Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Καλημέρα!! Άντε βρε κορίτσια τι ωραία που έχετε αρχίσει και τα νιώθετε τα μωράκια σας..❤️ Εμένα παρόλο που είναι τσαούσα και όλο χοροπηδάει στους υπερηχους, ακόμα άφαντη! Και υποτίθεται ότι θα έπρεπε να τη νιώσω και νωρίτερα αυτή τη φορά! Βέβαια τώρα έχω πρόσθιο πλακουντα οπότε μου είπαν ή αίσθηση δεν θα είναι το ίδιο έντονη σε σχέση με τον οπίσθιο που είχα οπότε έχω το νου μου.. Όσες τα νιώθετε ήδη έχετε οπίσθιο να φανταστώ εε;; 

@Emilly800 μια χαρά καλέ τρώμε μανιτάρια!! Γενικά λέγεται για κάποια πράγματα ότι προκαλούν συσπασειςς όπως και η κανέλα και η ρίγανη αλλά όλα αυτά είναι μόνο αν τα φας σε τεράστιες ποσότητες δηλαδή να φας ας πούμε δύο κουτιά κανέλας μονοκοπανιά.. Κανονικά τα τρώμε όλα!! Εκτός φυσικά από όσα απαγορευονται, κάποια ψάρια κλπ Ααχ να ξέρατε πόσο μου έχει λείψει ο τόνος.. τον βλέπω στο ντουλάπι και μου τρέχουν τα σάλια αλλά χαλάλι! :)

@Liakada μου όχι δεν το έχω πάθει αλλά είναι σύμπτωμα ναι! Παίρνεις μήπως κάτι αντιπηκτικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Άντε βρε κορίτσια τι ωραία που έχετε αρχίσει και τα νιώθετε τα μωράκια σας..❤️ Εμένα παρόλο που είναι τσαούσα και όλο χοροπηδάει στους υπερηχους, ακόμα άφαντη! Και υποτίθεται ότι θα έπρεπε να τη νιώσω και νωρίτερα αυτή τη φορά! Βέβαια τώρα έχω πρόσθιο πλακουντα οπότε μου είπαν ή αίσθηση δεν θα είναι το ίδιο έντονη σε σχέση με τον οπίσθιο που είχα οπότε έχω το νου μου.. Όσες τα νιώθετε ήδη έχετε οπίσθιο να φανταστώ εε;; 

@Emilly800 μια χαρά καλέ τρώμε μανιτάρια!! Γενικά λέγεται για κάποια πράγματα ότι προκαλούν συσπασειςς όπως και η κανέλα και η ρίγανη αλλά όλα αυτά είναι μόνο αν τα φας σε τεράστιες ποσότητες δηλαδή να φας ας πούμε δύο κουτιά κανέλας μονοκοπανιά.. Κανονικά τα τρώμε όλα!! Εκτός φυσικά από όσα απαγορευονται, κάποια ψάρια κλπ Ααχ να ξέρατε πόσο μου έχει λείψει ο τόνος.. τον βλέπω στο ντουλάπι και μου τρέχουν τα σάλια αλλά χαλάλι! :)

@Liakada μου όχι δεν το έχω πάθει αλλά είναι σύμπτωμα ναι! Παίρνεις μήπως κάτι αντιπηκτικο;

Ναι κάνω και ένεση ηπαρίνης το πρωί και το βράδυ παίρνω Σαλοσπίρ. Το ξέρω ότι παίζει ρόλο αλλά, όταν σου συμβεί, είναι λίγο τρομακτικό...


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Ναι κάνω και ένεση ηπαρίνης το πρωί και το βράδυ παίρνω Σαλοσπίρ. Το ξέρω ότι παίζει ρόλο αλλά, όταν σου συμβεί, είναι λίγο τρομακτικό...

Ναι το καταλαβαίνω φυσικά είναι τρομακτικό αλλά τώρα το ξέρεις οπότε ακόμα και αν ξανασυμβεί μη σε ανησυχεί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Άντε βρε κορίτσια τι ωραία που έχετε αρχίσει και τα νιώθετε τα μωράκια σας..❤️ Εμένα παρόλο που είναι τσαούσα και όλο χοροπηδάει στους υπερηχους, ακόμα άφαντη! Και υποτίθεται ότι θα έπρεπε να τη νιώσω και νωρίτερα αυτή τη φορά! Βέβαια τώρα έχω πρόσθιο πλακουντα οπότε μου είπαν ή αίσθηση δεν θα είναι το ίδιο έντονη σε σχέση με τον οπίσθιο που είχα οπότε έχω το νου μου.. Όσες τα νιώθετε ήδη έχετε οπίσθιο να φανταστώ εε;; 

@Emilly800 μια χαρά καλέ τρώμε μανιτάρια!! Γενικά λέγεται για κάποια πράγματα ότι προκαλούν συσπασειςς όπως και η κανέλα και η ρίγανη αλλά όλα αυτά είναι μόνο αν τα φας σε τεράστιες ποσότητες δηλαδή να φας ας πούμε δύο κουτιά κανέλας μονοκοπανιά.. Κανονικά τα τρώμε όλα!! Εκτός φυσικά από όσα απαγορευονται, κάποια ψάρια κλπ Ααχ να ξέρατε πόσο μου έχει λείψει ο τόνος.. τον βλέπω στο ντουλάπι και μου τρέχουν τα σάλια αλλά χαλάλι! :)

@Liakada μου όχι δεν το έχω πάθει αλλά είναι σύμπτωμα ναι! Παίρνεις μήπως κάτι αντιπηκτικο;

Ωραία θα φάω ένα πιάτο σήμερα χαχαχαχα.

Just now, Liakada είπε:

Όσο το έχω ψάξει, τα μανιτάρια επιτρέπονται. Είναι πολύ ωραία τροφή. Καθαρισμό δοντιών θέλω να κάνω αλλά με τον οδοντίατρο έχεις πολύ στενή συναναστροφή...

Εν τω μεταξύ, αυτό με τη μύτη με τρόμαξε συμμαθήτρια! ξαφνικά να ξεκινά αίμα, λέω πάει θα πάθω εγκεφαλικό...είμαι και σε κρίσιμη ηλικία...:)

Όχι μπρε το εγκεφαλικό...κατ αρχιν κάνεις κ εσύ αντιπηκτική αγωγή εεε;;;είναι φυσιολογικό...ίσως σου μειώσει το σαλοσπιρ...εγώ παίρνω 80 Άρι και clexane 2000 λόγω κιλών...πάρε τον αιματολογο σου τηλέφωνο...αλλά δεν είναι τίποτα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Αχχχ κορίτσια τι καλα που το έχετε νιώσει το μωράκι σας !!!! Εγώ τίποτα ακόμα !!!  Μόνο έντερο !!! Αποτι λέτε είναι κτι διαφορετικό το καταλαβαίνεις οπότε ακόμα δεν έχω νιώσει κτι !!! Καλε δεν ήξερα δεν πρέπει να πειράζουμε κοιλιτσα καλα που μου το είπατε γιατί εκεί είναι το χέρι !! 
 

εγώ από φάρμακα παίρνω fanolit 0,5 (το έπαιρνα από πριν), d3, αναγκαστικά του θυρεοειδή αφού έκανα τώρα και μόλις ξεκίνησα ασβέστιο και είναι τεράστιο το χάπι !!!!!!!! Θα μπλέξω τα μπούτια μου με τόσα χάπια !!! Λέω να πάρω την κασετίνα που έχουν οι γιαγιάδες :-P:-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nanouka40 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν νιώθω τίποτα απολύτως... Έχασα και ένα δικό μου άνθρωπο και φοβάμαι μήπως κάνω κακό που κλαίω αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.. Συγγνώμη για τα στενοχωρα :(

Συλλυπητήρια κορίτσι μου..Δεν ξέρω πως γίνεται να το ελέγξεις αυτό, προφανώς και δεν γίνεται...Όλα στη ζωή είναι και δυστχως δεν μπορούμε να  ελέγξουμε αυτές τις καταστάσεις. Να σκέφτεσαι το μωράκι σου και να παίρνεις ελπίδα.

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nanouka40 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν νιώθω τίποτα απολύτως... Έχασα και ένα δικό μου άνθρωπο και φοβάμαι μήπως κάνω κακό που κλαίω αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.. Συγγνώμη για τα στενοχωρα :(

Θερμά συλλυπητήρια !! Ζωή σε εσάς !! Να σκέφτεσαι το μωράκι σου και να παίρνεις δύναμη !! Μη φοβάσαι δε θα του κανεις κανένα κακό !! 

Just now, Mariak21 είπε:

Κορίτσια μου και εγώ αγόρι στις 20/8 στο Ιασω <3

Με το καλό ❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mariak21 είπε:

Κορίτσια μου και εγώ αγόρι στις 20/8 στο Ιασω <3

Με το καλό! @Stalicha αν θελεις να μου πεις και τα δικα σου να τα βάλω, όπως και όποια άλλη κοπελα δεν είναι στο πινακάκι.

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

4. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας.

7. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

8. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

9. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

10. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

  • Μου αρέσει 3

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Liakada είπε:

Με το καλό! @Stalicha αν θελεις να μου πεις και τα δικα σου να τα βάλω, όπως και όποια άλλη κοπελα δεν είναι στο πινακάκι.

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

4. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- (δεν ξέρουμε ακομα που).

7. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

8. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

9. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

10. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

Λοιπόν κατά πάσα πιθανότητα πανεπιστημιακό Λάρισας εγώ..δεν θέλω να με ματιασω.......αλλά έχω την εντύπωση...χωρίς να θέλω να το παρακανω με την αισιοδοξία....ότι σταματησαν οι πολλές αναγουλες...χαχαχαχα...επιτέλους..

4 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Άντε βρε κορίτσια τι ωραία που έχετε αρχίσει και τα νιώθετε τα μωράκια σας..❤️ Εμένα παρόλο που είναι τσαούσα και όλο χοροπηδάει στους υπερηχους, ακόμα άφαντη! Και υποτίθεται ότι θα έπρεπε να τη νιώσω και νωρίτερα αυτή τη φορά! Βέβαια τώρα έχω πρόσθιο πλακουντα οπότε μου είπαν ή αίσθηση δεν θα είναι το ίδιο έντονη σε σχέση με τον οπίσθιο που είχα οπότε έχω το νου μου.. Όσες τα νιώθετε ήδη έχετε οπίσθιο να φανταστώ εε;; 

@Emilly800 μια χαρά καλέ τρώμε μανιτάρια!! Γενικά λέγεται για κάποια πράγματα ότι προκαλούν συσπασειςς όπως και η κανέλα και η ρίγανη αλλά όλα αυτά είναι μόνο αν τα φας σε τεράστιες ποσότητες δηλαδή να φας ας πούμε δύο κουτιά κανέλας μονοκοπανιά.. Κανονικά τα τρώμε όλα!! Εκτός φυσικά από όσα απαγορευονται, κάποια ψάρια κλπ Ααχ να ξέρατε πόσο μου έχει λείψει ο τόνος.. τον βλέπω στο ντουλάπι και μου τρέχουν τα σάλια αλλά χαλάλι! :)

@Liakada μου όχι δεν το έχω πάθει αλλά είναι σύμπτωμα ναι! Παίρνεις μήπως κάτι αντιπηκτικο;

Πρόσθιο έχω φραουλίνο απλά έχω ρίξει πολύ ξάπλα μάλλον με τις αναγουλες κ είχα τον χρόνο να το παρατηρήσω.

πρίν από 47 λεπτά , Nanouka40 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν νιώθω τίποτα απολύτως... Έχασα και ένα δικό μου άνθρωπο και φοβάμαι μήπως κάνω κακό που κλαίω αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.. Συγγνώμη για τα στενοχωρα :(

Συλλυπητήρια κορίτσι μου..το μωρό δεν θα πάθει τίποτα μην ανησυχείς..είναι πολύ δύσκολο να το ελενξεις.αν νιώθεις να κλάψεις πρέπει να το κάνεις είναι χειρότερο να κρατάς την θλίψη σου..κλάψε να ξεσπάσεις.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nanouka40 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν νιώθω τίποτα απολύτως... Έχασα και ένα δικό μου άνθρωπο και φοβάμαι μήπως κάνω κακό που κλαίω αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.. Συγγνώμη για τα στενοχωρα :(

Κορίτσι μου συλλυπητήρια!! :sad: Μην ανησυχείς για το κλάμα όμως, κλαίω με λυγμούς παρα πολύ συχνά ακόμα για το κοριτσάκι που χάσαμε.. πίστεψε με δεν παθαίνουν κάτι τα μωράκια μας από αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nanouka40 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν νιώθω τίποτα απολύτως... Έχασα και ένα δικό μου άνθρωπο και φοβάμαι μήπως κάνω κακό που κλαίω αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.. Συγγνώμη για τα στενοχωρα :(

Αχ κοριτσι μου.. Σε καταλαβαινω.. Χαθηκα κοριτσια μου εχασα τον παππού μου και εγω.. Και δεν μπορουσα να ερθω Ελλάδα λογω κορονοϊόυ.. Και η μητερα μου ηταν τοσες μερες νοσοκομειο με πνευμονια και εμαθε τωρα οτι πεθανε και ο μπαμπας της στα ξαφνικά.. Λεβεντης χωρις προβληματα υγειας και εγινα χαλια.. Δεν με αφηνουν να μενω μονη μου και ειμαι μονιμως με ατομα για να ξεχνιεμαι για να μην παθω κατι.. Γιατι πιο πολυ πληγωνομαι που ειμαι μακρια απο τους δικους μου αυτες τις δυσκολες ωρες.. Αυτος ο κορονοϊός.. Τα νευρα μου

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Αχ κοριτσι μου.. Σε καταλαβαινω.. Χαθηκα κοριτσια μου εχασα τον παππού μου και εγω.. Και δεν μπορουσα να ερθω Ελλάδα λογω κορονοϊόυ.. Και η μητερα μου ηταν τοσες μερες νοσοκομειο με πνευμονια και εμαθε τωρα οτι πεθανε και ο μπαμπας της στα ξαφνικά.. Λεβεντης χωρις προβληματα υγειας και εγινα χαλια.. Δεν με αφηνουν να μενω μονη μου και ειμαι μονιμως με ατομα για να ξεχνιεμαι για να μην παθω κατι.. Γιατι πιο πολυ πληγωνομαι που ειμαι μακρια απο τους δικους μου αυτες τις δυσκολες ωρες.. Αυτος ο κορονοϊός.. Τα νευρα μου

Συλλυπητήρια κορίτσι μου, εγώ έχασα τη γιαγιάκα μου που λάτρευα... αχ... Υπομονή και κουράγιο μόνο.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχ κοριτσι μου.. Σε καταλαβαινω.. Χαθηκα κοριτσια μου εχασα τον παππού μου και εγω.. Και δεν μπορουσα να ερθω Ελλάδα λογω κορονοϊόυ.. Και η μητερα μου ηταν τοσες μερες νοσοκομειο με πνευμονια και εμαθε τωρα οτι πεθανε και ο μπαμπας της στα ξαφνικά.. Λεβεντης χωρις προβληματα υγειας και εγινα χαλια.. Δεν με αφηνουν να μενω μονη μου και ειμαι μονιμως με ατομα για να ξεχνιεμαι για να μην παθω κατι.. Γιατι πιο πολυ πληγωνομαι που ειμαι μακρια απο τους δικους μου αυτες τις δυσκολες ωρες.. Αυτος ο κορονοϊός.. Τα νευρα μου

Συλλυπητήρια Σοφάκι..να ζήσεις να τον θυμάσαι..έχασα κ εγώ την γιαγια-μαμα μου πριν τρία χρόνια κ φορούσα το κασκόλ της ένα μήνα κ έκλαιγα όλη την ώρα.τα χρόνια τους να πάρουμε.εμενα ήταν 85 χρονών...η μανούλα κορονοιο έπαθε;;;;περαστικά της εύχομαι..τι είναι αυτό βρε παιδί μου άγριες καταστάσεις ζούμε.

Just now, Nanouka40 είπε:

Συλλυπητήρια κορίτσι μου, εγώ έχασα τη γιαγιάκα μου που λάτρευα... αχ... Υπομονή και κουράγιο μόνο.... 

Νανουκα όπως έγραψα στην Σόφια πριν τρία χρόνια έχασα την γιαγιά μου που ήταν ουσιαστικά μαμά μου..ήταν τραγικό πήγα στο σπίτι της κ πήρα ρούχα της κ μέχρι τα γυαλιά της κ φορούσα το κασκόλ της να την μυρίζω ένα μήνα κ εκλαιγα..δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς θα κλάψεις.μετα τον μήνα άρχισα να το παλεύω..κ ακόμα την βλέπω στον ύπνο μου συνέχεια όταν έχω ζόρια.να ζήσουμε να τις θυμόμαστε τις γλυκουλες μας..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...