Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, fotini* είπε:

Κι εγω κοριτσια μου ενα fillicine παιρνω και γενικα κανω οτι μου λεει προσπαθώντας να μην τα ψαχνω γτ και ακρη δεν θα βγαλω και τζαμπα θα αγχωθω...θεωρώ πως ο κάθε γιατρός ακολουθεί τη δική του τακτική βάσει και της δικής μας εικόνας και φυσικά δεν θέλουν το κακό μας❤

Βρε κορίτσια...σχετικά με το βάρος...έχω πάρει περίπου 1.5 κιλό...το θέμα είναι ότι τα πήρα κάπως απότομα...και το μισό το πήρα σχεδόν σε μια μέρα και το 1 το πήρα σε 2 μέρες...εδώ να σημειώσω ότι ζυγίζομαι κάθε μέρα για να μη χάσω την μπάλα...ελπίζω να μη συνεχιστούν οι εκπλήξεις σε τακτική βάση γτ δεν θα χωράω απ την πόρτα στον ένατο..χαχαχα

Και εγώ το filicine ήθελα να συνεχίσω που είναι το πιο τούρμπο αλλά μου το έκοψε, τεσπα δίκιο έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό μας γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε.. 

1,5 κιλό στο μήνα μας δεν είναι πολύ, ανεξάρτητα από το πως το πήρες.. έτσι κάποια στιγμή κάνει το μπαμ αλλά είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Πονάκια γενικά διάσπαρτα έχετε? Εγώ χαμηλά αραιά και που έχω...

Συμμαθήτριά έχω πονακια εννοείται κ την μήτρα κάθε βράδυ την νιώθω κάπου κάπου πέτρα κ ότι θες..κ επίσης έχω τσιμπιες στον κόλπο..όλα αυτά...μόλις γύρισα από τον γιατρό δεν είδε κάτι ανησυχητικό είδε κ τον τράχηλο όλα καλά κ μου είπε το μόνο που φοβόμαστε είναι πόνοι περιόδου έντονοι κ αίμα..διαφορετικά η μήτρα μεγαλώνει κ θα νιώθουμε πολλά.μην νομίζεις κ εμένα καινούρια μου φαίνονται όλα γιατί έχω να φτάσω τέταρτο μήνα εγκυμοσύνης εδώ κ δέκα χρόνια οπότε δεν θυμάμαι τίποτα ...άσε κ εγώ κατααγχωνομσι.

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Επίσης κορίτσια έχω και άλλη ερώτηση σχετικά με το φυλλικό! Στο πρώτο τρίμηνο έπαιρνα το fylicine που έχει 5mg το κάθε χάπι.. Μόλις μπήκα στο δεύτερο μου έδωσε το fanolit που εχει 0,5mg (μεγάλη μείωση) τον ρώτησα και μου είπε δεν θέλουμε συνέχεια τόσο ψηλή δόση φυλλικου σε όλη την εγκυμοσύνη πάρα μόνο κατά τη διάρκεια της οργανογενεσης που ολοκληρώθηκε οπότε οκ! Το θέμα είναι τώρα μου είπε να σταματήσω το fanolit και να πάρω ένα χάπι που είναι σίδηρος μαζι με φυλλικο αλλά εκεί το φυλλικο είναι ακόμα λιγότερο 0,35mg.. 

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά έχω προβληματιστει, δεν είναι πολύ λίγο;;; Όταν τον ρώτησα αν είναι να παίρνω και αυτό και το fanolit μου είπε δεν χρειάζεται.. 

Εσάς τι σας δίνουν τώρα από φυλλικο οι γιατροί σας;;; 

Μπα είναι ξεκάθαρα νεφρό γιατί τον ξέρω τον πόνο από μια παλιά ουρολοιμωξη που είχα πάθει.. Στη γυμναστική μάλλον με πιάνει επειδή απλά ζορίζομαι λίγο περισσότερο αλλά δεν με πιάνει μόνο εκεί ούτε ξεκίνησε από κει οπότε δεν ξέρω αν φταίει κάτι σχετικό. Με πιάνει και ενώ κάθομαι έτσι στο άσχετο.. Θα το παρατηρήσω και αν συνεχιστεί θα του το πω γιατί προς το παρόν με τα πολλά νερά φεύγει. Έχω ακούσει για κολικούς νεφρών κλπ στην εγκυμοσύνη ως συχνό φαινόμενο και έχω φοβηθεί λίγο.. 

Όντως φραουλίνο η επάρκεια φολικού πρέπει να είναι από πριν την εγκυμοσύνη ως την οργανογεννεση για να αποφευχθούν βλάβες νευρικού σωλήνα..εγώ παίρνω φιλισιν αλλά όπως σου είπε είναι..απλά κακό δεν θα έκανε να το πάρεις...αυτός ξέρει ..αν σου έκανε έλεγχο κ έχεις πολύ φολικό ίσως δεν χρειαζεται

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ναι το φαντάζομαι, εδώ ένας σφαχτης έρχεται και παγωνω.. Θα πιω νερό μέχρι να σκάσω! 

Για το νεφρό καλύτερα να κάνεις μια καλιεργεια ούρων ...είμαστε λίγο ευαίσθητες αυτή την περίοδο με τις ουρολοιμώξεις..δεν πιστεύω πέτρες πιο πολύ για καμιά μικρή ανάπτυξη μικροβίων που να την αντιμετωπίσεις με λίτρα νερό.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά έχω πονακια εννοείται κ την μήτρα κάθε βράδυ την νιώθω κάπου κάπου πέτρα κ ότι θες..κ επίσης έχω τσιμπιες στον κόλπο..όλα αυτά...μόλις γύρισα από τον γιατρό δεν είδε κάτι ανησυχητικό είδε κ τον τράχηλο όλα καλά κ μου είπε το μόνο που φοβόμαστε είναι πόνοι περιόδου έντονοι κ αίμα..διαφορετικά η μήτρα μεγαλώνει κ θα νιώθουμε πολλά.μην νομίζεις κ εμένα καινούρια μου φαίνονται όλα γιατί έχω να φτάσω τέταρτο μήνα εγκυμοσύνης εδώ κ δέκα χρόνια οπότε δεν θυμάμαι τίποτα ...άσε κ εγώ κατααγχωνομσι.

Όντως φραουλίνο η επάρκεια φολικού πρέπει να είναι από πριν την εγκυμοσύνη ως την οργανογεννεση για να αποφευχθούν βλάβες νευρικού σωλήνα..εγώ παίρνω φιλισιν αλλά όπως σου είπε είναι..απλά κακό δεν θα έκανε να το πάρεις...αυτός ξέρει ..αν σου έκανε έλεγχο κ έχεις πολύ φολικό ίσως δεν χρειαζεται

Για το νεφρό καλύτερα να κάνεις μια καλιεργεια ούρων ...είμαστε λίγο ευαίσθητες αυτή την περίοδο με τις ουρολοιμώξεις..δεν πιστεύω πέτρες πιο πολύ για καμιά μικρή ανάπτυξη μικροβίων που να την αντιμετωπίσεις με λίτρα νερό.

ΤΙ ωραία το είδατε το μωράκι σας? Αχ εγώ κορίτσια του είπα του γιατρού, αν δεν ενοχλώ, να μείνω εδώ στο ιατρείο για έναν έλεγχο τη μέρα...Γέλασε..Εγώ το εννοούσα βέβαια!

  • Χαχα 2

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά έχω πονακια εννοείται κ την μήτρα κάθε βράδυ την νιώθω κάπου κάπου πέτρα κ ότι θες..κ επίσης έχω τσιμπιες στον κόλπο..όλα αυτά...μόλις γύρισα από τον γιατρό δεν είδε κάτι ανησυχητικό είδε κ τον τράχηλο όλα καλά κ μου είπε το μόνο που φοβόμαστε είναι πόνοι περιόδου έντονοι κ αίμα..διαφορετικά η μήτρα μεγαλώνει κ θα νιώθουμε πολλά.μην νομίζεις κ εμένα καινούρια μου φαίνονται όλα γιατί έχω να φτάσω τέταρτο μήνα εγκυμοσύνης εδώ κ δέκα χρόνια οπότε δεν θυμάμαι τίποτα ...άσε κ εγώ κατααγχωνομσι.

Όντως φραουλίνο η επάρκεια φολικού πρέπει να είναι από πριν την εγκυμοσύνη ως την οργανογεννεση για να αποφευχθούν βλάβες νευρικού σωλήνα..εγώ παίρνω φιλισιν αλλά όπως σου είπε είναι..απλά κακό δεν θα έκανε να το πάρεις...αυτός ξέρει ..αν σου έκανε έλεγχο κ έχεις πολύ φολικό ίσως δεν χρειαζεται

Για το νεφρό καλύτερα να κάνεις μια καλιεργεια ούρων ...είμαστε λίγο ευαίσθητες αυτή την περίοδο με τις ουρολοιμώξεις..δεν πιστεύω πέτρες πιο πολύ για καμιά μικρή ανάπτυξη μικροβίων που να την αντιμετωπίσεις με λίτρα νερό.

Έχει μέσα αυτό που μου έδωσε φυλλικό αλλά 0,35mg.. Κανέναν έλεγχο δεν κάναμε απλά μου είπε ότι από τον 4ο και μετά δεν χρειάζεται τόσο όσο πριν και ότι δεν θέλουμε σε όλη την εγκυμοσύνη μεγάλες ποσότητες γιατί ενοχοποιουνται για άλλα.. Εγώ έπαιρνα φιλισιν και πριν μείνω έγκυος και σε όλο το πρώτο τρίμηνο, τώρα μου μείωσε τη δόση.

Just now, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά έχω πονακια εννοείται κ την μήτρα κάθε βράδυ την νιώθω κάπου κάπου πέτρα κ ότι θες..κ επίσης έχω τσιμπιες στον κόλπο..όλα αυτά...μόλις γύρισα από τον γιατρό δεν είδε κάτι ανησυχητικό είδε κ τον τράχηλο όλα καλά κ μου είπε το μόνο που φοβόμαστε είναι πόνοι περιόδου έντονοι κ αίμα..διαφορετικά η μήτρα μεγαλώνει κ θα νιώθουμε πολλά.μην νομίζεις κ εμένα καινούρια μου φαίνονται όλα γιατί έχω να φτάσω τέταρτο μήνα εγκυμοσύνης εδώ κ δέκα χρόνια οπότε δεν θυμάμαι τίποτα ...άσε κ εγώ κατααγχωνομσι.

Όντως φραουλίνο η επάρκεια φολικού πρέπει να είναι από πριν την εγκυμοσύνη ως την οργανογεννεση για να αποφευχθούν βλάβες νευρικού σωλήνα..εγώ παίρνω φιλισιν αλλά όπως σου είπε είναι..απλά κακό δεν θα έκανε να το πάρεις...αυτός ξέρει ..αν σου έκανε έλεγχο κ έχεις πολύ φολικό ίσως δεν χρειαζεται

Για το νεφρό καλύτερα να κάνεις μια καλιεργεια ούρων ...είμαστε λίγο ευαίσθητες αυτή την περίοδο με τις ουρολοιμώξεις..δεν πιστεύω πέτρες πιο πολύ για καμιά μικρή ανάπτυξη μικροβίων που να την αντιμετωπίσεις με λίτρα νερό.

Προχθές έκανα καλλιέργεια μαζί με όλες τις κλασικές μηνιαίες εξετάσεις αίματος και ούρων και βγήκε πεντακάθαρη!

Εγω καμία λάσπη φοβάμαι.. Θα δείξει νερά νερά νερά!! 

Βέβαια υπάρχει και το άλλο που είναι το να μεγαλώνει απλά η μήτρα και να πιέζει τα πάντα!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κατά τον 5ο είχα τρομερό πόνο στη χολή, έκανα εξετάσεις υπέρηχο τα πάντα και το συμπέρασμα ήταν ότι τα όργανα εκεί μέσα είχαν γίνει αχταρμάς και γι'αυτο πονουσα τίποτα δεν είχα.. Τι να πω!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Έχει μέσα αυτό που μου έδωσε φυλλικό αλλά 0,35mg.. Κανέναν έλεγχο δεν κάναμε απλά μου είπε ότι από τον 4ο και μετά δεν χρειάζεται τόσο όσο πριν και ότι δεν θέλουμε σε όλη την εγκυμοσύνη μεγάλες ποσότητες γιατί ενοχοποιουνται για άλλα.. Εγώ έπαιρνα φιλισιν και πριν μείνω έγκυος και σε όλο το πρώτο τρίμηνο, τώρα μου μείωσε τη δόση.

Προχθές έκανα καλλιέργεια μαζί με όλες τις κλασικές μηνιαίες εξετάσεις αίματος και ούρων και βγήκε πεντακάθαρη!

Εγω καμία λάσπη φοβάμαι.. Θα δείξει νερά νερά νερά!! 

Βέβαια υπάρχει και το άλλο που είναι το να μεγαλώνει απλά η μήτρα και να πιέζει τα πάντα!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κατά τον 5ο είχα τρομερό πόνο στη χολή, έκανα εξετάσεις υπέρηχο τα πάντα και το συμπέρασμα ήταν ότι τα όργανα εκεί μέσα είχαν γίνει αχταρμάς και γι'αυτο πονουσα τίποτα δεν είχα.. Τι να πω!! :roll:

Εγώ πάντως να σου πω εδώ κ κάτι μέρες νιώθω κ την ουροδόχο κύστη τούμπανο...που τα βρίσκω τόσα ούρα...όλα πιέζονται εκεί πλέον..χαμός σιγά σιγά χαχαχαχα.

Just now, Liakada είπε:

ΤΙ ωραία το είδατε το μωράκι σας? Αχ εγώ κορίτσια του είπα του γιατρού, αν δεν ενοχλώ, να μείνω εδώ στο ιατρείο για έναν έλεγχο τη μέρα...Γέλασε..Εγώ το εννοούσα βέβαια!

Το είδα το καμάρι μου..είμαι σήμερα ακριβώς 15.. μετράει το κεφάλι το βγάζει το μωρό 14,5. Εβδομαδων. οκ μου λέει νορμάλ ..μετράει το μηριαίο οστό 15,3 εβδομαδων. Χαχαχαχα.λεει μακρυά πόδια..λέω ο μπαμπάς του κ ο αδερφός του είναι σαν ακρίδες χαχαχα.θα βγάλω άλλο ένα μακρύναρι...

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Ναι τόσο είναι απλά οι περισσότεροι δίνουν παραπάνω μέχρι το τέλος του πρώτου τριμήνου, έτσι και αλλιώς ότι περισσεύει το αποβάλλει ο οργανισμός..Πάντως 0,4 είναι οκ όπως και να χει εφόσον απορροφάται σωστά! 0,35 όμως μου φάνηκε πολύ λίγο και σε σύγκριση με το τι έπαιρνα μέχρι τώρα.. Τον εμπιστεύομαι πολύ μωρέ απλά επειδή γενικά τον διακατέχει μια χαλαρότητα σαν γιατρό και εγώ μόνο χαλαρή δεν είμαι σε αυτή την εγκυμοσύνη τα ψάχνω όλα και λίγο μόνη μου..  

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ το ίδιο κάνω. Καλό είναι που είναι χαλαροί οι γιατροί μας και μας ισορροπούν κάπως. Δε θα πω να μην τα ψάχνεις, γιατί κι εγώ στην ίδια φάση είμαι, αλλά έχε και εμπιστοσύνη στην κρίση του γιατρού σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Εγώ πάντως να σου πω εδώ κ κάτι μέρες νιώθω κ την ουροδόχο κύστη τούμπανο...που τα βρίσκω τόσα ούρα...όλα πιέζονται εκεί πλέον..χαμός σιγά σιγά χαχαχαχα.

Το είδα το καμάρι μου..είμαι σήμερα ακριβώς 15.. μετράει το κεφάλι το βγάζει το μωρό 14,5. Εβδομαδων. οκ μου λέει νορμάλ ..μετράει το μηριαίο οστό 15,3 εβδομαδων. Χαχαχαχα.λεει μακρυά πόδια..λέω ο μπαμπάς του κ ο αδερφός του είναι σαν ακρίδες χαχαχα.θα βγάλω άλλο ένα μακρύναρι...

Αχχχχ ποσο σε ζηλευω που ειδες το μωρακι σου.. Θα πεθανω απο αγωνια ως τις 17 του Μάρτη.. Ρε κοριτσια επαθα ενα σοκ αυτη την στιγμη και μπηκα μεσα να ρωτησω εσεις που ξερετε.. Ειμαι ξαπλωμένη στο κρεβατι και χαιδευα την κοιλιτσα μου και ελεγα μικρουλι ποτε θα με κλωτσήσεις α ξερω οτι εισαι καλα.. Και ξαφβικα νιωθω ενα χαδι που ξεκινουσε απο την μια πλευρα της κοιλιας ως την αλλη.. Κατα πλατος δηλαδη.. Οχι μηκος.. Και λεω ηταν αραγε το μωρο μου.. Φρικαρα.. Φωναζα στον αντρα μου τον ενιωσα τον ενιωσα νομιζω.. Αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.. Πιεζω την κοιλια μου απο εδω και απο εκει μηπως το ξανανιωσω αλλα τιποτα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχχ ποσο σε ζηλευω που ειδες το μωρακι σου.. Θα πεθανω απο αγωνια ως τις 17 του Μάρτη.. Ρε κοριτσια επαθα ενα σοκ αυτη την στιγμη και μπηκα μεσα να ρωτησω εσεις που ξερετε.. Ειμαι ξαπλωμένη στο κρεβατι και χαιδευα την κοιλιτσα μου και ελεγα μικρουλι ποτε θα με κλωτσήσεις α ξερω οτι εισαι καλα.. Και ξαφβικα νιωθω ενα χαδι που ξεκινουσε απο την μια πλευρα της κοιλιας ως την αλλη.. Κατα πλατος δηλαδη.. Οχι μηκος.. Και λεω ηταν αραγε το μωρο μου.. Φρικαρα.. Φωναζα στον αντρα μου τον ενιωσα τον ενιωσα νομιζω.. Αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.. Πιεζω την κοιλια μου απο εδω και απο εκει μηπως το ξανανιωσω αλλα τιποτα

μην πιεζεις την κοιλια γιατι δημιουργει συσπασεις. Ποια εβδομαδα εισαι? Γενικα το μωρο θα το νιωθεις τωρα χαμηλα κατω απο τον αφαλο σαν να πεταει το ματι σου ειναι η αισθηση . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μην πιεζεις την κοιλια γιατι δημιουργει συσπασεις. Ποια εβδομαδα εισαι? Γενικα το μωρο θα το νιωθεις τωρα χαμηλα κατω απο τον αφαλο σαν να πεταει το ματι σου ειναι η αισθηση . 

Ειμαι 15 και 4.. Λετε να ειναι η ιδεα μου? Δεν την πιεζω δυνατα.. Αλλα ηταν ενα ομορφο χαδι.. Ελπιζω να ηταντο μωρακι.. Και οχι το έντερο.. Χαχχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Αχχχχ ποσο σε ζηλευω που ειδες το μωρακι σου.. Θα πεθανω απο αγωνια ως τις 17 του Μάρτη.. Ρε κοριτσια επαθα ενα σοκ αυτη την στιγμη και μπηκα μεσα να ρωτησω εσεις που ξερετε.. Ειμαι ξαπλωμένη στο κρεβατι και χαιδευα την κοιλιτσα μου και ελεγα μικρουλι ποτε θα με κλωτσήσεις α ξερω οτι εισαι καλα.. Και ξαφβικα νιωθω ενα χαδι που ξεκινουσε απο την μια πλευρα της κοιλιας ως την αλλη.. Κατα πλατος δηλαδη.. Οχι μηκος.. Και λεω ηταν αραγε το μωρο μου.. Φρικαρα.. Φωναζα στον αντρα μου τον ενιωσα τον ενιωσα νομιζω.. Αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.. Πιεζω την κοιλια μου απο εδω και απο εκει μηπως το ξανανιωσω αλλα τιποτα

Σοφία μου μάλλον το μωρακι σου ήταν!! :-D Τώρα στην αρχή η αίσθηση είναι σαν απαλό χάδι, σαν μπουρμπουλιθρες ή σαν σεισμός στην κοιλιά χαμηλά αναλόγως! Είσαι οριακά σε εβδομάδες για πρώτη εγκυμοσύνη οπότε το αισθάνθηκες επειδή ήσουν ήρεμη και συγκεντρωμενη αλλά τώρα μπορεί να το ξανά νιώσεις σε αρκετές μέρες μην αγχωθείς.. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αλλά κυρίως από το πόσο χαλαρά είναι τα τοιχώματα της κοιλιάς σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ειμαι 15 και 4.. Λετε να ειναι η ιδεα μου? Δεν την πιεζω δυνατα.. Αλλα ηταν ενα ομορφο χαδι.. Ελπιζω να ηταντο μωρακι.. Και οχι το έντερο.. Χαχχα

Κι εγω θελωωωω❤❤❤ώρες ώρες κι εγω νοιώθω διάφορα αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή τα όργανα που μετακομίζουν...πάντως ανυπομονώ για τα γερά κλοτσίδια κι ας γκρινιάζω μετά, τουλάχιστον θα μου δίνει το παρόν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχχχχ ποσο σε ζηλευω που ειδες το μωρακι σου.. Θα πεθανω απο αγωνια ως τις 17 του Μάρτη.. Ρε κοριτσια επαθα ενα σοκ αυτη την στιγμη και μπηκα μεσα να ρωτησω εσεις που ξερετε.. Ειμαι ξαπλωμένη στο κρεβατι και χαιδευα την κοιλιτσα μου και ελεγα μικρουλι ποτε θα με κλωτσήσεις α ξερω οτι εισαι καλα.. Και ξαφβικα νιωθω ενα χαδι που ξεκινουσε απο την μια πλευρα της κοιλιας ως την αλλη.. Κατα πλατος δηλαδη.. Οχι μηκος.. Και λεω ηταν αραγε το μωρο μου.. Φρικαρα.. Φωναζα στον αντρα μου τον ενιωσα τον ενιωσα νομιζω.. Αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.. Πιεζω την κοιλια μου απο εδω και απο εκει μηπως το ξανανιωσω αλλα τιποτα

Σοφάκι το μωρό είναι εγώ έχω αρκετές μέρες που νιώθω φτερουγίσματα εκεί στην μήτρα καμιά φορά όταν ξαπλώνω κ χαλαρώνω κ ξέρω είναι το μωρό...επειδή είμαι πολύ αδύνατη κ είναι μετά το δέρμα μου η μήτρα ίσως..έχω όμως μέρες..να στο εξηγήσω σαν μια ταραχή στην κοιλιά από ανεπαίσθητες κινήσεις ενώ εγώ είμαι σε ηρεμία..κ ξέρω δεν είναι το έντερο αυτό το έχω μόνιμα κ είναι αλλιώς..

4 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κι εγω θελωωωω❤❤❤ώρες ώρες κι εγω νοιώθω διάφορα αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή τα όργανα που μετακομίζουν...πάντως ανυπομονώ για τα γερά κλοτσίδια κι ας γκρινιάζω μετά, τουλάχιστον θα μου δίνει το παρόν

Το μωρό είναι κορίτσια..ιδίως όταν στριφογυρνανε από δω κ πέρα μπορεί κλοτσιά να μην νιώσουμε ακόμα αλλά μπουλμπουληθρες κ φτερουγίσματα σίγουρα.

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

μην πιεζεις την κοιλια γιατι δημιουργει συσπασεις. Ποια εβδομαδα εισαι? Γενικα το μωρο θα το νιωθεις τωρα χαμηλα κατω απο τον αφαλο σαν να πεταει το ματι σου ειναι η αισθηση . 

Αχ ρε συ αυτό μου είπε κ ο γιατρός..μην πιάνεις καθόλου την κοιλιά γιατί δημιουργεί συσπάσεις..εγώ νόμιζα πρέπει να τα χαϊδεύουμε τα μικρά κ δεν το ήξερα..όλη την ώρα εκεί έχω το χέρι εγώ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Emilly800 είπε:

Σοφάκι το μωρό είναι εγώ έχω αρκετές μέρες που νιώθω φτερουγίσματα εκεί στην μήτρα καμιά φορά όταν ξαπλώνω κ χαλαρώνω κ ξέρω είναι το μωρό...επειδή είμαι πολύ αδύνατη κ είναι μετά το δέρμα μου η μήτρα ίσως..έχω όμως μέρες..να στο εξηγήσω σαν μια ταραχή στην κοιλιά από ανεπαίσθητες κινήσεις ενώ εγώ είμαι σε ηρεμία..κ ξέρω δεν είναι το έντερο αυτό το έχω μόνιμα κ είναι αλλιώς..

Το μωρό είναι κορίτσια..ιδίως όταν στριφογυρνανε από δω κ πέρα μπορεί κλοτσιά να μην νιώσουμε ακόμα αλλά μπουλμπουληθρες κ φτερουγίσματα σίγουρα.

Αχ ρε συ αυτό μου είπε κ ο γιατρός..μην πιάνεις καθόλου την κοιλιά γιατί δημιουργεί συσπάσεις..εγώ νόμιζα πρέπει να τα χαϊδεύουμε τα μικρά κ δεν το ήξερα..όλη την ώρα εκεί έχω το χέρι εγώ..

Εγώ πάλι κορίτσια τίποτα δεν έχω αισθανθεί ακόμα...Η δυσάρεστη έκπληξη χθες είναι ότι ξαφνικά είχα ρινορραγία, που γενικά δεν το είχα ποτέ. Διάβασα στο ιντερνετ ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη, το έχει πάθει καμία σας?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια τίποτα δεν έχω αισθανθεί ακόμα...Η δυσάρεστη έκπληξη χθες είναι ότι ξαφνικά είχα ρινορραγία, που γενικά δεν το είχα ποτέ. Διάβασα στο ιντερνετ ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη, το έχει πάθει καμία σας?

Ναι το έπαθα κ αυτό χαχαχαχα.βασικα ήταν πριν καν πάθω ότι είναι έγκυος το πρώτο σύμπτωμα..ξαφνικά αίμα από την μύτη κ μια μέρα αργότερα θετικό τεστ...το άλλο που συμβαίνει εδώ κ τρεις μέρες είναι τα ούλα που άρχισαν να πονάνε κ πρέπει να αρχισω πολύ φροντίδα κ όταν ηρεμίσει ο τόπος από τον κωλοιο να πάω να κάνω καθαρισμό.

Κορίτσια ερώτηση....μανιτάρια κάνει να φάμε;;;;με τραβάει πάρα πολύ αλλά θυμάμαι από παλιά είχαν πει της αδερφής μου στο εξωτερικό ότι προκαλούν συσπάσεις...ξεχασα να ρωτήσω κ τον γιατρό χθες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ναι το έπαθα κ αυτό χαχαχαχα.βασικα ήταν πριν καν πάθω ότι είναι έγκυος το πρώτο σύμπτωμα..ξαφνικά αίμα από την μύτη κ μια μέρα αργότερα θετικό τεστ...το άλλο που συμβαίνει εδώ κ τρεις μέρες είναι τα ούλα που άρχισαν να πονάνε κ πρέπει να αρχισω πολύ φροντίδα κ όταν ηρεμίσει ο τόπος από τον κωλοιο να πάω να κάνω καθαρισμό.

 Κορίτσια ερώτηση....μανιτάρια κάνει να φάμε;;;;με τραβάει πάρα πολύ αλλά θυμάμαι από παλιά είχαν πει της αδερφής μου στο εξωτερικό ότι προκαλούν συσπάσεις...ξεχασα να ρωτήσω κ τον γιατρό χθες..

Όσο το έχω ψάξει, τα μανιτάρια επιτρέπονται. Είναι πολύ ωραία τροφή. Καθαρισμό δοντιών θέλω να κάνω αλλά με τον οδοντίατρο έχεις πολύ στενή συναναστροφή...

Εν τω μεταξύ, αυτό με τη μύτη με τρόμαξε συμμαθήτρια! ξαφνικά να ξεκινά αίμα, λέω πάει θα πάθω εγκεφαλικό...είμαι και σε κρίσιμη ηλικία...:)


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...