Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Wannabemama είπε:

Όλα καλά θα πάνε... Ποια μέρα είσαι του κύκλου συνολικά;;;

Δεν μπορώ να το προσδιορίσω  ακριβώς γιατί άλλαξα το πρόγραμμα μου σε περίοδο εγκυμοσύνης.παντως τελευταια περίοδος ήταν 30/9 θα μου ερχόταν κανονικά 28/10 και τωρα το πρόγραμμα βγάζει ότι είμαι έξι βδομάδες κ πέντε μέρες.

Αγχώνομαι λίγο γιατι πονάω λες κ θ μου ρθει περίοδος π γενικά στη περίοδο πονάω φοβερά.αν κ όταν περιεμνω πονάω πιο ήπια.θελω να κάνω δουλειές κ να ψωνισω κ δε τολμώ να το κούνισω απο το καναπε γιατί με τεντωνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Feniamam είπε:

Δεν μπορώ να το προσδιορίσω  ακριβώς γιατί άλλαξα το πρόγραμμα μου σε περίοδο εγκυμοσύνης.παντως τελευταια περίοδος ήταν 30/9 θα μου ερχόταν κανονικά 28/10 και τωρα το πρόγραμμα βγάζει ότι είμαι έξι βδομάδες κ πέντε μέρες.

Αγχώνομαι λίγο γιατι πονάω λες κ θ μου ρθει περίοδος π γενικά στη περίοδο πονάω φοβερά.αν κ όταν περιεμνω πονάω πιο ήπια.θελω να κάνω δουλειές κ να ψωνισω κ δε τολμώ να το κούνισω απο το καναπε γιατί με τεντωνει

3 μέρες διάφορα έχουμε... Πρώτο ραντεβού;;; Εγώ την Πέμπτη που θα ειμαι όσο ακριβώς εσύ θα κάνω δεύτερο υπέρηχο κ ίσως ακούσω κ καρδιά!! Γιατί δεν τον παίρνεις τηλ να τον ρωτήσεις;;; Κανονικά από όσο ξέρω είναι φυσιολογικό, αν όμως σου φαίνεται περίεργο ενημέρωσε τον γιατρό τώρα κ ας πας να σε δει κ το απόγευμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Δεν μπορώ να το προσδιορίσω  ακριβώς γιατί άλλαξα το πρόγραμμα μου σε περίοδο εγκυμοσύνης.παντως τελευταια περίοδος ήταν 30/9 θα μου ερχόταν κανονικά 28/10 και τωρα το πρόγραμμα βγάζει ότι είμαι έξι βδομάδες κ πέντε μέρες.

Αγχώνομαι λίγο γιατι πονάω λες κ θ μου ρθει περίοδος π γενικά στη περίοδο πονάω φοβερά.αν κ όταν περιεμνω πονάω πιο ήπια.θελω να κάνω δουλειές κ να ψωνισω κ δε τολμώ να το κούνισω απο το καναπε γιατί με τεντωνει

Αφού σήμερα έχεις ραντεβού με το γιατρό σου, θα τα συζητήσεις όλα. Παρ' όλα αυτά εάν νιώθεις ότι θες να του μιλήσεις πιο πριν, να τον πάρεις και τηλέφωνο για να είσαι πιο ήρεμη. Τα πονάκια εως ένα βαθμό είναι φυσιολογικά αλλά ο γιατρός μπορεί να κρίνει ότι χρειάζεσαι να πάρεις κάτι για βοήθεια και ενίσχυση. Να κάτσεις στον καναπέ σου, να χαλαρώσεις όσο μπορείς και τις κάνεις άλλη στιγμή τις δουλειές! Όλα θα πάνε καλά! Τόσα καινούρια πράγματα γίνονται μέσα στο σώμα μας, δεν γίνεται να μην καταλαβαίνουμε τπτ! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Δεν μπορώ να το προσδιορίσω  ακριβώς γιατί άλλαξα το πρόγραμμα μου σε περίοδο εγκυμοσύνης.παντως τελευταια περίοδος ήταν 30/9 θα μου ερχόταν κανονικά 28/10 και τωρα το πρόγραμμα βγάζει ότι είμαι έξι βδομάδες κ πέντε μέρες.

Αγχώνομαι λίγο γιατι πονάω λες κ θ μου ρθει περίοδος π γενικά στη περίοδο πονάω φοβερά.αν κ όταν περιεμνω πονάω πιο ήπια.θελω να κάνω δουλειές κ να ψωνισω κ δε τολμώ να το κούνισω απο το καναπε γιατί με τεντωνει

Δεν μπορώ να πω ότι με ανησυχεί σε βαθμό να πάρω τηλέφωνο.αλλωστε τον ρώτησα για άλλα πράγματα π δεν τα χω ξανά ακουσει σαν συμπτώματα κ τα θεώρησε φυσιολογικά οπότε φαντάζομαι ότι κ γι'αυτό το ίδιο θ μουνπει.οταν ξαπλώνω είμαι πιο καλα.λιγο έμεινε για το απόγευμα θα κάνω υπομονή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η χωριακη. 5.222. Θα μιλησω με τον γιατρο τωρα.  aφου δεν ειναι εντονοι πονοι κ δεν συνοδευονται με αιμα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Κ γω ειχα αρκετα στην πρωτη εγκυμοσυνη σε αυτη τη φαση

  • Μου αρέσει 7

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex1989 είπε:

Βγηκε η χωριακη. 5.222. Θα μιλησω με τον γιατρο τωρα.  aφου δεν ειναι εντονοι πονοι κ δεν συνοδευονται με αιμα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Κ γω ειχα αρκετα στην πρωτη εγκυμοσυνη σε αυτη τη φαση

Τεράστια κορίτσι μου η χοριακη σου μήπως είναι δύο???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλήμερα κορίτσια.  Κ γω επέστρεψα  από μικροβιολογικο.  Κατά τις 12μιση θα βγουν αποτέλεσματα..  Καλή τύχη σε όλες μας! 

τι εγινε βγηκε?

Just now, Alex1989 είπε:

Βγηκε η χωριακη. 5.222. Θα μιλησω με τον γιατρο τωρα.  aφου δεν ειναι εντονοι πονοι κ δεν συνοδευονται με αιμα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Κ γω ειχα αρκετα στην πρωτη εγκυμοσυνη σε αυτη τη φαση

ουυυυ καλα πολυ μεγάλη, μηπως ειναι 2?θα μπορει να δει τωρα λογικά 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τι εγινε βγηκε?

ουυυυ καλα πολυ μεγάλη, μηπως ειναι 2?θα μπορει να δει τωρα λογικά 

Αχ δεν ξέρω κορίτσια  κ γω λιγότερο  περιμένα. Μίλησα  με την γραμματέα  κ θα με πάρει τηλ μόλις τελειώσει.  Εσένα βγήκε  ζουζουνα; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Αχ δεν ξέρω κορίτσια  κ γω λιγότερο  περιμένα. Μίλησα  με την γραμματέα  κ θα με πάρει τηλ μόλις τελειώσει.  Εσένα βγήκε  ζουζουνα; 

εμενα θα βγει γυρω στις 4,30 κάπου εκεί γύρω.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι νορμάλ μου φαίνεται.  Αφού η πρώτη ήταν 290.60  την περασμένη Τρίτη κ κάθε δύο μέρες υποτίθεται  διπλασιαζεται.. Έτσι δεν είναι; θα δούμε τι θα πει κ ο γιατρός... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex1989 είπε:

Τώρα που το σκέφτομαι νορμάλ μου φαίνεται.  Αφού η πρώτη ήταν 290.60  την περασμένη Τρίτη κ κάθε δύο μέρες υποτίθεται  διπλασιαζεται.. Έτσι δεν είναι; θα δούμε τι θα πει κ ο γιατρός... 

Ε ναι έπρεπε να είναι 2.400 αν είχε διπλασιαστεί

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Τώρα που το σκέφτομαι νορμάλ μου φαίνεται.  Αφού η πρώτη ήταν 290.60  την περασμένη Τρίτη κ κάθε δύο μέρες υποτίθεται  διπλασιαζεται.. Έτσι δεν είναι; θα δούμε τι θα πει κ ο γιατρός... 

Και μένα μου φαίνεται τεράστια να σου πω αλλά εντάξει γενικά παίζουν αποκλεισεις.γισυτο κ το ευρος τιμών είναι μεγάλο. πόσο βδομάδων είπαμε ότι είσαι απο τη τελευταία περίοδο;.εμενα στις πέντε βδομαδες κ τρεις μερες ηταν γύρω στις 2500. 

Πάντως όπως κ να χει ακομα κ δίδυμα να μην είναι είσαι σε πολύ καλό δρομο:)

Just now, Feniamam είπε:

Και μένα μου φαίνεται τεράστια να σου πω αλλά εντάξει γενικά παίζουν αποκλεισεις.γισυτο κ το ευρος τιμών είναι μεγάλο. πόσο βδομάδων είπαμε ότι είσαι απο τη τελευταία περίοδο;.εμενα στις πέντε βδομαδες κ τρεις μερες ηταν γύρω στις 2500. 

Πάντως όπως κ να χει ακομα κ δίδυμα να μην είναι είσαι σε πολύ καλό δρομο:)

Βλέπω ότι εσύ άνοιξες και την ομαδουλα λες να χεις τα διδυμακια κ να φέρεις το γούρι που χρειαζομαστε γιαυτην την ομάδα;;-)

Just now, Feniamam είπε:

Και μένα μου φαίνεται τεράστια να σου πω αλλά εντάξει γενικά παίζουν αποκλεισεις.γισυτο κ το ευρος τιμών είναι μεγάλο. πόσο βδομάδων είπαμε ότι είσαι απο τη τελευταία περίοδο;.εμενα στις πέντε βδομαδες κ τρεις μερες ηταν γύρω στις 2500. 

Πάντως όπως κ να χει ακομα κ δίδυμα να μην είναι είσαι σε πολύ καλό δρομο:)

Βλέπω ότι εσύ άνοιξες και την ομαδουλα λες να χεις τα διδυμακια κ να φέρεις το γούρι που χρειαζομαστε γιαυτην την ομάδα;;-)

Πάντως θυμάμαι ότι η κολητη μου γιατί μου χε μείνει ο αριθμος ότι στις τρεις τέσσερις μέρες καθυστέρησης είχε 310 χοριακη πάνω κάτω με σένα δηλαδή και είχε διδυμα:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ε ναι έπρεπε να είναι 2.400 αν είχε διπλασιαστεί

Ναι  δίκιο  έχεις λάθος  υπολογίζα..  Γερα να ειναι όλα  τα μωρακια μας κ ότι θέλει ο Θεός ας φέρει..  Πάντως ένα σοκ αρχικά θα το πάθω αν είναι δίδυμα.  Να δω πότε θα μου κλείσει  ραντεβού... Κ γω ψιλό ανησυχούμε γιατί τα συμπτώματα  ήταν πολύ αχνα  τώρα τελευταία.  Στην πρώτη μου πάντως την ίδια μέρα καθυστέρησης  είχε 157 πρώτη  χοριακη.  Σύμφωνα με το τι κεράκι τώρα είμαι 5 εβδομάδων κ 2 ημερών 

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 3 μέρες καθυστέρηση είχα 1900 και δεν είχα δύο.πιστευω παίζει και το μικροβιολογικό δεν είναι όλα το ίδιο.

@Feniamamσε τέτοια βδομάδα όλα θα τα δείς σήμερα κατευθείαν!

@Alex1989 πολύ καλή.μεντο καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εγώ πάντως με 3 μέρες καθυστέρηση είχα 1900 και δεν είχα δύο.πιστευω παίζει και το μικροβιολογικό δεν είναι όλα το ίδιο.

@Feniamamσε τέτοια βδομάδα όλα θα τα δείς σήμερα κατευθείαν!

@Alex1989 πολύ καλή.μεντο καλό!

Ναι νομίζω σε κάθε οργανισμό  κιόλας έχουν διαφορά τα επίπεδα  συγκέντρωσης της συγκεκριμένης ορμονης  στο αίμα..  Θα δούμε!  Να πάνε όλα καλά για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...