Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε τελικά το Σάββατο 20:10 με καισαρική μετά από 12 ώρες πόνων και σπασμένων νερών με διαστολή όμως μόνο 1.. ο μικρούλης μας βγήκε 4320γρ +53εκ και είναι τέλειος !! Κλαίει μόνο όταν τον αλλάζω πάνα και όταν του βγάλω τα μπουτακια από το σεντονάκι χαχαχ!! Θηλάζουμε αποκλειστικά!! Το έχουμε βρει αρκετά μπορώ να πω παρόλη την πίεση που δέχομαι για να δώσω ξένο.. Ελπίζω να κάνω το σωστό και να μην προκαλέσω πρόβλημα στην ανάπτυξη του ! Εγώ είμαι σχετικά πολύ καλύτερα από το Σάββατο ! Με τραβάνε πολύ τα ράμματα, να βηξω ούτε κατά διάνοια, θα πεθάνω από τον πόνο !!! Κοιμάμαι γενικότερα παρα πολύ λίγο και αυτό γιατί προσπαθώ να δώσω τα πάντα στον θηλασμό ! Με το που εντοπίσω πως πεινάει τον ταΐζω αμέσως οποτε είμαι σε εγρήγορση συνέχεια ! Σήμερα έφαγα καλά πρώτη φορά μετά το χειρουργείο ! Εντάξει φάση είναι και θα περάσει !!! Κορίτσια είμαι καταερωτευμενη!!!!!

  • Μου αρέσει 10

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , Eleni Kost11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε τελικά το Σάββατο 20:10 με καισαρική μετά από 12 ώρες πόνων και σπασμένων νερών με διαστολή όμως μόνο 1.. ο μικρούλης μας βγήκε 4320γρ +53εκ και είναι τέλειος !! Κλαίει μόνο όταν τον αλλάζω πάνα και όταν του βγάλω τα μπουτακια από το σεντονάκι χαχαχ!! Θηλάζουμε αποκλειστικά!! Το έχουμε βρει αρκετά μπορώ να πω παρόλη την πίεση που δέχομαι για να δώσω ξένο.. Ελπίζω να κάνω το σωστό και να μην προκαλέσω πρόβλημα στην ανάπτυξη του ! Εγώ είμαι σχετικά πολύ καλύτερα από το Σάββατο ! Με τραβάνε πολύ τα ράμματα, να βηξω ούτε κατά διάνοια, θα πεθάνω από τον πόνο !!! Κοιμάμαι γενικότερα παρα πολύ λίγο και αυτό γιατί προσπαθώ να δώσω τα πάντα στον θηλασμό ! Με το που εντοπίσω πως πεινάει τον ταΐζω αμέσως οποτε είμαι σε εγρήγορση συνέχεια ! Σήμερα έφαγα καλά πρώτη φορά μετά το χειρουργείο ! Εντάξει φάση είναι και θα περάσει !!! Κορίτσια είμαι καταερωτευμενη!!!!!

Να σου ζήσει! Σιδερένια! Μπαμπατσικος ο μικρός σου, μπράβο. Κι εγώ αποκλειστικο θηλασμό κάνω μέχρι στιγμής και παίρνει περισσότερο βάρος από το αναμενόμενο κάθε εβδομάδα η μικρή! Θέλει υπομονή και αντοχή, γιατί θα έρθει η εξάντληση σιγά σιγά...

@phal μου αγαπημένη,! Πόσο σε σκέφτομαι! Αν κουραζόμαστε εμείς με ένα μωράκι, εσΥ τι; Σε έχω στις προσευχές μου. Η Παναγία να σου δίνει δύναμη

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

  • Μου αρέσει 11

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

Η κερκίδα είναι εδώ για εσένα! Go on! Να είσαι δυνατή!! Πολύ καλή διαστολή, νομίζω από εδώ και πέρα πηγαίνει γρήγορα το θέμα!!φιλάκια, γράψε μας οπότε μπορείς.

1 ώρα πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε τελικά το Σάββατο 20:10 με καισαρική μετά από 12 ώρες πόνων και σπασμένων νερών με διαστολή όμως μόνο 1.. ο μικρούλης μας βγήκε 4320γρ +53εκ και είναι τέλειος !! Κλαίει μόνο όταν τον αλλάζω πάνα και όταν του βγάλω τα μπουτακια από το σεντονάκι χαχαχ!! Θηλάζουμε αποκλειστικά!! Το έχουμε βρει αρκετά μπορώ να πω παρόλη την πίεση που δέχομαι για να δώσω ξένο.. Ελπίζω να κάνω το σωστό και να μην προκαλέσω πρόβλημα στην ανάπτυξη του ! Εγώ είμαι σχετικά πολύ καλύτερα από το Σάββατο ! Με τραβάνε πολύ τα ράμματα, να βηξω ούτε κατά διάνοια, θα πεθάνω από τον πόνο !!! Κοιμάμαι γενικότερα παρα πολύ λίγο και αυτό γιατί προσπαθώ να δώσω τα πάντα στον θηλασμό ! Με το που εντοπίσω πως πεινάει τον ταΐζω αμέσως οποτε είμαι σε εγρήγορση συνέχεια ! Σήμερα έφαγα καλά πρώτη φορά μετά το χειρουργείο ! Εντάξει φάση είναι και θα περάσει !!! Κορίτσια είμαι καταερωτευμενη!!!!!

Να σου ζήσει ο μπεμπαρος!! Καλούς θηλασμός!!!!

 

Κορίτσια μεγάλη απογοήτευση. Έχω γίνει λάστιχο και τίποτα , νέκρα. Ε ρε πείσμα. Άστο καλό. Τώρα έχω πάρει τους δρόμους από το πρωί και το απόγευμα καρδιοτοκογραφο. 

Φιλιά σε όλες.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , jellyfishch είπε:

Η κερκίδα είναι εδώ για εσένα! Go on! Να είσαι δυνατή!! Πολύ καλή διαστολή, νομίζω από εδώ και πέρα πηγαίνει γρήγορα το θέμα!!φιλάκια, γράψε μας οπότε μπορείς.

Να σου ζήσει ο μπεμπαρος!! Καλούς θηλασμός!!!!

 

Κορίτσια μεγάλη απογοήτευση. Έχω γίνει λάστιχο και τίποτα , νέκρα. Ε ρε πείσμα. Άστο καλό. Τώρα έχω πάρει τους δρόμους από το πρωί και το απόγευμα καρδιοτοκογραφο. 

Φιλιά σε όλες.

Ευχαριστώ κορίτσι μου εύχομαι μέχρι να γεννήσω να έχουν πιάσει κ οι δικοί σου πόνοι κ να μας πεις τα ευχάριστα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

Καλή λευτεριά! Με το καλό να ανταμώσεις με τον μικρό ανθρωπάκι που έχεις συνδημιουργησει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε τελικά το Σάββατο 20:10 με καισαρική μετά από 12 ώρες πόνων και σπασμένων νερών με διαστολή όμως μόνο 1.. ο μικρούλης μας βγήκε 4320γρ +53εκ και είναι τέλειος !! Κλαίει μόνο όταν τον αλλάζω πάνα και όταν του βγάλω τα μπουτακια από το σεντονάκι χαχαχ!! Θηλάζουμε αποκλειστικά!! Το έχουμε βρει αρκετά μπορώ να πω παρόλη την πίεση που δέχομαι για να δώσω ξένο.. Ελπίζω να κάνω το σωστό και να μην προκαλέσω πρόβλημα στην ανάπτυξη του ! Εγώ είμαι σχετικά πολύ καλύτερα από το Σάββατο ! Με τραβάνε πολύ τα ράμματα, να βηξω ούτε κατά διάνοια, θα πεθάνω από τον πόνο !!! Κοιμάμαι γενικότερα παρα πολύ λίγο και αυτό γιατί προσπαθώ να δώσω τα πάντα στον θηλασμό ! Με το που εντοπίσω πως πεινάει τον ταΐζω αμέσως οποτε είμαι σε εγρήγορση συνέχεια ! Σήμερα έφαγα καλά πρώτη φορά μετά το χειρουργείο ! Εντάξει φάση είναι και θα περάσει !!! Κορίτσια είμαι καταερωτευμενη!!!!!

Να σου ζήσει ο έρωτας ο μπαμπάτσικος!!! Και συ σιδερένια!!! Θηλασε το απο μπορείς κακο στην ανάπτυξη του δεν κάνεις το αντίθετο του δίνεις ότι καλύτερο!!! Με τα ράμματα εγω κρατούσα την περιοχή για να βήξω. Υπομονή και όλα περνάνε σε λίγες μέρες θα τα ξεχάσεις όλα!!!

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

Αντε Βαλεντίνα βάστα γερά!!! Δύσκολοι οι πόνοι αλλά σου δίνουν την καλύτερη ανταμοιβή!!! Όλα να πάνε καλά με το καλό να αποδεχτείς το νεο σας μέλος!!!

  • Ευχαριστώ 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα!!! Χθες είχα εξεταστική και σήμερα έχω τη βαθμολογία σε μια από τις πιο δύσκολες θεματικές του πτυχίου!!! Τελικά πέρασα...με 9!!! :mrgreen: Ανακουφιση! Πάμε για το αόλο αρχές Ιούλη και του χρόνου πτυχίο!!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , HopeMe είπε:

Τα κατάφερα!!! Χθες είχα εξεταστική και σήμερα έχω τη βαθμολογία σε μια από τις πιο δύσκολες θεματικές του πτυχίου!!! Τελικά πέρασα...με 9!!! :mrgreen: Ανακουφιση! Πάμε για το αόλο αρχές Ιούλη και του χρόνου πτυχίο!!!

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Κορίτσια μου γέννησα στις 2:15 5ωρες στο σύνολο.....ευτυχώς βγήκε εύκολα ο μικρός 3σπρωξιματα!!! Περιμένω να Μ τον φερουν!!!

Να σου ζήσει κοπέλα Μ !! Σε ειχα έννοια. Χαίρομαι που όλα πήγαν ως τέλος τέλεια !! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 7/6/2021

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/6/2021!!!

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκιΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 8/6/2021

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 12/6/21!!!

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 14/6/2021

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Link to comment
Share on other sites

Να σού ζήσει ΒαλεντιναΧ!!!!! Καλή ανατροφή!!!!! 

Κορίτσια οι ηδη μανούλες έχω τιλτάρει!!!! Η κόρη μου, μου κόρη το ίδιο ακριβώς φαγητό πότε το θέλει πότε όχι. Σήμερα δε θέλει να φάει και έχουμε κυνήγι!!!!!! Όλη μέρα δεν έχει φάει τίποτα εκτός από γάλα το πρωί και το μεσημέρι. Δε μπορώ ωωω και δεν ξέρω τι να τής φτιάξω να φάει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε τελικά το Σάββατο 20:10 με καισαρική μετά από 12 ώρες πόνων και σπασμένων νερών με διαστολή όμως μόνο 1.. ο μικρούλης μας βγήκε 4320γρ +53εκ και είναι τέλειος !! Κλαίει μόνο όταν τον αλλάζω πάνα και όταν του βγάλω τα μπουτακια από το σεντονάκι χαχαχ!! Θηλάζουμε αποκλειστικά!! Το έχουμε βρει αρκετά μπορώ να πω παρόλη την πίεση που δέχομαι για να δώσω ξένο.. Ελπίζω να κάνω το σωστό και να μην προκαλέσω πρόβλημα στην ανάπτυξη του ! Εγώ είμαι σχετικά πολύ καλύτερα από το Σάββατο ! Με τραβάνε πολύ τα ράμματα, να βηξω ούτε κατά διάνοια, θα πεθάνω από τον πόνο !!! Κοιμάμαι γενικότερα παρα πολύ λίγο και αυτό γιατί προσπαθώ να δώσω τα πάντα στον θηλασμό ! Με το που εντοπίσω πως πεινάει τον ταΐζω αμέσως οποτε είμαι σε εγρήγορση συνέχεια ! Σήμερα έφαγα καλά πρώτη φορά μετά το χειρουργείο ! Εντάξει φάση είναι και θα περάσει !!! Κορίτσια είμαι καταερωτευμενη!!!!!

 Να σου ζήσει ο αντρακλας! Γερός και καλότυχος καλή και γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι μην φοβάσαι κοπέλα μου θα περάσουν τα ράμματα υπομονή τώρα που τον έχεις αγγαλιτσα τίποτα αλλά δεν έχει σημασια

πρίν από 3 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Να σού ζήσει ΒαλεντιναΧ!!!!! Καλή ανατροφή!!!!! 

Κορίτσια οι ηδη μανούλες έχω τιλτάρει!!!! Η κόρη μου, μου κόρη το ίδιο ακριβώς φαγητό πότε το θέλει πότε όχι. Σήμερα δε θέλει να φάει και έχουμε κυνήγι!!!!!! Όλη μέρα δεν έχει φάει τίποτα εκτός από γάλα το πρωί και το μεσημέρι. Δε μπορώ ωωω και δεν ξέρω τι να τής φτιάξω να φάει 

Έτσι είμαστε εμείς εδώ και 20μερες από την μέρα που την κράτησε η γιαγιά για να μπω για νοσηλεία τότε ασε μανίκι

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...