Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

@Φώφη1990 οι γουλιτσες είναι κάτι σαν σαλακι με γάλα μαζί που βγάζει το μωρό συνήθως όταν ρευεται η γενικοτερα, κατά τη διάρκεια της μέρας! γι αυτό τώρα τα μωρά τα ξαπλώνουν με την πλάτη ευθεία κ το κεφαλάκι στο πλάι, σε περίπτωση που βγάλει γουλιτσα να μην την καταπιεί! Έτσι μου είπαν οι μαιες! Με το καλό να έρθει η μικρή σου κ θα τα δεις όλα!❤

 

On 17/6/2021 at 11:18 ΜΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Έλα κοντοζυγωνει η ωρα και θα μάθεις απο πρωτο χερι!!

Και μενα δεν ρεύεται, αλλα κάποιες κάνει δυνατα. Τσέκαρα και το στηθος και εχω αυξημένη ροη. Το πιέζω και βγαίνει συντριβάνι, οπότε θα δοκιμάσω πριν θηλασω να το αδειαζω, και στην μέση του θηλασμού την διακόπτω να ρευτει και την ξαναβαζω. Θα δείξει. Επίσης μου είπε η γιατρος αν κάνει εμετό ή μεγάλες γουλιές να της βαλω αμπουλα μήπως έχει παει κατι στην μύτη. Και πίνουμε και d3!!

Κ εμείς πίνουμε d3! Εν τω μεταξύ κάθε φορά που της τη δίνω ανοίγει το στόμα κ με κοιτάει στα μάτια κ λιώνω!! 

22 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Πω πω κορίτσια έχω μείνει πίσω στα ευχαριστα!!!! Γέννησα τη Δευτέρα με καισαρική τον μπεμπη μας!!!! Εχτές ήρθαμε σπιτι, όλα καλα. Είναι υπναρουλη, με το ζόρι ξυπνάει να φάει….αλλά μετά πεφτει με τα μούτρα…  Δεν έχω διαβάσει τα νέα παρά στα πεταχτά τώρα…. Συγχαρητήρια σε όλες και λίγη υπομονη στα κορίτσια που έμειναν …. Είναι θαύμα της φύσης όπως το λένε… φιλια σε όλες 

Να σου ζήσει κοπέλα μου ! Καλή ανάρρωση να έχεις! ❤❤

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 18/6/2021 at 10:59 ΠΜ, maroullaki είπε:

Πω πω κορίτσια έχω μείνει πίσω στα ευχαριστα!!!! Γέννησα τη Δευτέρα με καισαρική τον μπεμπη μας!!!! Εχτές ήρθαμε σπιτι, όλα καλα. Είναι υπναρουλη, με το ζόρι ξυπνάει να φάει….αλλά μετά πεφτει με τα μούτρα…  Δεν έχω διαβάσει τα νέα παρά στα πεταχτά τώρα…. Συγχαρητήρια σε όλες και λίγη υπομονη στα κορίτσια που έμειναν …. Είναι θαύμα της φύσης όπως το λένε… φιλια σε όλες 

Να σού ζήσει το μωράκι σου!!!! Να είστε όλοι καλά και καλή ανάρρωση :x

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 7/6/2021

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/6/2021!!!

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκιΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 8/6/2021

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 12/6/21!!!

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 14/6/2021!!!

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι , μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 16/6/2021!!!

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 14/6/2021

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες. Γεννάμε 30 Ιουνίου με καισαρική λόγω ισχιακης προβολής στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω εμπειρίες σας η αν ξέρετε αν ο σύζυγός θα μπορεί να βλέπει το μωράκι όταν θα έρχεται αυτό το μισάωρο επίσκεψη εκτός του θαλάμου νοσηλείας. Θα μείνω μάλλον σε δίκλινο. Με το καλό σε όλες όσες περιμένετε τα μωράκια σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μανούλες!! Να σας ζήσουν τα μωράκια κ να είναι υγιή κ καλότυχα! Με το καλό σε όσες περιμένουν ακόμα. Εγώ σήμερα είμαι 38 ακριβώς. Δεν βλέπω καμία διάθεση για εξοδο. Στην τελευταία επίσκεψη ηταν με το κεφάλι προς τα κάτω μέν αλλά με το πρόσωπο στραμμένο προς τα μπροστά αντί προς τα πίσω. Σήμερα πρηστηκαν κ τα πόδια μου πρώτη φορά και μια δυσφορία την ένιωσα.

@Mary_pa κι εγώ εκεί θα γεννήσω. Δεν το έχω ρωτήσει αλλά πιστεύω όχι εκτός αν του το δείξουν από το παράθυρο της αίθουσας που έχουν τα νεογνά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα από το αγωνιστικό μέτωπο!

Ο μικρός μου είναι ησυχούλης ΕΚΤΟΣ, ΛΕΩ ΕΚΤΟΣ από τις στιγμές που είναι να φάει, που τον πιάνουν οι κολικοί ή όταν ετοιμάζεται για κακάκια! Μιλάμε κορίτσια γίνεται κατακόκκινος με λευκές ρυτίδες στο μέτωπο, σφίγγει τα χέρια μπουνίτσες και κλωτσάει. Τρομάζω όταν σκέφτομαι τι καντήλια θα έχω να τρώω στην εφηβεία! χαχχαχα! Αν καθυστερήσει το γάλα έστω μισό λεπτό μας ακούει η γειτονιά!Ηρεμεί λίγο με το skin to skin και με πολύ τραγούδι. Χθες ξύπνησε να φάει πχ στη 1, τον άλλαξα, τον έβαλα για ύπνο κ 2.30 ξαναξύπνησε, γιατί τα είχε κάνει πάνω του. Σηκώθηκα τον έπλυνα και του τραγουδούσα μέχρι τις 3.30, φυσικά μετά λάλησα από την υπερένταση!!!Ευτυχώς στις 6 τον πήρε η μαμά μου να τον ταίσει!

Νομίζω ότι έχω εδώ και 20 μέρες τζετ λάνγκ!Καλά που είναι καλοκαίρι και συγχρονίζομαι λίγο με την ημέρα- νύχτα!

Σας φιλώ, καλούς θηλασμούς, καλές ανατροφές και υπομονή στις εναπομείνασες!Αααα και χρόνια πολλά στους συντρόφους μας!Σήμερα είναι η γιορτή του Πατέρα!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2021 at 10:59 ΠΜ, maroullaki είπε:

Πω πω κορίτσια έχω μείνει πίσω στα ευχαριστα!!!! Γέννησα τη Δευτέρα με καισαρική τον μπεμπη μας!!!! Εχτές ήρθαμε σπιτι, όλα καλα. Είναι υπναρουλη, με το ζόρι ξυπνάει να φάει….αλλά μετά πεφτει με τα μούτρα…  Δεν έχω διαβάσει τα νέα παρά στα πεταχτά τώρα…. Συγχαρητήρια σε όλες και λίγη υπομονη στα κορίτσια που έμειναν …. Είναι θαύμα της φύσης όπως το λένε… φιλια σε όλες 

Να σου ζήσει ο γιος!!! Γερος και καλότυχος και συ σιδερένια!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Κανα νεο μωράκι εχουμε; Η @jellyfishch λογικά θα έχει γεννήσει το κορίτσι μας!!! Όλα να έχουν πάει κατ' ευχήν και να είναι γεροι μαμά γιος!!! 

Εμεις τα ίδια μου κάνει γουλίτσες και σήμερα πρωι πρωί εμετό... Εχω σκασει.

4 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλημέρα από το αγωνιστικό μέτωπο!

Ο μικρός μου είναι ησυχούλης ΕΚΤΟΣ, ΛΕΩ ΕΚΤΟΣ από τις στιγμές που είναι να φάει, που τον πιάνουν οι κολικοί ή όταν ετοιμάζεται για κακάκια! Μιλάμε κορίτσια γίνεται κατακόκκινος με λευκές ρυτίδες στο μέτωπο, σφίγγει τα χέρια μπουνίτσες και κλωτσάει. Τρομάζω όταν σκέφτομαι τι καντήλια θα έχω να τρώω στην εφηβεία! χαχχαχα! Αν καθυστερήσει το γάλα έστω μισό λεπτό μας ακούει η γειτονιά!Ηρεμεί λίγο με το skin to skin και με πολύ τραγούδι. Χθες ξύπνησε να φάει πχ στη 1, τον άλλαξα, τον έβαλα για ύπνο κ 2.30 ξαναξύπνησε, γιατί τα είχε κάνει πάνω του. Σηκώθηκα τον έπλυνα και του τραγουδούσα μέχρι τις 3.30, φυσικά μετά λάλησα από την υπερένταση!!!Ευτυχώς στις 6 τον πήρε η μαμά μου να τον ταίσει!

Νομίζω ότι έχω εδώ και 20 μέρες τζετ λάνγκ!Καλά που είναι καλοκαίρι και συγχρονίζομαι λίγο με την ημέρα- νύχτα!

Σας φιλώ, καλούς θηλασμούς, καλές ανατροφές και υπομονή στις εναπομείνασες!Αααα και χρόνια πολλά στους συντρόφους μας!Σήμερα είναι η γιορτή του Πατέρα!

Περνάτε τέλεια και σεις!!! Εμένα τώρα δυο βράδια γκρινιάζει και σφίγγεται. Αλλά αν την αργήσω να φάει, την αλλάζω πρώτα πάντα και την πλένω, δεν κλαίει απλά τσιρίζει λες και χτύπησε!!! Χα χα δεν υπάρχουν... Και γίνεται και η δική μου κατακόκκινη οταν θυμώνει.. Έχουν πολλή πλάκα τόσα δα πλασματακια. Υπομονή κανε του μασάζ στην κοιλίτσα και τα ποδαράκια απαλά  με λυγισμένα γονατακια προς την κοιλίτσα και τα δυο μαζί ή σαν ποδήλατο. Και την ώρα που κάνει κακά της και σφίγγεται της το κάνω με τα ποδαράκια και την ανακουφίζει. Δες και στο ίντερνετ βιντεάκια. Καλη δύναμη και υπομονή, είναι δύσκολη αυτη η περίοδος. 

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου δίνω το παρόν για σήμερα...σας διαβάζω αλλά ποτέ δεν προλαβαίνω να γράψω....την τρίτη πάμε παιδίατρο να δούμε πως πάμε είμαστε όλο στο στήθος βέβαια έχουμε θέμα με τα κακα δεν κάνει συνέχεια όπως ακούω άντε δύο φορές την ημέρα τσισα κάνει πολλά άντε να πάμε να δω αν κάνουμε τίποτα με τον θηλασμό!!!

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

@jellyfishch τι κάνεις???? Ήρθε το νινακι στον κόσμο??? 

Φώφη ακόμα; Περίμενα και συ θα ειχες γεννήσει... Εχει βολευτεί για τα καλά!!!!! 'Εχεις όμως καιρο μην ανησυχείς και  όσο μένει καλό του κάνει!! 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Mary_pa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες. Γεννάμε 30 Ιουνίου με καισαρική λόγω ισχιακης προβολής στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω εμπειρίες σας η αν ξέρετε αν ο σύζυγός θα μπορεί να βλέπει το μωράκι όταν θα έρχεται αυτό το μισάωρο επίσκεψη εκτός του θαλάμου νοσηλείας. Θα μείνω μάλλον σε δίκλινο. Με το καλό σε όλες όσες περιμένετε τα μωράκια σας. 

Λογικά αν είναι όπως στα μαιευτήρια σηην Αθήνα, κάνει κι αυτός τετσ κορονοϊου και μπορεί να μένει μέσα μαζι σου με ο, τι αυτό συνεπάγεται. Αν βγει για να ξαναμπει πρέπει πάλι να κάνει τεστ. Με το καλο!!!! 

18 ώρες πρίν, Κική_ είπε:

Συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μανούλες!! Να σας ζήσουν τα μωράκια κ να είναι υγιή κ καλότυχα! Με το καλό σε όσες περιμένουν ακόμα. Εγώ σήμερα είμαι 38 ακριβώς. Δεν βλέπω καμία διάθεση για εξοδο. Στην τελευταία επίσκεψη ηταν με το κεφάλι προς τα κάτω μέν αλλά με το πρόσωπο στραμμένο προς τα μπροστά αντί προς τα πίσω. Σήμερα πρηστηκαν κ τα πόδια μου πρώτη φορά και μια δυσφορία την ένιωσα.

@Mary_pa κι εγώ εκεί θα γεννήσω. Δεν το έχω ρωτήσει αλλά πιστεύω όχι εκτός αν του το δείξουν από το παράθυρο της αίθουσας που έχουν τα νεογνά. 

Μην αγχώνεσαι βρε παιδί μου, έστω κι έτσι μπορεί να βγει!!! Έτσι ήταν ο γιος μου στραμμένος. Η δε κόρη μου, ακόμη χειρότερα, είχε στρίψει και κοιτούσε στο πλάι. Με τη βοήθεια του γιατρού σου και των μαιων θα τα καταφέρετε, μη φοβάσαι. 

@BILLEέκλαψα με αυτό για την εφηβεία χαχχαχαχχαχα

Εμένα κορίτσια ο μικρός δε μπορώ να καταλάβω αν είναι ήσυχος ή αν όχι χαχαχα. Ίσως επειδή είχα ήδη στο νου μου ότι δε θα κοιμόμαστε; ή επειδή βρισκόμαστε ήδη σε μια μόνιμη φασαρία στ σπίτι;; 

Με το θηλασμό πάει καλά. Ήθελα να χρησιμοποιήσω μόνο θηλαστρο όπως σάς είχα πει, αλλά δυστυχώς πάθαμε ζημιά και είμαστε μόνο στήθος.. Επειδή ήταν ήδη ενεργοποιημενο το στήθος μου (μιας και μέχρι το Γενάρη θήλαζα) με το θήλαστρο ήταν σα να τού "δίνω εντολή" για παραπάνω παραγωγή, σα να έχω δίδυμα και το αποτέλεσμα; παμελα Άντερσον στο πιο οδυνηρό όμως χαχαχαχαχαχα. Το στήθος διπλασιαστηκε, μεγάλο οίδημα, και πολύ πόνο. Τώρα είμαι με καυτή κομπρεσα πριν το θηλασμό και κρυα μετά. Αυτά για χθες, σήμερα αρκούμαι μόνο σε ελαφρές μαλαξεις

Το βράδυ ο μικρός αν είναι στο λίκνο ξυπνάει κάθε μια ώρα, αν τον βάλω δίπλα μου για ύπνο, κοιμάται σαν πουλάκι. Κατσαριδακι το φωνάζω, γιατί είναι μια σταλιτσα και θέλω να τον φαωωωω!!!! Τα αδέρφια του έχουν ξετρελαθεί, η κόρη μου ειδικά, αλλά δεν καταλαβαίνει ψυχούλα (1,5 χρόνων) και κάνει ατσουμπαλες κινήσεις. 

Λίγο με τις δουλειές του σπιτιού τα βρίσκω μπαστούνια, δεν προλαβαίνω...

Απο το νοσοκομείο βγήκα κι ολας την επόμενη μέρα μιας και οι 2 μας ήμασταν μια χαρά. Δόξα τω Θεώ λέω που κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικά γιατί έπεσα με τα μούτρα στην πραγματικότητα, δουλειές, κούραση, βαρύ, κλπ, κάτι που δε θα γινόταν διαφορετικά. 

Με το σύζυγο, στο μαιευτήριο ειμασταν μια χαρά αυτή τη μιάμιση μέρα, στο σπίτι, κάτι τού πα κι εγώ πάνω στα νεύρα μου από την κούραση, και πάλι τα ίδια αα... Ούτε μιλιομαστε, ούτε να τον αγγίξω καν δε θέλει. Ούτε να είμαστε στον ίδιο χώρο... Τι να κάνουμε... Ίσως περάσει, ίσως όχι... 

Και το άσχετο της ημέρας μιας και γράφω σεντόνι, έχω σοκαριστεί με την υπόθεση καρολαιν, ναι το πίστευα κατά βάθος ότι έγινε έτσι, αλλά μού φαινόταν πολύ κινηματογραφικο για να είναι αληθινό 

@Φώφη1990

@jellyfishch

Κορίτσια τι κάνετε;;;; πώς πάτε;;;

@λιλιτο λογικά μέσα στην εβδομάδα θα έρθει το μωράκι σας ε;;; 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ και @Φραουλίτσα* εμένα μάλλον βολευτηκε!!! Εκεί που είχα συσπάσεις όλη την προηγουμενη βδομάδα τωρα τίποτα!!! Με είδε ο γιατρός και έχω μόνο μισό εκατοστό διαστολή!!! Αν δεν γεννήσω μέχρι την άλλη Κυριακή θα μπω για προκληση γιατί μετά θα παραμεγαλωσει για τα κυβικά μου και θα βγει δυσκολα από κάτω! Επομένως στην αναμονή.... Εντωμεταξύ εδώ κάθε απόγευμα ρίχνει βροχή με το τουλουμι και ουτε μπορώ να βγω για ένα περπατημα της προκοπής. Σεξ δεν με αφήνει ο γιατρός! Τι άλλο να δοκιμάσω οεο??

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φώφη1990 είπε:

@ΧρυσαΜ και @Φραουλίτσα* εμένα μάλλον βολευτηκε!!! Εκεί που είχα συσπάσεις όλη την προηγουμενη βδομάδα τωρα τίποτα!!! Με είδε ο γιατρός και έχω μόνο μισό εκατοστό διαστολή!!! Αν δεν γεννήσω μέχρι την άλλη Κυριακή θα μπω για προκληση γιατί μετά θα παραμεγαλωσει για τα κυβικά μου και θα βγει δυσκολα από κάτω! Επομένως στην αναμονή.... Εντωμεταξύ εδώ κάθε απόγευμα ρίχνει βροχή με το τουλουμι και ουτε μπορώ να βγω για ένα περπατημα της προκοπής. Σεξ δεν με αφήνει ο γιατρός! Τι άλλο να δοκιμάσω οεο??

Αφού έχεις και λίγη διαστολή καλά θα τα πας. Εμένα ήταν θεοκλειστος ο τράχηλος. Πως τα κατάφερα απορώ. Και νομίζω έχει δίκιο ο γιατρός. Εφόσον έχει ανοίξει ο τράχηλος μπορεί το σπέρμα να περάσει στο μωρο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με κορίτσια!!! Κοντεύεις και συ. Και οι συσπάσεις ακόμα και προπαρασκευαστικές να είναι, είναι καλό σημάδι!!

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Λογικά αν είναι όπως στα μαιευτήρια σηην Αθήνα, κάνει κι αυτός τετσ κορονοϊου και μπορεί να μένει μέσα μαζι σου με ο, τι αυτό συνεπάγεται. Αν βγει για να ξαναμπει πρέπει πάλι να κάνει τεστ. Με το καλο!!!! 

Μην αγχώνεσαι βρε παιδί μου, έστω κι έτσι μπορεί να βγει!!! Έτσι ήταν ο γιος μου στραμμένος. Η δε κόρη μου, ακόμη χειρότερα, είχε στρίψει και κοιτούσε στο πλάι. Με τη βοήθεια του γιατρού σου και των μαιων θα τα καταφέρετε, μη φοβάσαι. 

@BILLEέκλαψα με αυτό για την εφηβεία χαχχαχαχχαχα

Εμένα κορίτσια ο μικρός δε μπορώ να καταλάβω αν είναι ήσυχος ή αν όχι χαχαχα. Ίσως επειδή είχα ήδη στο νου μου ότι δε θα κοιμόμαστε; ή επειδή βρισκόμαστε ήδη σε μια μόνιμη φασαρία στ σπίτι;; 

Με το θηλασμό πάει καλά. Ήθελα να χρησιμοποιήσω μόνο θηλαστρο όπως σάς είχα πει, αλλά δυστυχώς πάθαμε ζημιά και είμαστε μόνο στήθος.. Επειδή ήταν ήδη ενεργοποιημενο το στήθος μου (μιας και μέχρι το Γενάρη θήλαζα) με το θήλαστρο ήταν σα να τού "δίνω εντολή" για παραπάνω παραγωγή, σα να έχω δίδυμα και το αποτέλεσμα; παμελα Άντερσον στο πιο οδυνηρό όμως χαχαχαχαχαχα. Το στήθος διπλασιαστηκε, μεγάλο οίδημα, και πολύ πόνο. Τώρα είμαι με καυτή κομπρεσα πριν το θηλασμό και κρυα μετά. Αυτά για χθες, σήμερα αρκούμαι μόνο σε ελαφρές μαλαξεις

Το βράδυ ο μικρός αν είναι στο λίκνο ξυπνάει κάθε μια ώρα, αν τον βάλω δίπλα μου για ύπνο, κοιμάται σαν πουλάκι. Κατσαριδακι το φωνάζω, γιατί είναι μια σταλιτσα και θέλω να τον φαωωωω!!!! Τα αδέρφια του έχουν ξετρελαθεί, η κόρη μου ειδικά, αλλά δεν καταλαβαίνει ψυχούλα (1,5 χρόνων) και κάνει ατσουμπαλες κινήσεις. 

Λίγο με τις δουλειές του σπιτιού τα βρίσκω μπαστούνια, δεν προλαβαίνω...

Απο το νοσοκομείο βγήκα κι ολας την επόμενη μέρα μιας και οι 2 μας ήμασταν μια χαρά. Δόξα τω Θεώ λέω που κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικά γιατί έπεσα με τα μούτρα στην πραγματικότητα, δουλειές, κούραση, βαρύ, κλπ, κάτι που δε θα γινόταν διαφορετικά. 

Με το σύζυγο, στο μαιευτήριο ειμασταν μια χαρά αυτή τη μιάμιση μέρα, στο σπίτι, κάτι τού πα κι εγώ πάνω στα νεύρα μου από την κούραση, και πάλι τα ίδια αα... Ούτε μιλιομαστε, ούτε να τον αγγίξω καν δε θέλει. Ούτε να είμαστε στον ίδιο χώρο... Τι να κάνουμε... Ίσως περάσει, ίσως όχι... 

Και το άσχετο της ημέρας μιας και γράφω σεντόνι, έχω σοκαριστεί με την υπόθεση καρολαιν, ναι το πίστευα κατά βάθος ότι έγινε έτσι, αλλά μού φαινόταν πολύ κινηματογραφικο για να είναι αληθινό 

@Φώφη1990

@jellyfishch

Κορίτσια τι κάνετε;;;; πώς πάτε;;;

@λιλιτο λογικά μέσα στην εβδομάδα θα έρθει το μωράκι σας ε;;; 

 

 

Κατσαριδάκι ε; Καλό!!! Εγω την έλεγα μικρο πυρανχας όπως έτρωγε και με πονούσε. Και τα κορίτσια είναι απίστευτο αλλά έχουν έμφυτο το μητρικό ενστικτο. Αμέσως τρελαίνονται με τα μωρακια. Όσο για τον φυσιολογικό καμία σχέση με την καισαρική, όπως την ησα εγω τουλάχιστον. Σαν να μην γέννησα!! Για το σεντόνι μην ανησυχείς, γράφω και γω μερικα... Όσο για τον αντρα σου, Άστον κορίτσι μου, μην χαλάς την ζαχαρένια σου. Αν θέλει να είναι μ@λ@$%^ Άστον. Και μένα μου έκανε κατι σπαστικά, του τα πα μια μερα και ηρεμησα. Ώρες ώρες απορώ δεν μπορούν να καταλάβουν, ή είναι απλά εγωιστες; Αλλά μην κάθεσαι και σκας ασχολήσου με τα παιδιά σου και σενα και αυτος θα βγει χαμένος. Φιλιά και καλή δύναμη με 3 μικρα παιδιά!!! Βιταμίνες να παίρνεις!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια δεν ξέρω τι συμβαίνει!!! 

Πάλι έπεσα!!! Μπροστά στο σπίτι την ώρα που έβγαινα για περπατημα. Ήμουν με τον αντρα μου αλλά δεν πρόλαβε να με πιασει.. Εχω ένα ματωμένο ποδι και έναν πρησμένο αστράγαλο... 2 ώρες τώρα κλαίω από τον τρόμο μου και από τις ενοχές μου!!!!! 

Πόσο άγαρμπη μπορεί να είμαι???? Όλο πεφτω!!! Ουτε να περπατησω δεν μπορώ??? Από τους άλλους εχω απαιτήσεις να με προσεχουν και δεν προσεχω μόνη μου το παιδι μου!!! Μέχρι να γεννήσω δεν θα βγω από το σπίτι. Φοβάμαι υπερβολικά πολυ πλέον... 

  • Λυπημένη/-ος 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Αχ ρε κορίτσια δεν ξέρω τι συμβαίνει!!! 

Πάλι έπεσα!!! Μπροστά στο σπίτι την ώρα που έβγαινα για περπατημα. Ήμουν με τον αντρα μου αλλά δεν πρόλαβε να με πιασει.. Εχω ένα ματωμένο ποδι και έναν πρησμένο αστράγαλο... 2 ώρες τώρα κλαίω από τον τρόμο μου και από τις ενοχές μου!!!!! 

Πόσο άγαρμπη μπορεί να είμαι???? Όλο πεφτω!!! Ουτε να περπατησω δεν μπορώ??? Από τους άλλους εχω απαιτήσεις να με προσεχουν και δεν προσεχω μόνη μου το παιδι μου!!! Μέχρι να γεννήσω δεν θα βγω από το σπίτι. Φοβάμαι υπερβολικά πολυ πλέον... 

Κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι, είναι λογικό να χάνεις την ισορροπία σου με τοσο βάρος στην κοιλιά! Όλα καλά είναι το μωράκι σου είναι καλά προστατευμενο στην κοιλίτσα μην ανησυχείς! 

Κορίτσια όσες έχετε γεννησει , με αυτή τη ζέστη τι ρουχαλάκια φοράτε στα μπεμπακια σας; εμείς στο σπιτι επειδή είμαστε στον τελευταίο όροφο έχουμε μόνιμα πολλή ζέστη, 27-28 βαθμούς τουλάχιστον,  σήμερα είχαμε και 29! Η μικρή δεν θέλει ούτε τη λεπτή πάνα αγκαλιας με το κοντομάνικο την έχω τι να κανω;; 

@BILLEκ εμένα όταν δεν μπορεί να πιάσει την θηλη έτσι κάνει, αλλά τωρα που εμαθε χωρίς ψευδοθηλες δεν τις δέχεται καθόλου οπότε καποιες φορές που δεν έχει υπομονή παλεύουμε! Αυτό με τα κακά που τα κάνουν όταν τα αλλάζουμε το κάνουν κ σε εσάς κορίτσια; μάλλον τα βολεύει η στάση με τα πόδια λυγισμένα πάνω!!❤

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...