Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!! Πηγαμε και εμείς σήμερα στον γιατρό, όλα καλά μου είπε και μάλιστα κουνιόταν λίγο κιολας. είμαι 9w1d. Με ζύγισε κιόλας έχω ήδη πάρει 2 κιλά... Μου την είπε διακριτικά να το ραψω.. Αυτά... 

 

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα εγω την Πέμπτη που άκουσα καρδούλα 8 εβδ.ακριβως ολα καλα τελικα πητ 22/7 τελικα.αλλα 100% θα ξέρουμε στην αυχενική. κατά τα άλλα θα με δει στις 30 του μηνα τωρα κ λογικά την επόμενη βδομάδα απο τοτε εχω την αυχενική απλα πέφτουν οι γιορτές κ να δουμε ποτε θα εχω

Τέλεια κοριτσια μου!:x

Αυτο με τις γιορτες ειναι ενα θεμα σκεφτομαι κ εγω.. γιατι αύριο εχω ραντεβού κ να ειναι ολα καλα πρωτα ο Θεός, θα πρέπει να κανω την αυχενικη μεσα στις γιορτές. Αλλα απο την αλλη μονο τις αργιες δεν δουλευουν λογικα.

@Bbboob Καμια φορα σκεφτομαι καλύτερα να ειμαστε καλα χωρις ναυτιες κ εμετους κ ας παρουμε κ λιγα κιλα παραπάνω! Αλλα κ οι γιατροί δεν θέλουν για άλλους λογους οπότε παλι στα ιδια καταληγουμε. Πιστευω ομως πως αν δεν εχεις θεμα με ναυτιες κτλ θελει προσπαθεια για να το ραψεις! Τπτ δεν ειναι ευκολο τελικα! Χαχα!

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσιαα.. Δεν ειμαι Ιουλίου.. Αλλα δεν ξερω που να γραψω.. Αυριο παω για πρωτη χοριακη.. Ειμαι αγχωμενη πολυ.. Ειναι πρωτη  μου εγκυμοσυνη.. Ευχομαι σε ολες μας να κρατησουμε το πολυπόθητο 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Χαίρομαι  που είστε  όλες καλά.  @Sofiamar93 σε καταλαβαίνω   πως νιώθεις,  και γω στην πρώτη εγκυμοσύνη  μου ήμουν μέσα στο άγχος από την αρχή μέχρι που να γεννήσω... Προσπάθησε να κάνεις πράγματα να ξεχνιεσαι και να μιλάς με άτομα που σε ήρεμουν..  Εγώ κορίτσια  συνεχίζω με τις ναυτιες  και όλη μερα είμαι πτώμα  με τη μικρή που  δεν σταματάει  δεν έχω άλλη επιλογή..  Την Πέμπτη  έχω πάλι γιατρό. Να σας ρωτησω;  αλλαντικά  τρώτε;  τρώω τοστ  μόνο με κάσερι  αλλά με αηδιάζει  η μυρωδιά του τυριού..  Αλλά φοβάμαι  λίγο τα αλλαντικά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη  δεν είχα φάει καθόλου.. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιαα.. Δεν ειμαι Ιουλίου.. Αλλα δεν ξερω που να γραψω.. Αυριο παω για πρωτη χοριακη.. Ειμαι αγχωμενη πολυ.. Ειναι πρωτη  μου εγκυμοσυνη.. Ευχομαι σε ολες μας να κρατησουμε το πολυπόθητο 

Κοριτσάκι μου συγχαρητηρια!! Ειδες που ηταν θεμα χρόνου.. Σου εύχομαι μια τεραστια χοριακη κ να ανοιξεις το θεμα "Μανούλες Αυγούστου 2021"! Ειναι λογικο να εχεις αγχος, αλλα αγχος για κάτι υπαρχει σε ολα τα σταδια της εγκυμοσύνης, οπότε θα συμφωνησω κ εγω να προσπαθησεις να απασχολεις τον εαυτο σου για να ξεχνιέσαι. Ολα να σου πανε κατ' ευχήν!!

@Alex1989 Η αλήθεια ειναι πως ουτε εγω τρωω αλλαντικά κ δεν ξερω σίγουρα. Εχεις δοκιμασει κ αλλα ειδη τυριων? Δεν εχουν ολα τοσο εντονη μυρωδια. Το milner ας πουμε. Ή να βαλεις κ λιγη ντοματα να σπασει λιγο.

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..κι εγώ δεν είμαι Ιουλίου αλλά δεν ξέρω που να γράψω...την Τετάρτη έκανα πρώτη χοριακή, 187 και παρασκευή πήγε 514. Ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται να κάνω άλλη και θα με δει στον υπέρηχο σε 8 μέρες από σήμερα. Τότε θα είμαι 5 εβδ και 6 ημερών, υπάρχει καμιά πιθανότητα να ακούσουμε καρδούλα; Επίσης, τι κάνουμε μέχρι τότε με το άγχος; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Marialena86 είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητηρια!! Ειδες που ηταν θεμα χρόνου.. Σου εύχομαι μια τεραστια χοριακη κ να ανοιξεις το θεμα "Μανούλες Αυγούστου 2021"! Ειναι λογικο να εχεις αγχος, αλλα αγχος για κάτι υπαρχει σε ολα τα σταδια της εγκυμοσύνης, οπότε θα συμφωνησω κ εγω να προσπαθησεις να απασχολεις τον εαυτο σου για να ξεχνιέσαι. Ολα να σου πανε κατ' ευχήν!!

@Alex1989 Η αλήθεια ειναι πως ουτε εγω τρωω αλλαντικά κ δεν ξερω σίγουρα. Εχεις δοκιμασει κ αλλα ειδη τυριων? Δεν εχουν ολα τοσο εντονη μυρωδια. Το milner ας πουμε. Ή να βαλεις κ λιγη ντοματα να σπασει λιγο.

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια... Αυριο θα κανω την χοριακη και ελπιζω να ξεαγχωθω. Ειχατε και εσεις ποναλακια χαμηλα?? Στην μητρα?? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητηρια!! Ειδες που ηταν θεμα χρόνου.. Σου εύχομαι μια τεραστια χοριακη κ να ανοιξεις το θεμα "Μανούλες Αυγούστου 2021"! Ειναι λογικο να εχεις αγχος, αλλα αγχος για κάτι υπαρχει σε ολα τα σταδια της εγκυμοσύνης, οπότε θα συμφωνησω κ εγω να προσπαθησεις να απασχολεις τον εαυτο σου για να ξεχνιέσαι. Ολα να σου πανε κατ' ευχήν!!

@Alex1989 Η αλήθεια ειναι πως ουτε εγω τρωω αλλαντικά κ δεν ξερω σίγουρα. Εχεις δοκιμασει κ αλλα ειδη τυριων? Δεν εχουν ολα τοσο εντονη μυρωδια. Το milner ας πουμε. Ή να βαλεις κ λιγη ντοματα να σπασει λιγο.

Κ γω αυτο κανω τυρι ντομάτα..τα φοβάμαι τα αλλαντικά 

Αρχικά συγχαρητήρια είχαμε ακριβώς την ίδια χοριακή και όταν εγω έκανα ήταν τόσο Βέβαια εμένα δεν μου ζήτησε δεύτερη και με είδε στη 5η εβδομάδα και 6 ημέρες αλλά μου είχε πει ότι είναι πολύ νωρίς να ακούσουμε καρδιά Την καρδούλα την ακούσαμε 7 και 1 Βέβαια υπάρχουν κορίτσια μπορεί και να την έχουν ακούσει δεν ξέρω

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια... Αυριο θα κανω την χοριακη και ελπιζω να ξεαγχωθω. Ειχατε και εσεις ποναλακια χαμηλα?? Στην μητρα?? 

Εγώ έχω ακόμα και τώρα πού πάω προς την ένατη

Πάντως κορίτσια αν δεν είχαμε και το lockdown θα έπρεπε να πάω στη δουλειά και δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό αυτό με την αδυναμία και τους εμετους που έχω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Κ γω αυτο κανω τυρι ντομάτα..τα φοβάμαι τα αλλαντικά 

Αρχικά συγχαρητήρια είχαμε ακριβώς την ίδια χοριακή και όταν εγω έκανα ήταν τόσο Βέβαια εμένα δεν μου ζήτησε δεύτερη και με είδε στη 5η εβδομάδα και 6 ημέρες αλλά μου είχε πει ότι είναι πολύ νωρίς να ακούσουμε καρδιά Την καρδούλα την ακούσαμε 7 και 1 Βέβαια υπάρχουν κορίτσια μπορεί και να την έχουν ακούσει δεν ξέρω

Εγώ έχω ακόμα και τώρα πού πάω προς την ένατη

Πάντως κορίτσια αν δεν είχαμε και το lockdown θα έπρεπε να πάω στη δουλειά και δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό αυτό με την αδυναμία και τους εμετους που έχω..

Και γω ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι.  Δεν θα την παλευα στη δουλειά.  Αν επιτρέπεται  που δουλεύεις;  κ μετα την καραντίνα  τι σκοπεύεις να κάνεις;  θα βγεις  σε άδεια ή θα επιστρέψεις κανονικα; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

 

Τέλεια κοριτσια μου!:x

Αυτο με τις γιορτες ειναι ενα θεμα σκεφτομαι κ εγω.. γιατι αύριο εχω ραντεβού κ να ειναι ολα καλα πρωτα ο Θεός, θα πρέπει να κανω την αυχενικη μεσα στις γιορτές. Αλλα απο την αλλη μονο τις αργιες δεν δουλευουν λογικα.

@Bbboob Καμια φορα σκεφτομαι καλύτερα να ειμαστε καλα χωρις ναυτιες κ εμετους κ ας παρουμε κ λιγα κιλα παραπάνω! Αλλα κ οι γιατροί δεν θέλουν για άλλους λογους οπότε παλι στα ιδια καταληγουμε. Πιστευω ομως πως αν δεν εχεις θεμα με ναυτιες κτλ θελει προσπαθεια για να το ραψεις! Τπτ δεν ειναι ευκολο τελικα! Χαχα!

εγω προτιμώ να εχω ναυτιρς για λιγο ακομα για να μην πάρω κ πολλα κιλά.ευτυχως δεν εχω κ ορεξη γενικα.εμετοι κανονικα συνεχιζουν.

14 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιαα.. Δεν ειμαι Ιουλίου.. Αλλα δεν ξερω που να γραψω.. Αυριο παω για πρωτη χοριακη.. Ειμαι αγχωμενη πολυ.. Ειναι πρωτη  μου εγκυμοσυνη.. Ευχομαι σε ολες μας να κρατησουμε το πολυπόθητο 

καλημερα!!καλή εβδομάδα τι τελεια νέα ειναι αυτα!!!πολύ χαίρομαι  συγχαρητήρια!!!δεν πειράζει θα ανοίξεις εσυ το επόμενο θεματακι!!εύχομαι μια μεγάλη χοριακη!!

τα πονακια ναι ειναι φυσιολογικα γενικα...ηπια τσιμπηματα. 

10 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..κι εγώ δεν είμαι Ιουλίου αλλά δεν ξέρω που να γράψω...την Τετάρτη έκανα πρώτη χοριακή, 187 και παρασκευή πήγε 514. Ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται να κάνω άλλη και θα με δει στον υπέρηχο σε 8 μέρες από σήμερα. Τότε θα είμαι 5 εβδ και 6 ημερών, υπάρχει καμιά πιθανότητα να ακούσουμε καρδούλα; Επίσης, τι κάνουμε μέχρι τότε με το άγχος; 

συγχαρητήρια μια χαρα η χοριακη σου!!!με το καλο να ακούσεις καρδούλα!τωρα ακούμε πανω απο 6+ βδομάδες αναλογα με την σύλληψη παιζει ρολο κ τον κυκλο της γυναίκας. εγω πχ στις 6 ακριβώς δεν την άκουσα, παλλοταν ομως.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βγηκαν τα αποτελεσματα.. Δεν ξερω αν χαρηκα η οχι.. Ηταν 88,73 πρεπει να τα επαναλαβω ξανα την Πέμπτη μου ειπε ο γιατρος και να κλεισω και ραντεβου να με δει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια βγηκαν τα αποτελεσματα.. Δεν ξερω αν χαρηκα η οχι.. Ηταν 88,73 πρεπει να τα επαναλαβω ξανα την Πέμπτη μου ειπε ο γιατρος και να κλεισω και ραντεβου να με δει

Από όσο ξέρω στη χοριακή μετράει το πόσο αυξάνεται στη δεύτερη φορά που θα κάνεις. Δεν έχει σημασία αν μια κοπέλα έχει μικρότερη τιμή και κάποια μεγαλύτερη στην πρωτη εξέταση! Οπότε θετική σκέψη και προχωράς όσο γίνεται χωρίς άγχος! Το ξέρω είναι δύσκολο πολύ να μην αγχώνεσαι αλλά όσο μπορείς να το κοντρολάρεις. Όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια βγηκαν τα αποτελεσματα.. Δεν ξερω αν χαρηκα η οχι.. Ηταν 88,73 πρεπει να τα επαναλαβω ξανα την Πέμπτη μου ειπε ο γιατρος και να κλεισω και ραντεβου να με δει

Σοφάκι μου πιθανότατα είναι καθυστερημένη σύλληψη για αυτό και το νούμερο της χοριακης. Λόγω αυτού άργησες να δεις και θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Μην ανησυχείς καθόλου, η χοριακη σου είναι θετικοτατη και αυτό που σε ενδιαφέρει τώρα είναι να διπλασιαστεί σε 2 μέρες. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητηρια!! Ειδες που ηταν θεμα χρόνου.. Σου εύχομαι μια τεραστια χοριακη κ να ανοιξεις το θεμα "Μανούλες Αυγούστου 2021"! Ειναι λογικο να εχεις αγχος, αλλα αγχος για κάτι υπαρχει σε ολα τα σταδια της εγκυμοσύνης, οπότε θα συμφωνησω κ εγω να προσπαθησεις να απασχολεις τον εαυτο σου για να ξεχνιέσαι. Ολα να σου πανε κατ' ευχήν!!

@Alex1989 Η αλήθεια ειναι πως ουτε εγω τρωω αλλαντικά κ δεν ξερω σίγουρα. Εχεις δοκιμασει κ αλλα ειδη τυριων? Δεν εχουν ολα τοσο εντονη μυρωδια. Το milner ας πουμε. Ή να βαλεις κ λιγη ντοματα να σπασει λιγο.

Σε ευχαριστω παρα πολυυυυ.. Τωρα διαβαζω τα μηνυματα σας.. Ναι η χοριακη εδειξε οτι ειμαι 8 ημερων με 9 ημερων περιπου απο την ημερα της σύλληψης και θα παει οτι την προηγουμενη Κυριακή που ηταν και η μοναδικη μου επαφη εκεινη την εβδομαδα εγινε το θαυμα.. Και λεω θαυμα γιατι εκλαιγα εκεινη την ημερα γιατι περιμενα περιοδο ειχα πολλα υγρα δεν ειχε ερθει εκανα τεστ εγκυμοσυνης και ηταν αρνητικο.. Και ετσι ημουν σιγουρι οτι δεν ημουν εγκυος καθως περιμενα περιοδο τοτε.. Περασαν ακομα 3 μερες και Τετάρτη ξανα κανω τεστ εγκυμοσυνης παλι αρνητικο.. Περιοδος αφαντη και υγρα συνεχιζόνταν.. Και παρασκευη αχνη γραμμη θετικο τεστ εγκυμοσυνης και σαββατο πρωι εντονο θετικο. Που θα πει οτι οντως εγινε τοτε η σύλληψη αντι να ερθει η περιοδος εριξα αυγο? 

Just now, Marialena86 είπε:

Από όσο ξέρω στη χοριακή μετράει το πόσο αυξάνεται στη δεύτερη φορά που θα κάνεις. Δεν έχει σημασία αν μια κοπέλα έχει μικρότερη τιμή και κάποια μεγαλύτερη στην πρωτη εξέταση! Οπότε θετική σκέψη και προχωράς όσο γίνεται χωρίς άγχος! Το ξέρω είναι δύσκολο πολύ να μην αγχώνεσαι αλλά όσο μπορείς να το κοντρολάρεις. Όλα καλά θα πάνε!!

Ναι ναι.. Πεμπτη παω για επαναληψη.. Ειναι πολυ νωρις η εγκυμοσυνη.. Μακαρι να παει καλα θεε μου.. 

Just now, Maria92 είπε:

Σοφάκι μου πιθανότατα είναι καθυστερημένη σύλληψη για αυτό και το νούμερο της χοριακης. Λόγω αυτού άργησες να δεις και θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Μην ανησυχείς καθόλου, η χοριακη σου είναι θετικοτατη και αυτό που σε ενδιαφέρει τώρα είναι να διπλασιαστεί σε 2 μέρες. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! 

Ναιιι.. Αυτο ειπε και ο γιατρος μου.. Να μην ανησυχω καθολου.. Ειναι καθυστερημενη συλληψη... Αυτο που ειπα και πιο πανω.. Πολυ περιεργο πραγμα.. Αν οντως ειναι καλα τα πραγματα αντι να ερθει περιοδος έριξα αυγο εγω εκεινη την ημερα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Και γω ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι.  Δεν θα την παλευα στη δουλειά.  Αν επιτρέπεται  που δουλεύεις;  κ μετα την καραντίνα  τι σκοπεύεις να κάνεις;  θα βγεις  σε άδεια ή θα επιστρέψεις κανονικα; 

Σε κατάστημα δουλευω και τωρα με ολα αυτα φοβομουν  οτι θα μ πουν να παω και ετσι κ εγινε για αυτο και αποφασισα να τους το πω ! 

Ειπαμε θα δουμε πως θα ειμαι μέχρι 7/1 και θα δουμε ...στοχος μου ειναι να επιστρεψω αλλα για να δουμε !εσυ ..;;

Σημερα παντως κοριτσια επαθα σοκ ! Ανεβηκα στην ζυγαρια και είμαι -4.5 κιλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!

10 εβδομάδων εχθές και είχα γιατρό. Όλα καλά δόξα το Θεό!!

Αχ πόσο διαφορετικά φαίνονται στον υπέρηχο τα ζουζούνια μας από 10 εβδομάδων και μετά! Θα τρελαθείτε!!:wub:

Μου έκλεισε αυχενική στις 31/12 στο Ιασώ.

Μέχρι να με ξαναδεί, 13/1 με το καλό, συνεχίζω όλα τα φάρμακα κανονικά κ τότε θα κόψουμε utrogestan κ σταδιακά κορτιζόνη.

Επισης μου έδωσε σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο και οι εξετάσεις μου ήταν καλές.

Αυτά τα νέα μου! Επίσης @Angelina95 σκέψου δεν κανω εμετούς, έχω μόνο ναυτίες και έχω χάσει 3 κιλά! Μου είπε να μην ανησυχώ κ πως είναι σύνηθες στο πρώτο τρίμηνο, τα παίρνεις μετά χωρίς να το καταλάβεις!!

 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...