Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

54 minutes ago, ΒαλεντιναΧ said:

Ναι αυτές και εγώ δεν τις έχω δει κάπου εδώ τοπικά....πως ήταν το βράδυ σας? Εμάς και σήμερα και εχθές ήταν καλό ένα ξύπνημα στις 3 και ένα στις 6:30....φτου φτου να συνεχίσει έτσι...χαχαχαχ

Και εμένα ήταν κυρία!!! Μια στις 2.5 και μετά στις 5 και κάτι! Και μετά στις 8 που ξυπνήσαμε κανονικά!!! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

εμένα σήμερα κοιμάται απο τις 3.5. Ξυπνησε για έναν δεκάλεπτο θηλασμό και συνεχίζει!!! Κάτι μου λέει ότι το βράδυ θα με ταράξει!!! 

Διάβασα ότι έχει πολλη χημεία μέσα... Μέχρι και παραγωγα χλωρινης!! Τι να πω... Αλήθεια ψέματα... Δεν ξέρω! 

Μπαα δε νομίζω βρε συ, αν ήταν έτσι δε θα τις έβαζαν στα πρόωρα μωρά, ή αφού τις βάζουν θα εμφάνιζαν κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Πώς είστε ;; πώς είναι τα μωρά σας; από βάρος πόσο βάζετε ανά εβδομάδα ;; 

Καλημέρα κορίτσια! Οικογενειακώς αρρωστουλιδες εμείς αλλά όλοι έχουμε και κάτι διαφορετικό ο άντρας μου είχε μια μέρα πυρετό και πονόλαιμο και του πέρασε κόλλησε την μεγάλη μου και έκανε πυρετό μέχρι 38.7 δύο μέρες και αφού έπεσε ο πυρετός έκανε βήχα και καταρροή που συνεχίζει μέχρι σήμερα ο μικρός εχει μπουκωνενη μύτη μονο και εγώ έχω μόνο βήχα! Ωραία πάμε

Εμείς δεν τον ζυγίζουμε κάθε εβδομαδα για να φανταστείς οι μετρήσεις μας μέχρι τώρα είναι οι εξής: Γεννήθηκε 2.820 την δεύτερη μέρα έφτασε στα 2.670 

17/6(έξοδος από μαιευτήριο/3ημερων):2.760

22/6(9ημερων):2.925

1/7(17ημερων):3.520(έκτακτο ζύγισμα επειδή έτρωγε μόνο 3λεπτα κάθε φορά)

22/7(38ημερων):4.900 

Εχουμε εμβόλιο στις 17/8 που θα ειναι 64ημερων τότε θα ζυγιστει ξανά!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ΒαλεντιναΧ said:

Καλημέρα κορίτσια! Οικογενειακώς αρρωστουλιδες εμείς αλλά όλοι έχουμε και κάτι διαφορετικό ο άντρας μου είχε μια μέρα πυρετό και πονόλαιμο και του πέρασε κόλλησε την μεγάλη μου και έκανε πυρετό μέχρι 38.7 δύο μέρες και αφού έπεσε ο πυρετός έκανε βήχα και καταρροή που συνεχίζει μέχρι σήμερα ο μικρός εχει μπουκωνενη μύτη μονο και εγώ έχω μόνο βήχα! Ωραία πάμε

Εμείς δεν τον ζυγίζουμε κάθε εβδομαδα για να φανταστείς οι μετρήσεις μας μέχρι τώρα είναι οι εξής: Γεννήθηκε 2.820 την δεύτερη μέρα έφτασε στα 2.670 

17/6(έξοδος από μαιευτήριο/3ημερων):2.760

22/6(9ημερων):2.925

1/7(17ημερων):3.520(έκτακτο ζύγισμα επειδή έτρωγε μόνο 3λεπτα κάθε φορά)

22/7(38ημερων):4.900 

Εχουμε εμβόλιο στις 17/8 που θα ειναι 64ημερων τότε θα ζυγιστει ξανά!

Καλημερα Κορίτσια!! 

Εμείς γεννηθηκαμε 3200. Και στον μήνα είμασταν 4450. Τώρα ξανά θα πάμε στις 24 για εμβόλια και ζυγισμα. 

Κορίτσια μου θελω τα φώτα σας! 

Λοιπόν συνοπτικά από την αρχή είχα παρα πολυ γάλα σε σημείο που εσταζαν παντου στο σπίτι. Έπαθα δυο φορες μαστίτιδα στο αριστερό. Μάλιστα για την δεύτερη τώρα τελείωσε η αντιβίωση! Μέχρι χθες το αριστερό στήθος ήταν ακόμα πρησμένο με πολλη ροη αλλά δυσκολη λόγω ερεθισμένης θηλης και το δεξί πεσμένο με μικρή ροή. 

Από χθες έχω με την μικρή το εξής (7 βδομάδων ακριβώς). Δείχνει να Πεινάει συνέχεια. Το δεξί στήθος βγάζει πολυ λίγο γάλα με αποτέλεσμα να κλαίει η μικρή. Την πηγα στο πρησμενο το οποίο χθες το ξεζουμισε και δεν έμεινε πρηξιμο ουτε για πλάκα. Όμως Η μικρή και σήμερα δείχνει να πεινάει συνέχεια. Μόλις την Βάζω στο στήθος (ανεξάρτητα δεξί ή αριστερό) κάνει 5 ρουφιξιες και κλαιει γοερά. Την βάζω στον ώμο μου ηρεμει (ή μπορεί και να κοιμηθεί λίγο) και μετά παλι τα ίδια. Πεινάει, θηκαζει για 2 λεπτά μετά κλαίει σαν τρελή και παλι στην αγκαλιά ηρεμει. 

Σας έχει τύχει???? Φοβάμαι μην μου κόβεται το γάλα ή μήπως δεν της φτάνει!!! 

Να πω ότι έχει πανες με τσίσα και κακά κανονικές τη μέρα. Ήδη από τα μεσάνυχτα κάναμε 4 γεματες τσίσα και 2 κακά. Επομένως μέχρι τα μεσάνυχτα για το 24ωρο θεωρώ ότι θα έχουμε κι άλλες. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Καλημερα Κορίτσια!! 

Εμείς γεννηθηκαμε 3200. Και στον μήνα είμασταν 4450. Τώρα ξανά θα πάμε στις 24 για εμβόλια και ζυγισμα. 

Κορίτσια μου θελω τα φώτα σας! 

Λοιπόν συνοπτικά από την αρχή είχα παρα πολυ γάλα σε σημείο που εσταζαν παντου στο σπίτι. Έπαθα δυο φορες μαστίτιδα στο αριστερό. Μάλιστα για την δεύτερη τώρα τελείωσε η αντιβίωση! Μέχρι χθες το αριστερό στήθος ήταν ακόμα πρησμένο με πολλη ροη αλλά δυσκολη λόγω ερεθισμένης θηλης και το δεξί πεσμένο με μικρή ροή. 

Από χθες έχω με την μικρή το εξής (7 βδομάδων ακριβώς). Δείχνει να Πεινάει συνέχεια. Το δεξί στήθος βγάζει πολυ λίγο γάλα με αποτέλεσμα να κλαίει η μικρή. Την πηγα στο πρησμενο το οποίο χθες το ξεζουμισε και δεν έμεινε πρηξιμο ουτε για πλάκα. Όμως Η μικρή και σήμερα δείχνει να πεινάει συνέχεια. Μόλις την Βάζω στο στήθος (ανεξάρτητα δεξί ή αριστερό) κάνει 5 ρουφιξιες και κλαιει γοερά. Την βάζω στον ώμο μου ηρεμει (ή μπορεί και να κοιμηθεί λίγο) και μετά παλι τα ίδια. Πεινάει, θηκαζει για 2 λεπτά μετά κλαίει σαν τρελή και παλι στην αγκαλιά ηρεμει. 

Σας έχει τύχει???? Φοβάμαι μην μου κόβεται το γάλα ή μήπως δεν της φτάνει!!! 

Να πω ότι έχει πανες με τσίσα και κακά κανονικές τη μέρα. Ήδη από τα μεσάνυχτα κάναμε 4 γεματες τσίσα και 2 κακά. Επομένως μέχρι τα μεσάνυχτα για το 24ωρο θεωρώ ότι θα έχουμε κι άλλες. 

Άλμα θα περναει η μικρή σου!!!! Είμαστε στα ΙΔΙΑ ακριβώς μου το έκανε μια φορά 5εβδομαδων(πρώτο άλμα) και μια από Δευτέρα ξεκινήσαμε πάλι το ίδιο!(αυτό κρατάει δύο εβδομάδες) Εδώ να πω ότι σε εμένα έχει γίνει εδραίωση οπότε δεν πρήζεται το στήθος εκτός και αν κάνει να φαει 5-6ωρες π.χ αλλιώς δεν πρήζεται είναι μαλακο αλλά όταν αρχίσει το μωρό να θηλάζει τότε το καταλαβαίνω ότι κατεβαίνει.  

Εχθές ήταν όλη μέρα στήθος κυριολεκτικά και δεν άφηνε με τίποτα το στήθος ακόμα και όταν τον επερνε ο ύπνος και ανά δέκα λεπτά το πολύ ξυπνούσε με κλαμα ξανά στήθος και φτου και από την αρχή έτσι πήγε και το βράδυ μας έτσι και μέχρι τώρα! Η κόρη μου τα είχε πάρει σβαρνα τα άλματα και από ότι βλέπω το ίδιο και αυτός!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Οικογενειακώς αρρωστουλιδες εμείς αλλά όλοι έχουμε και κάτι διαφορετικό ο άντρας μου είχε μια μέρα πυρετό και πονόλαιμο και του πέρασε κόλλησε την μεγάλη μου και έκανε πυρετό μέχρι 38.7 δύο μέρες και αφού έπεσε ο πυρετός έκανε βήχα και καταρροή που συνεχίζει μέχρι σήμερα ο μικρός εχει μπουκωνενη μύτη μονο και εγώ έχω μόνο βήχα! Ωραία πάμε

Εμείς δεν τον ζυγίζουμε κάθε εβδομαδα για να φανταστείς οι μετρήσεις μας μέχρι τώρα είναι οι εξής: Γεννήθηκε 2.820 την δεύτερη μέρα έφτασε στα 2.670 

17/6(έξοδος από μαιευτήριο/3ημερων):2.760

22/6(9ημερων):2.925

1/7(17ημερων):3.520(έκτακτο ζύγισμα επειδή έτρωγε μόνο 3λεπτα κάθε φορά)

22/7(38ημερων):4.900 

Εχουμε εμβόλιο στις 17/8 που θα ειναι 64ημερων τότε θα ζυγιστει ξανά!

Μία χαρά το μωράκι!!! 

Εμείς γύρω στις 25 έχουμε εμβόλιο. Την ίδια ίωση την περάσαμε και οι 5 μας, μόνο που ο άντρας μου είχε οξεία αμυγδαλιτιδα 

πρίν από 35 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Καλημερα Κορίτσια!! 

Εμείς γεννηθηκαμε 3200. Και στον μήνα είμασταν 4450. Τώρα ξανά θα πάμε στις 24 για εμβόλια και ζυγισμα. 

Κορίτσια μου θελω τα φώτα σας! 

Λοιπόν συνοπτικά από την αρχή είχα παρα πολυ γάλα σε σημείο που εσταζαν παντου στο σπίτι. Έπαθα δυο φορες μαστίτιδα στο αριστερό. Μάλιστα για την δεύτερη τώρα τελείωσε η αντιβίωση! Μέχρι χθες το αριστερό στήθος ήταν ακόμα πρησμένο με πολλη ροη αλλά δυσκολη λόγω ερεθισμένης θηλης και το δεξί πεσμένο με μικρή ροή. 

Από χθες έχω με την μικρή το εξής (7 βδομάδων ακριβώς). Δείχνει να Πεινάει συνέχεια. Το δεξί στήθος βγάζει πολυ λίγο γάλα με αποτέλεσμα να κλαίει η μικρή. Την πηγα στο πρησμενο το οποίο χθες το ξεζουμισε και δεν έμεινε πρηξιμο ουτε για πλάκα. Όμως Η μικρή και σήμερα δείχνει να πεινάει συνέχεια. Μόλις την Βάζω στο στήθος (ανεξάρτητα δεξί ή αριστερό) κάνει 5 ρουφιξιες και κλαιει γοερά. Την βάζω στον ώμο μου ηρεμει (ή μπορεί και να κοιμηθεί λίγο) και μετά παλι τα ίδια. Πεινάει, θηκαζει για 2 λεπτά μετά κλαίει σαν τρελή και παλι στην αγκαλιά ηρεμει. 

Σας έχει τύχει???? Φοβάμαι μην μου κόβεται το γάλα ή μήπως δεν της φτάνει!!! 

Να πω ότι έχει πανες με τσίσα και κακά κανονικές τη μέρα. Ήδη από τα μεσάνυχτα κάναμε 4 γεματες τσίσα και 2 κακά. Επομένως μέχρι τα μεσάνυχτα για το 24ωρο θεωρώ ότι θα έχουμε κι άλλες. 

Ακριβώς όπως στα λέει και η ΒαλεντιναΧ. Είναι και η ζέστη. Και το στήθος σου μην περιμένεις ότι θα είναι συνεχεια πρησμένο, μόλις εδραιωθεί ο θηλασμός θηλασμός θα παράγεις τόσο όσο θέλει το μωρό. Συν τοις άλλοις αφού το μωράκι τρώει κανονικά είναι δύσκολο να κοπεί το γάλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Μία χαρά το μωράκι!!! 

Εμείς γύρω στις 25 έχουμε εμβόλιο. Την ίδια ίωση την περάσαμε και οι 5 μας, μόνο που ο άντρας μου είχε οξεία αμυγδαλιτιδα 

Ακριβώς όπως στα λέει και η ΒαλεντιναΧ. Είναι και η ζέστη. Και το στήθος σου μην περιμένεις ότι θα είναι συνεχεια πρησμένο, μόλις εδραιωθεί ο θηλασμός θηλασμός θα παράγεις τόσο όσο θέλει το μωρό. Συν τοις άλλοις αφού το μωράκι τρώει κανονικά είναι δύσκολο να κοπεί το γάλα. 

Περαστικά σας!!!! Συμφωνώ όσο το μωρό μπαίνει στο στήθος δίνει το ερέθισμα για παραγωγή!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Περαστικά σας!!!! Συμφωνώ όσο το μωρό μπαίνει στο στήθος δίνει το ερέθισμα για παραγωγή!!!!

Ευτυχώς σε εμάς πέρασε. Μάς πήρε όμως σύνολο 2 εβδομάδες παρακαλώ....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ said:

Περαστικά σας!!!! Συμφωνώ όσο το μωρό μπαίνει στο στήθος δίνει το ερέθισμα για παραγωγή!!!!

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια μου. Εγώ το αλμα το περιμενα την αλλη βδομαδα! Το προβλημα μου είναι ότι και στο στήθος πάνω πίνει 2 γουλιες και πλανταζει... Στην αγκαλιά μου στον λαιμό μου κοντά σταματάει αμέσως και ηρεμει... Αν πεινουσε και εκεί δεν θα πλανταζε??? Δεν ξέρω βρε κορίτσια μου.. εσείς που έχετε και αλλά παιδακια έχετε την ικανότητα να είστε πιο Ψυχραιμες... Τι σημαντική που είναι η ψυχραιμία!!! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/8/2021 at 3:16 ΜΜ, Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια μου. Εγώ το αλμα το περιμενα την αλλη βδομαδα! Το προβλημα μου είναι ότι και στο στήθος πάνω πίνει 2 γουλιες και πλανταζει... Στην αγκαλιά μου στον λαιμό μου κοντά σταματάει αμέσως και ηρεμει... Αν πεινουσε και εκεί δεν θα πλανταζε??? Δεν ξέρω βρε κορίτσια μου.. εσείς που έχετε και αλλά παιδακια έχετε την ικανότητα να είστε πιο Ψυχραιμες... Τι σημαντική που είναι η ψυχραιμία!!! 

Τώρα αυτό είναι μεγάλη κουβέντα.. Το αλμα μπορεί να έρθει λιγο πιο νωρίς. Αλλά λέω ότι είναι μεγάλη κουβέντα γιατί προσωπικά μόνο αν το δω πώς κάθεται και πώς τρώει θα μπορέσω να σού πω τι πιστεύω ότι τον ενοχλεί. Ο/η παιδίατρος που το έχει δει τι λέει; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΧρυσαΜ said:

Τώρα αυτό είναι μεγάλη κουβέντα.. Το αλμα μπορεί να έρθει λιγο πιο νωρίς. Αλλά λέω ότι είναι μεγάλη κουβέντα γιατί προσωπικά μόνο αν το δω πώς κάθεται και πώς τρώει θα μπορέσω να σού πω τι πιστεύω ότι τον ενοχλεί. Ο/η παιδίατρος που το έχει δει τι λέει; 

Ο παιδιατρος λέει ότι μπορεί να μην φτάνει το γάλα και η συμβουλος θηλασμου ότι το γάλα μπορεί να έρχεται με πολλη φόρα και να την ενοχλεί. Αντε να βγάλεις άκρη τώρα... 

Εντωμεταξύ σήμερα όλη μέρα κοιμάται και τρωει... Χθες δεν κοιμόταν ουτε για 10 λεπτά συνεχόμενα και σήμερα μόνο τρώει και κοιμάται στο στήθος! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Ο παιδιατρος λέει ότι μπορεί να μην φτάνει το γάλα και η συμβουλος θηλασμου ότι το γάλα μπορεί να έρχεται με πολλη φόρα και να την ενοχλεί. Αντε να βγάλεις άκρη τώρα... 

Εντωμεταξύ σήμερα όλη μέρα κοιμάται και τρωει... Χθες δεν κοιμόταν ουτε για 10 λεπτά συνεχόμενα και σήμερα μόνο τρώει και κοιμάται στο στήθος! 

Δηλ εχθές δεν της έφτανε το γάλα και σήμερα της φτάνει τόσο που κοιμάται??? Βλακείες λέει ο παιδίατρος η σύμβουλος μπορεί να έχει δίκιο εμένα κλαίει και οδύρεται αν έχω έντονη ροή αλλά εσύ ξέρεις αν έχεις έντονη ροή που το βλέπεις αν βγάζει την θηλή και πετάγεται ή τρεχει γρήγορα το γάλα πάει να πει ότι έχεις έντονη ροή και δεν προλαβαίνει να καταπιεί όπως θέλει .....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Ο παιδιατρος λέει ότι μπορεί να μην φτάνει το γάλα και η συμβουλος θηλασμου ότι το γάλα μπορεί να έρχεται με πολλη φόρα και να την ενοχλεί. Αντε να βγάλεις άκρη τώρα... 

Εντωμεταξύ σήμερα όλη μέρα κοιμάται και τρωει... Χθες δεν κοιμόταν ουτε για 10 λεπτά συνεχόμενα και σήμερα μόνο τρώει και κοιμάται στο στήθος! 

Φωφη μου το είχα κ εγώ αυτό το θέμα με την μεγάλη ροή την ενοχλούσε κ πνιγοταν, κ αυτό που εκανα είναι να βγάζω λίγο με το χέρι πριν το θηλασμό ή να την βάζω σε στάση ξαπλωτη εγώ ανάσκελα κ εκείνη πάνω από το στήθος! Την προηγούμενη εβδομάδα μονο έτσι τρώγαμε! Αυτή τη βδομάδα έχει βελτιωθεί κάπως, κ τρώει κ ξαπλωτη στο μαξιλάρι θηλασμού χωρίς να παραπονιέται! Αλλά όντως άλμα πρέπει να περνάτε, είναι κ η ζέστη, όλα μαζί! Υπομονη κ αγκαλιές! Δε νομίζω πάντως να μην της φτάνει το γάλα!! 

Εμείς κορίτσια μου σήμερα  πήγαμε παιδίατρο, κάναμε το 1ο μας εμβόλιο! Έκλαψε λίγο η μπεμπα αλλά με πιπίλα κ πολλά φιλιά κ αγκαλιά ηρέμησε! Έχει πάει 5550 η κ 57 εκατοστά! Ο γιατρός μου είπε ότι πάμε πολύ καλά, και ραντεβού ξανά τον άλλο μήνα για το επόμενο εμβόλιο !

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο μπέμπης μας από εχθές το βράδυ ξεκίνησε τις κραυγουλες κ ενθουσιάζεται με τον εαυτό του κ εγώ μαζί του!!! :wub:

Με τα ρούχα τι κάνετε???Ότι του είχα πάρει για 3μηνων δεν του κάνει τίποτα τα φορμακια δεν φτάνουν να κουμπωσουν κάτω στην πάνα τα παντελόνια είναι κοντά και οι μπλούζες στενές δεν έβαλε τίποτα από ότι είχα πάρει είναι όλα αχρησιμοποίητα(τα μάζεψα σε μια μεγάλη σακούλα και τα έδωσα στην ξαδέρφη μου που μπαίνει στον μήνα της μεθαύριο και περιμένει μπέμπη και αυτην)έχω δύο φορμακια από orchestra 6μηνων λέει και του φοράω αυτά αλλά του είναι ίσα ίσα, και φοβάμαι να παραγγείλω χωρίς να ξέρω την γραμμή... μήπως έχει πάρει καμία από κάπου συγκεκριμένα να μου πει πως είναι η γραμμή???

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...