Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

εγω παντως ειχα 90 και γενικά ειχα πιο κάτω.

Εγώ πριν κανένα τρίμηνο είχα 95 και καταλαβαίνεις, έχω τρομάξει μη μου κόψουν τους υδατάνθρακες. Θα δυσκολευτώ πολύ με την διατροφή...

  • Μου αρέσει 1

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kelly_V είπε:

Εγώ πριν κανένα τρίμηνο είχα 95 και καταλαβαίνεις, έχω τρομάξει μη μου κόψουν τους υδατάνθρακες. Θα δυσκολευτώ πολύ με την διατροφή...

Εγω κορίτσια εχω παντα ζαχαρο νηστειας γυρω στο 98-100, εχει τυχει να βγει κ 105 μια φορά.. την προηγούμενη φορα που εμεινα εγκυος εκοψα απο μονη μου τη ζαχαρη μαχαίρι μολις το εμαθα.. στον πρωτο έλεγχο που έκανα την 8η εβδομάδα ειχα 85.. οπότε πιστευω εαν δεν εχεις αλλο θέμα, μονο τη ζαχαρη αν κοψεις θα εισαι μια χαρα.. 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου έχω την Παρασκευή πάλι υπέρηχο.. Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα ήμουν 4w6d&ειδαμε τον σάκο, να δούμε τώρα τι θα δούμε.. Πολύ ανχος.. Έκανα τις πρώτες αιματολογικες εξετάσεις όλα οκ, εκανα&κολπικες&βρεθηκαν μυκητες. Αφήστε.. Βαζω&2 utrogestan την ημέρα, μουπε να βαλω&1 lomexin, γίνεται από κάτω.. δεν περιγράφεται... & τα utrogestan μουπε ότι θα τα παίρνω όλο το πρώτο τρίμηνο. Πως θα την παλέψω, δεν ξέρω??? 4-5 εσωρουχα την ημέρα αλλάζω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Εγώ κορίτσια μου έχω την Παρασκευή πάλι υπέρηχο.. Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα ήμουν 4w6d&ειδαμε τον σάκο, να δούμε τώρα τι θα δούμε.. Πολύ ανχος.. Έκανα τις πρώτες αιματολογικες εξετάσεις όλα οκ, εκανα&κολπικες&βρεθηκαν μυκητες. Αφήστε.. Βαζω&2 utrogestan την ημέρα, μουπε να βαλω&1 lomexin, γίνεται από κάτω.. δεν περιγράφεται... & τα utrogestan μουπε ότι θα τα παίρνω όλο το πρώτο τρίμηνο. Πως θα την παλέψω, δεν ξέρω??? 4-5 εσωρουχα την ημέρα αλλάζω.. 

ωχ σε καταλαβαίνω μια από τα ίδια κ εγω για τα εσώρουχα αλλάζω συχνα,και εγω βαζω υποθετα....καλη επιτυχία στον επόμενο υπερηχο!!

Just now, Kelly_V είπε:

Εγώ πριν κανένα τρίμηνο είχα 95 και καταλαβαίνεις, έχω τρομάξει μη μου κόψουν τους υδατάνθρακες. Θα δυσκολευτώ πολύ με την διατροφή...

εγω στα 23 παντως που έκανα το 1ο παιδι ειχα 70 με 75 στο 2ο παιδι 75 με 80 στο 3ο 80 κ τωρα ειδα 90 ώρα λεω τι γίνεται? και χωρις λιγο γλυκό δεν μπορω,πως μου εχρι κατσει τωρα κ θέλω σοκολάτα με αμύγδαλα τρώω 2 σειρές μονο κ γενικα κανω κατι κουλά...το μεσημερι ειχα ψαρουσουπα κ μετα ηθελα δρακουλινια, δεν ξερω γιατι τοσο πολυ...εχω βγάλει κ σπυρακι στο πηγούνι τωρα τι να πω...ενω ειχα καθαρίσει, οι ορμόνες χάλια 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα ζάχαρο εξετάσεις την προηγουμένη βδομάδα είχα 103 οπότε έχω μπει σε διατροφή ήδη.εχασα και 2 κιλά και δεν τα έχω και πολλά.αλλα εγώ ανακάλυψα πριν ένα μήνα ότι έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και μου έδωσε χάπια.μολις με επίασε μια ζάλη...πφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα  κορίτσια.  Κ γω μεθαύριο  θα πάω για τον πρώτο  Υπέρηχο. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ακούσω κ καρδιά τότε. Έχω λίγο αγωνία αλλά ξεχνιεμαι  όλη την μέρα γιατί είμαι στο τρέξιμο με την μικρή. Από συμπτώματα  πολύ ναυτία δεν μπορώ να φάω τίποτα  σχεδόν με το ζόρι μόνο  λίγο να κρατιέμαι.. Αλλά ευτυχώς  δεν κάνω εμετό.  Λίγα πονακια άμα κουραστω... 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωχ σε καταλαβαίνω μια από τα ίδια κ εγω για τα εσώρουχα αλλάζω συχνα,και εγω βαζω υποθετα....καλη επιτυχία στον επόμενο υπερηχο!!

εγω στα 23 παντως που έκανα το 1ο παιδι ειχα 70 με 75 στο 2ο παιδι 75 με 80 στο 3ο 80 κ τωρα ειδα 90 ώρα λεω τι γίνεται? και χωρις λιγο γλυκό δεν μπορω,πως μου εχρι κατσει τωρα κ θέλω σοκολάτα με αμύγδαλα τρώω 2 σειρές μονο κ γενικα κανω κατι κουλά...το μεσημερι ειχα ψαρουσουπα κ μετα ηθελα δρακουλινια, δεν ξερω γιατι τοσο πολυ...εχω βγάλει κ σπυρακι στο πηγούνι τωρα τι να πω...ενω ειχα καθαρίσει, οι ορμόνες χάλια 

Κορίτσια δεν βοηθανε τα σερβιετακια σε τετοιες περιπτώσεις? Η' δεν πρέπει γιατι δεν αεριζεται σωστα η περιοχή? Εγω τα utro τα παιρνω απο το στόμα.

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εγώ που έκανα ζάχαρο εξετάσεις την προηγουμένη βδομάδα είχα 103 οπότε έχω μπει σε διατροφή ήδη.εχασα και 2 κιλά και δεν τα έχω και πολλά.αλλα εγώ ανακάλυψα πριν ένα μήνα ότι έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και μου έδωσε χάπια.μολις με επίασε μια ζάλη...πφφφ

Δυσκολο να έχεις κ την αυστηρη διατροφη συν ολα τα αλλα. Κ εγω επειδη παιρνω λιγο κορτιζονη εκοψα τελειως το αλατι κ τη ζάχαρη. Τη ζαχαρη θα την εκοβα ετσι κ αλλιώς. Κουράγιο μας! 

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Κ γω μεθαύριο  θα πάω για τον πρώτο  Υπέρηχο. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ακούσω κ καρδιά τότε. Έχω λίγο αγωνία αλλά ξεχνιεμαι  όλη την μέρα γιατί είμαι στο τρέξιμο με την μικρή. Από συμπτώματα  πολύ ναυτία δεν μπορώ να φάω τίποτα  σχεδόν με το ζόρι μόνο  λίγο να κρατιέμαι.. Αλλά ευτυχώς  δεν κάνω εμετό.  Λίγα πονακια άμα κουραστω... 

Μακαρι να ακούσεις κ καρδούλα σ'αυτον τον υπερηχο! Ειναι καλο που εχεις τη μικρη κ ξεχνιέσαι, θα περασουν πιο γρηγορα οι μερες! Η ναυτία δυσκολη ειδικα αν την εχεις ολη μέρα.. εγω απο σήμερα την εχω πιο συχνα μεσα στη μερα αλλα την ωρα που τρωω μου περνάει!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Marialena86 kκορτιζονη ξεκίνησα κ εγώ τώρα.10mg ελπίζω να βοηθήσει. οπότε πάει και το αλάτι.ασε αν δεν φτιάξει το ζάχαρο θα πέσει πείνα από ότι καταλαβαίνω.

 

Δλδ ουσιαστικά η αντίσταση στην ινσουλίνη εμποδιζει το ζάχαρο να πέσει ακόμα κ αν δεν τρως ζαχαρη? Πως λειτουργεί στην πράξη? Σου εχει βαλει στοχο να πεσει το ζάχαρο κατω απο καποια τιμη?

Υγ. Ελπίζω κ εγω να βοηθήσει η κορτιζόνη. Ολα τα παίρνουμε πια! Ας βοηθησει κάποιο! Χαχα!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Δλδ ουσιαστικά η αντίσταση στην ινσουλίνη εμποδιζει το ζάχαρο να πέσει ακόμα κ αν δεν τρως ζαχαρη? Πως λειτουργεί στην πράξη? Σου εχει βαλει στοχο να πεσει το ζάχαρο κατω απο καποια τιμη?

Υγ. Ελπίζω κ εγω να βοηθήσει η κορτιζόνη. Ολα τα παίρνουμε πια! Ας βοηθησει κάποιο! Χαχα!

Κοίτα τώρα έχω παραγγείλει μηχάνημα να αρχίσω να μετράω και άρχισα διατροφή.οποτε ακόμα δεν ξέρω τίποτα.φανταζομαι με την διατροφή θα πέσει.ασε όλη μέρα φάρμακα.φοβαμαι και μην ξεχάσω κανένα!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Κορίτσια δεν βοηθανε τα σερβιετακια σε τετοιες περιπτώσεις? Η' δεν πρέπει γιατι δεν αεριζεται σωστα η περιοχή? Εγω τα utro τα παιρνω απο το στόμα.

Δυσκολο να έχεις κ την αυστηρη διατροφη συν ολα τα αλλα. Κ εγω επειδη παιρνω λιγο κορτιζονη εκοψα τελειως το αλατι κ τη ζάχαρη. Τη ζαχαρη θα την εκοβα ετσι κ αλλιώς. Κουράγιο μας! 

Μακαρι να ακούσεις κ καρδούλα σ'αυτον τον υπερηχο! Ειναι καλο που εχεις τη μικρη κ ξεχνιέσαι, θα περασουν πιο γρηγορα οι μερες! Η ναυτία δυσκολη ειδικα αν την εχεις ολη μέρα.. εγω απο σήμερα την εχω πιο συχνα μεσα στη μερα αλλα την ωρα που τρωω μου περνάει!

καλημερα!! νομίζω είναι χειρότερο για τυχόν μυκητες κλπ.γιαυτο δεν θελω να βάζω  εγώ ...

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Τελικά σήμερα μου έκλεισε για Δευτέρα τον πρώτο υπέρηχο.

Θα είμαι 5w4d οπότε απλά θα δούμε αν έχει γίνει σε σωστό σημείο η εμφύτευση και λογικά τίποτα άλλο. Ουφφφ... Θα σκάσω σίγουρα μέχρι τότε...

@Wannabemama άντε με το καλό κορίτσι! Λίγο σου έμεινε εσένα αναμονή. Τέλειες και οι εξετάσεις! Άσχετο αλλά ζάχαρο νηστείας πόσο είχες;

Ζάχαρο 92... Μέσα στα όρια με βαζει!!! Ωστόσο το τσιγάρο στο ζάχαρο επιρεαζει λένε κ τώρα που το έκοψα περίμενα να είναι αυξημένο!! Αλλά ευτυχώς καλό είναι.. κ τσιμπάω κ την σοκολατιτσα μου, ψέματα δεν θα πω!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Nicole.natasa Άστα να πάνε με τα φάρμακα! Κι εγώ τα έχω συνέχεια στο μυαλό μου.. πφφφ.. Πιστεύω κι εγώ πως με τη διατροφή θα δεις διαφορά. Τουλάχιστον δεν θα παχύνουμε σκέψου!:-P


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marialena86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Nicole.natasa Άστα να πάνε με τα φάρμακα! Κι εγώ τα έχω συνέχεια στο μυαλό μου.. πφφφ.. Πιστεύω κι εγώ πως με τη διατροφή θα δεις διαφορά. Τουλάχιστον δεν θα παχύνουμε σκέψου!:-P

Και γω έχω 99 ζαχαρο με λίγη ισσορπημενη διατροφη μια χαρά θα μαστε πιστεύω.μακαρι να ναι μόνο αυτό το πρόβλημα μας σε όλη την εγκυμοσύνη.

Άσχετο ρε κορίτσια μου έχει βιδωθει να φάω σα τρελή τονομεξικανα σαλάτα της Ρίο Μάρε.αλλα φοβάμαι να τρώω κονσέρβα στην εγκυμοσύνη. Λέτε να ναι επικυνδινο αν φάω; Μου έχει βιδωθει τόσο πολύ πείτε μου την γνώμη σας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Και γω έχω 99 ζαχαρο με λίγη ισσορπημενη διατροφη μια χαρά θα μαστε πιστεύω.μακαρι να ναι μόνο αυτό το πρόβλημα μας σε όλη την εγκυμοσύνη.

Άσχετο ρε κορίτσια μου έχει βιδωθει να φάω σα τρελή τονομεξικανα σαλάτα της Ρίο Μάρε.αλλα φοβάμαι να τρώω κονσέρβα στην εγκυμοσύνη. Λέτε να ναι επικυνδινο αν φάω; Μου έχει βιδωθει τόσο πολύ πείτε μου την γνώμη σας 

99 είναι λιγο ανεβασμένο οπότε με λίγο προσοχή φαντάζομαι θα πέσει.δεν ξέρω για τον τόνο καθόλου και για κονσέρβα.ας μας πει μια παλιά.κρατησου μέχρι να ρωτήσεις.νομιζω τόνο γενικά δεν κάνει για βαρέα μέταλλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...