Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Nicole.natasa said:

Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα γιατί έχω και 3 αποβολές πίσω μου.θα ήμουν κ εγώ στις μανουλες του Μαίου 2021.:x υπομονή θα κάνω προς το παρόν και ελπίζω για το καλύτερο.απλα θυμάμαι και την προηγούμενη φόρα ο απλός γιατρός έκανε κοιλιακά πρώτα δεν έβλεπε καθαρά και μετά κολπικά.απλα δεν θυμάμαι αν δεν έβλεπα τίποτα τίποτα.

Είναι κρίμα που κάποιοι γιατροί δεν εκτιμούν σωστά την σημασία της ψυχολογίας της γυναίκας. Αυτός όπως είπε και η Μαρία, μπορεί απλά να βαρέθηκε να κάνει κολπικό αλλά εσένα αυτή η κατάσταση να σε έχει βάλει σε μια απίστευτη διαδικασία σκέψεων και στρες...

Κάνε μία υπομονή και πήγαινε και σε κάποιον άλλον.

@Feniamam εγώ πιστεύω ότι όλα καλά είναι εφόσον έστω δεις τον παλμό στις 6+! Υπάρχουν και γιατροί που είναι κατά του να βάλουν να ακούσεις τόσο νωρίς για την περίπτωση που επηρεάζει το έμβρυο αυτή η λειτουργία του υπέρηχου. Υπομονή, λίγο σου έμεινε!!!

  • Μου αρέσει 4

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Feniamam είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω κοριτσι μου αν κ είμαι κ γω πεπεισμένη πως δεν έγινε σωστή δουλειά κ όλα είναι καλά με το μικροκ έπρεπε να σε δει κολπικά π κ πάλι καλά π είδε κ σάκο κοιλιακά γιατί υπάρχουν κ περιπτώσεις που στην έκτη ακριβώς βδομάδα ακόμα κ σάκο δε βλέπουν καν κολπικά ωστο σο νιώθω την αγωνια σ γιατί παρατείνεται.

Κ γω φοβάμαι πολύ γιατί έξι βδομάδες κ κάτι δεν άκουσα καρδούλα μόνο παλοτανκ δε παίζει να γίνε καθυστερημένη σύλληψη γιατί εγώ ήρθα σε επαφή μονο την πρώτη μέρα από τις γόνιμες πέντε μέρες πριν την ωροοξηια οπότε πιο πιθανόν να κάνα πιο πριν ωορηξια παρά πιο μετά. Γιατί πόσο να ζήσει κ αυτό το σπέρμα μέσα εφτά μέρες; Κ παρότι δε προβληματίστηκε ο γιατρός ακούω απ' όλες ότι ακούν τη καρδιά σχεδόν όλες κ εμένα με ζώνουν τα φίδια ότι κάτι δε πάει καλά.οπως επίσης κ τα συμπτώματα μου αντί να ναι στο ζενίθ τους τώρα στο δεύτερο μήνα εκεί που ήταν πολύ έντονα τα νιώθω πιο ήπια.κ είμαι να σκασω μέχρι να πάω τη Πέμπτη

Καλημέρα! Το ότι παλλοταν η καρδιά είναι καλό σημάδι . Πολλές γυναίκες δεν έχουν ακούσει καρδιά στις 6+ εβδομάδες. Για αυτό πολλοί γιατροί σου λένε να πας την 8η που σίγουρα θα την ακούσεις . Εγώ είχα πάει στις 5+4 και είδαμε κολπικα σάκο και εμβρυικα στοιχεία. Το επόμενο ραντεβού ήταν στις 8+4 όπου και ακούσαμε καρδούλα. Όλο αυτό το διάστημα εγώ μέσα στο άγχος και πράγματι τα συμπτώματα δεν ήταν κάθε μερα τα ίδια . Κάποιες φορές εξαφανίζονταν και ανησυχούσα. Πάντως για αυτό μην αγχώνεσαι γιατί μια έτσι μια αλλιώς είναι τα συμπτώματα. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelly_V είπε:

Είναι κρίμα που κάποιοι γιατροί δεν εκτιμούν σωστά την σημασία της ψυχολογίας της γυναίκας. Αυτός όπως είπε και η Μαρία, μπορεί απλά να βαρέθηκε να κάνει κολπικό αλλά εσένα αυτή η κατάσταση να σε έχει βάλει σε μια απίστευτη διαδικασία σκέψεων και στρες...

Κάνε μία υπομονή και πήγαινε και σε κάποιον άλλον.

@Feniamam εγώ πιστεύω ότι όλα καλά είναι εφόσον έστω δεις τον παλμό στις 6+! Υπάρχουν και γιατροί που είναι κατά του να βάλουν να ακούσεις τόσο νωρίς για την περίπτωση που επηρεάζει το έμβρυο αυτή η λειτουργία του υπέρηχου. Υπομονή, λίγο σου έμεινε!!!

Πραγματικά και εγω δε μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό να βαριουνται κ να κάνουν κοιλιακό υπέρηχο που από ότι κατάλαβα συμβαίνει στο εξωτερικό .όταν είναι τόσο μικρή η κύηση πας κατευθείαν κολπικά το χώνεις μέσα στο κόλπο κ τέλος που είναι το ζορυ κ η δυσκολια στην εξεταση; αυτή είναι δουλεια τους.Γιατί να κάνεις άσκοπη κίνηση να το βάλεις στη κοιλιά π δεν είναι κ σαφες αυτά που θα δεις.δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική του όλου πραγματος

Link to comment
Share on other sites

@Maria92 σε δύο βδομάδες μου είπε καλύτερα.για να είμαστε σίγουροι.συμπτωματα δεν έχω και τίποτα το ιδιαίτερο.το στήθος πρησμένο μια μικρή δυσπεψία και πονακια ώρες ώρες.νορμαλ. δεν θα περιμένω δύο βδομάδες σίγουρα.απλα δεν ξέρω αν θα επαναλάβω στον ίδιο η θα πάω σε άλλη κλινική για αυτόν τον υπέρηχο..

@Feniamam πολύ καλά είναι που είχες μόνο τον παλμό.δεν χρειάζεται να ακούσεις καρδιά τόσο νωρίς.οποτε να μην σε αγχωνει αυτό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Nicole.natasaεσυ κοπέλα μου αυτή τη φορά νιώθεις διαφορετικά από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες που δεν είχαν καλή έκβαση; Η πάνω κάτω τα ίδια; Πραγματικά εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να σου παν όλα καλά αυτή τη φορα, σε όλες δηλαδή, καμία γυναικα που θέλει τόσο πολύ ένα παιδακι δεν αξίζει να περάσει κάτι τέτοιο.κ μόνο εμείς ξέρουμε τι περνάμε κ πώς.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Maria92 σε δύο βδομάδες μου είπε καλύτερα.για να είμαστε σίγουροι.συμπτωματα δεν έχω και τίποτα το ιδιαίτερο.το στήθος πρησμένο μια μικρή δυσπεψία και πονακια ώρες ώρες.νορμαλ. δεν θα περιμένω δύο βδομάδες σίγουρα.απλα δεν ξέρω αν θα επαναλάβω στον ίδιο η θα πάω σε άλλη κλινική για αυτόν τον υπέρηχο..

@Feniamam πολύ καλά είναι που είχες μόνο τον παλμό.δεν χρειάζεται να ακούσεις καρδιά τόσο νωρίς.οποτε να μην σε αγχωνει αυτό.

Τα συμπτωματα σου είναι οκ και εγώ μόνο αυτά είχα. Είναι υπαρκτά δηλ δε νομίζω ότι έχεις κάτι να φοβάσαι. Από εδώ και πέρα πραξε ό,τι θεωρείς καλύτερο για σένα και την ψυχική σου ηρεμία!!

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

@Feniamam κάθε περίπτωση ήταν διαφορετική οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.αισθανομαι οκ.ποτε δεν είχα τρελα συμπτώματα.και δεν ξέρω και τι θα έπρεπε να έχω.χαχαχα

@Maria92 ευχαριστώ πολύ.ελπιζω να πάνε όλα καλά γιατί ειλικρινά δεν ξέρω τι παραπάνω να κάνω μετά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

@Feniamam κάθε περίπτωση ήταν διαφορετική οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.αισθανομαι οκ.ποτε δεν είχα τρελα συμπτώματα.και δεν ξέρω και τι θα έπρεπε να έχω.χαχαχα

@Maria92 ευχαριστώ πολύ.ελπιζω να πάνε όλα καλά γιατί ειλικρινά δεν ξέρω τι παραπάνω να κάνω μετά.

Να σκέφτεσαι θετικά . Και εγώ είμαι αγχώδης και νομίζω ότι κάτι κακο θα συμβει. Αυτό που μου λένε όλοι είναι να ηρεμήσω, να σκεφτώ θετικά και να κάνω όνειρα για το μέλλον μου με το μωράκι μου . Αυτό να κάνεις και εσύ και όλα θα πάνε καλά. Εξάλλου έχεις την επιλογή για επανεξέταση. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Να σκέφτεσαι θετικά . Και εγώ είμαι αγχώδης και νομίζω ότι κάτι κακο θα συμβει. Αυτό που μου λένε όλοι είναι να ηρεμήσω, να σκεφτώ θετικά και να κάνω όνειρα για το μέλλον μου με το μωράκι μου . Αυτό να κάνεις και εσύ και όλα θα πάνε καλά. Εξάλλου έχεις την επιλογή για επανεξέταση. 

Αυχενική έκανες εσύ κορίτσι;; Νομίζω είσαι στη φάση αυτή εσύ σωστά;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Αυχενική έκανες εσύ κορίτσι;; Νομίζω είσαι στη φάση αυτή εσύ σωστά;;;

Εγώ έχω κάνει την Αυχενική εδώ και 2 εβδομάδες . Ήμουν 11+5. Όλα πήγαν πολύ καλά ευτυχώς και τα αποτελέσματα επίσης. Φύλο δεν καταφέραμε να διακρίνουμε γιατί δε καθόταν καλά . Ραντεβού έχω πάλι σε 2 εβδομάδες για να δούμε φύλο αν είμαστε τυχεροί. Πάντως αυτές οι επισκέψεις ανά μήνα φαίνονται αιώνας. 

  • Μου αρέσει 3

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Εγώ έχω κάνει την Αυχενική εδώ και 2 εβδομάδες . Ήμουν 11+5. Όλα πήγαν πολύ καλά ευτυχώς και τα αποτελέσματα επίσης. Φύλο δεν καταφέραμε να διακρίνουμε γιατί δε καθόταν καλά . Ραντεβού έχω πάλι σε 2 εβδομάδες για να δούμε φύλο αν είμαστε τυχεροί. Πάντως αυτές οι επισκέψεις ανά μήνα φαίνονται αιώνας. 

Ααα πολύ χαίρομαι κορίτσι μου!!! 

Όλα καλά να πάνε. Η αλήθεια είναι πως προτιμώ να με βλέπει συχνά για να δούμε πως πάει ειδικά τώρα που έχω κ το αιμάτωμα παρά να ειμαι την αγωνία!! 

Λογικά για να σε βάζει ανά τόσο διάστημα όλα τα βλέπει φυσιολογικά. Πότε σου έχει δώσει ΠηΤ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Ααα πολύ χαίρομαι κορίτσι μου!!! 

Όλα καλά να πάνε. Η αλήθεια είναι πως προτιμώ να με βλέπει συχνά για να δούμε πως πάει ειδικά τώρα που έχω κ το αιμάτωμα παρά να ειμαι την αγωνία!! 

Λογικά για να σε βάζει ανά τόσο διάστημα όλα τα βλέπει φυσιολογικά. Πότε σου έχει δώσει ΠηΤ;;

Δόξα τω θεώ όλα καλά μέχρι στιγμής! Αλλά η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα να με βλέπει πιο συχνά. Εσένα λογικό να θέλει να σε παρακολουθεί πιο συχνά, αλλά μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε. Ξεκούραση!

ΠΗΤ 28/5.

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Δόξα τω θεώ όλα καλά μέχρι στιγμής! Αλλά η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα να με βλέπει πιο συχνά. Εσένα λογικό να θέλει να σε παρακολουθεί πιο συχνά, αλλά μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε. Ξεκούραση!

ΠΗΤ 28/5.

Μέσα μου το πιστεύω κ εγώ!!

Κάνω ότι καλύτερο μπορώ κ ελπίζω ότι θα τα καταφέρω..

Πιστεύω ότι την Δευτέρα θα μου πει ότι αρχίζει κ υποχωρεί. Την ξάπλα παντως μέχρι να φύγει το πρώτο τρίμηνο δεν την γλυτώνω, δηλαδή καραντινατα Χριστούγεννα αλλά δεν με νοιάζει.. αυτό είναι το τελευταίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Μέσα μου το πιστεύω κ εγώ!!

Κάνω ότι καλύτερο μπορώ κ ελπίζω ότι θα τα καταφέρω..

Πιστεύω ότι την Δευτέρα θα μου πει ότι αρχίζει κ υποχωρεί. Την ξάπλα παντως μέχρι να φύγει το πρώτο τρίμηνο δεν την γλυτώνω, δηλαδή καραντινατα Χριστούγεννα αλλά δεν με νοιάζει.. αυτό είναι το τελευταίο!!!

Πραγματικά κάθεται κάπως κουτί η καραντίνα για όλες τις εγκυουλες από την άποψη ότι δεν έχουμε τα πήγαινε έλα. Πάντως χαλάλι η ξάπλα αν είναι να είναι καλά τα νινακια μας !

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Πραγματικά κάθεται κάπως κουτί η καραντίνα για όλες τις εγκυουλες από την άποψη ότι δεν έχουμε τα πήγαινε έλα. Πάντως χαλάλι η ξάπλα αν είναι να είναι καλά τα νινακια μας !

Δεν το συζητώ... Μόνο αυτό με καίει αυτή τη στιγμή!! Η υγεία του μωρου μου.. όλα τα άλλα είναι τίποτα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...