Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι  δίκιο  έχεις λάθος  υπολογίζα..  Γερα να ειναι όλα  τα μωρακια μας κ ότι θέλει ο Θεός ας φέρει..  Πάντως ένα σοκ αρχικά θα το πάθω αν είναι δίδυμα.  Να δω πότε θα μου κλείσει  ραντεβού... Κ γω ψιλό ανησυχούμε γιατί τα συμπτώματα  ήταν πολύ αχνα  τώρα τελευταία.  Στην πρώτη μου πάντως την ίδια μέρα καθυστέρησης  είχε 157 πρώτη  χοριακη.  Σύμφωνα με το τι κεράκι τώρα είμαι 5 εβδομάδων κ 2 ημερών 

Έχετε κάποιο ιστορικό διδύμων; Πάντως στις ίδιες μέρες κάναμε χωριακη κ έχεις διπλάσια τιμή από μένα.οποτε όλα είναι πιθανα.με το καλό όπως και να χει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

έκλεισα ραντεβου την αλλη βδομαδα Πέμπτη στις 5

Πόσο θα είσαι τότε; εμένα απ' οσο κατλαβαα με έκλεισε σήμερα για να μπορουμε να το δούμε κ να ακούσουμε καρδουλα.αντε όλα καλά να πανε κ σε σένα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Feniamam said:

Πόσο θα είσαι τότε; εμένα απ' οσο κατλαβαα με έκλεισε σήμερα για να μπορουμε να το δούμε κ να ακούσουμε καρδουλα.αντε όλα καλά να πανε κ σε σένα .

Είσαι πολύ τυχερή για αυτό γιατί μια και καλή θα σου φύγει το άγχος (έστω για λίγο καιρό)! Οι περισσότεροι γυναικολόγοι κάνουν έναν υπέρηχο στις 5 βδομάδες για το σάκο και μετά άλλον έναν για την καρδιά στις 6+.

Αν έχεις όρεξη να μας στείλεις τα νέα σου σήμερα το βράδυ!!

  • Μου αρέσει 3

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Πόσο θα είσαι τότε; εμένα απ' οσο κατλαβαα με έκλεισε σήμερα για να μπορουμε να το δούμε κ να ακούσουμε καρδουλα.αντε όλα καλά να πανε κ σε σένα .

ισως να ειμαι κοντα και στις 6 βδομάδες, αν το πάρω οτι Πέμπτη πες ηταν 14 μερες μετα την ωορρηξια, περίπου τωρα πες ειμαι 4+4 οποτε μπορει να ειμαι κ 6 ακριβώς, καρδια μπορει να μην ακούσω σιγουρα εκτός κ αν ειμαι 6+ τοτε ..παντως κατι θα δουμε ευχομαι κ ελπίζω!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ισως να ειμαι κοντα και στις 6 βδομάδες, αν το πάρω οτι Πέμπτη πες ηταν 14 μερες μετα την ωορρηξια, περίπου τωρα πες ειμαι 4+4 οποτε μπορει να ειμαι κ 6 ακριβώς, καρδια μπορει να μην ακούσω σιγουρα εκτός κ αν ειμαι 6+ τοτε ..παντως κατι θα δουμε ευχομαι κ ελπίζω!

Κ γω το εύχομαι.σημερσ έχω ένα συνεχή πόνο στη δεξιά ωοθήκη κ λίγο στα πλευρά από τα δεξιά όχι υπερβολικά έντονα αλλά είναι εκεί σταθερά.οταν κινούμαι μόνο με πιέζει πιο πολύ.ευχομαι να μην είναι κάτι δε περνάν κ οι ώρες.εχω κ ιστορικό ενδομητριωσης έκανα αγωγή βέβαια κ πριν ξεκινήσω για παιδί είχε φανεί ότι είχε φύγει αλλά το σκέφτομαι μην έχει γίνει κάτι.αν κ η χοριακη έδειχνε καλή π την έκανα σε προχωρημένη καθυστέρηση αλλά δε μου λέει κατι αυτι.αντε να πάω στο γιατρό να τελειώνω.

Just now, Feniamam είπε:

Κ γω το εύχομαι.σημερσ έχω ένα συνεχή πόνο στη δεξιά ωοθήκη κ λίγο στα πλευρά από τα δεξιά όχι υπερβολικά έντονα αλλά είναι εκεί σταθερά.οταν κινούμαι μόνο με πιέζει πιο πολύ.ευχομαι να μην είναι κάτι δε περνάν κ οι ώρες.εχω κ ιστορικό ενδομητριωσης έκανα αγωγή βέβαια κ πριν ξεκινήσω για παιδί είχε φανεί ότι είχε φύγει αλλά το σκέφτομαι μην έχει γίνει κάτι.αν κ η χοριακη έδειχνε καλή π την έκανα σε προχωρημένη καθυστέρηση αλλά δε μου λέει κατι αυτι.αντε να πάω στο γιατρό να τελειώνω.

Μ αρέσει π είχα το άγχος να μείνω έγκυος.το άγχος της εγκυμοσύνης είναι πιο έντονο.για να μη πω για το άγχος που θα νιώθουμε αφού γεννηθούν τα σκατουλια.τελικα όσο το σκέφτομαι μια ζωή θα έχουμε άγχος για αυτά :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Feniamam είπε:

Κ γω το εύχομαι.σημερσ έχω ένα συνεχή πόνο στη δεξιά ωοθήκη κ λίγο στα πλευρά από τα δεξιά όχι υπερβολικά έντονα αλλά είναι εκεί σταθερά.οταν κινούμαι μόνο με πιέζει πιο πολύ.ευχομαι να μην είναι κάτι δε περνάν κ οι ώρες.εχω κ ιστορικό ενδομητριωσης έκανα αγωγή βέβαια κ πριν ξεκινήσω για παιδί είχε φανεί ότι είχε φύγει αλλά το σκέφτομαι μην έχει γίνει κάτι.αν κ η χοριακη έδειχνε καλή π την έκανα σε προχωρημένη καθυστέρηση αλλά δε μου λέει κατι αυτι.αντε να πάω στο γιατρό να τελειώνω.

Μ αρέσει π είχα το άγχος να μείνω έγκυος.το άγχος της εγκυμοσύνης είναι πιο έντονο.για να μη πω για το άγχος που θα νιώθουμε αφού γεννηθούν τα σκατουλια.τελικα όσο το σκέφτομαι μια ζωή θα έχουμε άγχος για αυτά :lol:

Τι σου είπε ο γιατρός τελικά;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Wannabemama είπε:

Τι σου είπε ο γιατρός τελικά;;;

Τα βρήκε όλα πολυ καλά. η καρδούλα δεν πολυακουγοταν αλλά το βρήκε απόλυτα φυσικο. με είχε προειδοποιήσει ότι πιθανόν δε θα ακουστεί από πριν δούμε τον υπέρηχο.τουλσιχσοτν τη βλέπαμε που είχε χτύπο άκουγαν πολύ αχνα.θα ξανά παω σε δέκα μέρες για να την ακούσουμε καθαρά .αλλά του φάνηκαν όλα απόλυτα φυσιολογικά.μια μικρή ανακούφιση τη πήρα.αν κ πίστευα στις εξιμιση βδομάδες θα ακουγόταν καθαρά η καρδούλα αλλά για να το λέει ο γιατρός τον εμπιστεύομαι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Feniamam δεν ακούγονται σε όλους την ίδια βδομάδα.παιζει ρόλο και ποτε έγινε η ωορρηξία.αντε πολύ ωραία!!όλα καλά πήγαν.σου έδωσε τις πρώτες εξετάσεις η την επόμενη φορά?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Τα βρήκε όλα πολυ καλά. η καρδούλα δεν πολυακουγοταν αλλά το βρήκε απόλυτα φυσικο. με είχε προειδοποιήσει ότι πιθανόν δε θα ακουστεί από πριν δούμε τον υπέρηχο.τουλσιχσοτν τη βλέπαμε που είχε χτύπο άκουγαν πολύ αχνα.θα ξανά παω σε δέκα μέρες για να την ακούσουμε καθαρά .αλλά του φάνηκαν όλα απόλυτα φυσιολογικά.μια μικρή ανακούφιση τη πήρα.αν κ πίστευα στις εξιμιση βδομάδες θα ακουγόταν καθαρά η καρδούλα αλλά για να το λέει ο γιατρός τον εμπιστεύομαι.

μπορει να ήσουν κ λιγο πιο μικρή σε κυηση,τι σου είπε?πόσο σε έβγαζε απο τις μετρήσεις?καλημερα!!όλα καλά ομως αυτο εχει σημασια!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Feniamam δεν ακούγονται σε όλους την ίδια βδομάδα.παιζει ρόλο και ποτε έγινε η ωορρηξία.αντε πολύ ωραία!!όλα καλά πήγαν.σου έδωσε τις πρώτες εξετάσεις η την επόμενη φορά?

Καλημέρα κορίτσια. Η αλήθεια είναι ότι παρότι κ ο ίδιος μου πε από πριν ότι δεν θα ακούγαμε καρδιά εγώ ανησύχησα λίγο γιατί πολλές διαβάζω ότι ακούνε στις τόσες μέρες 6w3d.εκτος αν έχει ν κάνει με τον υπερηχογραφο του.ακουγοταν μόνο κάτι έντονα ηχιτικα κύματα στα αυτιά μου.ο ίδιος την άκουγε πολύ ανεπαισθητα έκανε παρασιτα αλλά έβλεπε στην εικόνα τον καρδιακό παλμό να παλετε κ είπε ότι είναι θετικό σημάδι και γενικά επειδή συν όλα τα άλλα τα βρήκε πολύ καλά και σαν θέση κ χιλιοστά  και τράχηλο κ ολα τα υπόλοιπα είναι αισιόδοξος.

Ήδη πρόσφατα έκανα πολλές εξετάσεις πολλές από τις οποίες θ μου έβαζε οπότε έχει ήδη μια γενική εικόνα από μένα που είπε είναι καλή κ την επόμενη φορά π θα πάω στις 26 κ θ ακούσουμε κ καραντι καρδιά θα μου γράψει κ κανα δύο έξτρα που θέλει.

Εσείς πώς είστε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Η αλήθεια είναι ότι παρότι κ ο ίδιος μου πε από πριν ότι δεν θα ακούγαμε καρδιά εγώ ανησύχησα λίγο γιατί πολλές διαβάζω ότι ακούνε στις τόσες μέρες 6w3d.εκτος αν έχει ν κάνει με τον υπερηχογραφο του.ακουγοταν μόνο κάτι έντονα ηχιτικα κύματα στα αυτιά μου.ο ίδιος την άκουγε πολύ ανεπαισθητα έκανε παρασιτα αλλά έβλεπε στην εικόνα τον καρδιακό παλμό να παλετε κ είπε ότι είναι θετικό σημάδι και γενικά επειδή συν όλα τα άλλα τα βρήκε πολύ καλά και σαν θέση κ χιλιοστά  και τράχηλο κ ολα τα υπόλοιπα είναι αισιόδοξος.

Ήδη πρόσφατα έκανα πολλές εξετάσεις πολλές από τις οποίες θ μου έβαζε οπότε έχει ήδη μια γενική εικόνα από μένα που είπε είναι καλή κ την επόμενη φορά π θα πάω στις 26 κ θ ακούσουμε κ καραντι καρδιά θα μου γράψει κ κανα δύο έξτρα που θέλει.

Εσείς πώς είστε;

Καλημέρα! Μπράβο! Όλα καλά είναι! Ο γιατρός σου ξέρει! Κ επίσης όντως δεν ακούγεται πάντα η καρδιά στις συγκεκριμένες μέρες. Όλα μια χαρά!!

Κι εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη. Θα είμαι 6w3d με το καλό, αλλά δεν νομίζω ότι μπορούμε να ακούσουμε καρδιά γιατί είχα κάνει ωορρηξία 18η μέρα. Οπότε απλά ελπίζω να δούμε ότι όλα είναι καλά!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...