Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Anneliz είπε:

Να σου πω την αλήθεια τοσο πόνο δεν έχω νιώσει, αλλά γενικά νιώθω ερείπιο. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Κι εγω πιστεύω πως θα βοηθήσει και το μαγνήσιο αρκετά. 

Βρε κορίτσια μ να κάνω μια ασχετη ερώτηση; εσείς χρησιμοποιείτε ειδική οδοντόπαστα τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Εγώ ναι χρησιμοποιώ της frezyderm την pregnancy ή για ευαίσθητα ούλα αλλά έχω πρόβλημα.. Ματωνουν πολύ και τώρα τελευταία τα βλέπω να έχουν ανέβει και λίγο. Γενικά με το στόμα μου δεν πάω πολύ καλα βγάζω και αφθες τώρα στην εγκυμοσύνη κάθε τρεις και λίγο.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου μολις πηρα τα πρωτα αποτελεσματα!ολα καλα!

Βεβαια απο οτι ειδα στα πρωτα αποτελεσματα εξεταζουν μονο τα 3 βασικα συνδρομα που εμεις επειδη καναμε το νιπτ ηδη ειχαμε πιθανοτητες 1 στα 100.000.000,οποτε πανω κατω αυτο το περιμενα.εξετασε κ κυστικη ινωση κ επιβεβαιωσε κ το φυλο που οκ...το εχω δει τοσες φορες το πουλι του που το χω εμπεδωσει!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Stalicha said:

Κοριτσια μου μολις πηρα τα πρωτα αποτελεσματα!ολα καλα!

Βεβαια απο οτι ειδα στα πρωτα αποτελεσματα εξεταζουν μονο τα 3 βασικα συνδρομα που εμεις επειδη καναμε το νιπτ ηδη ειχαμε πιθανοτητες 1 στα 100.000.000,οποτε πανω κατω αυτο το περιμενα.εξετασε κ κυστικη ινωση κ επιβεβαιωσε κ το φυλο που οκ...το εχω δει τοσες φορες το πουλι του που το χω εμπεδωσει!

Όλα τέλεια θα πάνε, θα δεις.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου μολις πηρα τα πρωτα αποτελεσματα!ολα καλα!

Βεβαια απο οτι ειδα στα πρωτα αποτελεσματα εξεταζουν μονο τα 3 βασικα συνδρομα που εμεις επειδη καναμε το νιπτ ηδη ειχαμε πιθανοτητες 1 στα 100.000.000,οποτε πανω κατω αυτο το περιμενα.εξετασε κ κυστικη ινωση κ επιβεβαιωσε κ το φυλο που οκ...το εχω δει τοσες φορες το πουλι του που το χω εμπεδωσει!

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια νέα!! Ναι τα τελικά αποτελέσματα που είναι ο μοριακος καρυοτυπος αργούν λίγο περισσότερο αλλά και αυτά λογικά θα τα έχεις σε λίγες μέρες.. Όλα καλά θα είναι! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου μολις πηρα τα πρωτα αποτελεσματα!ολα καλα!

Βεβαια απο οτι ειδα στα πρωτα αποτελεσματα εξεταζουν μονο τα 3 βασικα συνδρομα που εμεις επειδη καναμε το νιπτ ηδη ειχαμε πιθανοτητες 1 στα 100.000.000,οποτε πανω κατω αυτο το περιμενα.εξετασε κ κυστικη ινωση κ επιβεβαιωσε κ το φυλο που οκ...το εχω δει τοσες φορες το πουλι του που το χω εμπεδωσει!

Μπράβο κορίτσι μου! Τέλεια! Χάρηκα πολύ!

@Φραουλίνο περαστικά, είχα κι εγω κάποιες κράμπες πριν ενα μήνα περιπου και ξυπναγα το βραδυ απο τον πόνο...Αν συνεχίσει, δες έναν ορθοπεδικό για σίγουρα...

5 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Να σου πω την αλήθεια τοσο πόνο δεν έχω νιώσει, αλλά γενικά νιώθω ερείπιο. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Κι εγω πιστεύω πως θα βοηθήσει και το μαγνήσιο αρκετά. 

Βρε κορίτσια μ να κάνω μια ασχετη ερώτηση; εσείς χρησιμοποιείτε ειδική οδοντόπαστα τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Εγώ χρησιμοποιώ της apivita κάποιες που δεν έχουν φθόριο, με γλυκάνισο και κάτι ακόμα που δεν θυμάμαι.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου μολις πηρα τα πρωτα αποτελεσματα!ολα καλα!

Βεβαια απο οτι ειδα στα πρωτα αποτελεσματα εξεταζουν μονο τα 3 βασικα συνδρομα που εμεις επειδη καναμε το νιπτ ηδη ειχαμε πιθανοτητες 1 στα 100.000.000,οποτε πανω κατω αυτο το περιμενα.εξετασε κ κυστικη ινωση κ επιβεβαιωσε κ το φυλο που οκ...το εχω δει τοσες φορες το πουλι του που το χω εμπεδωσει!

Όλα καλά κορίτσι μου να αρχίσεις να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου...μια χαρά είναι το μωράκι σου.πολυ χαρηκα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου μολις πηρα τα πρωτα αποτελεσματα!ολα καλα!

Βεβαια απο οτι ειδα στα πρωτα αποτελεσματα εξεταζουν μονο τα 3 βασικα συνδρομα που εμεις επειδη καναμε το νιπτ ηδη ειχαμε πιθανοτητες 1 στα 100.000.000,οποτε πανω κατω αυτο το περιμενα.εξετασε κ κυστικη ινωση κ επιβεβαιωσε κ το φυλο που οκ...το εχω δει τοσες φορες το πουλι του που το χω εμπεδωσει!

Τι ευχαριστα νέα!!! Τέλεια Stalicha μου!!! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες κ μακαρι να συνεχισουμε καλα να ηρεμησω κ να απολαυσω κ εγω τον μικρο μου που ενω μας εχει λαχταρησει τοσες φορες κατα τα αλλα ειναι κυριος.διακριτικος κ καθολου ενοχλητικος.στην κορη μου ημουν πρησμενη,συνεχεια πονουσα,δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου...κ τωρα,ενω εχω παρει τα ιδια κιλα πανω κατω,ο μπομπιρας ειναι σαν να μην τον νιωθω καθολου.δεν με ενοχλει καθολου.ριχνει καμια κλωτσια να δωσει το παρον κ μετα κοιμαται ησυχος χωρις να ενοχλει.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Αχ κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες κ μακαρι να συνεχισουμε καλα να ηρεμησω κ να απολαυσω κ εγω τον μικρο μου που ενω μας εχει λαχταρησει τοσες φορες κατα τα αλλα ειναι κυριος.διακριτικος κ καθολου ενοχλητικος.στην κορη μου ημουν πρησμενη,συνεχεια πονουσα,δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου...κ τωρα,ενω εχω παρει τα ιδια κιλα πανω κατω,ο μπομπιρας ειναι σαν να μην τον νιωθω καθολου.δεν με ενοχλει καθολου.ριχνει καμια κλωτσια να δωσει το παρον κ μετα κοιμαται ησυχος χωρις να ενοχλει.

Χιχι ο γλυκούλης!! Έτσι ήταν και η 1η μ εγκυμοσύνη και όντως και μετά που βγήκε από την κοιλιά ήταν το ίδιο ήσυχος.. 

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγω ήρθα για την καμπύλη! :unsure:

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@Stalicha μπραβο μια χαρα ο μπεμπης!! Να τον απολαυσεις οσο προλαβαινεις να ειναι ησυχος γιατι οταν βγει θα δειξει τον πραγματικο του χαρακτηρα:D

@Anneliz καλα αποτελεσματα στην καμπυλη!!

Εγω επιτελους αισθανομαι μια νοτα αισιοδοξιας γιατι ανοιγουν οι παιδικοι σταθμοι!!! Να δουν τα παιδακια μου μιαν ασπρη μερα!! Κοντεβουν να φανε τους τοιχους 2 μηνες τωρα!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα!

@Stalicha μπραβο μια χαρα ο μπεμπης!! Να τον απολαυσεις οσο προλαβαινεις να ειναι ησυχος γιατι οταν βγει θα δειξει τον πραγματικο του χαρακτηρα:D

@Anneliz καλα αποτελεσματα στην καμπυλη!!

Εγω επιτελους αισθανομαι μια νοτα αισιοδοξιας γιατι ανοιγουν οι παιδικοι σταθμοι!!! Να δουν τα παιδακια μου μιαν ασπρη μερα!! Κοντεβουν να φανε τους τοιχους 2 μηνες τωρα!!

Ευχαριστώω!!! Αχ κι εγώ το ίδιο. Περιμένω εγώ όσο κι εκείνος πως και πως. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Επαναφέρω το πινακάκι μετά και τις Β επιπέδου που τελείωσαν. Το εντυπωσιακό είναι ότι όλες έχουμε ΠΗΤ στο δεύτερο δεκαπενθήμερο! Όσα κορίτσια θέλετε να προσθέσουμε κάτι πείτε μου!

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

4. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

5. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

7. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας.

8. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

9. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

10. @Liakada 29/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

11. @CMES 31/8/2021- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

12. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

13 . @Stalicha 12/9/2021-Αγοράκι- 

  • Μου αρέσει 4

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ηρθα για καμπύλη ζαχαρου και είμαι σ4ην αναμονή...έχω ακόμα μιάμιση ωρα μπροστα μου...η γλυκόζη ήταν με γεύση λεμόνι και δεν ήταν κάτι τραγικό τελικά. Το χειρότερο για μενα είναι οτι πρεπει να με τρυπησουν 3 φορες και δεν ξερω πως γτ δεν εχω καλες φλεβες...επισης δεν με βολευουν κ οι πολυθρονες τους...αυτα! Φυσικα ο μπεμπης μ έχει τρελανει στην κλωτσια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , fotini* είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ηρθα για καμπύλη ζαχαρου και είμαι σ4ην αναμονή...έχω ακόμα μιάμιση ωρα μπροστα μου...η γλυκόζη ήταν με γεύση λεμόνι και δεν ήταν κάτι τραγικό τελικά. Το χειρότερο για μενα είναι οτι πρεπει να με τρυπησουν 3 φορες και δεν ξερω πως γτ δεν εχω καλες φλεβες...επισης δεν με βολευουν κ οι πολυθρονες τους...αυτα! Φυσικα ο μπεμπης μ έχει τρελανει στην κλωτσια...

Κουράγιο κορίτσι μου! Είχα κάνει κ εγώ παλιότερα και με είχαν τρυπήσει 3 φορές...δεν είναι και η καλύτερη αίσθηση. Υπομονή για τα μπεμπάκια μας!

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liakada said:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Επαναφέρω το πινακάκι μετά και τις Β επιπέδου που τελείωσαν. Το εντυπωσιακό είναι ότι όλες έχουμε ΠΗΤ στο δεύτερο δεκαπενθήμερο! Όσα κορίτσια θέλετε να προσθέσουμε κάτι πείτε μου!

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

4. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

5. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

7. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας.

8. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

9. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

10. @Liakada 29/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

11. @CMES 31/8/2021- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

12. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

13 . @Stalicha 12/9/2021-Αγοράκι- 

Ποπό.... Πολλά αγοράκια βλέπω :-D χαμός! Με το καλό να γεννηθούν όλα τα μωράκια μας :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...