Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, manaoula είπε:

Μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ και εδώ στο φόρουμ έκλεισα ραντεβού την Τρίτη στο μητέρα ιδιωτικά. 

Στη δουλειά έχουμε επιβεβαιωμένο κρούσμα κορονοιού. Αύριο πάω για μοριακό τεστ και έχω αγχωθει. Θα περιμένω τα αποτελέσματα την Τρίτη και μετά θα πάρω το γιατρό μου. Συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω.  Τι τραβάμε τωρα με τον κορονοιού και είμαστε στις ευπαθείς ομάδες.

Είναι αγχωτικό σίγουρα αλλά εμπειρικά θα σου πω πως όσες φορές είχαμε κρούσμα στη δουλειά δεν κόλλησε κανείς. Τον Οκτώβρη το είχαμε το πρώτο, πήγαινα κ εγώ τότε ακόμα γραφείο, κανείς δεν βγήκε θετικός στο τεστ. Από τότε έχει υπάρξει κρούσμα άλλες δυο φορές, πάλι δεν κόλλησε κανείς! Νομίζω αν προσέχετε κ φοράτε μάσκες, δεν κολλάει τόσο εύκολα. Τουλάχιστον στη δίκη μας εταιρεία αυτό έχει δείξει!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Αν επιτρέπεται ποσο κοστιζει στο μητερα;;

Ειχες ερθει σε επαφή;;

120 ευρω και έκλεισα ραντεβού με τη συγκεκριμένη γιατί είδα καλές κριτικές στο ίντερνετ και μου τη σύστησε ένας φίλος που γέννησε η γυναίκα του το Νοέμβριο

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, manaoula είπε:

120 ευρω και έκλεισα ραντεβού με τη συγκεκριμένη γιατί είδα καλές κριτικές στο ίντερνετ και μου τη σύστησε ένας φίλος που γέννησε η γυναίκα του το Νοέμβριο

Τοτε μια  χαρα..πότε θα πας με το καλό;;

Κοριτσια απο κλωτσιες πως πάτε;;

Εγω τίποτα τρομερό ακομα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Τοτε μια  χαρα..πότε θα πας με το καλό;;

Κοριτσια απο κλωτσιες πως πάτε;;

Εγω τίποτα τρομερό ακομα χαχα

Εγώ πάντα την νιώθω που κ που μέσα στη μέρα.κυριως το βράδυ.αλλες μέρες μπορεί να τη νιώσω πολυ λίγες στιγμες κ πολύ ήπια, άλλες λίγο παραπάνω.καμια φορά όταν ξαπλώνω ήρεμη ανάσκελα τρανταζεται σε καποια σσημεία η κοιλίτσα μου εκείνη π δίνει κλωτσιδακια:x άλλες φορές κάνει λες κ έχει λοξιγκα(που μπορεί κ να χει:lol:) έχει τύχει να φάω κ κτ ξεγυρισμενες κ μάλιστα στη κύστη κ κόντεψαν να μου φυγουν Χα χα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Εγώ πάντα την νιώθω που κ που μέσα στη μέρα.κυριως το βράδυ.αλλες μέρες μπορεί να τη νιώσω πολυ λίγες στιγμες κ πολύ ήπια, άλλες λίγο παραπάνω.καμια φορά όταν ξαπλώνω ήρεμη ανάσκελα τρανταζεται σε καποια σσημεία η κοιλίτσα μου εκείνη π δίνει κλωτσιδακια:x άλλες φορές κάνει λες κ έχει λοξιγκα(που μπορεί κ να χει:lol:) έχει τύχει να φάω κ κτ ξεγυρισμενες κ μάλιστα στη κύστη κ κόντεψαν να μου φυγουν Χα χα

Τι τελειο και εγω τον νιωθω ωρες ωρες αλλα λεωωωω αντε αγορακι μ ριξε καμια δυνατη στην μανουλα τιποταααα χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από κλωτσιές μια χαρά πάω.  Προσπαθώ να καταλάβω ποτέ είναι ξύπνιος και πόση ώρα (λέμε τώρα). Από αϋπνίες; έπεσα για ύπνο 11:30 και ήρθε ο σύζυγος κατά τις 12:30 ξύπνησα και τώρα βλέπω CSI miami μαζί με πονοκέφαλο. Ο σύζυγος ροχαλίζει στο δωμάτιο

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Από κλωτσιές μια χαρά πάω.  Προσπαθώ να καταλάβω ποτέ είναι ξύπνιος και πόση ώρα (λέμε τώρα). Από αϋπνίες; έπεσα για ύπνο 11:30 και ήρθε ο σύζυγος κατά τις 12:30 ξύπνησα και τώρα βλέπω CSI miami μαζί με πονοκέφαλο. Ο σύζυγος ροχαλίζει στο δωμάτιο

Εγω υπηρξε μια περιοδος που κοιμόμουν 3 και ξυπνουσα 6 χαχα 

Το βελτιωσα πολυ με το μαγνησιο ..το επαιρνα λιγο πριν κοιμηθω και τωρα θα κοιμηθω πχ το βραδυ απο τις 12 και μέχρι 9 

Επισης παρατηρησα οτι αυπνιες ειχα οταν ετρωγα υπερβολικα τ βραδυ οποτε και το εκοψα ! 

Με τα κιλα πως πατε ;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το μαγνήσιο  το βράδυ να δω αν θα κοιμηθώ. Με τα κιλά μέχρι στιγμής έχω πάρει 6 (μάλλον γιατί δε μπορούσα να φάω από τις αναγουλες) τώρα έχω αρχίσει να ψιλοτρωω. 

Έκανα εμβρυοκαρδιογραφημα. Μια χαρά είναι το μπεμπέ μας και πολύ δραστηριο (χέρια πόδια και αλλάζει και στάσεις)  Σε μια φωτογραφία είχε το δάχτυλο στο στόμα. Στην καρδούλα του όλα τέλεια. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina95 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μουυυ !! 

Χαρηκα πολυ ..εγω αύριο έχω  β επιπέδου γενικά εχω λιγο αγχος ....

Καλά αποτελέσματα.αν κ έχοντας κάνει λήψη τροφοβλάστης είμαι σίγουρη ότι όλα θ ναι τέλεια.:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angelina95 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μουυυ !! 

Χαρηκα πολυ ..εγω αύριο έχω  β επιπέδου γενικά εχω λιγο αγχος ....

Με το καλό αύριο!! Συμφωνώ κ εγώ, έχεις ήδη μαξιλαράκι!!

Αυριο έχουμε κ άλλη β’ επιπέδου. Της ζουζούνας. Κ σήμερα αν θυμάμαι καλα είχε η Άλεξ! Εγώ έχω μεθαύριο. Καλά αποτελέσματα σε όλες κορίτσια! Όποτε μπορείτε να μας πείτε τα νέα σας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!! 

Καιρο είχα να σας γραψω, είχα διαφορά τρεχάματα.. 

Την Δευτέρα έκανα την β'επιπεδου και έκανα και εξέταση σε εμβρυοκαρδιολογο. Ευτυχώς όλα καλά μου είπαν και οι δύο. Είχα τις τελευταίες μέρες πριν την εξέταση κάποιες ανησυχίες επειδή δεν νιώθω το μωρό, μου είπαν οι γιατροι ότι έχω πρόσθιο πλακούντα και μπορεί να αργήσω να τον νιωσω και κάπως έτσι ηρεμισα.. 

Προχωράμε σιγά σιγά.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Με το καλό σε όλες όσες περιμένετε να κάνετε την β επιπέδου. Εγώ την ολοκλήρωσα την Τρίτη κ όλα ήταν καλά. Η μπέμπα άκρως ζωηρή δεν σταμάτησε λεπτό να κινείται!  Και γενικά μέσα στην ημέρα τρώω κάτι κλοτσιες κ πετάγομαι, είναι πολύ ζωηρή.Παρολες τις συσπάσεις που έχω ο τράχηλος είναι οκ κ απλά μου αύξησε το μαγνήσιο. Επίσης με ανησυχεί λίγο το σάκχαρο νηστείας που εξακολουθεί να είναι στο όριο ενώ το μεταγευματικο είναι οκ. Γλυκά δεν τρώω κ προσπαθώ να περιορίσω κ τους υδατάνθρακες. Έχει κάποια άλλη κοπέλα θέμα με σάκχαρο; Περιμένω με αγωνία την καμπύλη τον άλλο μήνα για να δούμε τελικά αν έχω διαβήτη κύησης. Δεν θέλω με τίποτα να χρειαστεί να κάνω ινσουλίνη.  

Κιλά έχω πάρει 4 μέχρι τώρα αλλα επειδή τα πήρα μαζεμένα τον τελευταίο μήνα ο γιατρός με κατσαδιασε λίγο. Εν το μεταξύ δεν τρώω πολύ..

Κάτι άσχετο... Όσες κάνετε κάθε μήνα εξετάσεις για τοξοπλάσμωση και δεν έχετε αντισώματα, ελέγχετε μόνο τα igm ή και τα igg κάθε φορά;

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 άντε κορίτσι μου συγχαρητήρια.εγω είχα αντίσταση στην ινσουλίνη από πριν.στην αρχή ήταν λίγο ανεβασμένο.με βοήθησε το γάλα πριν τον ύπνο.δοκιμασε το γιατί άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει. Θα κάνω την καμπύλη εγώ λίγο νωρίτερα. Να σε ρωτήσω που το έχω μεγάλη απορία.τις συσπάσεις πως της καταλαβαίνεις? Γιατί εγώ εκτός από κλωτσιές η τούμπες μέσα στην κοιλιά δεν νομίζω ότι νιώθω ότι άλλο

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

@Alex1989 άντε κορίτσι μου συγχαρητήρια.εγω είχα αντίσταση στην ινσουλίνη από πριν.στην αρχή ήταν λίγο ανεβασμένο.με βοήθησε το γάλα πριν τον ύπνο.δοκιμασε το γιατί άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει. Θα κάνω την καμπύλη εγώ λίγο νωρίτερα. Να σε ρωτήσω που το έχω μεγάλη απορία.τις συσπάσεις πως της καταλαβαίνεις? Γιατί εγώ εκτός από κλωτσιές η τούμπες μέσα στην κοιλιά δεν νομίζω ότι νιώθω ότι άλλο

Όταν είμαι λίγη ώρα όρθια ή κουραστω, με πιάνουν πόνοι περιόδου που διαρκούν λίγα λεπτά κ νιώθω στην κοιλιά μου μια περίεργη αίσθηση σαν σφίξιμο να το πω κ δυσφορία. Μόλις ξαπλώσω μετά από λίγο ηρεμώ συνήθως. Κ γω στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν είχα λεπτό ησυχία μέχρι να γεννήσω δεν τις ένιωσα ποτέ, ούτε καν στους τεχνητούς πόνους που μου έβαλαν στην πρόκληση δεν ένιωσα τίποτα. Τώρα με επισκέφθηκαν από νωρίς οι συσπάσεις. Ίσως επειδή κ το σώμα μου είναι ήδη κουρασμένο κ με την μικρή στο σπίτι αναγκαστικά μου είναι δύσκολο να ξεκουραζομαι αρκετά. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...