Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Feniamam είπε:

Εγώ για την ακρίβεια δεν πήρα ντιβιντι πλέον σε στικάκι τα δίνουν αυτό πηρα.αλλα είναι το ίδιο. Κ γω απορώ πως δε σ δωσαν κάτι.παρολα αυτά αν επιτρέπεται πλήρωσες πολλά; Γιατί αν εσταξες κ καλό παρά κ δε σου δώσαν κ  το στικάκι τι να πω κ με αυτούς.

130€. Δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα γιατί δεν έχω ιδέα πόσο κυμαίνονται αλλού αυτές οι εξετάσεις! Ίσως αν ζητούσα να μου δίνανε, αλλά θεωρητικά θα έπρεπε σε όλες να δίνουν. Τελοσπάντων, δεν πειράζει! Καλά να΄μαστε! Αλλά αν πάει κάποια άλλη κοπέλα Ιασώ να το ξέρει να ρωτήσει. 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/3/2021 at 3:35 ΜΜ, Marialena86 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Συγχαρητήρια για όλες τις β' επιπέδου!!:wub:

@manaoula  από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό, κάπως προληπτικά σου ζήτησε να πας σε εμβρυοκαρδιολόγο, οπότε μια χαρά όλα!

Και τα αγοράκια αυξάνονται!!

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, αγοράκι, εκτός Ελλάδας, β' επιπέδου 3/3

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα, β' επιπέδου 10/3

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα, β' επιπέδου 10/4

κοριτσια καλησπερα!!πως ειστε? εγω εδω τρέξιμο με τα παιδια!!τελικά αγοράκι εχω και ηταν 373 γρ στις 20+6 που ημουν.ο πλακουντας οπίσθιος αυτη την φορα,εγω τον νιώθω γενικα απο νωρίς δεν ειναι ζωηρός αλλα οκ μου δείχνει ότι είναι εδω.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Καλησπέρα. Καμπύλη γλυκόζης έχει κάνει καμία; ποτέ γίνεται;

Καλημέρα κορίτσια.κ γω σχετικά καλά η κοιλιά όσο πάει φουσκώνει πλησιάζω να κλείσω την 25η. Η καμπύλη απ' όσο ξέρω γινεται από 24η ως 28η ιδανικά κάπου στη μέση.εμενα με είπε ο γιατρός με το που κλείσω τον 6ο να την κάνω.οποτε τέλος του Μάρτη θ πάω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Το ανανεωμένο πινακάκι μας! :wub:

@manaoula Κ εγώ μετά το τέλος 6ου θα την κάνω με το καλό. Στην 27η που έχω ραντεβού θα μου τη γράψει.

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, αγοράκι, εκτός Ελλάδας, β' επιπέδου 3/3

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Μητέρα, β' επιπέδου 10/3

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα, β' επιπέδου 10/4

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

@manaoula , εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου σήμερα βασικά.εδω την κάνουν λίγο πιο νωρίς.

Α για πες μας εμπειρια 

Κοριτσια και εγω  εκανα β επιπεδου στις 10/3 δεν εχω καταφερει να σας γραψω  . .ηταν ολα καλα το ασβεστωμα δεν ειχε υποχωρησει αλλα μου ειπε να μην αγχωνομαι καθολου 

Επισης μου εδωσε κ salospir 80mg  παιρνει καποια αλλη ;; και ασβεστιο ! 

Μου ειπε να προσεχω με το αλατι  .το εχω ελαττώσει οσο μπορω  ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Α για πες μας εμπειρια 

Κοριτσια και εγω  εκανα β επιπεδου στις 10/3 δεν εχω καταφερει να σας γραψω  . .ηταν ολα καλα το ασβεστωμα δεν ειχε υποχωρησει αλλα μου ειπε να μην αγχωνομαι καθολου 

Επισης μου εδωσε κ salospir 80mg  παιρνει καποια αλλη ;; και ασβεστιο ! 

Μου ειπε να προσεχω με το αλατι  .το εχω ελαττώσει οσο μπορω  ! 

ναι εγω παίρνω των 100 σαλοσπιρ.στην ουσια 3 απο τις 4 εγκυμοσυνες πηρα,μονο στην 1η δεν πήρα. και τότε έκανα την β επιπέδου. 

21 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

@manaoula , εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου σήμερα βασικά.εδω την κάνουν λίγο πιο νωρίς.

εγω θα την κάνω σε 1 μηνα περιπου.τωρα ειμαι 22+3 ,γυρω στις 26 βδ κάπου εκει γυρω ειναι.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι εγω παίρνω των 100 σαλοσπιρ.στην ουσια 3 απο τις 4 εγκυμοσυνες πηρα,μονο στην 1η δεν πήρα. και τότε έκανα την β επιπέδου. 

εγω θα την κάνω σε 1 μηνα περιπου.τωρα ειμαι 22+3 ,γυρω στις 26 βδ κάπου εκει γυρω ειναι.

Το σαλοσπιρ ουσιαστικα βοηθαει στην αιματωση ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τίποτα. Σαν γλυκιά λουκοζειτ.μου ήρθε μία ντάγκλα όταν το πήρα σαν να έκλειναν τα μάτια μου αλλά μόνο αυτό.εδω μέχρι 24η μου είπαν.

Σαλοσπιρ παίρνω κ εγώ λόγο όμως αντιφωσφολιπιδικου.καμια φορά δίνουν για την αιμάτωση των μηρτιαιων αρτηριών η αν βγει ότι έχεις έστω και μικρό ρίσκο προεκλαμψίας από τις μετρήσεις σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γενικα τι πιεση εχετε ; 

 

14 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Δεν ήταν τίποτα. Σαν γλυκιά λουκοζειτ.μου ήρθε μία ντάγκλα όταν το πήρα σαν να έκλειναν τα μάτια μου αλλά μόνο αυτό.εδω μέχρι 24η μου είπαν.

Σαλοσπιρ παίρνω κ εγώ λόγο όμως αντιφωσφολιπιδικου.καμια φορά δίνουν για την αιμάτωση των μηρτιαιων αρτηριών η αν βγει ότι έχεις έστω και μικρό ρίσκο προεκλαμψίας από τις μετρήσεις σου.

Επρεπε να ειχα ρωτησει μου ειπε για καλυτερη αιματωση και οτι δεν ειναι κατι αλλα οκ 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Γενικα τι πιεση εχετε ; 

 

Επρεπε να ειχα ρωτησει μου ειπε για καλυτερη αιματωση και οτι δεν ειναι κατι αλλα οκ 

Άμα ήταν κάτι θα σου το έλεγε ρε. Εγώ έχω μέχρι 8-12 το πολύ.που πηγαίνω εκεί και με μετράνε.δεν έχω μετρηθεί ποτέ σπίτι

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Άμα ήταν κάτι θα σου το έλεγε ρε. Εγώ έχω μέχρι 8-12 το πολύ.που πηγαίνω εκεί και με μετράνε.δεν έχω μετρηθεί ποτέ σπίτι

εγώ κ στο γιατρό που πάω κ σπίτι πάντα είχα 12 μεγάλη  κ 8 μικρη προχθές που μετρήθηκα είχα 13 μεγαλη.με ανησύχησε λίγο π ανέβηκε δεν ξέρω αν είναι κτ π συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

εγώ κ στο γιατρό που πάω κ σπίτι πάντα είχα 12 μεγάλη  κ 8 μικρη προχθές που μετρήθηκα είχα 13 μεγαλη.με ανησύχησε λίγο π ανέβηκε δεν ξέρω αν είναι κτ π συμβαινει

Μπορεί να είχες άγχος εκείνη την ώρα και να ανέβηκε.η μία ανεβασμένη τιμή δεν λέει κάτι.

Να ρωτήσω.ποτε μπαίνουμε στον 7ο? γιατί η γιατρός μου μου είπε την 29η βδομάδα ενώ εγώ ήξερα 27

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicole.natasa είπε:

Μπορεί να είχες άγχος εκείνη την ώρα και να ανέβηκε.η μία ανεβασμένη τιμή δεν λέει κάτι.

Να ρωτήσω.ποτε μπαίνουμε στον 7ο? γιατί η γιατρός μου μου είπε την 29η βδομάδα ενώ εγώ ήξερα 27

27η σίγουρα. (26+1 για την ακρίβεια)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...