Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Πήγα σήμερα  για τον πρώτο Υπέρηχο.  Είδαμε σάκο κ θα πάω σε 10 μέρες  παλι για να ακούσουμε  καρδούλα.  Όλα καλά  φάνηκαν στον γιατρό.  Μου έδωσε κ τον προγεννητικο  έλεγχο να κάνω. 

Πητ έχω 17 Ιουλίου  αλλά θα γεννήσω νωρίτερα  με καισαρική 

μπράβο κοριτσάκι μου!! ένα τελικα ε? πόσο σε έβγαζε ο υπερηχος?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπράβο κοριτσάκι μου!! ένα τελικα ε? πόσο σε έβγαζε ο υπερηχος?

Ναι ένα ... είδε...   5 εβδομάδων κ 5 ημερών  βάση περιόδου... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι ένα ... είδε...   5 εβδομάδων κ 5 ημερών  βάση περιόδου... 

τέλεια οποτε την επόμενη φορά,θα ακούσετε καρδουλα!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τέλεια οποτε την επόμενη φορά,θα ακούσετε καρδουλα!

Ναι,  στην μικρή μου είχαμε ακούσει εξαρχής καρδούλα  γιατί ημουν έξι εβδομάδων  κ 6 ημερών  και ένιωθα ανακούφιση..  Τώρα δεν μου έφυγε το άγχος ακόμη.   Εν το μεταξύ  στον προγεννητικο  τώρα μου έχει βάλει λιγότερες εξετάσεις  λόγω ότι κάποιες τις έκανα  στην πρώτη.  Εσείς;  κάνατε τις ίδιες; κυστικη  ίωση κάνατε  ή μόνο αν έχεις  κάποιες  ενδείξεις  κάνεις; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι,  στην μικρή μου είχαμε ακούσει εξαρχής καρδούλα  γιατί ημουν έξι εβδομάδων  κ 6 ημερών  και ένιωθα ανακούφιση..  Τώρα δεν μου έφυγε το άγχος ακόμη.   Εν το μεταξύ  στον προγεννητικο  τώρα μου έχει βάλει λιγότερες εξετάσεις  λόγω ότι κάποιες τις έκανα  στην πρώτη.  Εσείς;  κάνατε τις ίδιες; κυστικη  ίωση κάνατε  ή μόνο αν έχεις  κάποιες  ενδείξεις  κάνεις; 

εγω κυστική ινωση δεν εχω κανει καμια φορα 3 εχω κανει καμια.στην αρχη δεν το βάζανε, τωρα μετα στις επόμενες αφου ειδη ειχα παιδιά δεν χρειαζόταν.εξετασεις ναι ειχα κ εγω λιγότερες την 2η κ την3η φορα ,τωρα στην 4η λογικά το ιδιο αφου πανε ολα καλα κ ακουσουμε καρδουλα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι ένα ... είδε...   5 εβδομάδων κ 5 ημερών  βάση περιόδου... 

Και εγω το Σαββατο που θα παω 1η επίσκεψη  θα ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων ..εχω αγχωθει λιγακι 

Γενικα κοριτσια τι συμπτωματα εχετε .; εγω εχω περιεργα ..ενω ακουω οτι το πρωτο 3μηνο εχει υπνηλία εγω δεν μπορω να κοιμηθω σημερα ξυπνησα απο τις 5.30

Περα απο αυτο εχει μειωθει πολυ η ορεξη μου εχω λιγα πονακια περιοδου αραια κ που και συχννοουρια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Και εγω το Σαββατο που θα παω 1η επίσκεψη  θα ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων ..εχω αγχωθει λιγακι 

Γενικα κοριτσια τι συμπτωματα εχετε .; εγω εχω περιεργα ..ενω ακουω οτι το πρωτο 3μηνο εχει υπνηλία εγω δεν μπορω να κοιμηθω σημερα ξυπνησα απο τις 5.30

Περα απο αυτο εχει μειωθει πολυ η ορεξη μου εχω λιγα πονακια περιοδου αραια κ που και συχννοουρια

ωραια εγω εχω πολυ υπνηλία κ κουραση που κ που πονακια περιόδου ή τσιμπηματα χαμηλα,υγρα υπόλευκα διαφανα ελαστικα.λιγο πονο στο στηθος,τάση για εμετο κάθε πρωί εδω κ 1 εβδομάδα που ημουν 4ων εβδομάδα κ το απογευμα παλι αναγουλες.περιπου ζαλαδες πολυ έντονες στις αρχές τωρα ειναι λιγο καλυτερα.

@Wannabemama τι εγινε ολα καλα?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

@Alex1989 Τέλεια!! Με το καλο να ακούσετε καρδούλα στο επόμενο ραντεβού!! 

Κ εγω κορίτσια ειχα ραντεβού σημερα. 6w3d και ακουσαμε καρδούλα! Πίστευα θα ηταν νωρίς αλλα τελικά ακούσαμε! Άντε να παίρνετε μια μια σειρά τώρα, να ακούσετε  κι εσείς! 

Ο γιατρός ακομα δεν μου εδωσε εξετάσεις εμένα. Θα με ξαναδεί την αλλη Παρασκευή με το καλό κ πιστευω θα μου δωσει τότε. Παντως κυστικη ινωση ειχα κανει περσι το χειμωνα μαζι με ολα τα αλλα.

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

@Alex1989 Τέλεια!! Με το καλο να ακούσετε καρδούλα στο επόμενο ραντεβού!! 

Κ εγω κορίτσια ειχα ραντεβού σημερα. 6w3d και ακουσαμε καρδούλα! Πίστευα θα ηταν νωρίς αλλα τελικά ακούσαμε! Άντε να παίρνετε μια μια σειρά τώρα, να ακούσετε  κι εσείς! 

Ο γιατρός ακομα δεν μου εδωσε εξετάσεις εμένα. Θα με ξαναδεί την αλλη Παρασκευή με το καλό κ πιστευω θα μου δωσει τότε. Παντως κυστικη ινωση ειχα κανει περσι το χειμωνα μαζι με ολα τα αλλα.

Ρε κορίτσια αν κ ο γιατρός με καθυσηχασε ακούω από σας ότι ακούσατε καρδούλα στις έξι κ κτ βδομάδες η ότι στις έξι βδομάδες οποία πάει θ την ακούσει.μηπως δεν είναι καλό σημάδι που δεν ακούστηκε σε μένα; Αν κ έβλεπε το χτύπο κ μου πε ότι είναι νωρίς έχω άγχος πάλι μέχρι το επόμενο ραντεβου.με βάση περιόδου ήμουν 6w5d ενώ με υπερήχου 6w3d.

Just now, Feniamam είπε:

Ρε κορίτσια αν κ ο γιατρός με καθυσηχασε ακούω από σας ότι ακούσατε καρδούλα στις έξι κ κτ βδομάδες η ότι στις έξι βδομάδες οποία πάει θ την ακούσει.μηπως δεν είναι καλό σημάδι που δεν ακούστηκε σε μένα; Αν κ έβλεπε το χτύπο κ μου πε ότι είναι νωρίς έχω άγχος πάλι μέχρι το επόμενο ραντεβου.με βάση περιόδου ήμουν 6w5d ενώ με υπερήχου 6w3d.

Εγώ Από συμπτώματα πάντως τις τελευταίες δύο μέρες έχω αρχίσει να νιώθω έντονη ναυτία είναι πολύ ζεστό το σώμα μου κ έχω γενικά πονακια μέση κοιλιά όχι όμως υπερβολικά έντονα η όλη τη μέρα, όπως κ νιώθω ότι η κοιλιά πέτρωσε αρκετα.νορμαλ πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Ρε κορίτσια αν κ ο γιατρός με καθυσηχασε ακούω από σας ότι ακούσατε καρδούλα στις έξι κ κτ βδομάδες η ότι στις έξι βδομάδες οποία πάει θ την ακούσει.μηπως δεν είναι καλό σημάδι που δεν ακούστηκε σε μένα; Αν κ έβλεπε το χτύπο κ μου πε ότι είναι νωρίς έχω άγχος πάλι μέχρι το επόμενο ραντεβου.με βάση περιόδου ήμουν 6w5d ενώ με υπερήχου 6w3d.

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου αφου ο γιατρός ειναι ήρεμος κ αφου ειδατε το χτύπο. Κ εμενα στην αρχη μου εδειξε μονο το χτυπο στον υπέρηχο. Κ μετα εβαλε να δει αν θα το ακούσουμε. Ίσως παιζουν ρολο κ τα μηχανηματα του καθε γιατρού. Εγω πιστεύω αν πας τωρα που περασαν λιγες μερες θα το ακούσεις. Ποτε εχεις παλι ραντεβού?

 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marialena86 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου αφου ο γιατρός ειναι ήρεμος κ αφου ειδατε το χτύπο. Κ εμενα στην αρχη μου εδειξε μονο το χτυπο στον υπέρηχο. Κ μετα εβαλε να δει αν θα το ακούσουμε. Ίσως παιζουν ρολο κ τα μηχανηματα του καθε γιατρού. Εγω πιστεύω αν πας τωρα που περασαν λιγες μερες θα το ακούσεις. Ποτε εχεις παλι ραντεβού?

 

Η αλήθεια είναι ότι κ η μαία του έξω όταν με ρώτησε πόσο είμαι κ ο ίδιος πριν ανοίξει καν τον υπέρηχο μου πε με σιγουριά σε αυτή τη βδομάδα δεν θα ακούσουμε κτ μη περιμένεις να ακούσουμε.οποτε ίσως όντως ξέρει ότι το μηχανημα του δεν ανιχνεύει καθαρα γιατί δεν είναι από αυτούς π θα σουχαιδεψουν τα αυτιά αν ήταν θ μου λέγε υπάρχει πιθανότητα να ακουσουμε.ακουγα πάρα πολλά έντονα ηχιτικα κύματα να μου τσιτωνουν τα αυτιά που μου φαινόταν απίστευτο να διακρινω ήχο. Τώρα θα πάω 26του μήνα. Με το καλό σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κ η μαία του έξω όταν με ρώτησε πόσο είμαι κ ο ίδιος πριν ανοίξει καν τον υπέρηχο μου πε με σιγουριά σε αυτή τη βδομάδα δεν θα ακούσουμε κτ μη περιμένεις να ακούσουμε.οποτε ίσως όντως ξέρει ότι το μηχανημα του δεν ανιχνεύει καθαρα γιατί δεν είναι από αυτούς π θα σουχαιδεψουν τα αυτιά αν ήταν θ μου λέγε υπάρχει πιθανότητα να ακουσουμε.ακουγα πάρα πολλά έντονα ηχιτικα κύματα να μου τσιτωνουν τα αυτιά που μου φαινόταν απίστευτο να διακρινω ήχο. Τώρα θα πάω 26του μήνα. Με το καλό σε ολες

Σίγουρα ειναι θέμα μηχανηματος απο οσα λες! Δεν υπαρχει λόγος ανησυχίας θεωρώ. Ηταν ολα μια χαρά στο ραντεβού σου! Να εισαι ηρεμη οσο μπορείς, γιατι εννοείται πάντα εχουμε μια ανησυχια για το επόμενο ραντεβου, ομως μη φορτωνεσαι με εξτρα άγχος ενω ολα σου τα βρηκε καλα! Με το καλο!!

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γειά σας! Πήγα σήμερα στον γιατρό για υπέρηχο, σήμερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων&ακούσαμε & καρδιά (βέβαια έχω άλλες 2 φορες ακούσει καρδιά & τελικά παλινδρομησαν&τα 2,οποτε συγκατημενα αισιόδοξη είμαι) . Για την ώρα όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά,θέλει να με ξαναδει την άλλη Παρασκευή. Αγωνία τρελή!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Κορίτσια μου γειά σας! Πήγα σήμερα στον γιατρό για υπέρηχο, σήμερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων&ακούσαμε & καρδιά (βέβαια έχω άλλες 2 φορες ακούσει καρδιά & τελικά παλινδρομησαν&τα 2,οποτε συγκατημενα αισιόδοξη είμαι) . Για την ώρα όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά,θέλει να με ξαναδει την άλλη Παρασκευή. Αγωνία τρελή!!!!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μπράβο! Τέλεια νεα! Με το καλό το επόμενο ραντεβού! 

Σε νιωθω.. Μια από τα ίδια.. Εχθές ακούσαμε καρδιά πρώτη φορά κ την άλλη Παρασκευή επόμενο ραντεβού. Εγώ πιο πολύ άγχος είχα σήμερα, παρά μεχρι εχθες! Επειδή κ εγώ έχω ιστορικό. Αλλά λέω δεν βγαίνει έτσι.. Πάμε συγκρατημένα αισιόδοξα κ σκεφτόμαστε μέρα μέρα, όχι πολύ μακριά! Εύχομαι μόνο καλές εξελίξεις σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Κορίτσια μου γειά σας! Πήγα σήμερα στον γιατρό για υπέρηχο, σήμερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων&ακούσαμε & καρδιά (βέβαια έχω άλλες 2 φορες ακούσει καρδιά & τελικά παλινδρομησαν&τα 2,οποτε συγκατημενα αισιόδοξη είμαι) . Για την ώρα όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά,θέλει να με ξαναδει την άλλη Παρασκευή. Αγωνία τρελή!!!!! 

Τι ωραια βρε κοριτσια με το καλο !!! Σας εύχομαι καθε καλο και να σκεφτεστε θετικα !! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...