Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΝΤΑΝΤΆΔΕΣ!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Ναι πολύ σωστό μου ακούγεται αυτό κ δίκαιο κυρίως!!

Έχω σκεφτεί να τη φέρω 10 μέρες πριν περίπου για λίγες ώρες την ημέρα να είμαι κ εγώ σπίτι ώστε κ να την μάθει το παιδί κ εκείνη το ίδιο κ για να μάθει όσα θέλω..

Νομίζω ότι είναι πολυ λίγες οι δέκα μέρες για να τεστάρεις έναν άνθρωπο... Για να εμπιστευθείς το μωρό σου που θα ναι και 4μηνων...θα σου έλεγα να ξανασκεφτείς το διάστημα και να κάτσεις μαζί της παραπανω μέρες, όταν λέω μαζί της δεν εννοώ να σαι συνέχεια εκεί, να τους αφηνεισ και μόνους τους.. 

Άποψη μου παντα, έπειτα από αρκετές αλλαγές και τεστ σε ντανταδες με πτυχία... Όποτε κρατά μικρό καλάθι.. 

Ευχομαι βέβαια να βρεις αμέσως μια κατάλληλη γυναίκα και να έρθουν όλα βολικά, μα θέλει ψάξιμο τον πραγμα. 

Υγ.Δεν είχες πει θα το κρατήσει η γιαγιά σου? 

Υγ2. Τα χρήματα που προσφερεις είναι υπέρ αρκετά.. Εγώ δίνω κάτι λιγότερο απ αυτά που έγραψες και παρεχω και πρωινο η οτι άλλο θέλει να φαει, και την φωνάζω και έξτρα ώρες που πληρωνεται παραπανω.. Δουλειές σπιτιου εννοείται καμια. 

Υγ3. Όλες όσες περασαν ερχόντουσαν νωρίτερα και καθοντουσαν 10 λεπτά αργοτερα για να συζητήσουμε τι έκαναν μέσα στην ημέρα. . Δεν ζήτησε ποτε καμια έξτρα χρήματα και είχαμε συννενοηση, όπως είπε και η προηγ κοπέλα στάνταρ χρήματα, και αν έλειπα την πληρωνα εννοείται... 

Αυτά... Ευχομαι να βρεις κάποια να αξιζει


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nina13 είπε:

Νομίζω ότι είναι πολυ λίγες οι δέκα μέρες για να τεστάρεις έναν άνθρωπο... Για να εμπιστευθείς το μωρό σου που θα ναι και 4μηνων...θα σου έλεγα να ξανασκεφτείς το διάστημα και να κάτσεις μαζί της παραπανω μέρες, όταν λέω μαζί της δεν εννοώ να σαι συνέχεια εκεί, να τους αφηνεισ και μόνους τους.. 

Άποψη μου παντα, έπειτα από αρκετές αλλαγές και τεστ σε ντανταδες με πτυχία... Όποτε κρατά μικρό καλάθι.. 

Ευχομαι βέβαια να βρεις αμέσως μια κατάλληλη γυναίκα και να έρθουν όλα βολικά, μα θέλει ψάξιμο τον πραγμα. 

Υγ.Δεν είχες πει θα το κρατήσει η γιαγιά σου? 

Υγ2. Τα χρήματα που προσφερεις είναι υπέρ αρκετά.. Εγώ δίνω κάτι λιγότερο απ αυτά που έγραψες και παρεχω και πρωινο η οτι άλλο θέλει να φαει, και την φωνάζω και έξτρα ώρες που πληρωνεται παραπανω.. Δουλειές σπιτιου εννοείται καμια. 

Υγ3. Όλες όσες περασαν ερχόντουσαν νωρίτερα και καθοντουσαν 10 λεπτά αργοτερα για να συζητήσουμε τι έκαναν μέσα στην ημέρα. . Δεν ζήτησε ποτε καμια έξτρα χρήματα και είχαμε συννενοηση, όπως είπε και η προηγ κοπέλα στάνταρ χρήματα, και αν έλειπα την πληρωνα εννοείται... 

Αυτά... Ευχομαι να βρεις κάποια να αξιζει

Ναι Νίνα μου θυμάμαι τις ιστορίες με τις νταντάδες που έχεις ζήσει κ εσύ..

Λοιπόν στο 1. Ναι έλεγα για τη γιαγια μου αλλά μετά από σκέψη με τον άντρα μου κ από κάποια μισολογα της γιαγιάς μου ότι ποτέ θα προλαβαίνει το φαι του παππού κτλ είπα να μη τη φέρω σε δυσκολη θεση κ θα έρχεται μεν ειδικά στην αρχή να είναι εκείνη μαζί με τη κοπέλα για 2-3 ώρες καθε μέρα όπως κ η μάνα μου θα έρχεται σε ανύποπτο χρόνο με δικά της κλειδιά να τους τσεκαρει..

2. Κοίτα εγώ δε θα πω πρώτη για τα χρήματα που δίνω..θα δω τι θα ζητήσουν κ αναλόγως θα κινηθώ..

3. Δουλειές όχι μόνο δε θα της πω να κάνει ,δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι!! Είμαι από αυτές που δε θέλουν άλλες στο νοικοκυριό τους..όσο για πρωινό κτλ αν είναι το παιδί μου καλά το ψυγείο μου είναι ανοιχτό εννοείται!! Σωστή η παρατήρηση των 10' μετα να λέει κ τι θα γίνεται μέσα στην ημέρα!! Εννοείται θα έχω κ κάμερα οπως έχεις κ εσύ απ' ότι θυμάμαι αλλά προφανώς δε θα μπορώ να παρακολουθω 6ωρες!!

Μακάρι να βρω κάποια να αξίζει εξ αρχής αλλιώς θα πέσει ψάξιμο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι Νίνα μου θυμάμαι τις ιστορίες με τις νταντάδες που έχεις ζήσει κ εσύ..

Λοιπόν στο 1. Ναι έλεγα για τη γιαγια μου αλλά μετά από σκέψη με τον άντρα μου κ από κάποια μισολογα της γιαγιάς μου ότι ποτέ θα προλαβαίνει το φαι του παππού κτλ είπα να μη τη φέρω σε δυσκολη θεση κ θα έρχεται μεν ειδικά στην αρχή να είναι εκείνη μαζί με τη κοπέλα για 2-3 ώρες καθε μέρα όπως κ η μάνα μου θα έρχεται σε ανύποπτο χρόνο με δικά της κλειδιά να τους τσεκαρει..

2. Κοίτα εγώ δε θα πω πρώτη για τα χρήματα που δίνω..θα δω τι θα ζητήσουν κ αναλόγως θα κινηθώ..

3. Δουλειές όχι μόνο δε θα της πω να κάνει ,δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι!! Είμαι από αυτές που δε θέλουν άλλες στο νοικοκυριό τους..όσο για πρωινό κτλ αν είναι το παιδί μου καλά το ψυγείο μου είναι ανοιχτό εννοείται!! Σωστή η παρατήρηση των 10' μετα να λέει κ τι θα γίνεται μέσα στην ημέρα!! Εννοείται θα έχω κ κάμερα οπως έχεις κ εσύ απ' ότι θυμάμαι αλλά προφανώς δε θα μπορώ να παρακολουθω 6ωρες!!

Μακάρι να βρω κάποια να αξίζει εξ αρχής αλλιώς θα πέσει ψάξιμο..

Αχ μόνο ιστορίες... Ιστορίες για αγρίους χαχαχαχαχ

Γενικά να την τεστάρεις πολυ πριν την αφήσεις μόνη της..

Βρε συ, η γιαγιά σου ,δεν ξέρω τι ηλικία έχει η γυναίκα, και να ναι καλά, αλλά το προγραμμα του μωρου και οι αντιλήψεις των μεγαλυτέρων γυναικών είναι πολυ διαφορετικές από τις δικές μας και των νέων κοριτσιών (ντανταδων). Δλδ ,θέλω να πω ότι η μαμά μου έκανε άκυρες παρατηρησεις στην ανατροφή και την διαδικασία απασχολησης, τις οποίες αν είχαν ακουσει οι ντανταδες θα χα φρικαρει εντελώς... Για κάποιο λόγο το ότι μας μεγάλωσαν όπως μας μεγάλωσαν τους δίνει το δικαίωμα να λένε (εσυ πως μεγάλωσες δλδ? Έπαθες κάτι??? ) χαχαχα γι αυτό καλυτερα νταντα από την αρχή.. Και καλυτερα με τις δικές σου οδηγίες και μόνο, και αυστηρή τήρηση προγραμματος... 

Πολυ σωστά σκέφτεσαι να την τσεκαρουν και συμφωνώ απόλυτα, όπως και με τις κάμερες αρκεί να έχουν ενημερωθεί. Εγώ έχω σήμανση εκτός σπιτιου και σε κάθε συνέντευξη ρωτουσα αν έχουν προβλγμα με αυτό. Αν είχαν έφευγαν απευθείας, δεν συζητουσα καν μαζί τους. 

Επίσης, καλο ειναι να ξεκινήσεις με το ποσα χρήματα δίνεις εσυ, και όχι να περιμενεις να σου πουν εκείνες τιμή. Γιατί το έκανα το λάθος και μου ζήτησαν 7 ευρώ την ώρα. Πράγμα αδιανόητο για μένα.. Όποτε κόπηκε η συζήτηση εκεί και εφυγε απευθείας. 

Κοίτα δεν θα παρακολουθεις έξι ώρες.. Αλλά καλο ειναι να παρακολουθεις κατά διαστήματα, πχτην ώρα που τρώει το μωρό κτλ..

Προλαβαίνεις πραγματα.. Τουλάχιστον στην περιπτωση μου, προλαβα καταστασεις  σε ορισμένες περιπτωσεις . 

Ευχομαι να έρθουν βολικά και να βρεις αμέσως μια καλή κοπέλα και αξία να φροντίσει ένα βρεφακι.. Γιατί εκεί έξω υπάρχουν πολλα κορίτσια που κάνουν τις ντανταδες και ιδέα δεν έχουν από μωρά.. Υπάρχουν όμως και διαμάντια. Ευχομαι να βρεις ενα

Τέλος, θα σου προτεινα να μην ψάξεις από σάιτ με ντανταδες. Είχα την χειρότερη εμπειρία.  

Και καλυτερα να ψάξεις μέσω γνωστών η εντελώς αγνώστων, τυπου παω σε έναν παιδικο σταθμό και ζητάω βοήθεια να βρω μια νταντα, τόσα βιογραφικά έχουν, θα μπορουσαν να σε βοηθήσουν πιστευω. Εγώ έτσι βρήκα το διαμάντι που έχω τώρα, αλλά η φίλη μου έχει δυο μεγάλους βρεφικους παιδικους σταθμους στην Αθήνα.. Όποτε με βοήθησε αρκετά.. 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω που ψαχνω αντιστοιχα για 8μιση ωρες τη μερα, δυο γυναικες που μιλησα μου ζητησαν η μια 500 κι η αλλη 700, αλλα οταν της ειπα οτι εχουμε οριο το 600, το δεχτηκε. οποτε θεωρω τα 550 για 6ωρο ισως βγουν και πολλα. εξαλλου ξερουν και τι μισθοι παιζουν γενικα. θελω να πω οταν οι περισσοτεροι πλεον σε δουλειες παιρνουν 600-700 ευρω, βρισκω δυσκολο να ζητησουν παραπανω. εμενα βεβαια δεν μου εκανε καμια απο τις δυο. οποτε ψαχνω ακομα. επισης επειδη το μωρο σου ειναι 4μιση μηνων και ειναι πολυ μικρο, ισως καλυτερα να κατεφευγες σε μαια η βρεφονηπιοκομο; υπαρχουν κοπελες ανεργες με αντιστοιχα πτυχια και η προσωπικη μου εμπειρια με μαιες κατω των 30 στη μενν του ιασω ηταν εξαιρετικη. ηταν ολες πολυ καταρτισμενες, ορεξατες και γλυκες κι αψογες με τα βρεφακια, αντιθετα με κατι "εμπειρες" θιτσες 50αρες στους οροφους που βαριοντουσαν τη ζωη τους κ τερμα επιθετικες . οποτε εχε κ αυτο στο νου σου. οσο για το 10ημερο κ γω το βρισκω λιγο για να κρινεις. αλλα αν σε πιεζει ο χρονος, μπορεις πχ τον πρωτο καιρο να πεις σε καποιο εμπιστο σου ατομο πχ μαμα η μπαμοα σου να συνυπαρχει με τη γυναικα αυτο δυο τρεια ακομη βδομαδες και να σου πει την αποψη του. αααα κι εννοειται καμερες παντου εν γνωσει της.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

εγω που ψαχνω αντιστοιχα για 8μιση ωρες τη μερα, δυο γυναικες που μιλησα μου ζητησαν η μια 500 κι η αλλη 700, αλλα οταν της ειπα οτι εχουμε οριο το 600, το δεχτηκε. οποτε θεωρω τα 550 για 6ωρο ισως βγουν και πολλα. εξαλλου ξερουν και τι μισθοι παιζουν γενικα. θελω να πω οταν οι περισσοτεροι πλεον σε δουλειες παιρνουν 600-700 ευρω, βρισκω δυσκολο να ζητησουν παραπανω. εμενα βεβαια δεν μου εκανε καμια απο τις δυο. οποτε ψαχνω ακομα. επισης επειδη το μωρο σου ειναι 4μιση μηνων και ειναι πολυ μικρο, ισως καλυτερα να κατεφευγες σε μαια η βρεφονηπιοκομο; υπαρχουν κοπελες ανεργες με αντιστοιχα πτυχια και η προσωπικη μου εμπειρια με μαιες κατω των 30 στη μενν του ιασω ηταν εξαιρετικη. ηταν ολες πολυ καταρτισμενες, ορεξατες και γλυκες κι αψογες με τα βρεφακια, αντιθετα με κατι "εμπειρες" θιτσες 50αρες στους οροφους που βαριοντουσαν τη ζωη τους κ τερμα επιθετικες . οποτε εχε κ αυτο στο νου σου. οσο για το 10ημερο κ γω το βρισκω λιγο για να κρινεις. αλλα αν σε πιεζει ο χρονος, μπορεις πχ τον πρωτο καιρο να πεις σε καποιο εμπιστο σου ατομο πχ μαμα η μπαμοα σου να συνυπαρχει με τη γυναικα αυτο δυο τρεια ακομη βδομαδες και να σου πει την αποψη του.

Αχ πες τα χρυσόστομη... Τόσα άνεργα κορίτσια ορεξάτα και νέα με σπουδες και υπομονή... Οχι σαν κάτι θείτσες, όπως η μια που έκανα το λάθος να βάλω και παραλιγο να μου πνιγει το παιδι, μπροστά στα μάτια της.... Με κάτι κορδόνια.  Έλεος τι μου θυμισες τώρα!!!! 

Δεν έχεις βρει κάτι ακόμα ε? Μια χαρά είναι τα χρήματα που δινεις

Επεξεργάστηκαν by Nina13

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

εγω που ψαχνω αντιστοιχα για 8μιση ωρες τη μερα, δυο γυναικες που μιλησα μου ζητησαν η μια 500 κι η αλλη 700, αλλα οταν της ειπα οτι εχουμε οριο το 600, το δεχτηκε. οποτε θεωρω τα 550 για 6ωρο ισως βγουν και πολλα. εξαλλου ξερουν και τι μισθοι παιζουν γενικα. θελω να πω οταν οι περισσοτεροι πλεον σε δουλειες παιρνουν 600-700 ευρω, βρισκω δυσκολο να ζητησουν παραπανω. εμενα βεβαια δεν μου εκανε καμια απο τις δυο. οποτε ψαχνω ακομα. επισης επειδη το μωρο σου ειναι 4μιση μηνων και ειναι πολυ μικρο, ισως καλυτερα να κατεφευγες σε μαια η βρεφονηπιοκομο; υπαρχουν κοπελες ανεργες με αντιστοιχα πτυχια και η προσωπικη μου εμπειρια με μαιες κατω των 30 στη μενν του ιασω ηταν εξαιρετικη. ηταν ολες πολυ καταρτισμενες, ορεξατες και γλυκες κι αψογες με τα βρεφακια, αντιθετα με κατι "εμπειρες" θιτσες 50αρες στους οροφους που βαριοντουσαν τη ζωη τους κ τερμα επιθετικες . οποτε εχε κ αυτο στο νου σου. οσο για το 10ημερο κ γω το βρισκω λιγο για να κρινεις. αλλα αν σε πιεζει ο χρονος, μπορεις πχ τον πρωτο καιρο να πεις σε καποιο εμπιστο σου ατομο πχ μαμα η μπαμοα σου να συνυπαρχει με τη γυναικα αυτο δυο τρεια ακομη βδομαδες και να σου πει την αποψη του. αααα κι εννοειται καμερες παντου εν γνωσει της.

Ε ναι κάμερες ήδη τις έχω βασικά..κ φυσικά θα το ξέρει..έτσι κ αλλιώς είναι κ σε φανερά σημεία δε κρύβονται!!

Όσο για άτομο δικό μου ναι αν δεις είπα θα πηγαίνει κ η μαμά μου κ η γιαγιά μου χωρίς να ξέρει πότε η κοπελα!!

Κ σε αυτό με τις 50αρες συμφωνώ φουλ!! Γενικά τη θέλω πιο νέα ακριβώς για να μην έχει κουραστεί από τη ζωή κ το επάγγελμα κ να έχει όρεξη κ χαρά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αχ πες τα χρυσόστομη... Τόσα άνεργα κορίτσια ορεξάτα και νέα με σπουδες και υπομονή... Οχι σαν κάτι θείτσες, όπως η μια που έκανα το λάθος να βάλω και παραλιγο να μου πνιγει το παιδι, μπροστά στα μάτια της.... Με κάτι κορδόνια.  Έλεος τι μου θυμισες τώρα!!!! 

Δεν έχεις βρει κάτι ακόμα ε? Μια χαρά είναι τα χρήματα που δινεις

Τα χρηματα που δινω ειναι σχεδον ο μισθος μου. Οποτε γι αυτο λεω οτι βρισκω τραβηγμενο να ζηταν εν ετει 2020 6 κι 7ευρω την ωρα. Δηλαδη εδω η μιση ελλαδα με πτυχιο πανεπιστημιου, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες κλπ κ παιρνουμε τοσα κ σε δουλειες με πιεση αγχος ασχημο περιβαλλον εργασιας που μας αρρωσταινουν κυριολεκτικα. Ακομη ψαχνω αλλα κ γω πλεον κινουμαι προς νεα κοπελα με αντιστοιχες σπουδες, που να μπορω να την κατευθυνω στις δικες μου προτασεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τα χρηματα που δινω ειναι σχεδον ο μισθος μου. Οποτε γι αυτο λεω οτι βρισκω τραβηγμενο να ζηταν εν ετει 2020 6 κι 7ευρω την ωρα. Δηλαδη εδω η μιση ελλαδα με πτυχιο πανεπιστημιου, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες κλπ κ παιρνουμε τοσα κ σε δουλειες με πιεση αγχος ασχημο περιβαλλον εργασιας που μας αρρωσταινουν κυριολεκτικα. Ακομη ψαχνω αλλα κ γω πλεον κινουμαι προς νεα κοπελα με αντιστοιχες σπουδες, που να μπορω να την κατευθυνω στις δικες μου προτασεις. 

Εγω βρίσκω τραβηγμενο και τα πεντε ευρώ την ώρα... Όποτε δεν με βρίσκεις πουθενα... Κι όμως έχω άτομο διαμάντι που έρχεται με λιγότερα από πεντε ευρώ την ώρα... Και το παιδι μου περναει καταπληκτικά και η κοπέλα δεν έχει κανένα παραπονο από μας   

Και θα την έχω και στο δευτερο μωρό πρωτα ο Θεός   

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ σε όλα!!! 

Καλη τυχη κορίτσι μου!!! Ευχομαι να πανε ολα όπως τα θες. Η μικρή σας καλά? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Εγω βρίσκω τραβηγμενο και τα πεντε ευρώ την ώρα... Όποτε δεν με βρίσκεις πουθενα... Κι όμως έχω άτομο διαμάντι που έρχεται με λιγότερα από πεντε ευρώ την ώρα... Και το παιδι μου περναει καταπληκτικά και η κοπέλα δεν έχει κανένα παραπονο από μας   

Και θα την έχω και στο δευτερο μωρό πρωτα ο Θεός   

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ σε όλα!!! 

Καλη τυχη κορίτσι μου!!! Ευχομαι να πανε ολα όπως τα θες. Η μικρή σας καλά? 

καλα αγαπη μου...εδω μας κανει οοοτι θελει!! θα δεις τις χαρες της κορης....φαινεται η φυση η ναζιαρικη κ η τσαχπινικη της γυναικας απο την κουνια κυριολεκτικα!! και εννοειται ετοιμασε τον αντρα σου για ερωτα....κεραυνοβολο.... μην ζηλεψεις!! χαχχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

καλα αγαπη μου...εδω μας κανει οοοτι θελει!! θα δεις τις χαρες της κορης....φαινεται η φυση η ναζιαρικη κ η τσαχπινικη της γυναικας απο την κουνια κυριολεκτικα!! και εννοειται ετοιμασε τον αντρα σου για ερωτα....κεραυνοβολο.... μην ζηλεψεις!! χαχχαχαχ

Ονειρο ζωης ήταν το να αποκτήσω κόρη.. Και δικό μου και δικό του.. Όποτε ξέρω τι μας περιμενει.. Ήδη έχει έρωτα μαζί της και είναι αγέννητο. Φαντάσου χαχαχ

Έτσι να ναι παντα το καμάρι σας!!! Και να το καμαρώσετε όπως επιθυμειτε!! τσιμπα μπουτακια και για μενα

Θα σε συμβουλευομαι για πολλα θέματα μετά την γεννα:x

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου να σου ζήσει το πριγκιπάκι σου!! Αρχικά να σου πω ότι δεν έχω εμπειρία αναφορικά με τις νταντάδες, αλλά θα χρειαστεί να πάω κ εγώ το μικρούλι μου 3 μηνών, έχω ήδη κλείσει γυναίκα αλλά είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα σε σχέση με Ελλάδα..

Απλά ήθελα να σου προτείνω, εφόσον θα είναι τόσο μικρούλι θα πρέπει να έλέγχεις και τι τρώει, πόσες πάνες αλλάζει κάθε μέρα κτλ, υπάρχει μία εφαρμογή που λέγεται Baby Daybook και εαν την αναβαθμίσεις σε premium μπορεί να έχει πρόσβαση και η γυναίκα που κρατάει το μωρό και να γράφει παρατηρήσεις ή εσύ κτλ. Υπάρχει η δυνατότητα και για ελληνικά. Από όσες φίλες μου την έχουν χρησιμοποιήσει έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια, και έχω σκοπό να την χρισημοποιήσω κ εγώ.. Ελπίζω να μην είμαι τελείως εκτός θέματος!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει το πριγκιπάκι σου!! Αρχικά να σου πω ότι δεν έχω εμπειρία αναφορικά με τις νταντάδες, αλλά θα χρειαστεί να πάω κ εγώ το μικρούλι μου 3 μηνών, έχω ήδη κλείσει γυναίκα αλλά είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα σε σχέση με Ελλάδα..

Απλά ήθελα να σου προτείνω, εφόσον θα είναι τόσο μικρούλι θα πρέπει να έλέγχεις και τι τρώει, πόσες πάνες αλλάζει κάθε μέρα κτλ, υπάρχει μία εφαρμογή που λέγεται Baby Daybook και εαν την αναβαθμίσεις σε premium μπορεί να έχει πρόσβαση και η γυναίκα που κρατάει το μωρό και να γράφει παρατηρήσεις ή εσύ κτλ. Υπάρχει η δυνατότητα και για ελληνικά. Από όσες φίλες μου την έχουν χρησιμοποιήσει έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια, και έχω σκοπό να την χρισημοποιήσω κ εγώ.. Ελπίζω να μην είμαι τελείως εκτός θέματος!

Ειδικά θεά φίλη!!

Την έχω χωρίς υπερβολη από τη 2η ημέρα που γεννήθηκε το μωρό μου κ είναι ΣΩΤΗΡΙΑ αυτή η εφαρμογή!!

Ελέγχω τα πάντα κ εγω η ίδια κ θυμάμαι κ με πιο βυζί θήλασα κ όλα!! Τη αγαπω!!

Πολυ καλη λοιπόν η ιδέα σου να πω κ στη νταντά να τη χρησιμοποιεί!!

Υγ: ευχαριστώ για τις ευχές σου..κοντευεται κ εσείς κορίτσι μου..έχω πολύ καιρό να σας παρακολουθήσω γτ όπως έχω ξαναπεί είστε κ εσείς γλωσσικόπάνες κ δεν έχω πλέον τον χρόνο..σας έχω στο νου,να είστε όλες καλά κ σύντομα να κρατησετε τα μωράκια σας αγκαλιά υγιή κ ευτυχισμένα!!

Για πες πως είναι στην Ολλανδία τα πράγματα με τις νταντάδες? Μ αρέσει να μαθαίνω γενικώς για διαφορετικές κουλτούρες..

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2020 at 5:11 PM, Renez said:

Ειδικά θεά φίλη!!

Την έχω χωρίς υπερβολη από τη 2η ημέρα που γεννήθηκε το μωρό μου κ είναι ΣΩΤΗΡΙΑ αυτή η εφαρμογή!!

Ελέγχω τα πάντα κ εγω η ίδια κ θυμάμαι κ με πιο βυζί θήλασα κ όλα!! Τη αγαπω!!

Πολυ καλη λοιπόν η ιδέα σου να πω κ στη νταντά να τη χρησιμοποιεί!!

Υγ: ευχαριστώ για τις ευχές σου..κοντευεται κ εσείς κορίτσι μου..έχω πολύ καιρό να σας παρακολουθήσω γτ όπως έχω ξαναπεί είστε κ εσείς γλωσσικόπάνες κ δεν έχω πλέον τον χρόνο..σας έχω στο νου,να είστε όλες καλά κ σύντομα να κρατησετε τα μωράκια σας αγκαλιά υγιή κ ευτυχισμένα!!

Για πες πως είναι στην Ολλανδία τα πράγματα με τις νταντάδες? Μ αρέσει να μαθαίνω γενικώς για διαφορετικές κουλτούρες..

Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Εύχομαι για όλα τα κορίτσια μόνο Χαρούμενα νέα!! 

Είχα 3 επιλογές, η να έχω νταντά στο σπίτι, που δεν το προτίμησα γιατί σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερο να μπορεί το παιδί να συναναστρεφεται κ με άλλα παιδάκια, να μάθει να μοιράζεται κτλ.. Οπότε πάμε στις άλλες δύο, η μία είναι βρεφονηπιακος σταθμός και η άλλη είναι καταρτισμενες γυναίκες και εγκεκριμενες από το κράτος με γνώσεις κ όλα τα σχετικά οι οποίες έχουν διαμορφώσει κατάλληλα κάποιον χώρο του σπιτιού τους για να δέχονται παιδάκια.. Όσον αφορά τον βρεφονηπιακό σταθμό δεν με ξετρέλανε, γιατί τα μωράκια είναι πολλά και οι κοπέλες πραγματικά τρελαίνονται και ίσως να μην δώσουν την απαραίτητη προσοχή, η μάλλον την προσοχή που θα ήθελα εγώ.. Και όπως καταλαβαίνεις έχω επιλέξει την Τρίτη επιλογή, δηλαδή σε σπίτι, αρχικά γιατί είναι μια καταπληκτική γυναίκα με πολλές γνώσεις, λατρεύει την Ελλάδα και την κουλτούρα μας και επίσης άλλοι δύο Έλληνες πηγαίνουν τα παιδάκια τους εκεί.  Επίσης θα είναι το μοναδικό μωράκι γιατί τα υπόλοιπα έχουν ηλικία από 2,5 έως 5, οπότε θα δείχνει περισσότερο προσοχή στο μωράκι μου.. Καθώς και θα μπορώ να έχω μαζί της μια πιο προσωπική επαφή.. Ήδη έχουμε βρεθεί αρκετές φορές και η αύρα της κου αρέσει πολύ!! Αυτά τα λίγα και από μένα.. 

Πραγματικά χαίρομαι που διαβάζω ειδικά για πρωτομανουλες ότι μπήκαν στον ρυθμό τους γρήγορα.. Κ παίρνω κουράγιο.. 

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Εύχομαι για όλα τα κορίτσια μόνο Χαρούμενα νέα!! 

Είχα 3 επιλογές, η να έχω νταντά στο σπίτι, που δεν το προτίμησα γιατί σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερο να μπορεί το παιδί να συναναστρεφεται κ με άλλα παιδάκια, να μάθει να μοιράζεται κτλ.. Οπότε πάμε στις άλλες δύο, η μία είναι βρεφονηπιακος σταθμός και η άλλη είναι καταρτισμενες γυναίκες και εγκεκριμενες από το κράτος με γνώσεις κ όλα τα σχετικά οι οποίες έχουν διαμορφώσει κατάλληλα κάποιον χώρο του σπιτιού τους για να δέχονται παιδάκια.. Όσον αφορά τον βρεφονηπιακό σταθμό δεν με ξετρέλανε, γιατί τα μωράκια είναι πολλά και οι κοπέλες πραγματικά τρελαίνονται και ίσως να μην δώσουν την απαραίτητη προσοχή, η μάλλον την προσοχή που θα ήθελα εγώ.. Και όπως καταλαβαίνεις έχω επιλέξει την Τρίτη επιλογή, δηλαδή σε σπίτι, αρχικά γιατί είναι μια καταπληκτική γυναίκα με πολλές γνώσεις, λατρεύει την Ελλάδα και την κουλτούρα μας και επίσης άλλοι δύο Έλληνες πηγαίνουν τα παιδάκια τους εκεί.  Επίσης θα είναι το μοναδικό μωράκι γιατί τα υπόλοιπα έχουν ηλικία από 2,5 έως 5, οπότε θα δείχνει περισσότερο προσοχή στο μωράκι μου.. Καθώς και θα μπορώ να έχω μαζί της μια πιο προσωπική επαφή.. Ήδη έχουμε βρεθεί αρκετές φορές και η αύρα της κου αρέσει πολύ!! Αυτά τα λίγα και από μένα.. 

Πραγματικά χαίρομαι που διαβάζω ειδικά για πρωτομανουλες ότι μπήκαν στον ρυθμό τους γρήγορα.. Κ παίρνω κουράγιο.. 

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες 

Ααα πολύ ενδιαφέρον ρε φίλη..μάλιστα..να για αυτό μ αρέσει να μαθαίνω κ άλλες κουλτούρες κ νοοτροπίες..να παίρνουμε κ εμείς εδώ ιδέες!!

Πόσο μηνών θα το αφήσεις εκεί? Ουσιαστικά είναι σαν νταντά στον δικό της χώρο απ' ότι κατάλαβα..κ πόσο αν Επιτρέπεται σας στοιχίζει αυτό τον μήνα? Για 8ωρο μιλάμε?

Ναι βρε μην αγχώνεσαι για τίποτε με το μωρο..τα μόνα που χρειάζεσαι είναι ΑΓΆΠΗ (απεριόριστη κ πάντα κ θα σε κάνει να αντέχεις τα πάντα!!) ΥΠΟΜΟΝΗ(γιατί φυσικά θα υπαρξουν μέρες με αϋπνίες κ γκρίνιες άρα κούραση πολύ) Κ ΕΠΊΜΟΝΗ (στο πρόγραμμα σας γιατί τα παιδιά απορροφούν όντως τα πάντα σαν σφουγγάρια ακόμη κ από ημερών..) κ όλα θα πανε κατά ευχήν!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...