Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Nicole.natasa είπε:

99 είναι λιγο ανεβασμένο οπότε με λίγο προσοχή φαντάζομαι θα πέσει.δεν ξέρω για τον τόνο καθόλου και για κονσέρβα.ας μας πει μια παλιά.κρατησου μέχρι να ρωτήσεις.νομιζω τόνο γενικά δεν κάνει για βαρέα μέταλλα

Ισχύει ότι λένε να αποφεύγουμε τόνο, σολωμό και κάποια άλλα ψάρια για βαρέα μέταλλα. Νομίζω δεν έχει να κάνει με το ότι είναι κονσέρβα. Ο τόνος είναι το θέμα. Να σου πω την αλήθεια εγώ τα έχω βγάλει τελείως από το μυαλό μου αυτήν την περίοδο, αλλά αν διαβάσεις λένε πως μπορείς να φας μία στο τόσο μικρή ποσότητα. Τώρα δεν ξέρω..  Ίσως κάποια κοπέλα από όσες είναι ήδη μανούλες μπορεί να σου πει αν είχε τύχει να φάει στην εγκυμοσύνη. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicole.natasa είπε:

99 είναι λιγο ανεβασμένο οπότε με λίγο προσοχή φαντάζομαι θα πέσει.δεν ξέρω για τον τόνο καθόλου και για κονσέρβα.ας μας πει μια παλιά.κρατησου μέχρι να ρωτήσεις.νομιζω τόνο γενικά δεν κάνει για βαρέα μέταλλα

Ναι το ξέρω ότι είναι στα όρια δεν γνωρίζω αν ανέβηκε λόγω εγκυμοσύνης γιατί το κάνα πρόσφατα.προσπαθω να τρώω διατροφικά κ όχι γλυκό κ λευκά ψωμιά κ ζυμαρικά όσο γίνεται.απλα δεν θέλω να αγχωθω και γι'αυτό μη μου κάνει κακό.

Τελικά καλύτερα αςμη φάω τονο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Ναι το ξέρω ότι είναι στα όρια δεν γνωρίζω αν ανέβηκε λόγω εγκυμοσύνης γιατί το κάνα πρόσφατα.προσπαθω να τρώω διατροφικά κ όχι γλυκό κ λευκά ψωμιά κ ζυμαρικά όσο γίνεται.απλα δεν θέλω να αγχωθω και γι'αυτό μη μου κάνει κακό.

Τελικά καλύτερα αςμη φάω τονο

Όχι καλέ τι να αγχωθεις θα σου έλεγε ο γιατρός αν ήταν.λιγο προσοχή μέχρι να δέσει το γλυκό... χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam said:

Ναι το ξέρω ότι είναι στα όρια δεν γνωρίζω αν ανέβηκε λόγω εγκυμοσύνης γιατί το κάνα πρόσφατα.προσπαθω να τρώω διατροφικά κ όχι γλυκό κ λευκά ψωμιά κ ζυμαρικά όσο γίνεται.απλα δεν θέλω να αγχωθω και γι'αυτό μη μου κάνει κακό.

Τελικά καλύτερα αςμη φάω τονο

Αν δεις στο ίντερνετ επιτρέπεται ο κιτρινοπτερος τόνος. Ο Ρίο Μάρε νομίζω κιτρινοπτερος είναι. Και γενικά λένε μια μερίδα τόνο την εβδομάδα επιτρέπεται.

Εγώ για τον σολωμό συγκεκριμένα δεν έχω διαβάσει πουθενά ότι απαγορεύεται. Είναι πολύ καλό ψάρι και είναι απαραίτητο να τρώμε αρκετά ω3 λιπαρά που τα έχει φουλ. Απλά αν θέλουμε για παραπάνω από 1 φορά την βδομάδα επιλέγουμε τα μικρά ψαράκια (σαρδέλα, γαύρο κλπ).


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Αν δεις στο ίντερνετ επιτρέπεται ο κιτρινοπτερος τόνος. Ο Ρίο Μάρε νομίζω κιτρινοπτερος είναι. Και γενικά λένε μια μερίδα τόνο την εβδομάδα επιτρέπεται.

Εγώ για τον σολωμό συγκεκριμένα δεν έχω διαβάσει πουθενά ότι απαγορεύεται. Είναι πολύ καλό ψάρι και είναι απαραίτητο να τρώμε αρκετά ω3 λιπαρά που τα έχει φουλ. Απλά αν θέλουμε για παραπάνω από 1 φορά την βδομάδα επιλέγουμε τα μικρά ψαράκια (σαρδέλα, γαύρο κλπ).

Ναι κ γω το διάβασα για το τόνο.πιο πολύ ρώτησα από άποψη ότι τρωω κονσέρβες αν καταλαβαίνετε πως το εννοω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια !! 

Χαίρομαι πολυ που βρηκα αυτο το θεμα 

Με tep 12/10 σημερα ειμαι 5w+2 εκανα χοριακη 12/11 και βγηκε 189 .

Ο γιατρός μου ειπε να μην κανω αλλη απλα να παω το Σαββατο 21/11 που θα μαι ακριβως 6w

Μου είπε  να παρω το fellicine και να κανω μια εξεταση tsh πριν παω την εκανα σημερα και βγηκε 1.52 ..

Ανυπομονώ  και εγω πολυ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Γεια σας κοριτσια !! 

Χαίρομαι πολυ που βρηκα αυτο το θεμα 

Με tep 12/10 σημερα ειμαι 5w+2 εκανα χοριακη 12/11 και βγηκε 189 .

Ο γιατρός μου ειπε να μην κανω αλλη απλα να παω το Σαββατο 21/11 που θα μαι ακριβως 6w

Μου είπε  να παρω το fellicine και να κανω μια εξεταση tsh πριν παω την εκανα σημερα και βγηκε 1.52 ..

Ανυπομονώ  και εγω πολυ 

Με το καλό κορίτσι μου συγχαρητήρια!!μια χαρά είναι και η TSH σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Με το καλό κορίτσι μου συγχαρητήρια!!μια χαρά είναι και η TSH σου.

Ευχαριστώ πολυ και σε σενα καθε καλο μου εκανε εντυπωση χωρις καν να με εχει δει να μου ζητησει αυτην την εξεταση μόνο  !

Στις 6 εβδομάδες υπάρχει  περιπτωση να ακούσω καρδια ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Ευχαριστώ πολυ και σε σενα καθε καλο μου εκανε εντυπωση χωρις καν να με εχει δει να μου ζητησει αυτην την εξεταση μόνο  !

Στις 6 εβδομάδες υπάρχει  περιπτωση να ακούσω καρδια ;

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό.εγω στις έξι βδομαδες κ τρεις μέρες δεν  άκουσα ίσα ίσα τον έπιανε στον ήχο  ο γιατρος.μόνο το χτύπο βλέπαμε.πολλες στην έκτη βδομαδα είναι που αρχίζουν να ακούν χωρίς να σημαίνει αν δεν ακουστεί ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί είναι στο οριο.θα φανεί ομως γενικά από τον υπέρηχο αν η εγκυμοσύνη σου έχει καλές προοπτικές.ευχομαι τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Ευχαριστώ πολυ και σε σενα καθε καλο μου εκανε εντυπωση χωρις καν να με εχει δει να μου ζητησει αυτην την εξεταση μόνο  !

Στις 6 εβδομάδες υπάρχει  περιπτωση να ακούσω καρδια ;

Νομίζω δεν θα έχεις φτάσει τις 6 μέχρι μεθαύριο αν σήμερα είσαι 5+2 θα είσαι 5+5 το Σάββατο.ειναι λίγο νωρίς πιστεύω για καρδιά αλλά ποτέ δεν ξέρεις!η TSH είναι σημαντική για την εγκυμοσύνη μάλλον και ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Feniamam είπε:

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό.εγω στις έξι βδομαδες κ τρεις μέρες δεν  άκουσα ίσα ίσα τον έπιανε στον ήχο  ο γιατρος.μόνο το χτύπο βλέπαμε.πολλες στην έκτη βδομαδα είναι που αρχίζουν να ακούν χωρίς να σημαίνει αν δεν ακουστεί ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί είναι στο οριο.θα φανεί ομως γενικά από τον υπέρηχο αν η εγκυμοσύνη σου έχει καλές προοπτικές.ευχομαι τα καλύτερα.

Και μένα πριν με δει μόνο χοριακη μου ζήτησε.βεβαια είχε ήδη κάνει κάποιες εξετάσεις κ ορμονικές για άλλους λόγους κ τις είχε δει αλλά πιστεύω κ πάλι να μην τις είχα κάνει δ θ μου έβαζε πριν με δει.γενικά πρώτα σε βλέπουν ότι όλα ειναι οκ κ μετά προχωράνε σε περαιτέρω εξετάσεις αυτοί κρίνουν ποτέ θ το κάνουν κ ποιες. Συνήθως μονο αν υπάρχει καποιο αρνητικό ιστορικο η αρνητικό προγνωστικό κ ξέρει το φάκελο σου μπορεί εξ αρχής να σ βάλει αλλά η να σε δει πολύ αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Ευχαριστώ πολυ και σε σενα καθε καλο μου εκανε εντυπωση χωρις καν να με εχει δει να μου ζητησει αυτην την εξεταση μόνο  !

Στις 6 εβδομάδες υπάρχει  περιπτωση να ακούσω καρδια ;

τέλεια κοντα ειμαστε, αν κ εγω εχω τεπ 6/10 υπολογίζω ότι σήμερα είμαι 4+6 οποτε αυριο 5 εβδ.

συνηθως καρδιά ακούμε πανω απο 6+ 1 βδομαδες καποιες φορες κ με κολπικό υπερηχο ακούμε εκει γυρω κοντα.

@Alex1989 τελικα πηγες για υπέρηχο? πότε έχεις?

20 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Εγώ που έκανα ζάχαρο εξετάσεις την προηγουμένη βδομάδα είχα 103 οπότε έχω μπει σε διατροφή ήδη.εχασα και 2 κιλά και δεν τα έχω και πολλά.αλλα εγώ ανακάλυψα πριν ένα μήνα ότι έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και μου έδωσε χάπια.μολις με επίασε μια ζάλη...πφφφ

ωχ τι εννοείς? γιατι κ εγω πριν το μάθω ειχα κ εχω έντονες ζαλάδες. λες να εχω κατι τετοιο? πως θα το δω?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Νομίζω δεν θα έχεις φτάσει τις 6 μέχρι μεθαύριο αν σήμερα είσαι 5+2 θα είσαι 5+5 το Σάββατο.ειναι λίγο νωρίς πιστεύω για καρδιά αλλά ποτέ δεν ξέρεις!η TSH είναι σημαντική για την εγκυμοσύνη μάλλον και ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του :P

Ωχ εχεις δικιο χαχαχαχαχα ! Δεν ειμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Πήγα σήμερα  για τον πρώτο Υπέρηχο.  Είδαμε σάκο κ θα πάω σε 10 μέρες  παλι για να ακούσουμε  καρδούλα.  Όλα καλά  φάνηκαν στον γιατρό.  Μου έδωσε κ τον προγεννητικο  έλεγχο να κάνω. 

Πητ έχω 17 Ιουλίου  αλλά θα γεννήσω νωρίτερα  με καισαρική 

  • Μου αρέσει 5

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...