Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Bbboob said:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι? Έχετε εσείς καθόλου πονακια? Εγώ είμαι 8w3d και έχω σήμερα λίγα πονακια περιόδου. Όχι πολύ δυνατά, αλλά με φοβιζουν πολύ.. Την Παρασκευή πήγαμε στον γιατρό και ήταν όλα καλά, και θα ξαναπάμε το Σάββατο.. Εσείς έχετε τέτοια πονακι? 

Ναι! Κάποιες μέρες περισσότερα και κάποιες λιγότερα ή και καθόλου. Έχω διαβάσει ότι μπορεί και σε όλη την εγκυμοσύνη να το έχουμε αυτό το σύμπτωμα.

  • Μου αρέσει 2

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/12/2020 at 10:45 ΜΜ, Angelina95 είπε:

κοριτσιαα ειδαμε καρδουλα 134 παλμοι  12χιλιοστα ..βεβαια ειχα κανει μια μικρη αποκολληση απο τους εμετους αλλα ολα καλαα

Ειχα ξεκινησει μονο με πρωι και επεκτάθηκε  .γενικα δεν τρώω μεχρι και τις 3 η 4 γιατι ξερω σιγουρα οτι θα τα βγάλω..πολυ κακο το ξερω αλλα τι να κανω ! Και χτες που εφαγα 6 η ωρα υποτίθεται μεσημεριανό κριμα πηγε χαμένο! 

ωχ κοριτσι μου σε καταλαβαινω!!συγχαρητήρια που ακουσατε κ καρδούλα κ εγω ετσι ειμαι με μια ανακατοσουρα.εκοψα το πρωινό, τρώω νωρις μεσημεριανό λιγο σημερα που έβαλα κ λιγο μακαρόνια, τα εβγαλα τα λιγα μετα το 4ωρο...δεν ξανα τρώω απο αυρα...μόνο σούπες τέλος! κ τωρα αναγουλα εχω,  εχω φάει ένα τοστ ψωμι ψημενο με αυγο κ ανακατεύομαι λιγο αλλα το θέλω αυτο προς το παρον οκ...είμαι ξάπλα συνέχεια γιατι αλλιως ανακατεύομαι. 

εγω μεχρι στιγμής κανω 4 την ημερα ,οι 3 σίγουροι...την αποκόλληση εσυ ειχες συμπτώματα, είδες αιμα?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Ειμαι εν αναμονη αποτελέσματος χοριακης! Σε περίπτωση που ολα πάνε καλα εχω ΠΗΤ 8/9 αλλα λογω προηγούμενων καισαρικων λογικα θα γεννησω τελος Ιουλίου! Θα είναι το τρίτο μωρακι για μας! 

  • Μου αρέσει 4

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Ειμαι εν αναμονη αποτελέσματος χοριακης! Σε περίπτωση που ολα πάνε καλα εχω ΠΗΤ 8/9 αλλα λογω προηγούμενων καισαρικων λογικα θα γεννησω τελος Ιουλίου! Θα είναι το τρίτο μωρακι για μας! 

Καλησπέρα! 

Καλωσήρθες! Τι ωραία! Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!  Με το καλό το αποτέλεσμα της χοριακής σου! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακή και όλα να πάνε κατ' ευχήν!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωχ κοριτσι μου σε καταλαβαινω!!συγχαρητήρια που ακουσατε κ καρδούλα κ εγω ετσι ειμαι με μια ανακατοσουρα.εκοψα το πρωινό, τρώω νωρις μεσημεριανό λιγο σημερα που έβαλα κ λιγο μακαρόνια, τα εβγαλα τα λιγα μετα το 4ωρο...δεν ξανα τρώω απο αυρα...μόνο σούπες τέλος! κ τωρα αναγουλα εχω,  εχω φάει ένα τοστ ψωμι ψημενο με αυγο κ ανακατεύομαι λιγο αλλα το θέλω αυτο προς το παρον οκ...είμαι ξάπλα συνέχεια γιατι αλλιως ανακατεύομαι. 

εγω μεχρι στιγμής κανω 4 την ημερα ,οι 3 σίγουροι...την αποκόλληση εσυ ειχες συμπτώματα, είδες αιμα?

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ !!! 

Πωπω δεν παλευεται εγω ξεκινησα και τα navatac ειναι φυτικα για τον εμετο δεν μου κανανε τιποτα απολυτως ! Τσαμπα κ ολας 15 ευρω  αχχα

Αλλα επειδη λογικα καποια στιγμη θα ξεκινήσω και δουλεια -μολις ανακοινωθει-εχω αγχωθει ..τι θα κανω ;μαλλον θα ξεκινησω κανονικα χαπια ..

Οσον αφορα την αποκολληση  δεν ειχα αιμα γιατι είναι πολυ μικρη και μ ειπε οτι μπορειι να δω καφε αιμα τις επομενες μερες αλλα μπορει κ οχι ..αμα δω θα παρω μεγαλύτερη δοση utrogestan 

 

Α και επισης σταμάτησα τον σιδηρο γιατθ μολις παίρνω τον βγαζω .ο γιατρος μου ειπε να μην τον παρω αν ειναι τοσο ασχημα και τον συνεχιζω σε λιγο καιρο  ...δεν ξερω τωρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/12/2020 at 7:59 ΜΜ, Angelina95 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ !!! 

Πωπω δεν παλευεται εγω ξεκινησα και τα navatac ειναι φυτικα για τον εμετο δεν μου κανανε τιποτα απολυτως ! Τσαμπα κ ολας 15 ευρω  αχχα

Αλλα επειδη λογικα καποια στιγμη θα ξεκινήσω και δουλεια -μολις ανακοινωθει-εχω αγχωθει ..τι θα κανω ;μαλλον θα ξεκινησω κανονικα χαπια ..

Οσον αφορα την αποκολληση  δεν ειχα αιμα γιατι είναι πολυ μικρη και μ ειπε οτι μπορειι να δω καφε αιμα τις επομενες μερες αλλα μπορει κ οχι ..αμα δω θα παρω μεγαλύτερη δοση utrogestan 

 

Α και επισης σταμάτησα τον σιδηρο γιατθ μολις παίρνω τον βγαζω .ο γιατρος μου ειπε να μην τον παρω αν ειναι τοσο ασχημα και τον συνεχιζω σε λιγο καιρο  ...δεν ξερω τωρα 

καταλαβα οκ...εγω λιγο αιμα μπορει να δω στους εμετους το πρωι που ειμαι νηστικη. 

σημερα εχω γιατρο να ακούσουμε καρδια!!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

καταλαβα οκ...εγω λιγο αιμα μπορει να δω στους εμετους το πρωι που ειμαι νηστικη. 

σημερα εχω γιατρο να ακούσουμε καρδια!!!

Αίμα δηλαδή βλέπεις στον εμετό ε; Από τις συσπάσεις του στομάχου έχω διαβάσει μπορεί να συμβεί. Νομίζω και εγώ είχα σήμερα το πρωί και τρόμαξα!


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω αιμα  οχι δεν εχω δει στον εμετο ..

Μου πρότεινε και τα vertirosan τα υποθετα ! 

Θα δω πως θα παει και αν δεν αντέχω θα τα παρω 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καταλαβα οκ...εγω λιγο αιμα μπορει να δω στους εμετους το πρωι που ειμαι νηστικη. 

σημερα εχω γιατρο να ακούσουμε καρδια!!!

Σουπερρρρ ! Τι ομορφο συναίσθημα:)

Just now, Kelly_V είπε:

Αίμα δηλαδή βλέπεις στον εμετό ε; Από τις συσπάσεις του στομάχου έχω διαβάσει μπορεί να συμβεί. Νομίζω και εγώ είχα σήμερα το πρωί και τρόμαξα!

Παντως σημερα πριν σηκωθω απο τ κρεβατι εφαγα ενα παξιμαδι και ειλικρινά νιωθω πως βοηθησε δεν ξερω ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marialena86 said:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Τι κάνετε? Μέρες έχουμε να μιλήσουμε! πως τα πάτε? :)

Είχαμε κανέναν υπέρηχο? Από συμπτώματα είστε οκ? 

Εγώ πολύ καλύτερα με τους εμετούς/αναγούλες. Μόνο το πρωί έχω θέμα πλέον και λίγο ανακατωσουρα το απόγευμα.

Πήρα τις πρώτες εξετάσεις και έχω πάθει σοκ από τον αιματοκρίτη. Τον Σεπτέμβρη είχα 42.6 και σε τέσσερις μήνες πήγε 37.8. Από την εγκυμοσύνη τέτοια πτώση κιόλας;

Επίσης κάτι παίζει με τον χρόνο προθρομβίνης και αγχώθηκα αλλά πρέπει να μου τα εξηγήσει ο γιατρός γιατί δεν καταλαβαίνω. Ξέρει κάποια από αυτά;

Εσείς πώς είστε με τις εξετάσεις σας;


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kelly_V είπε:

Εγώ πολύ καλύτερα με τους εμετούς/αναγούλες. Μόνο το πρωί έχω θέμα πλέον και λίγο ανακατωσουρα το απόγευμα.

Πήρα τις πρώτες εξετάσεις και έχω πάθει σοκ από τον αιματοκρίτη. Τον Σεπτέμβρη είχα 42.6 και σε τέσσερις μήνες πήγε 37.8. Από την εγκυμοσύνη τέτοια πτώση κιόλας;

Επίσης κάτι παίζει με τον χρόνο προθρομβίνης και αγχώθηκα αλλά πρέπει να μου τα εξηγήσει ο γιατρός γιατί δεν καταλαβαίνω. Ξέρει κάποια από αυτά;

Εσείς πώς είστε με τις εξετάσεις σας;

Κ εγω με τις ανακατωσουρες καπως καλυτερα, τουλαχιστον καποιες ωρες της ημερας. Κατα τ'άλλα τα ιδια.. κουραση, υπνηλια, δυσκοιλιότητα κ εχει προστεθεί κ καμια ταχυκαρδια που κ που. Αυτο πρεπει να του το πω τη Δευτέρα στο ραντεβού.

Κοιτα εχω ακουσει για αποτομη πτωση αιματοκριτη στην εγκυμοσυνη. Παιρνεις σιδηρο? Λογικα οχι ακομα ε?

Επισης σχετικα με το χρονο προθρομβινης δεν ξερω ακριβως πως το εκτιμουν, αλλα αν ο γιατρος σου δεν εχει τις εξετασεις, να τον ενημερωσεις μηπως χρειαστει να σου δωσει κατι. Σιγουρα εχει να κανει με την πηκτικοτητα του αιματος. Μν σε αγχωνει ομως, ο γιατρος θα σου εξηγησει.

Εγω εκανα εξετάσεις πριν 2 εβδομάδες, τις εκανα στο Ιασω κ τις εχουν στειλει μονο στο γιατρό. Περιμενω να τις δω τη Δευτέρα με το καλό! Σημερα έκανα κατι επιπλέον που ζητησε ο αιματολογος, θα βγουν Τεταρτη. Οπότε οπως καταλαβαινεις, ζω στην άγνοια!:-P


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα την καρδούλα του χθες. 8+2 με βγάζει ο υπέρηχος όλα καλά.οποτε τώρα θα κάνω τις πρώτες εξετάσεις να δούμε τι γίνεται.για τα κορίτσια που παίρνουν κορτιζόνη σας είπε ο γιατρός για πόσο? εμένα μου είπε μεγα την αυχενική σταδιακά θα την σταματήσουμε

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εγώ άκουσα την καρδούλα του χθες. 8+2 με βγάζει ο υπέρηχος όλα καλά.οποτε τώρα θα κάνω τις πρώτες εξετάσεις να δούμε τι γίνεται.για τα κορίτσια που παίρνουν κορτιζόνη σας είπε ο γιατρός για πόσο? εμένα μου είπε μεγα την αυχενική σταδιακά θα την σταματήσουμε

Καλημερα! 

Τι ωραια!! Καλα αποτελεσματα κ στις εξετασεις σου! Κ εγω περιμενω να τις δω..

Σχετικα με την κορτιζόνη κ μενα ο γιατρός μου ειχε πει περιπου μεχρι τη 12η εβδομάδα. Αρα μαλλον ειναι στανταρ το χρονοδιαγραμμα.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Πηγαμε και εμείς σήμερα στον γιατρό, όλα καλά μου είπε και μάλιστα κουνιόταν λίγο κιολας. είμαι 9w1d. Με ζύγισε κιόλας έχω ήδη πάρει 2 κιλά... Μου την είπε διακριτικά να το ραψω.. Αυτά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2020 at 5:13 ΜΜ, Marialena86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Τι κάνετε? Μέρες έχουμε να μιλήσουμε! πως τα πάτε? :)

Είχαμε κανέναν υπέρηχο? Από συμπτώματα είστε οκ? 

καλημερα εγω την Πέμπτη που άκουσα καρδούλα 8 εβδ.ακριβως ολα καλα τελικα πητ 22/7 τελικα.αλλα 100% θα ξέρουμε στην αυχενική. κατά τα άλλα θα με δει στις 30 του μηνα τωρα κ λογικά την επόμενη βδομάδα απο τοτε εχω την αυχενική απλα πέφτουν οι γιορτές κ να δουμε ποτε θα εχω

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...