Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Feniamam said:

Καλημέρα κορίτσια. Η αλήθεια είναι ότι παρότι κ ο ίδιος μου πε από πριν ότι δεν θα ακούγαμε καρδιά εγώ ανησύχησα λίγο γιατί πολλές διαβάζω ότι ακούνε στις τόσες μέρες 6w3d.εκτος αν έχει ν κάνει με τον υπερηχογραφο του.ακουγοταν μόνο κάτι έντονα ηχιτικα κύματα στα αυτιά μου.ο ίδιος την άκουγε πολύ ανεπαισθητα έκανε παρασιτα αλλά έβλεπε στην εικόνα τον καρδιακό παλμό να παλετε κ είπε ότι είναι θετικό σημάδι και γενικά επειδή συν όλα τα άλλα τα βρήκε πολύ καλά και σαν θέση κ χιλιοστά  και τράχηλο κ ολα τα υπόλοιπα είναι αισιόδοξος.

Ήδη πρόσφατα έκανα πολλές εξετάσεις πολλές από τις οποίες θ μου έβαζε οπότε έχει ήδη μια γενική εικόνα από μένα που είπε είναι καλή κ την επόμενη φορά π θα πάω στις 26 κ θ ακούσουμε κ καραντι καρδιά θα μου γράψει κ κανα δύο έξτρα που θέλει.

Εσείς πώς είστε;

Τέλεια νέα! Το ότι είδατε αυτόν τον παλμό στην εικόνα του υπέρηχου είναι πολύ σημαντικό βήμα! Στην ουσία είδατε ότι υπάρχει παλμός απλά δεν μετρήθηκε που θα γίνει την επόμενη φορά.

Έχεις κάνει και προγεννητικό απ'οτι καταλαβαίνω οπότε είσαι σούπερ! Τώρα χαλάρωση και απολαύστε την εμπειρία...

Εμένα οι αναγουλες σαν να υποχώρησαν αλλά ακόμη έχω άλλα συμπτώματα οπότε προσπαθώ να μην ανησυχώ μέχρι το τέλος της βδομάδας που πάω για τον πρώτο υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εμένα που τα πονάκια από χθες σχεδόν έφυγαν να ανησυχήσω???δεν ξέρω.γινεται αυτο?

Αρχικά ευχαριστω κοριτσια μου εύχομαι κ στις υπόλοιπες όλες να πάνε καλά. Εγώ εχω σήμερα πιο λίγα πονακια από χθες αλλά εκείνο το κάψιμο πχ δε το νιώθω σχεδόν καθόλου ούτε τις καουρες.γενικα παρατηρώ αλλες μέρες να μην έχω σύμπτωματα ιδιαίτερα άλλες πιο έντονα.οποτε δε πιστεύω πως αυτό είναι απαραίτητα κάποια αρνητική ένδειξη για κάτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εμένα που τα πονάκια από χθες σχεδόν έφυγαν να ανησυχήσω???δεν ξέρω.γινεται αυτο?

 

Just now, Kelly_V είπε:

Τέλεια νέα! Το ότι είδατε αυτόν τον παλμό στην εικόνα του υπέρηχου είναι πολύ σημαντικό βήμα! Στην ουσία είδατε ότι υπάρχει παλμός απλά δεν μετρήθηκε που θα γίνει την επόμενη φορά.

Έχεις κάνει και προγεννητικό απ'οτι καταλαβαίνω οπότε είσαι σούπερ! Τώρα χαλάρωση και απολαύστε την εμπειρία...

Εμένα οι αναγουλες σαν να υποχώρησαν αλλά ακόμη έχω άλλα συμπτώματα οπότε προσπαθώ να μην ανησυχώ μέχρι το τέλος της βδομάδας που πάω για τον πρώτο υπέρηχο.

Κι εγώ δεν έχω συνέχεια πονάκια. Ειδικά το πρωί που ξυπνάω για κάποια ώρα, δεν νιώθω τίποτα. Κι από ανακατωσούρες έρχονται και φεύγουν. Δεν εχω δλδ κάτι μόνιμο. Όμως ρε κορίτσια σκέφτομαι τπτ δεν είναι απόλυτο. Άλλες κοπέλες δεν καταλαβαίνουν τπτ σε όλα την εγκυμοσύνη από συμπτώματα  και όλα πάνε καλά. Αυτά προσπαθώ να σκέφτομαι για να μην ανησυχώ κάθε φορά. Τα γράφω να τα ακούω κι εγώ! χαχα! Με το καλό όλες μας ο επόμενος υπέρηχος! 

@Nicole.natasa Εσύ πότε έχεις υπέρηχο?


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicole.natasa είπε:

Τόσο καιρό έλεγα να φύγουν και τώρα που έφυγαν....η αδερφή μου δεν είχε κανένα απολύτως συμπτωμα.εχω την Δευτέρα υπέρηχο θα είμαι 6+2

Άρα έχεις και δικό σου παράδειγμα χωρίς συμπτώματα! Τέλεια αυτό να σκέφτεσαι! Δεν πειράζει αν η πρώτη σκέψη σε πάει κατευθείαν σε ανησυχία, άστη να έρθει και να φύγει και μετά σκέψου το θετικό! Όλες στις ίδιες μέρες θα είμαστε στους υπέρηχους μας. Άντε με το καλό να έχουμε όλες ευχάριστα νέα! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Άρα έχεις και δικό σου παράδειγμα χωρίς συμπτώματα! Τέλεια αυτό να σκέφτεσαι! Δεν πειράζει αν η πρώτη σκέψη σε πάει κατευθείαν σε ανησυχία, άστη να έρθει και να φύγει και μετά σκέψου το θετικό! Όλες στις ίδιες μέρες θα είμαστε στους υπέρηχους μας. Άντε με το καλό να έχουμε όλες ευχάριστα νέα! 

Ε εντάξει όταν έρχονται και φεύγουν δεν γίνεται να μην το σκεφτείς.αλλο να μην έχεις από την αρχή.υπομονη μέχρι να δούμε.εσυ πότε πηγαίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

 

Κι εγώ δεν έχω συνέχεια πονάκια. Ειδικά το πρωί που ξυπνάω για κάποια ώρα, δεν νιώθω τίποτα. Κι από ανακατωσούρες έρχονται και φεύγουν. Δεν εχω δλδ κάτι μόνιμο. Όμως ρε κορίτσια σκέφτομαι τπτ δεν είναι απόλυτο. Άλλες κοπέλες δεν καταλαβαίνουν τπτ σε όλα την εγκυμοσύνη από συμπτώματα  και όλα πάνε καλά. Αυτά προσπαθώ να σκέφτομαι για να μην ανησυχώ κάθε φορά. Τα γράφω να τα ακούω κι εγώ! χαχα! Με το καλό όλες μας ο επόμενος υπέρηχος! 

@Nicole.natasa Εσύ πότε έχεις υπέρηχο?

μια χαρα ειναι δεν τα έχουμε συνέχεια τα πονακια, οσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα ειναι καλυτερα.

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εμένα που τα πονάκια από χθες σχεδόν έφυγαν να ανησυχήσω???δεν ξέρω.γινεται αυτο?

μην ανησυχείς δεν τα έχουμε συνέχεια!! που κ που στις αρχές, εγω πχ τα εχω όταν κουράζομαι, όταν είμαι χαλαρή αντε να νιώσω 1 με 2 φορες πονο περιόδου. 

Just now, Feniamam είπε:

Αρχικά ευχαριστω κοριτσια μου εύχομαι κ στις υπόλοιπες όλες να πάνε καλά. Εγώ εχω σήμερα πιο λίγα πονακια από χθες αλλά εκείνο το κάψιμο πχ δε το νιώθω σχεδόν καθόλου ούτε τις καουρες.γενικα παρατηρώ αλλες μέρες να μην έχω σύμπτωματα ιδιαίτερα άλλες πιο έντονα.οποτε δε πιστεύω πως αυτό είναι απαραίτητα κάποια αρνητική ένδειξη για κάτι.

επίσης όταν αλλάζουμε βδομαδα την ημερα που αλλάζουμε είναι πιο εντονα τα συμπτώματα και ειδικά στην αλλαγή μήνα ειναι πολυ εντονα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Ε εντάξει όταν έρχονται και φεύγουν δεν γίνεται να μην το σκεφτείς.αλλο να μην έχεις από την αρχή.υπομονη μέχρι να δούμε.εσυ πότε πηγαίνεις?

Την Πέμπτη έχω ραντεβού. Θα είμαι 6w3d. Ας ακούσουμε τη @*ζουζουνα*!!! που έχει μεγάλη εμπειρία στο θέμα εγκυμοσύνη και ξέρει! :)

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Την Πέμπτη έχω ραντεβού. Θα είμαι 6w3d. Ας ακούσουμε τη @*ζουζουνα*!!! που έχει μεγάλη εμπειρία στο θέμα εγκυμοσύνη και ξέρει! :)

ανησυχούμε μονο όταν έχουμε πολυ έντονους πονους περιοδου . τότε μιλάμε με τον γιατρό.

εγω πχ ειχα στο 1 αγορι κ στο 1 κοριτσι πολυ αναγουκα κ εμετούς πολλούς απλα όταν αλλαζα μήνυμα ηταν παρα πολυ εντονο, κρατούσε 1 βδομάδα...φυσικά κάθε μερα ειχα εμετούς πολλούς αλλα οκ...πιο χαλαρά ημουν στο 1ο αγορι μου,πιο ηπια εκανα 1 εμετο το απόγευμα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τέλεια κορίτσια πολύ χαίρομαι.. άντε κ στα δικά μας!! Εγώ ώρες ώρες έχω πονακια.. κ καμία φορά σαν εξάντληση. Κοιμάμαι βαρια δύο τρεις μέρες τώρα.. τουαλέτα συνέχεια!!! Στέκι έχει γίνει... Πείνα πιο συχνά!!! Καλά αυτό το είχα ούτως η άλλως.. σήμερα πήρα κ τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις... Όλα καλά ζάχαρο , αιματοκρίτης τα σχετικά... Θυρεοειδής 1,42 με όριο (0,3-5,0) κ τοξόπλασμα αρνητικό! Τώρα περιμένω την Πέμπτη το ραντεβού!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Τέλεια κορίτσια πολύ χαίρομαι.. άντε κ στα δικά μας!! Εγώ ώρες ώρες έχω πονακια.. κ καμία φορά σαν εξάντληση. Κοιμάμαι βαρια δύο τρεις μέρες τώρα.. τουαλέτα συνέχεια!!! Στέκι έχει γίνει... Πείνα πιο συχνά!!! Καλά αυτό το είχα ούτως η άλλως.. σήμερα πήρα κ τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις... Όλα καλά ζάχαρο , αιματοκρίτης τα σχετικά... Θυρεοειδής 1,42 με όριο (0,3-5,0) κ τοξόπλασμα αρνητικό! Τώρα περιμένω την Πέμπτη το ραντεβού!!!

τέλεια νέα!! είναι πάρα πολύ καλός ο θυροειδης!! αντε 2 μερες έμειναν!! εύχομαι να ακούσεις ενα δυνατο τουκου τουκου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τέλεια νέα!! είναι πάρα πολύ καλός ο θυροειδης!! αντε 2 μερες έμειναν!! εύχομαι να ακούσεις ενα δυνατο τουκου τουκου!!

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ αγωνία κ θέληση έχω να τον ακούσω αυτόν τον ήχο...νομίζω θα μείνω χαζεμενη για πάντα!!! Μακάρι να μου κάνει την χάρη κ να ακουσωωωω...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μου έκλεισε για Δευτέρα τον πρώτο υπέρηχο.

Θα είμαι 5w4d οπότε απλά θα δούμε αν έχει γίνει σε σωστό σημείο η εμφύτευση και λογικά τίποτα άλλο. Ουφφφ... Θα σκάσω σίγουρα μέχρι τότε...

@Wannabemama άντε με το καλό κορίτσι! Λίγο σου έμεινε εσένα αναμονή. Τέλειες και οι εξετάσεις! Άσχετο αλλά ζάχαρο νηστείας πόσο είχες;

  • Μου αρέσει 3

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Τελικά σήμερα μου έκλεισε για Δευτέρα τον πρώτο υπέρηχο.

Θα είμαι 5w4d οπότε απλά θα δούμε αν έχει γίνει σε σωστό σημείο η εμφύτευση και λογικά τίποτα άλλο. Ουφφφ... Θα σκάσω σίγουρα μέχρι τότε...

@Wannabemama άντε με το καλό κορίτσι! Λίγο σου έμεινε εσένα αναμονή. Τέλειες και οι εξετάσεις! Άσχετο αλλά ζάχαρο νηστείας πόσο είχες;

εγω παντως ειχα 90 και γενικά ειχα πιο κάτω.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...