Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, manaoula είπε:

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!

Εχθές επισκέφτηκα τα επείγοντα στο νοσοκομείο. Είχα να νιώσω το μωρό 8 ώρες! Το βράδυ πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω στο νοσοκομείο. Ευτυχώς υπήρχε κινητικότητα και χτύποι απλά εγώ δεν τις ένοιωθα. Μου είπαν επίσης ότι όσο μεγαλώνει το παιδί πιάνει περισσότερο χώρο και οι κινήσεις δυσκολεύουν και μειώνονται. Έχετε κάποια εμπειρία σε κάτι τέτοιο; 

Καλημέρα! Καλή Σαρακοστή!

Καταλαβαίνω την τρομάρα σου  καθώς από ότι φαίνεται γενικά το νιώθεις συχνά το μωρό.Προσωπικά δεν το νιώθω όλη μέρα με πιο δυνατές κλωτσιές. Εννοώ ότι αυτό μπορεί να γίνει κάποιες φορές μέσα στη μέρα αλλά γενικά αν κάτσω κ χαλαρώσω κ βάλω το χέρι μου στην κοιλιά, τότε νιώθω κ πιο ήπιες κινήσεις κ όχι πάντα. Επίσης σχεδόν καθε φορά που πηγαίνω για υπερηχο, αυτό είναι γυρισμένο πλάτη και φαίνεται πως βολεύεται έτσι! Έχω διαβάσει κ εδώ στο φορουμ πως πολλές φορές βολεύονται σε μια θέση κ μπορεί να κάτσουν εκει αρκετες ώρες! Χαίρομαι που ηρέμησες κ καλά έκανες κ πήγες! Σίγουρα αυτό είναι κάτι που μας αγχώνει όλες πολύ κάποιες φορές. 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , manaoula είπε:

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!

Εχθές επισκέφτηκα τα επείγοντα στο νοσοκομείο. Είχα να νιώσω το μωρό 8 ώρες! Το βράδυ πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω στο νοσοκομείο. Ευτυχώς υπήρχε κινητικότητα και χτύποι απλά εγώ δεν τις ένοιωθα. Μου είπαν επίσης ότι όσο μεγαλώνει το παιδί πιάνει περισσότερο χώρο και οι κινήσεις δυσκολεύουν και μειώνονται. Έχετε κάποια εμπειρία σε κάτι τέτοιο; 

Αχ κορίτσι μου τζάμπα αγχώθηκες.εγω είχα τύχει στην 22η βδομαδα να μη το νιώσω σχεδον ολόκληρη μέρα όταν τη προηγούμενη έκανε πάρτυ.κ ήμουν σίγουρη πως κτ έπαθε κ έκλαιγα. Κ όταν σκέφτηκα να καλέσω γιατρό ένιωσα ενα τίναγμα κ λέω ζει ζει.ειναι οι βδομαδες π δεν γίνεται να το νιώθεις όλη την ώρα.βεβαια τώρα είμαι σε πιο καλή βδομάδα αλλά γενικά όσο κ να πας δε γίνεται να το νιώθεις όλη μέρα. Η αυτό ειδικά τώρα σε αυτες τις βδομαδες μπορεί μέσα σε αυτές τις οχτώ ώρες να κουνιέται τόσο ελαφρά κ να κοιμάται π να το εκλαβανουμαι σα τίποτα.τελος καλό όλα καλά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Feniamam said:

Αχ κορίτσι μου τζάμπα αγχώθηκες.εγω είχα τύχει στην 22η βδομαδα να μη το νιώσω σχεδον ολόκληρη μέρα όταν τη προηγούμενη έκανε πάρτυ.κ ήμουν σίγουρη πως κτ έπαθε κ έκλαιγα. Κ όταν σκέφτηκα να καλέσω γιατρό ένιωσα ενα τίναγμα κ λέω ζει ζει.ειναι οι βδομαδες π δεν γίνεται να το νιώθεις όλη την ώρα.βεβαια τώρα είμαι σε πιο καλή βδομάδα αλλά γενικά όσο κ να πας δε γίνεται να το νιώθεις όλη μέρα. Η αυτό ειδικά τώρα σε αυτες τις βδομαδες μπορεί μέσα σε αυτές τις οχτώ ώρες να κουνιέται τόσο ελαφρά κ να κοιμάται π να το εκλαβανουμαι σα τίποτα.τελος καλό όλα καλά πάντως.

Καλημέρα και από μένα κορίτσια. Χαίρομαι που είμαστε όλες καλά. Εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα και περιμένω πως και πως να κάνω τη β επιπέδου. Έχω στις 10 Απρίλη. Έχω νιώσει κάποιες πολύ ελαφρές κινήσεις αλλα δεν είμαι και σίγουρη οτι είναι το μωρό. Πότε ξεκινάνε οι πιο δυνατές κλωτσιές;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berd said:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια. Χαίρομαι που είμαστε όλες καλά. Εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα και περιμένω πως και πως να κάνω τη β επιπέδου. Έχω στις 10 Απρίλη. Έχω νιώσει κάποιες πολύ ελαφρές κινήσεις αλλα δεν είμαι και σίγουρη οτι είναι το μωρό. Πότε ξεκινάνε οι πιο δυνατές κλωτσιές;;

Εμένα οι δυνατές ξεκίνησαν περίπου την 21η και από τότε είναι σχεδόν κάθε μέρα! Δεν το περίμενα ποτέ να μου αρέσει τόσο να με κλωτσανε! Χαχαχα

  • Χαχα 4

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, berd είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια. Χαίρομαι που είμαστε όλες καλά. Εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα και περιμένω πως και πως να κάνω τη β επιπέδου. Έχω στις 10 Απρίλη. Έχω νιώσει κάποιες πολύ ελαφρές κινήσεις αλλα δεν είμαι και σίγουρη οτι είναι το μωρό. Πότε ξεκινάνε οι πιο δυνατές κλωτσιές;;

Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα τα κλωτσιδακια του.αρκει μη μου δίνει καμία δυνατή στη κυστη:lol:.εγω δε θυμάμαι ακριβώς πότε ένιωσα κλωτσιτσες. νομίζω κάπου στις 20.τωρα είμαι ακριβώς κλεισμένες 24 βδομάδες.κλωτσιες νιώθω λίγες στιγμές στη μερα πάντως.στνηθως νιώθω ελαφρές κινήσεις κ να μου φτερουγαει κ τώρα κατλααβκνω ότι αυτά τα ένιωθα κ από πολύ πιο νωρίς απλά πλέον ξεκάθαρα αντιλαμβανομαι ότι είναι το μωρακι.αλλες κινήσεις πιο έντονα άλλες πιο απαλα.βεναια είναι κ μέρες π έχει τα πάνω της κ κουνιεται συνεχεια η παθαίνει σα λοξιγκα κ χοροπηδά η κοιλιά.αλλες πάλι είναι πιο ήρεμη.το βράδυ κυρίως π πέφτω για ύπνο ξυπνάει αυτή.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως κορίτσια δεν το νιώθω καθόλου το μωρό, ούτε το έχω νιώσει έως τώρα και είμαι στην 23 η εβδομάδα. Όλα σύμφωνα με τον γιατρό είναι φυσιολογικα, απλά έχω πρόσθιο πλακούντα&δεν νιώθω τις κινήσεις του. Εννοείται με ανχωνει και το σκέφτομαι κάθε μέρα μηπως συμβαίνει κτ κλπ, αλλά και η Β επιπέδου ήταν 1 χαρά και ο εμβρυοκαρδιολογος 1 χαρά το βρήκε το μωρό και αυτοί με καθυσηχασαν. Ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια δεν το νιώθω καθόλου το μωρό, ούτε το έχω νιώσει έως τώρα και είμαι στην 23 η εβδομάδα. Όλα σύμφωνα με τον γιατρό είναι φυσιολογικα, απλά έχω πρόσθιο πλακούντα&δεν νιώθω τις κινήσεις του. Εννοείται με ανχωνει και το σκέφτομαι κάθε μέρα μηπως συμβαίνει κτ κλπ, αλλά και η Β επιπέδου ήταν 1 χαρά και ο εμβρυοκαρδιολογος 1 χαρά το βρήκε το μωρό και αυτοί με καθυσηχασαν. Ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά. 

Κ γω πρόσθιο πλακούντα έχω κ ίσως απλά δεν το αντιλαμβανόμαστε τόσο γερά όσο με τον οπίσθιο η μας ξεφεύγουν κάποιες ελαφρές κινήσεις.το μωρό σου στον υπέρηχο φιανετσι ότι κινείται; Εφόσον όμως όλα δείχνουν καλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.εισαι σε μια κομβική βδομαδα θα ρθει η ώρα του μην ανησυχείς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Κ γω πρόσθιο πλακούντα έχω κ ίσως απλά δεν το αντιλαμβανόμαστε τόσο γερά όσο με τον οπίσθιο η μας ξεφεύγουν κάποιες ελαφρές κινήσεις.το μωρό σου στον υπέρηχο φιανετσι ότι κινείται; Εφόσον όμως όλα δείχνουν καλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.εισαι σε μια κομβική βδομαδα θα ρθει η ώρα του μην ανησυχείς.

Όχι απλά κουνιέται, τούμπες κάνει. Στην αρχή του υπέρηχου της Β επιπέδου γυρνάει και μου λέει ο γιατρος "πω πω, δεν κάθεται σε μια μεριά. Πρέπει να το νιώθεις συνεχεια", του απαντάω ότι δεν το νιώθω καθόλου και μετά εφόσον κοίταξε για το που είναι ο πλακούντας μου είπε ότι δεν το νιώθω λόγω της θέση του. Και ο εμβρυοκαρδιολογος που πήγα την ίδια μέρα το ίδιο μου είπε. Με το που περνάνε οι μέρες από τον υπερηχο και δεν νιώθω ακόμα τίποτα ανησυχω φυσικά.. Υπομονή κάνω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο ή μέχρι να το νιώσω.. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bbboob said:

Όχι απλά κουνιέται, τούμπες κάνει. Στην αρχή του υπέρηχου της Β επιπέδου γυρνάει και μου λέει ο γιατρος "πω πω, δεν κάθεται σε μια μεριά. Πρέπει να το νιώθεις συνεχεια", του απαντάω ότι δεν το νιώθω καθόλου και μετά εφόσον κοίταξε για το που είναι ο πλακούντας μου είπε ότι δεν το νιώθω λόγω της θέση του. Και ο εμβρυοκαρδιολογος που πήγα την ίδια μέρα το ίδιο μου είπε. Με το που περνάνε οι μέρες από τον υπερηχο και δεν νιώθω ακόμα τίποτα ανησυχω φυσικά.. Υπομονή κάνω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο ή μέχρι να το νιώσω.. 

Αφού είναι όλα καλά και υπάρχει εξήγηση γιατί δεν το ακους μην αγχώνεσαι. Να είσαι ήρεμη και ν απολαμβάνεις τις μέρες. Ο υπέρηχος β επιπέδου πόση ώρα κρατάει;; Άφησε τον άντρα σου να μπει μαζί σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Αφού είναι όλα καλά και υπάρχει εξήγηση γιατί δεν το ακους μην αγχώνεσαι. Να είσαι ήρεμη και ν απολαμβάνεις τις μέρες. Ο υπέρηχος β επιπέδου πόση ώρα κρατάει;; Άφησε τον άντρα σου να μπει μαζί σου;;;

Προσπαθώ να μένω ήρεμη, αλλά δυστυχως οι σκέψεις κάποιες στιγμές πάνε στο κακό.. Κάνα 40αλεπτο κρατησε συνολικά&επειδή τα ραντεβού είναι ανά μια ώρα και δεν υπάρχει συνωστισμός μου είπε οτι μπορεί να είναι και κ σύζυγος μέσα στο δωμάτιο. Οπότε μια χαρά.. Άλλοι γιατροί πάντως το απαγορεύουν από ότι έχω ακούσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Προσπαθώ να μένω ήρεμη, αλλά δυστυχως οι σκέψεις κάποιες στιγμές πάνε στο κακό.. Κάνα 40αλεπτο κρατησε συνολικά&επειδή τα ραντεβού είναι ανά μια ώρα και δεν υπάρχει συνωστισμός μου είπε οτι μπορεί να είναι και κ σύζυγος μέσα στο δωμάτιο. Οπότε μια χαρά.. Άλλοι γιατροί πάντως το απαγορεύουν από ότι έχω ακούσει. 

Ναι κ μένα γύρω στο σαρανταλεπτο κράτησε αν κρίνω κ από το ντιβιντι.αν κ άργησαμε λίγο γιατί προσπαθούσε ο άνθρωπος να βγάλει μια καλή φωτό της επειδή έβαζε όλο τα χεράκια της μπροστά κάνοντας ντροπες.σε μας δύστυχως δεν αφήνουν το συζυγο:sad:αλλά τι να κάνουμε...κ γενικά πολλές γνωστές μου εδώ στη Θεσσαλονίκη π είμαστε στα κέντρα π κάνουν τους υπερηχους δεν επιτρέπουν κανέναν εκτός από μας.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, berd είπε:

Αφού είναι όλα καλά και υπάρχει εξήγηση γιατί δεν το ακους μην αγχώνεσαι. Να είσαι ήρεμη και ν απολαμβάνεις τις μέρες. Ο υπέρηχος β επιπέδου πόση ώρα κρατάει;; Άφησε τον άντρα σου να μπει μαζί σου;;;

Καλημέρα!

Κι εγώ τα ίδια στο Ιασώ δεν αφήνουν κανέναν συνοδό.. Κ επίσης δεν μου έδωσαν ούτε dvd ούτε φώτο!! Σαράντα λεπτά περίπου κ σε μένα η διάρκεια, αλλά βέβαια κοιμόταν στην αρχή κ προσπαθούσε στο ενδιάμεσο να της αλλάξει θέση!


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 said:

Καλημέρα!

Κι εγώ τα ίδια στο Ιασώ δεν αφήνουν κανέναν συνοδό.. Κ επίσης δεν μου έδωσαν ούτε dvd ούτε φώτο!! Σαράντα λεπτά περίπου κ σε μένα η διάρκεια, αλλά βέβαια κοιμόταν στην αρχή κ προσπαθούσε στο ενδιάμεσο να της αλλάξει θέση!

Γιατί δεν πήρες dvd ;;; Κανονικά δίνουν νομίζω. Να πάρεις τηλέφωνο να το ζητήσεις, μήπως έχουν κρατήσει αρχείο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Γιατί δεν πήρες dvd ;;; Κανονικά δίνουν νομίζω. Να πάρεις τηλέφωνο να το ζητήσεις, μήπως έχουν κρατήσει αρχείο.

Ναι ίσως έπρεπε. Στην αυχενική είχα ρωτήσει αν μπορούν να μου το γράψουν σε usb κ μου είχαν πει όχι. Αλλά προφανώς δεν ηθέλαν να βάλουν το usb το δικό μου στον υπολογιστή για λόγους ασφαλείας. Αλλά το dvd είναι άλλο. Θα δω μήπως το ζητήσω. Εντωμεταξύ για φώτο εννοώ ότι δεν μου βγάλανε καποιες 3d που έχω ακούσει ότι κάνουν άλλου. Μου έδωσαν τις κλασσικές εικόνες του υπερήχου.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την ακρίβεια δεν πήρα ντιβιντι πλέον σε στικάκι τα δίνουν αυτό πηρα.αλλα είναι το ίδιο. Κ γω απορώ πως δε σ δωσαν κάτι.παρολα αυτά αν επιτρέπεται πλήρωσες πολλά; Γιατί αν εσταξες κ καλό παρά κ δε σου δώσαν κ  το στικάκι τι να πω κ με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...