Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εσύ νομίζω είσαι και 2 εβδομάδες μπροστά, οπότε είναι λογικό να έχεις κοιλίτσα μεγαλύτερη. Εγώ λέω να φοράς τα ρούχα σου απενοχοποιημένα.. Ζυγίστηκα σήμερα, είμαι 1,5 κιλό πάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω ποιο είναι το φυσιολογικό βρε κορίτσια, δεν θέλω να πάρω και πολλά κιλά και μετά να μην ξέρω πως να τα χάσω..

Σε ό,τι αφορά σε έπιπλα και ρουχαλάκια, έχω σκεφτεί να κοιτάξω κάποια και ίσως αγοράσω κοντά στις καλοκαιρινές εκπτώσεις..Δεν ξέρω αν θεωρείται αργά, μπορεί και να αλλάξω άποψη αλλά προς το παρόν μου φαίνεται νωρίς.

Μια ερώτηση κορίτσια. Το εμβόλιο της γρίπης το κάνατε? Εγώ ρώτησα το γιατρό και μου είπε να το κάνω τώρα στο δεύτερο τρίμηνο.

Δεν το έκανα συμμαθήτριά...δεν κυκλοφορεί γρίπη λόγω των μασκών..από ότι ξέρω φέτος δεν κυκλοφόρησε..εγώ έκανα εδώ κ δύο χρόνια τον μικρό γιατί μου κουβαλούσε όλο γρίπη από το σχολείο κ κάθε χρόνο έπεφτα εγώ τανασκελα κ το παιδί με μια μέρα πυρετό...κ επειδή είχα κατασυρροη εγκυμοσυνες ( επαγγελματίας πλέον) είπα να τον κάνω να γλιτώσω...φέτος όμως δεν τον έκανα κ δεν μίλησε κ γρίπη δεν υπήρχε..αν δεν έχεις ξανακάνει αντιγριπικο μήπως να το ξανασκεφτείς;;;σπανίως έχει κάποιες μικρές παρενέργειες κ δεν είμαστε για πειράματα άσε που την γρίπη που θα την βρεις από άνοιξη κ μετά;;;εμείς καλοκαίρι θα είμαστε στον δρόμο για γέννα..φορά την μασκουλα σου κ πρόσεχε κ αν θες κάνε το εμβόλιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Δεν το έκανα συμμαθήτριά...δεν κυκλοφορεί γρίπη λόγω των μασκών..από ότι ξέρω φέτος δεν κυκλοφόρησε..εγώ έκανα εδώ κ δύο χρόνια τον μικρό γιατί μου κουβαλούσε όλο γρίπη από το σχολείο κ κάθε χρόνο έπεφτα εγώ τανασκελα κ το παιδί με μια μέρα πυρετό...κ επειδή είχα κατασυρροη εγκυμοσυνες ( επαγγελματίας πλέον) είπα να τον κάνω να γλιτώσω...φέτος όμως δεν τον έκανα κ δεν μίλησε κ γρίπη δεν υπήρχε..αν δεν έχεις ξανακάνει αντιγριπικο μήπως να το ξανασκεφτείς;;;σπανίως έχει κάποιες μικρές παρενέργειες κ δεν είμαστε για πειράματα άσε που την γρίπη που θα την βρεις από άνοιξη κ μετά;;;εμείς καλοκαίρι θα είμαστε στον δρόμο για γέννα..φορά την μασκουλα σου κ πρόσεχε κ αν θες κάνε το εμβόλιο..

Εννοείται ότι καμία όρεξη δεν έχω να το κάνω, δουλεύω από το σπίτι, φοράω συνέχως μάσκα τις ελάχιστες φορές που βγαίνω έξω και λόγω του τραχήλου..Όμως έχω διαβάσει ότι το εμβόλιο αυτό δίνει αντισώματα στο έμβρυο..έχω μπερδευτεί.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Εννοείται ότι καμία όρεξη δεν έχω να το κάνω, δουλεύω από το σπίτι, φοράω συνέχως μάσκα τις ελάχιστες φορές που βγαίνω έξω και λόγω του τραχήλου..Όμως έχω διαβάσει ότι το εμβόλιο αυτό δίνει αντισώματα στο έμβρυο..έχω μπερδευτεί.

Μμμ.φαντασου εγώ που θα στέλνω τον μεγάλο σχολείο πάλι δεν θα το κάνω ...άκου μια συμβουλή από μια μαμά παθουσα κ δυστυχώς γνωστή κάποιων θεμάτων λόγω ενός προβλήματος υγείας όταν ήτανε μικρούλι το παιδί μου....τα μωρά στις δύο εβδομάδες μετά την γέννηση έχουν αντισώματα για τα περισσότερα μικρόβια του κόσμου μας....πολύ πολύ σημαντικό μέχρι την ηλικία ενός έτους τα παιδιά να έχουν περάσει μια ιωσουλα μια μικρη λοιμωξη έτσι ώστε να εκπαιδευτεί το ανοσοποιητικό σύστημα...εγώ πρώτο παιδί όπως καταλαβαίνεις δεν ήθελα όχι να βρωμισει ούτε να πατήσει στην γη...το είχα σαν μπουμπούκακι,,,έβλεπες τα άλλα να τρώνε χώματα κ ότι να ναι κ εγώ να σκαρφαλώνω σε δέντρα να μαζεύω φρούτα κ όλα κατά γράμμα η διατροφή κ τα πάντα...δεν αρρώστησε ποτέ μέχρι τρία χρονών...δεν είναι καθόλου καλό αυτό γιατί έτσι τρία χρονών που αρρώστησε έκανε μια εκτόξευση λευκών ο οργανισμός κ έγινε χαμός..τέλος καλό όλα καλά βέβαια αλλά πολυυυυ σημαντικό τα παιδιά να έρθουν σε επαφή με πολλά..θα είναι η προίκα τους για το χτίσιμο του οργανισμου..αυτά μου τα είπε ένας από τους καλύτερους παιδιάτρους σε Ελλάδα κ εγώ λέω στον κόσμο...δεν υπήρχε αυτός ο άνθρωπος..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εσύ νομίζω είσαι και 2 εβδομάδες μπροστά, οπότε είναι λογικό να έχεις κοιλίτσα μεγαλύτερη. Εγώ λέω να φοράς τα ρούχα σου απενοχοποιημένα.. Ζυγίστηκα σήμερα, είμαι 1,5 κιλό πάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω ποιο είναι το φυσιολογικό βρε κορίτσια, δεν θέλω να πάρω και πολλά κιλά και μετά να μην ξέρω πως να τα χάσω..

Σε ό,τι αφορά σε έπιπλα και ρουχαλάκια, έχω σκεφτεί να κοιτάξω κάποια και ίσως αγοράσω κοντά στις καλοκαιρινές εκπτώσεις..Δεν ξέρω αν θεωρείται αργά, μπορεί και να αλλάξω άποψη αλλά προς το παρόν μου φαίνεται νωρίς.

Μια ερώτηση κορίτσια. Το εμβόλιο της γρίπης το κάνατε? Εγώ ρώτησα το γιατρό και μου είπε να το κάνω τώρα στο δεύτερο τρίμηνο.

Καλημέρα κορίτσι μου ! Και εγώ 1,5 2 κιλά είμαι πάνω.. γενικά είμαι αδύνατη με φυσιολογικο δείκτη μάζας.. σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό οπότε θα σας πω αν είναι φυσιολογική η αύξηση βάρους ή πρέπει να είμαι ακόμα πιο προσεκτική..

εγω το αντιγριπικό το έκανα τον προηγούμενο μήνα.. ναι μεν φοράμε μάσκα αλλά είπα για καλό και για κακό να το κάνω.. αλλά και εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τόσο απαραίτητο μιας και είμαστε όλες ήδη πολύ φυλαγμένες.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Και εγώ 1,5 2 κιλά είμαι πάνω.. γενικά είμαι αδύνατη με φυσιολογικο δείκτη μάζας.. σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό οπότε θα σας πω αν είναι φυσιολογική η αύξηση βάρους ή πρέπει να είμαι ακόμα πιο προσεκτική..

 εγω το αντιγριπικό το έκανα τον προηγούμενο μήνα.. ναι μεν φοράμε μάσκα αλλά είπα για καλό και για κακό να το κάνω.. αλλά και εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τόσο απαραίτητο μιας και είμαστε όλες ήδη πολύ φυλαγμένες.. 

Κι εγώ 55 κιλά ξεκίνησα με ύψος 1,65 και γυμνάζομαι μια ζωή..Το θέμα είναι ότι θέλω να παίρνω τα κιλά φυσιολογικά και να μην στερηθεί τίποτα και το μωράκι. Δεν είμαι των άκρων, μέχρι 12 κιλά ευελπιστώ... Θα μιλήσω εκτενώς με τον γιατρό για το εμβόλιο την επομένη Δευτέρα που θα πάω, δεν έχω ξανακάνει ποτέ αντιγριπικό.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κορίτσια μου πως είστε;... εγώ νοιώθω πολύ πρησμένη...χθες ήθελα να βάλω ένα φορεματάκι να φανεί λίγο και η κοιλίτσα...το φοράω και βλέπω ότι φαίνομαι λες και είμαι στον έκτο..ντράπηκα τελικά και φόρεσα παντελόνι...μήπως βλακείες σκέφτομαι ρε κορίτσια;.. εσείς νοιωθετε άνετα να βγείτε με κάτι στενό στην κοιλιά;

Να σας πω και κάτι αλλο...εγώ ξεκίνησα να βλέπω επιπλάκια και ρουχαλάκια και τα πάντα δηλαδή και σκέφτομαι μόλις ανοιξουν τα μαγαζιά να αρχίσω να πηγαίνω και σιγα σιγα να αγοραζω...κάποιος μπορεί να πει ότι είναι νωρίς αλλά δεν θέλω να σκέφτομαι έτσι...άλλωστε έχουμε τόσα πολλά να κάνουμε και γιατί να τρέχουμε σαν τις τρελές...εσείς πότε σκέφτεστε να αρχίσετε τις αγορές;

Φωτεινή μου δεν υπάρχει κοιλιά 4ου 5ου και 6ου,η κάθε μία έχει το μέγεθος της.. Άλλες γεννούν και καλά καλά δεν έχει φανεί η εγκυμοσύνη και άλλες από το πρώτο τρίμηνο δνε μπορούν να το κρύψουν.. 

Τέλεια θα είναι η κοιλίτσα σου και με κολλητά, και μένα μεγάλη είναι γενικά και κάνει μπαμ, ξεκινάει ήδη και από ψηλά σχεδόν από στομάχι.. Άλλες είναι έτσι στο τρίτο τρίμηνο. Μια χαρά φοράω και τα αέρινα και τα κολλητά ανάλογα τα κέφια.. Να τη δείχνεις και να τη χαίρεσαι!! :)

Καλά κάνεις και κοιτάς τα πάντα από τώρα για να φτιάξεις λίστα, δεν είναι νωρίς μετά την αυχενική αρχίζουν και οι προετοιμασίες..Εγώ θα αρχίσω αγορές μετά τη Β επιπέδου καθαρά για δικούς μου όμως ψυχολογικούς λόγους, βέβαια κάπου εκεί βλέπω να χαλαρώνουν και τα πράγματα με τον ιό σιγά σιγά μετά τον Απρίλιο! Μια χαρά τα σκέφτεσαι, να κάνεις αυτό που νιώθεις και θα σε κάνει χαρούμενη.. 

πρίν από 34 λεπτά , Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εσύ νομίζω είσαι και 2 εβδομάδες μπροστά, οπότε είναι λογικό να έχεις κοιλίτσα μεγαλύτερη. Εγώ λέω να φοράς τα ρούχα σου απενοχοποιημένα.. Ζυγίστηκα σήμερα, είμαι 1,5 κιλό πάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω ποιο είναι το φυσιολογικό βρε κορίτσια, δεν θέλω να πάρω και πολλά κιλά και μετά να μην ξέρω πως να τα χάσω..

Σε ό,τι αφορά σε έπιπλα και ρουχαλάκια, έχω σκεφτεί να κοιτάξω κάποια και ίσως αγοράσω κοντά στις καλοκαιρινές εκπτώσεις..Δεν ξέρω αν θεωρείται αργά, μπορεί και να αλλάξω άποψη αλλά προς το παρόν μου φαίνεται νωρίς.

Μια ερώτηση κορίτσια. Το εμβόλιο της γρίπης το κάνατε? Εγώ ρώτησα το γιατρό και μου είπε να το κάνω τώρα στο δεύτερο τρίμηνο.

Το φυσιολογικό γενικά θεωρείται 1 κιλό ανά μήνα και συνολικά στο τέλος να έχουμε πάρει από 9 έως 12 για να φύγουν και αμέσως.. 

Εγω όχι φέτος δεν το έκανα αλλα δεν μου έχει πει κάτι και ο γιατρός! Λίγο περιττό το θεωρώ τώρα μόλις μπήκε η άνοιξη.. 

Καλό μήνα κιόλας κορίτσια!!! ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Κι εγώ 55 κιλά ξεκίνησα με ύψος 1,65 και γυμνάζομαι μια ζωή..Το θέμα είναι ότι θέλω να παίρνω τα κιλά φυσιολογικά και να μην στερηθεί τίποτα και το μωράκι. Δεν είμαι των άκρων, μέχρι 12 κιλά ευελπιστώ... Θα μιλήσω εκτενώς με τον γιατρό για το εμβόλιο την επομένη Δευτέρα που θα πάω, δεν έχω ξανακάνει ποτέ αντιγριπικό.

Και εγώ μια από τα ίδια 56 κιλά ξεκίνησα και 1,65 ! Γυμναστική το ίδιο και ήδη έχω ξεκινήσει και κάνω προγράμματα εγκυμοσύνης  ! Προσπαθώ 3 φορές τη βδομάδα και περπάτημα! Και δε θέλω καθόλου να παραπάνω κιλά πέρα των φυσιολογικών! Και τα δυο κιλά που πήρα μαζεμένα δεν ξέρω ποσο φυσιολογικο είναι.. θα τα μάθω σήμερα και εγώ !! Ευτυχώς οι αιματολογικές μου είναι καλές ! Ζάχαρο 75 και αιματοκρίτης 38,1! Για να δούμε αν θα γλιτώσω και αυτό τον μήνα τον σίδηρο ! Αντιγριπικό πυτε εγώ είχα ξανά κάνει.. προσωπικά δεν είχα καμία παρενέργεια εκτός του ελαφρύ πόνου στο χέρι στο σημείο που με τρύπησαν 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Κι εγώ 55 κιλά ξεκίνησα με ύψος 1,65 και γυμνάζομαι μια ζωή..Το θέμα είναι ότι θέλω να παίρνω τα κιλά φυσιολογικά και να μην στερηθεί τίποτα και το μωράκι. Δεν είμαι των άκρων, μέχρι 12 κιλά ευελπιστώ... Θα μιλήσω εκτενώς με τον γιατρό για το εμβόλιο την επομένη Δευτέρα που θα πάω, δεν έχω ξανακάνει ποτέ αντιγριπικό.

Τα μωρακια μας δεν στερούνται τίποτα, ότι χρειάζονται βρίσκουν και το παίρνουν, εμείς είναι το θέμα μην πέσουμε κάτω αν δεν τρώμε όπως πρεπει! Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω πάρει γραμμάριο και ανησύχησα λίγο αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι επειδή δεν πρόλαβα να χάσω τα κιλά της προηγούμενης.. Είχα πάρει 10, αμέσως μετά το μαιευτήριο είχαν μείνει τα 5 και 2 μήνες μετά τη διακοπή ξανά ήμουν έγκυος! Έκανα διατροφή και γυμναστική στο μεταξύ αλλά δεν έφευγε ούτε κιλό μάλλον λόγω ορμονών οπότε τώρα μου είπε δεν υπάρχουν τα ίδια περιθώρια και θα πάρω λιγότερα.. 

Την προηγούμενη φορά στον τέταρτο είχα ήδη πάρει 3 4 κιλά και μου είχε πει απόλυτα φυσιολογικό!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Φωτεινή μου δεν υπάρχει κοιλιά 4ου 5ου και 6ου,η κάθε μία έχει το μέγεθος της.. Άλλες γεννούν και καλά καλά δεν έχει φανεί η εγκυμοσύνη και άλλες από το πρώτο τρίμηνο δνε μπορούν να το κρύψουν.. 

Τέλεια θα είναι η κοιλίτσα σου και με κολλητά, και μένα μεγάλη είναι γενικά και κάνει μπαμ, ξεκινάει ήδη και από ψηλά σχεδόν από στομάχι.. Άλλες είναι έτσι στο τρίτο τρίμηνο. Μια χαρά φοράω και τα αέρινα και τα κολλητά ανάλογα τα κέφια.. Να τη δείχνεις και να τη χαίρεσαι!! :)

Καλά κάνεις και κοιτάς τα πάντα από τώρα για να φτιάξεις λίστα, δεν είναι νωρίς μετά την αυχενική αρχίζουν και οι προετοιμασίες..Εγώ θα αρχίσω αγορές μετά τη Β επιπέδου καθαρά για δικούς μου όμως ψυχολογικούς λόγους, βέβαια κάπου εκεί βλέπω να χαλαρώνουν και τα πράγματα με τον ιό σιγά σιγά μετά τον Απρίλιο! Μια χαρά τα σκέφτεσαι, να κάνεις αυτό που νιώθεις και θα σε κάνει χαρούμενη.. 

Το φυσιολογικό γενικά θεωρείται 1 κιλό ανά μήνα και συνολικά στο τέλος να έχουμε πάρει από 9 έως 12 για να φύγουν και αμέσως.. 

Εγω όχι φέτος δεν το έκανα αλλα δεν μου έχει πει κάτι και ο γιατρός! Λίγο περιττό το θεωρώ τώρα μόλις μπήκε η άνοιξη.. 

Καλό μήνα κιόλας κορίτσια!!! ❤️

Αχ σταματήστε με τις κοιλίες ζηλεύω χαχαχαχα.εγω τίποτα...Παναγία μου...ίσα ίσα λίγο μπαλιτσα μη σου πω μυτούλα...όμως είμαι ελιποβαρης..είμαι 1,67 και έχω χάσει δύο κιλά στην εγκυμοσύνη κ είμαι 48 με 48,5 ...χάλια μαύρα...δεν φαίνομαι καθόλου έγκυος κ αυτό επίσης με επηρεάζει..στην αυχενική ήμουν τελείως πλάκα κ λέω υπάρχει εκεί μέσα μωρό που κολυμπάει ;;;;που;;;;δεν μου πολυαρεσε...αν είμαι όπως στον γιο μου ήμουν έτσι μέχρι πέμπτο κ μετά κοιλάρα τεράστια..άντε να δούμε...πάντως την περιμένω αυτή την κοιλιά λίγο να πάρω τα πάνω μου..

Just now, Φραουλίνο είπε:

Το μωρακια μας δεν στερούνται τίποτα, ότι χρειάζονται βρίσκουν και το παίρνουν, εμείς είναι το θέμα μην πέσουμε κάτω αν δεν τρώμε όπως πρεπει! Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω πάρει γραμμάριο και ανησύχησα λίγο αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι επειδή δεν πρόλαβα να χάσω τα κιλά της προηγούμενης.. Είχα πάρει 10, αμέσως μετά το μαιευτήριο είχαν μείνει τα 5 και 2 μήνες μετά τη διακοπή ξανά ήμουν έγκυος! Έκανα διατροφή και γυμναστική στο μεταξύ αλλά δεν έφευγε ούτε κιλό μάλλον λόγω ορμονών οπότε τώρα μου είπε δεν υπάρχουν τα ίδια περιθώρια και θα πάρω λιγότερα.. 

Εσύ φραουλίνο μου δεν το συζητώ....εγώ στο πρώτο που έκανα την διακοπη κ ενώ ήμουν μόλις 12 εβδομάδων,,,,την επόμενη της αποξεση τουμπανιασε το στήθος κ έβγαλε γάλα,,,τρέλα με τις ορμόνες. Στην συνέχεια πρώτη φορά στην ζωή μου έβαλα πέντε κιλά ήμουν απλά λεχώνα ο οργανισμός μου καταμπερδευτηκε κ ήταν όλα ορμονικά που κράτησαν οχτώ μήνες... πρώτη φορά στην ζωή μου παχυνα κ έφτασα στα αγαπημένα μου κιλά ...όποτε εσύ τώρα κ μπράβο σου για την υπομονή σου είσαι από την μια εγκυμοσύνη στην άλλη απλά άθλος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Αχ σταματήστε με τις κοιλίες ζηλεύω χαχαχαχα.εγω τίποτα...Παναγία μου...ίσα ίσα λίγο μπαλιτσα μη σου πω μυτούλα...όμως είμαι ελιποβαρης..είμαι 1,67 και έχω χάσει δύο κιλά στην εγκυμοσύνη κ είμαι 48 με 48,5 ...χάλια μαύρα...δεν φαίνομαι καθόλου έγκυος κ αυτό επίσης με επηρεάζει..στην αυχενική ήμουν τελείως πλάκα κ λέω υπάρχει εκεί μέσα μωρό που κολυμπάει ;;;;που;;;;δεν μου πολυαρεσε...αν είμαι όπως στον γιο μου ήμουν έτσι μέχρι πέμπτο κ μετά κοιλάρα τεράστια..άντε να δούμε...πάντως την περιμένω αυτή την κοιλιά λίγο να πάρω τα πάνω μου..

Εσύ φραουλίνο μου δεν το συζητώ....εγώ στο πρώτο που έκανα την διακοπη κ ενώ ήμουν μόλις 12 εβδομάδων,,,,την επόμενη της αποξεση τουμπανιασε το στήθος κ έβγαλε γάλα,,,τρέλα με τις ορμόνες. Στην συνέχεια πρώτη φορά στην ζωή μου έβαλα πέντε κιλά ήμουν απλά λεχώνα ο οργανισμός μου καταμπερδευτηκε κ ήταν όλα ορμονικά που κράτησαν οχτώ μήνες... πρώτη φορά στην ζωή μου παχυνα κ έφτασα στα αγαπημένα μου κιλά ...όποτε εσύ τώρα κ μπράβο σου για την υπομονή σου είσαι από την μια εγκυμοσύνη στην άλλη απλά άθλος.

Ναι οι ορμόνες είναι ότι να ναι μετά τον τοκετό πήρα αμέσως χάπια και κόπηκε το γάλα αλλά ότι έμεινε από κιλά τα παντρεύτηκα.. Τώρα μετά τη γέννα θα χαθούν όλα μαζί θέλουν δε θέλουν!!

Μια χαρά χωράει και κολυμπάει το μπεμπεκι σου, όπου να ναι θα ξεπεταχτει και δε θα μαζεύεται!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια ! Μόλις γύρισα απο τον γιατρό !! Όλα καλα !! Και εκείνος αποτι μπόρεσε να δει λέει μάλλον κοριτσάκι !! Δεν προεξειχε κάτι !! Αχχχχ αυτά τα μάλλον..... 

Επιπλέον μου έγραψε να ξεκινήσω ασβέστιο.. σίδηρο μου είπε όχι ακόμα και μπορεί να μη χρειαστεί κιόλας γιατί ο αιματοκρίτης είναι καλός !! Μακάρι !!!!!!

αυτα τα νέα !!! Είμαι πολύ ήρεμη πάλι που το είδα και το άκουσα !!! Και πια νομίζω ότι θα ηρεμήσω πολύ περισσότερο γενικά !!! ❤️
 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ said:

Καλησπέρα κορίτσια ! Μόλις γύρισα απο τον γιατρό !! Όλα καλα !! Και εκείνος αποτι μπόρεσε να δει λέει μάλλον κοριτσάκι !! Δεν προεξειχε κάτι !! Αχχχχ αυτά τα μάλλον..... 

Επιπλέον μου έγραψε να ξεκινήσω ασβέστιο.. σίδηρο μου είπε όχι ακόμα και μπορεί να μη χρειαστεί κιόλας γιατί ο αιματοκρίτης είναι καλός !! Μακάρι !!!!!!

αυτα τα νέα !!! Είμαι πολύ ήρεμη πάλι που το είδα και το άκουσα !!! Και πια νομίζω ότι θα ηρεμήσω πολύ περισσότερο γενικά !!! ❤️
 

Εγώ μετράω μέρα μέρα μέχρι μέσα Μαρτίου που έχω ραντεβού για να ησυχάσω λίγο... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια μου ξεκινάω σιδηρο...ανεμενόμενο γτ έχω ουτως ή άλλως χαμηλό αιματοκρίτη...σχετικά με τις εξετάσεις των ούρων και τα ίχνη λευκώματος κ αιμοσφαιρινης μου ειπε ο γιατρός ότι δεν ειναι κατι..ειναι απ τα κολπικα υγρα...

@xenia^^συγχαρητήρια, ξεκίνα να βλέπεις φορεματάκια❤❤❤

@Φραουλίνοεχεις απόλυτο δίκαιο για την κοιλιά θα αρχίσω να τη μοστράρω σιγα σιγα❤❤❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δεν σας εχω διαβασει εδω κ αρκετο καιρο.ειμαι χαλια ακομα με τις ανακατωσουρες.εφτασα τα μειον 5 κιλα πια!!!

Ειμαι καπως προβληαμτισμενη κ θελω την εμπειρια σας.γυρισα απτην αυχενικη.τα αποτελεσματα ετσι κ ετσι.

Το.πιτσιρικι αταραχο,δεν κουνιοταν καθολου κ προσπαθησε πολλη ωρα ο γιατρος για να παρει μετρησεις.δυσκολευτηκε μου ειπε να βγαλει την αυχενικη για αυτο κρατησε τοση ωρα.τελικα την εβγαλε 3.δλδ οριακα εκτος.μου ειπε δεν ανησυχει τοσο αλλα θελει να με ξαναδει.ομως αυτο εχει σαν αποτελεσμα να αυξανονται οι πιθανοτητες για τρισωμιες. Εβγαλα για 21 1/1500,για 18 1/2800 και για 13 1/3500. Αυτα χωρις να εχει τα αποτελεσματα αιματος ωστε να εχει τη συνδυασμενη πιθανοτητα.τη συνδυασμενη πιθανοτητα θα την εχει αυριο.μου ειπε ομως να μην περιμενω μεγαλη βελτιωση.κ.πως θελει να με ξαναδει στις 18 εβδομαδες κ πως υπαρχει πιθανοτητα να πρεπει να κανω ληψη τροφοβλαστης ή αμνιοπαρακεντηση,κατι που θα συζητησω με το γιατρο μου (αυτος ηταν ο υπερηχογραφιστης)την τεταρτη,αφου δουμε κ τη συνδυαστικη πιθανοτητα που την περιμενω αυριο.

Δεν.σας κρυβω οτι καπως χαλαστηκα.στο πρωτο παιδι οι συνδυασμενη πιθανοτητα ηταν απιστευτη...1/15000 και <1/20000...

Τωρα αυτα τα ποσοστα δεν πιανονται...

Ειμαι ηρεμη,ξερω τα βηματα που θα ακολουθησω αλλα να μωρε με πειραξε κ.ηθελα να το μοιραστω.ειναι συμφωνημενο με τον αντρα μου πως αν μας πει για τροφοβλαστη ή αμνιο ο γιατρος θα το.κανουμε με οποιο κοστος...απλα να μωρε ηθελα κ εγω να πανε ολα καλα κ τωρα ειμαι καπως...

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Μόλις γύρισα απο τον γιατρό !! Όλα καλα !! Και εκείνος αποτι μπόρεσε να δει λέει μάλλον κοριτσάκι !! Δεν προεξειχε κάτι !! Αχχχχ αυτά τα μάλλον..... 

Επιπλέον μου έγραψε να ξεκινήσω ασβέστιο.. σίδηρο μου είπε όχι ακόμα και μπορεί να μη χρειαστεί κιόλας γιατί ο αιματοκρίτης είναι καλός !! Μακάρι !!!!!!

αυτα τα νέα !!! Είμαι πολύ ήρεμη πάλι που το είδα και το άκουσα !!! Και πια νομίζω ότι θα ηρεμήσω πολύ περισσότερο γενικά !!! ❤️
 

 

Μπράβο Ξένια μας πολύ ωραία νέα!!! Κοριτσαρος λοιπόν! :-D❤️

Just now, fotini* είπε:

Εγω κοριτσια μου ξεκινάω σιδηρο...ανεμενόμενο γτ έχω ουτως ή άλλως χαμηλό αιματοκρίτη...σχετικά με τις εξετάσεις των ούρων και τα ίχνη λευκώματος κ αιμοσφαιρινης μου ειπε ο γιατρός ότι δεν ειναι κατι..ειναι απ τα κολπικα υγρα...

@xenia^^συγχαρητήρια, ξεκίνα να βλέπεις φορεματάκια❤❤❤

@Φραουλίνοεχεις απόλυτο δίκαιο για την κοιλιά θα αρχίσω να τη μοστράρω σιγα σιγα❤❤❤

Τέλεια με τις εξετάσεις μπράβο!! Και εγώ έκανα σήμερα τις μηνιαίες αίματος και ούρων, αύριο πρωί θα έχω τα αποτελέσματα.. Ναι να τη μοστράρεις, δεν θα ήμαστε για πάντα έγκυες λίγοι μήνες είναι μόνο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...