Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Marialena86 είπε:

Εχεις απολυτο δικιο να εχεις τοση αγωνια, αλλα προσπαθησε να σκεφτεις λογικα. Η μαμα σου αφου νιωθει ηδη καλυτερα, σημαινει πως το περναει ήπια. Εσυ δεν ξερεις αν εισαι θετικη αλλα σιγουρα δεν εχεις πυρετο που αυτο ειναι πολυ καλο σημάδι. Περιμενε να βγουν τα αποτελέσματα αύριο κ μετα σκεψου τις εξετάσεις κτλ. γιατι αν τα σκεφτεσαι ολα μαζι θα τρελαθεις.. Σου εύχομαι να ειναι αρνητικο το αποτέλεσμα! Ενημερωσε μας.

Κορίτσια μου στείλανε τα αποτελέσματα δώδεκα το βράδυ βγήκε αρνητικόοοο. έκανα το μοριακό τεστ ελπίζω ότι είναι πιο αξιόπιστο από αλλα. Θα σφραγίσω πόρτες κ παράθυρα κ δε θα το κουνήσω απο το σπίτι..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Χαίρομαι που όλες έχετε ευχάριστα νέα.  Εμείς θα πάμε Τρίτη για το δεύτερο  ραντεβού  και για να ακούσουμε  καρδούλα.  Σήμερα πήρα όμως τις εξετάσεις  προγεννητικου  κ αγχωθηκα  λίγο.  Καθώς η ths βγήκε 4.320. Δεν είχα ποτέ θέμα με θυροειδη και στην πρώτη εγκυμοσύνη  ήταν πολύ πιο χαμηλή.  Και το σακχαρο 99. Περιμένω  να με πάρει  ο γιατρός.  Είναι επικίνδυνο  για το μωράκι μου η τόσο ανεβασμένη  ths, μήπως  έπαθε κάτι;  Είμαι τελείως άσχετη  με αυτό καθώς δεν είχα ποτέ θέμα 

οχι μην ανησυχείς, απλα θα πάρεις χαπι για να κατέβει την θέλουν κατω απο 2 γενικα.τωρα το σάκχαρο κ εγω ειχα 90 ,τωρα ξανα εκανα ολες τις εξετασεις του προγεννητικου κ θα δω τι γίνεται, απλα πρεπει να προσέχουμε στο φαΐ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια.  Πήγα  χτες στον Ενδοκρινολογο.  Χασιμοτο  Τποθειρεοειδισμο  έχω τελικά.  Μου έδωσε χάπια κ μου έδωσε κ μηχανάκι για να κάνω μετρήσεις  για το σακχαρο  για να έχει μια  εικόνα  κ αν χρειαστεί  θα μου δώσει κ διατροφή  είπε. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλήμερα κορίτσια.  Πήγα  χτες στον Ενδοκρινολογο.  Χασιμοτο  Τποθειρεοειδισμο  έχω τελικά.  Μου έδωσε χάπια κ μου έδωσε κ μηχανάκι για να κάνω μετρήσεις  για το σακχαρο  για να έχει μια  εικόνα  κ αν χρειαστεί  θα μου δώσει κ διατροφή  είπε. 

Και γω θα πάω στον εδοκρινολογο να δω τι θα μου πει.απο ότι εχω δει πολλές γυναίκες έχουμε θέματα στο θυροειδή κ στην εγκυμοσύνη πόσο μάλλον ένα παραπάνω που λίγο απορυθμιζεται.εφοσον το παρακολουθεις θα ναι όλα μια χαρά.κ γω το ΧΑ λίγο φόβο αλλά διάβασα ότι μια χαρά γέννησαν πολλές γυναίκες που ξεκίνησαν να χουν θέμα με θυροειδή πάνω από 10τιμη μαλιστα.οπως κ πολλες γυναίκες με χασιμοτο ,οποτε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Κορίτσια μου στείλανε τα αποτελέσματα δώδεκα το βράδυ βγήκε αρνητικόοοο. έκανα το μοριακό τεστ ελπίζω ότι είναι πιο αξιόπιστο από αλλα. Θα σφραγίσω πόρτες κ παράθυρα κ δε θα το κουνήσω απο το σπίτι..

Μπράβο βρε κορίτσι! Τελεια! Μια χαρα αξιοπιστο ειναι το τεστ, δεν εχεις κατι. Οσο μπορουμε να προσεχουμε γιατι εχουμε ηδη πολλα στο κεφάλι μας με την εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια :)

πήγα και εγω το προηγουμενο Σάββατο στον γιατρο μου εδωσε καποιες εξετασεις ..ημουν 5w και 5 ημερες οποτε δεν ειδαμε και πολλα ..

τωρα θα ξαναπαω το αλλο Σάββατο που θα ειμαι 7w και 5 ημερες ..

ελπιζω εκει να ακουσουμε και καρδούλα  

μου εδωσε καποιες εξετασεις να κανω ..βγηκαν ολες μια χαρα εκτος του οτι βρεθηκε e coli στα ουρα ...με τιμη 4.000 ..τις εστειλα στον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα αλλα οτι μετα τους 3 μηνες θα παρω αντιβιωση 

και ρωταω εγω τωρα αφου ειναι τοσο μικρη η τιμη δεν υπάρχει περιπτωση μεχρι τον 3 μηνα να εχει υποχωρησει και να μην χρειζομαι καν αντιβιωση ;; ετσι και αλλιως δεν εχω σύμπτωματα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Γεια σας κοριτσια :)

πήγα και εγω το προηγουμενο Σάββατο στον γιατρο μου εδωσε καποιες εξετασεις ..ημουν 5w και 5 ημερες οποτε δεν ειδαμε και πολλα ..

τωρα θα ξαναπαω το αλλο Σάββατο που θα ειμαι 7w και 5 ημερες ..

ελπιζω εκει να ακουσουμε και καρδούλα  

μου εδωσε καποιες εξετασεις να κανω ..βγηκαν ολες μια χαρα εκτος του οτι βρεθηκε e coli στα ουρα ...με τιμη 4.000 ..τις εστειλα στον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα αλλα οτι μετα τους 3 μηνες θα παρω αντιβιωση 

και ρωταω εγω τωρα αφου ειναι τοσο μικρη η τιμη δεν υπάρχει περιπτωση μεχρι τον 3 μηνα να εχει υποχωρησει και να μην χρειζομαι καν αντιβιωση ;; ετσι και αλλιως δεν εχω σύμπτωματα 

Να υπάρχει, πρακτικά είμαι της άποψης κ γω όταν περασει το τρίμηνο πριν πάρεις οποιαδήποτε αντιβίωση να επαναλάβεις την εξέταση(εγω ισως πήγαινα κ πιο νωρίς να την κάνω).συζητα το και με το γιατρό κ στη τελική περνεις κ μια δεύτερη γνώμη όταν έρθει ώρα αν έχεις κάποια αμφιβολια.το μικρόβιο αυτό κ γενικά ουρολοιμώξεις είναι κτ σύνηθες στην εγκυμοσύνη είναι καλό πάντως που δεν έχεις σύμπτωματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Να υπάρχει, πρακτικά είμαι της άποψης κ γω όταν περασει το τρίμηνο πριν πάρεις οποιαδήποτε αντιβίωση να επαναλάβεις την εξέταση(εγω ισως πήγαινα κ πιο νωρίς να την κάνω).συζητα το και με το γιατρό κ στη τελική περνεις κ μια δεύτερη γνώμη όταν έρθει ώρα αν έχεις κάποια αμφιβολια.το μικρόβιο αυτό κ γενικά ουρολοιμώξεις είναι κτ σύνηθες στην εγκυμοσύνη είναι καλό πάντως που δεν έχεις σύμπτωματα.

Ναι κοριτσι μου κατι  τετοιο θα κανω θα το συζητησω και απο κοντά εννοείται μαζι του και σίγουρα θα του ξαναπω να μου γραψει μια καλλιέργεια! Γενικα εχω ακουσει απο διάφορες κοπελες οτι εχω παρει αντιβιωση αλλα ενταξει δεν ξερω δεν ειναι το καλυτερο μου ! Προσπαθω γενικα και εγω να τρωω κρανμπερι που βοηθανε και χυμο και απο κει κ περα θα δουμε ! 

Εσυ πως εισαι ..διάβασα και γ την μαμα σου ..περαστικά της εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Ναι κοριτσι μου κατι  τετοιο θα κανω θα το συζητησω και απο κοντά εννοείται μαζι του και σίγουρα θα του ξαναπω να μου γραψει μια καλλιέργεια! Γενικα εχω ακουσει απο διάφορες κοπελες οτι εχω παρει αντιβιωση αλλα ενταξει δεν ξερω δεν ειναι το καλυτερο μου ! Προσπαθω γενικα και εγω να τρωω κρανμπερι που βοηθανε και χυμο και απο κει κ περα θα δουμε ! 

Εσυ πως εισαι ..διάβασα και γ την μαμα σου ..περαστικά της εύχομαι!

Αυτό θα σου έλεγα και εγώ.πινε κρανμπερι και πολύ νερό και μπορεί να φύγει και μόνο του εφόσον είναι λίγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Ναι κοριτσι μου κατι  τετοιο θα κανω θα το συζητησω και απο κοντά εννοείται μαζι του και σίγουρα θα του ξαναπω να μου γραψει μια καλλιέργεια! Γενικα εχω ακουσει απο διάφορες κοπελες οτι εχω παρει αντιβιωση αλλα ενταξει δεν ξερω δεν ειναι το καλυτερο μου ! Προσπαθω γενικα και εγω να τρωω κρανμπερι που βοηθανε και χυμο και απο κει κ περα θα δουμε ! 

Εσυ πως εισαι ..διάβασα και γ την μαμα σου ..περαστικά της εύχομαι!

Ευχαριστώ.η μαμά μου ξανά ανέβασε πυρετό. Κ άρχισε κ ο μπαμπάς μου να έχει σύμπτωματα.μπορει ν τους κολησε ο αδερφός μου που δουλεύει σε κλινική περιμένει κ αυτός αποτέλεσματα.  Ανησυχώ πολύ για αυτούς.και το τελευταιο πράγμα που ήθελα ήταν να χω κ έξτρα άγχος στην κατάσταση μου.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά στην μαμά του κοριτσιού με την βρωμο κορόνα!! Εύχομαι να περάσει σύντομα κ εσύ να προσέχεις!!

Κ εγώ κλείνομαι κορίτσια κ δεν βλέπω άνθρωπο, πέρα του ότι είμαι ξάπλα γτ Μ χει βαλει χέρι κ ο γιατρός να προσέχω. Είναι κ η εποχή που κυκλοφορούν ιώσεις οπότε το έχω πάρει σοβαρά!!

Πώς είστε κατά τα άλλα;;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατά τ αλλά οκ.λιγο πονάκια χαμηλά έχω, λίγο ζεστό νιώθω το σώμα πρησμένο το στηθος κλασικά καμιά φορά έχω αναγουλα βασικά έχω αδιαθεσία να φάω όπως όταν είσαι άρρωστη κ είναι κάπως το στομάχι.κ άλλες φορές θέλω να φάω όλο το σύμπαν κ κυρίως κρεας.ξυπνξσα κ σήμερα από εφιάλτη που με κυνηγάγανε.που κ που κ μένα με ενοχλεί το έντερο όπως κ γενικά έχω πόνουε λίγο στα κόκκαλα.κ ρουφηγματα στη κοιλια Μάλλον περνει θέση το μικρό.αλλες πάλι στιγμές δε νιώθω τιποτα. Και τώρα θέλω σα τρελή να φάω γυρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Περαστικά στους δικούς σου κορίτσι μου.καλη ανάρρωση.εμενα το έντερο μου τα έχει παίξει πάλι.πιστευω είναι και από το άγχος.ξυπνησα από τον πόνο.

Τι εννοεις ;; εχεις δυσκοιλιοτητα ;

Just now, Feniamam είπε:

Ευχαριστώ.η μαμά μου ξανά ανέβασε πυρετό. Κ άρχισε κ ο μπαμπάς μου να έχει σύμπτωματα.μπορει ν τους κολησε ο αδερφός μου που δουλεύει σε κλινική περιμένει κ αυτός αποτέλεσματα.  Ανησυχώ πολύ για αυτούς.και το τελευταιο πράγμα που ήθελα ήταν να χω κ έξτρα άγχος στην κατάσταση μου.

Περαστικα κοριτσι μου ευχομαι ολα καλα κάθισε σπιτι και ξεκουρασου και σκεψου θετικα!!

Just now, Feniamam είπε:

Εγώ κατά τ αλλά οκ.λιγο πονάκια χαμηλά έχω, λίγο ζεστό νιώθω το σώμα πρησμένο το στηθος κλασικά καμιά φορά έχω αναγουλα βασικά έχω αδιαθεσία να φάω όπως όταν είσαι άρρωστη κ είναι κάπως το στομάχι.κ άλλες φορές θέλω να φάω όλο το σύμπαν κ κυρίως κρεας.ξυπνξσα κ σήμερα από εφιάλτη που με κυνηγάγανε.που κ που κ μένα με ενοχλεί το έντερο όπως κ γενικά έχω πόνουε λίγο στα κόκκαλα.κ ρουφηγματα στη κοιλια Μάλλον περνει θέση το μικρό.αλλες πάλι στιγμές δε νιώθω τιποτα. Και τώρα θέλω σα τρελή να φάω γυρο

Εμενα παιδια απο τοτε που ξεκινησα να πινω  τον σιδηρο γενικα και το utrogestan  δεν ξερω το πρωι ξυπναω χαλια ..μεχρι και το μεσημερι εχω ναυτιες εκανα και 2 φορες εμετο -συγγνώμη γ αυτο αχχα- εχω μειωμενη ορεξη ποναει λιγο το στηθος μου λαχανιαζω πολυ ευκολα και εχω πονακια κυριως το βραδυ ..

Οταν ξαπλωνω το βραδυ ακουω ειλικρινα τ στομαχι μ να γουργουριζει και οχι δεν ειναξ απο τν πεινα 

Ααα και δυσκοιλιοτητα φουλ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στους γονείς σου @Feniamam. Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι μεγαλυτερης ηλικιας που το περνάνε ήπια, με πυρετο μεν, αλλα ήπια. Κ εμεις έχουμε μια συναδελφο στη δουλειά 60 χρονων, το περασε σαν απλη ιωση. Ευχομαι κ οι γονείς σου έτσι! 

Εγω γενικα να πω πως το στομάχι μου ειναι χάλια απο τη ναυτία. Τις δύο τελευταίες μερες με το ζορι τρωω κ πολυ συγκεκριμενα πράγματα. Κουραζομαι παρα πολυ εύκολα κ λαχανιαζω κ εγω. Η μαμα μου λεει απο τώρα? Κ ενιωθα πως δεν ειναι νορμαλ, αλλα διαβαζω το παθαινουν κι αλλα κορίτσια. Ισως φταιει κ η προγεστερόνη που παιρνουμε, δεν το ειχα σκεφτεί..

@Nicole.natasa το έντερο σου απο δυσκοιλιότητα? 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...