 3250 και την έχω μόνιμα στο δωμάτιο από χθες. Έπιασε βυζι αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν τρώει. Πάντως δεν κλαίει!!!! Δόξα τω Θεώ όλα πηγαν καλά! 

Συγχαρητήρια! Καλωσόρισε το μωρό σας! Αφού δεν κλαίει σίγουρα είναι χορτατο!

  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2021 at 9:49 ΠΜ, matinab1980 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με εξέτασε σήμερα ο γιατρός γιατί ΠΗΤ έχουμε σήμερα κανονικά... Θα μπω αύριο το μεσημέρι για να κάνουμε πρόκληση. Μου είπε ότι είναι χαμηλά αλλά έχει κάτσει λίγο περίεργα. Μου είπε να περπατήσω σήμερα όσο μπορώ και με το καλό το Σάββατο το πρωί θα κρατάω το μωρό μου!!! Πόση αγωνία!!! Με το καλό όσες έχουμε μείνει!!

Κορίτσι πώς είσαι;;; γέννησες; 

18 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλα δύναμη κοπέλα μου σε σένα και το μωράκι σου να βγει γρήγορα!!! Ξέρεις πόσο θα χρειαστεί να μεινετε; Υπομονή!!!

 

11 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Χθες γεννησαμε την μικρή μας!!! 5.00 περιπου με πήγαν στην αίθουσα τοκετού και 6.15 γεννήθηκε η μικρή!!!! Δεν έπιασε καλά η επισκληρηδιος και γενικά πονεσα και τα ένιωσα έντονα!!! Αλλά Χαλαλι.... Τα ράμματα ειδικά πολυ με πονασαν!!!! 

Η μικρή είναι 3250 και την έχω μόνιμα στο δωμάτιο από χθες. Έπιασε βυζι αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν τρώει. Πάντως δεν κλαίει!!!! Δόξα τω Θεώ όλα πηγαν καλά! 

Να σάς ζήσει λοιπόν!!!!!! Καλή ανατροφή :x

@jellyfishchκαι @Φώφη1990πότε ακριβώς γεννήσατε για να σάς βάλω στο πινακακι;; 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@jellyfishchνα σού ζήσει!!! Καλή ανάρρωση εύχομαι!!!

Κορίτσια έχουμε ίκτερο 21. Έχουμε νοσηλευτει στο μητέρα, είμαστε σε λάμπες... Και βλέπουμε... 

Περαστικά κ καλή ανάρρωση. 

Λίγο υπομονή. Πολλά μωράκια έχουν. 

Κ το δικό μ είχε.  Κ το πρώτο. Κ το δεύτερο. 

Είναι κάτι αντιμετώπισημο

Το ξέρω ότι στενοχώριεσαι 

Καλή δύναμη σ ευχόμαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

@Φώφη1990 @jellyfishch να σας ζήσουν τα μικρουλια! Εύχομαι να είναι γερά και τυχερά και εσείς σιδερένιες! Ξέχασα καμία άλλη που γέννησε; ...

@Βαλεντινα γρήγορη ανάρρωση εύχομαι. Υπομονή και συντομα θα έχεις το μωράκι σου πάλι κοντά σου

Μάλλον με μπέρδεψες με την Χρύσα που ανεβάσε ικτερακι το μωράκι! εμείς είμαστε σπίτι μας εδώ και 8μερες! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ said:

Κορίτσι πώς είσαι;;; γέννησες; 

 

Να σάς ζήσει λοιπόν!!!!!! Καλή ανατροφή :x

@jellyfishchκαι @Φώφη1990πότε ακριβώς γεννήσατε για να σάς βάλω στο πινακακι;; 

24/6 στις 6.15 το απόγευμα!!!! 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, julia1 είπε:

Κορίτσια τα μωράκια σας έχουν λοξιγκα;

εμενα την πιάνει συνέχεια λοξιγκας και πριν μετά τον λοξιγκα μου έβγαλε μια κίτρινη γουλιά πολύ κίτρινο

Κιτρινωπη γουλιά έβγαλε μόνο όταν γεννήθηκε. Ήταν βλεννες του στομάχου. Ο παιδίατρος τι λέει; 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

 @Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 7/6/2021

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/6/2021!!!

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκιΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 8/6/2021

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 12/6/21!!!

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 14/6/2021!!!

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/6/2021

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι , μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 16/6/2021!!!

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 14/6/2021

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...