Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Συλλυπητήρια Σοφάκι..να ζήσεις να τον θυμάσαι..έχασα κ εγώ την γιαγια-μαμα μου πριν τρία χρόνια κ φορούσα το κασκόλ της ένα μήνα κ έκλαιγα όλη την ώρα.τα χρόνια τους να πάρουμε.εμενα ήταν 85 χρονών...η μανούλα κορονοιο έπαθε;;;;περαστικά της εύχομαι..τι είναι αυτό βρε παιδί μου άγριες καταστάσεις ζούμε.

Νανουκα όπως έγραψα στην Σόφια πριν τρία χρόνια έχασα την γιαγιά μου που ήταν ουσιαστικά μαμά μου..ήταν τραγικό πήγα στο σπίτι της κ πήρα ρούχα της κ μέχρι τα γυαλιά της κ φορούσα το κασκόλ της να την μυρίζω ένα μήνα κ εκλαιγα..δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς θα κλάψεις.μετα τον μήνα άρχισα να το παλεύω..κ ακόμα την βλέπω στον ύπνο μου συνέχεια όταν έχω ζόρια.να ζήσουμε να τις θυμόμαστε τις γλυκουλες μας..

Αχχ εμιλυ μου.. Ειδες ποσο σημαντικο ειναι οι γιαγιαδες και οι παππούδες στην ζωη ενος παιδιου? Για αυτο εγω τα πεθερικα μου τους εχω πει το παιδι μου θα το εχετε απο κοντα. Καθε μερα μαζι τους θα ειμαστε αφου η δικη μου οικογένεια ειναι μακρια.. 

Οχι η μανουλα μου επαθε πνευμονια.. Στην αρχη νομιζαμε κορονοϊό αλλα εκανε 3 φορες τεστ μεσα σε δυο εβδομαδες και ηταν αρνητικο.. Και μετα ειδαν οι γιατροι τους πνευμονες της και αφου εκανε συνεχεια υψηλους πυρετους οτι ηταν πνευμονια.. 

Just now, Nanouka40 είπε:

Συλλυπητήρια κορίτσι μου, εγώ έχασα τη γιαγιάκα μου που λάτρευα... αχ... Υπομονή και κουράγιο μόνο.... 

Συλλυπητήρια και σε εσενα κοριτσι μου.. Σε νιωθω απολυτα.. Δυναμη και κουραγιο και οσο μπορεις να μενεις ψυχραιμη.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sofiamar93 αχ βρε κορίτσι μου λυπάμαι πολύ !!! Συλλυπητήρια !! Εγώ δυστυχώς δεν έχω πια παππούδες κ γιαγιάδες τους έχω χάσει όλους και ο πόνος ήταν τεράστιος για την κάθε απώλεια ξεχωριστά !!  Έχουμε την γιαγιά του άντρα μου και την αγαπάω σαν δικη μου !! Και συνέχεια του λεω ποσο σημαντική είναι η παρουσία της στα οικογενειακά τραπέζια και δε πειράζει να της κάνουμε τα χατίρια, γιατί εμένα μου λείπουν πολύ οι δικοί μου και μετανιώνω για κάθε φορά που είπα «βαριέμαι» να παρευρεθώ σε κάποιο από αυτά τα οικογενειακά τραπέζια !!!! Να ζήσετε να τον θυμάστε !! Και σου εύχομαι να νιώσεις πάλι πολύ σύντομα το θαυματακι σου ώστε να πάρεις δύναμη και να χαμογελάσεις !!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχ κοριτσι μου.. Σε καταλαβαινω.. Χαθηκα κοριτσια μου εχασα τον παππού μου και εγω.. Και δεν μπορουσα να ερθω Ελλάδα λογω κορονοϊόυ.. Και η μητερα μου ηταν τοσες μερες νοσοκομειο με πνευμονια και εμαθε τωρα οτι πεθανε και ο μπαμπας της στα ξαφνικά.. Λεβεντης χωρις προβληματα υγειας και εγινα χαλια.. Δεν με αφηνουν να μενω μονη μου και ειμαι μονιμως με ατομα για να ξεχνιεμαι για να μην παθω κατι.. Γιατι πιο πολυ πληγωνομαι που ειμαι μακρια απο τους δικους μου αυτες τις δυσκολες ωρες.. Αυτος ο κορονοϊός.. Τα νευρα μου

Συλλυπητήρια κορίτσι μου! Να τη θυμάσαι με αγάπη τον παππού σου...

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2021 at 11:56 ΜΜ, Sofiamar93 είπε:

Ειμαι 15 και 4.. Λετε να ειναι η ιδεα μου? Δεν την πιεζω δυνατα.. Αλλα ηταν ενα ομορφο χαδι.. Ελπιζω να ηταντο μωρακι.. Και οχι το έντερο.. Χαχχα

Κι εγω νομίζω οτι το εχω νιώσει αρκετές φορες. Αλλά πολύ πολύ ελαφριά! 

On 4/3/2021 at 5:52 ΜΜ, Nanouka40 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν νιώθω τίποτα απολύτως... Έχασα και ένα δικό μου άνθρωπο και φοβάμαι μήπως κάνω κακό που κλαίω αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.. Συγγνώμη για τα στενοχωρα :(

Συλλυπητήρια κορίτσι μου. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2021 at 1:46 ΜΜ, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Άντε βρε κορίτσια τι ωραία που έχετε αρχίσει και τα νιώθετε τα μωράκια σας..❤️ Εμένα παρόλο που είναι τσαούσα και όλο χοροπηδάει στους υπερηχους, ακόμα άφαντη! Και υποτίθεται ότι θα έπρεπε να τη νιώσω και νωρίτερα αυτή τη φορά! Βέβαια τώρα έχω πρόσθιο πλακουντα οπότε μου είπαν ή αίσθηση δεν θα είναι το ίδιο έντονη σε σχέση με τον οπίσθιο που είχα οπότε έχω το νου μου.. Όσες τα νιώθετε ήδη έχετε οπίσθιο να φανταστώ εε;; 

@Emilly800 μια χαρά καλέ τρώμε μανιτάρια!! Γενικά λέγεται για κάποια πράγματα ότι προκαλούν συσπασειςς όπως και η κανέλα και η ρίγανη αλλά όλα αυτά είναι μόνο αν τα φας σε τεράστιες ποσότητες δηλαδή να φας ας πούμε δύο κουτιά κανέλας μονοκοπανιά.. Κανονικά τα τρώμε όλα!! Εκτός φυσικά από όσα απαγορευονται, κάποια ψάρια κλπ Ααχ να ξέρατε πόσο μου έχει λείψει ο τόνος.. τον βλέπω στο ντουλάπι και μου τρέχουν τα σάλια αλλά χαλάλι! :)

@Liakada μου όχι δεν το έχω πάθει αλλά είναι σύμπτωμα ναι! Παίρνεις μήπως κάτι αντιπηκτικο;

Κι εγω πρόσθιο πλακούντα έχω.. 

11 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχ κοριτσι μου.. Σε καταλαβαινω.. Χαθηκα κοριτσια μου εχασα τον παππού μου και εγω.. Και δεν μπορουσα να ερθω Ελλάδα λογω κορονοϊόυ.. Και η μητερα μου ηταν τοσες μερες νοσοκομειο με πνευμονια και εμαθε τωρα οτι πεθανε και ο μπαμπας της στα ξαφνικά.. Λεβεντης χωρις προβληματα υγειας και εγινα χαλια.. Δεν με αφηνουν να μενω μονη μου και ειμαι μονιμως με ατομα για να ξεχνιεμαι για να μην παθω κατι.. Γιατι πιο πολυ πληγωνομαι που ειμαι μακρια απο τους δικους μου αυτες τις δυσκολες ωρες.. Αυτος ο κορονοϊός.. Τα νευρα μου

Συλλυπητήρια Σοφάκι. 

9 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχχ εμιλυ μου.. Ειδες ποσο σημαντικο ειναι οι γιαγιαδες και οι παππούδες στην ζωη ενος παιδιου? Για αυτο εγω τα πεθερικα μου τους εχω πει το παιδι μου θα το εχετε απο κοντα. Καθε μερα μαζι τους θα ειμαστε αφου η δικη μου οικογένεια ειναι μακρια.. 

Οχι η μανουλα μου επαθε πνευμονια.. Στην αρχη νομιζαμε κορονοϊό αλλα εκανε 3 φορες τεστ μεσα σε δυο εβδομαδες και ηταν αρνητικο.. Και μετα ειδαν οι γιατροι τους πνευμονες της και αφου εκανε συνεχεια υψηλους πυρετους οτι ηταν πνευμονια.. 

Συλλυπητήρια και σε εσενα κοριτσι μου.. Σε νιωθω απολυτα.. Δυναμη και κουραγιο και οσο μπορεις να μενεις ψυχραιμη.. 

Περαστικά στην μανούλα σου!! 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Κι εγω νομίζω οτι το εχω νιώσει αρκετές φορες. Αλλά πολύ πολύ ελαφριά! 

Συλλυπητήρια κορίτσι μου. 

Σε ευχαριστω πολυ... Παντως εχθες την νυχτα εφαγα κατι φουντουνια ξερετε ποια λεω.. Αυτα τα γαριδακια απο φυστίκι.. Και μετα απο 5 10 λεπτα που ημουν ξαπλωμενη ενιωσα το μωρακι παρα πολλες φορες... Και καταλαβα αμεσως οτι ηταν το μωρακι.. Γιατι ηταν το χαδι πανω στο δερνα της κοιλιας.. Πλεον καταλαβα να ξεχωριζω το εντερο απο το μωρακι.. Ειναι διαφορετικο πολυ.. Εγω εχω ψηλα τον πλακουντα και πισω.. 

10 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Συλλυπητήρια κορίτσι μου! Να τη θυμάσαι με αγάπη τον παππού σου...

Σε ευχαριστω παρα πολυ.. Ειμαι σε πολυ καλυτερη φαση τωρα.. Μου δινουν ζωη και τα παιδια στο σχολειο, και η βαφτιστικια μου που την εχω ολη μερα μαζι μου και το μωρακι μου εμενα στην κοιλια μου.. Και αμεσως αλλαζει η ψυχολογια σου.. Παιζει ρολο ισως και το οτι δεν ειδα κλαματα, πενθος και τετοια διοτι δεν ειμαι Ελλάδα με τους δικους μου.. Οποτε εγω το περασα πολυ ηπια σε σχεση με τους δικους μου.. 

17 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

@Sofiamar93 αχ βρε κορίτσι μου λυπάμαι πολύ !!! Συλλυπητήρια !! Εγώ δυστυχώς δεν έχω πια παππούδες κ γιαγιάδες τους έχω χάσει όλους και ο πόνος ήταν τεράστιος για την κάθε απώλεια ξεχωριστά !!  Έχουμε την γιαγιά του άντρα μου και την αγαπάω σαν δικη μου !! Και συνέχεια του λεω ποσο σημαντική είναι η παρουσία της στα οικογενειακά τραπέζια και δε πειράζει να της κάνουμε τα χατίρια, γιατί εμένα μου λείπουν πολύ οι δικοί μου και μετανιώνω για κάθε φορά που είπα «βαριέμαι» να παρευρεθώ σε κάποιο από αυτά τα οικογενειακά τραπέζια !!!! Να ζήσετε να τον θυμάστε !! Και σου εύχομαι να νιώσεις πάλι πολύ σύντομα το θαυματακι σου ώστε να πάρεις δύναμη και να χαμογελάσεις !!!!! 

Να τους κρατατε απο κοντα οσο τους έχετε.. Πολυ σημαντικο.. Νομιζω δινουν αλλο ειδος μαθηματα στα παιδια.. Και το λεω και σαν εκπαιδευτικος αλλα και σαν μελλοντικη μαμα που θα θελω τα παιδια μου να εχουν τον παππού και την γιαγια κοντα τους.. Παντως το θαυματακι μου τον λεβεντη μου τον ενιωσα και εχθες και σημερα πρωι πρωι.. Μολις ενιωσα οτι πειναω και σκεφτομουν το φαγητο που θελω για πρωινο τον ενιωσα.. Αλλα μετα ξανα τιποτα.. Χαχχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Sofiamar93 Συλληπητήρια κορίτσι και περαστικά στη μανούλα...μπράβο βρε κορίτσι που το ξεχωρίζεις...εγώ νοιώθω διάφορα αλλά ακόμα δεν ενοιωσα κάτι που θα με κάνει με σιγουριά να πω ότι είναι το μωράκι μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να συγκεντρωθώ μπας και νιώσω τίποτα αλλά τίποτα ακόμα :roll: μόνο πονάκια κάποιες φορές τσιμπηματάκια... ο γιατρός μου είπε ότι σε κάνα μήνα θα νιώσω.. ισως το λέει και εκεινος για να μην έχω τέτοια αγωνία.. και βλέπω και εσάς που νιώθετε και σκέφτομαι βρε λες κάτι στραβά να πηγαίνει ;; Πφφ αμάν αυτές οι κακές σκέψεις.. από τη μια νιώθω την σιγουριά ότι όλα είναι στο δρόμο τους και είναι στιγμές όπως σήμερα που με έχουν πιάσει ανησυχίες..... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Εγώ προσπαθώ να συγκεντρωθώ μπας και νιώσω τίποτα αλλά τίποτα ακόμα :roll: μόνο πονάκια κάποιες φορές τσιμπηματάκια... ο γιατρός μου είπε ότι σε κάνα μήνα θα νιώσω.. ισως το λέει και εκεινος για να μην έχω τέτοια αγωνία.. και βλέπω και εσάς που νιώθετε και σκέφτομαι βρε λες κάτι στραβά να πηγαίνει ;; Πφφ αμάν αυτές οι κακές σκέψεις.. από τη μια νιώθω την σιγουριά ότι όλα είναι στο δρόμο τους και είναι στιγμές όπως σήμερα που με έχουν πιάσει ανησυχίες..... 

Eίμαι ακριβώς στην ίδια φάση, τπτ δεν αισθάνομαι..Αλλά δεν ασχολούμαι κιόλας...

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Εγώ προσπαθώ να συγκεντρωθώ μπας και νιώσω τίποτα αλλά τίποτα ακόμα :roll: μόνο πονάκια κάποιες φορές τσιμπηματάκια... ο γιατρός μου είπε ότι σε κάνα μήνα θα νιώσω.. ισως το λέει και εκεινος για να μην έχω τέτοια αγωνία.. και βλέπω και εσάς που νιώθετε και σκέφτομαι βρε λες κάτι στραβά να πηγαίνει ;; Πφφ αμάν αυτές οι κακές σκέψεις.. από τη μια νιώθω την σιγουριά ότι όλα είναι στο δρόμο τους και είναι στιγμές όπως σήμερα που με έχουν πιάσει ανησυχίες..... 

Να μην αγχωνεσαι.. Εμενα ολοι μου ελεγαν μετα την 20 εβδομαδα θα νιωσω... Απλα ετυχε και το ενιωσα και του εδωσα σημασια και απο τοτε το παρατηρώ πολυ εντονα ειδικα αν φαω κατι που μαρεσει.. Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι ειμαι πολυ αδυνατη βεβαια με κανονικη κοιλια πλεον.. Ολοι εχουν παθει σοκ με το ποσο γρηγορα φανηκε ακομη κ εγω γιατι μου ελεγαν ααα εισαι αδυνατη μετα τον πεμπτο θα φανει αλλα τελικα φανηκε πολυ γρηγορα. Και ο πλακουντας ειναι ψηλα και πισω που αποτι διαβασα αυτο βοηθαει στο να νιωσεις πιο γρηγορα σε σχεση αν ο πλακουντας ειναι μπροστα.. Οποτε μην αγχωνεσαι.. Η καθε γυναικα διαφορετική και η καθε εγκυμοσυνη διαφορετικη.. Γιατι μπορει στην επόμενη μου εγκυμοσυνη να ειμαι τελειως διαφορετική.. Ποτε δεν ξερεις.. Να εισαι χαλαρη και οπου να εισαι θα το νιωσεις το θαυματακι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Liakada είπε:

Eίμαι ακριβώς στην ίδια φάση, τπτ δεν αισθάνομαι..Αλλά δεν ασχολούμαι κιόλας...

Ναι μωρέ δίκιο έχεις κακώς ψαχουλεύομαι...

πρίν από 46 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Να μην αγχωνεσαι.. Εμενα ολοι μου ελεγαν μετα την 20 εβδομαδα θα νιωσω... Απλα ετυχε και το ενιωσα και του εδωσα σημασια και απο τοτε το παρατηρώ πολυ εντονα ειδικα αν φαω κατι που μαρεσει.. Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι ειμαι πολυ αδυνατη βεβαια με κανονικη κοιλια πλεον.. Ολοι εχουν παθει σοκ με το ποσο γρηγορα φανηκε ακομη κ εγω γιατι μου ελεγαν ααα εισαι αδυνατη μετα τον πεμπτο θα φανει αλλα τελικα φανηκε πολυ γρηγορα. Και ο πλακουντας ειναι ψηλα και πισω που αποτι διαβασα αυτο βοηθαει στο να νιωσεις πιο γρηγορα σε σχεση αν ο πλακουντας ειναι μπροστα.. Οποτε μην αγχωνεσαι.. Η καθε γυναικα διαφορετική και η καθε εγκυμοσυνη διαφορετικη.. Γιατι μπορει στην επόμενη μου εγκυμοσυνη να ειμαι τελειως διαφορετική.. Ποτε δεν ξερεις.. Να εισαι χαλαρη και οπου να εισαι θα το νιωσεις το θαυματακι σου

Εμένα έχει πεταχτεί λίγο.. αλλά δεν καταλαβαίνω τι από αυτό είναι κοιλιά και τι τυμπανισμός.. πάντως θέλει δουλίτσα για να με πεις έγκυο :P ίσως και ο γιατρός μου λέει ένα με ενάμιση μήνα λόγω σωματοτυπου και για κοιλιά μου είχε πει στην 20η θα αρχίσει να φαίνεται.. αλλά έχετε δίκιο στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικό.. απλά Ανυπομονω να το νιώσω !!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Ναι μωρέ δίκιο έχεις κακώς ψαχουλεύομαι...

Εμένα έχει πεταχτεί λίγο.. αλλά δεν καταλαβαίνω τι από αυτό είναι κοιλιά και τι τυμπανισμός.. πάντως θέλει δουλίτσα για να με πεις έγκυο :P ίσως και ο γιατρός μου λέει ένα με ενάμιση μήνα λόγω σωματοτυπου και για κοιλιά μου είχε πει στην 20η θα αρχίσει να φαίνεται.. αλλά έχετε δίκιο στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικό.. απλά Ανυπομονω να το νιώσω !!!!!!!!!! 

Ξένια μου μην ανησυχείς, αρχικά γυμνάζεσαι οπότε και μόνο γι αυτό να ξέρεις θα το νιώσεις λίγο αργότερα.. Εγώ την προηγούμενη φορά άργησα παρόλο που είχα οπίσθιο πλακουντα γιατί η κοιλιά ήταν πέτρα από γυμναστική, 18η με 20η το είχα νιώσει πρώτη φορά και μετά πολύ αραιά και που! Κανονικά σε καθημερινή βάση άρχισα να το νιώθω μετά την 23η. Τώρα που είναι πιο χαλαρή η κοιλιά από μέσα και μεγαλωσε πιο γρήγορα και υποτίθεται θα το νιώσω όπου να ναι αλλά τπτ ακόμα.. Εχω και πρόσθιο πλακουντα που είναι διαφορετικό! Δεν είναι ο κανόνας να το νιώθεις το μωρό από 15η 16η εβδομάδα ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη οπότε μην έχεις τέτοιες ανησυχίες.. 

1 ώρα πρίν, Sofiamar93 είπε:

Να μην αγχωνεσαι.. Εμενα ολοι μου ελεγαν μετα την 20 εβδομαδα θα νιωσω... Απλα ετυχε και το ενιωσα και του εδωσα σημασια και απο τοτε το παρατηρώ πολυ εντονα ειδικα αν φαω κατι που μαρεσει.. Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι ειμαι πολυ αδυνατη βεβαια με κανονικη κοιλια πλεον.. Ολοι εχουν παθει σοκ με το ποσο γρηγορα φανηκε ακομη κ εγω γιατι μου ελεγαν ααα εισαι αδυνατη μετα τον πεμπτο θα φανει αλλα τελικα φανηκε πολυ γρηγορα. Και ο πλακουντας ειναι ψηλα και πισω που αποτι διαβασα αυτο βοηθαει στο να νιωσεις πιο γρηγορα σε σχεση αν ο πλακουντας ειναι μπροστα.. Οποτε μην αγχωνεσαι.. Η καθε γυναικα διαφορετική και η καθε εγκυμοσυνη διαφορετικη.. Γιατι μπορει στην επόμενη μου εγκυμοσυνη να ειμαι τελειως διαφορετική.. Ποτε δεν ξερεις.. Να εισαι χαλαρη και οπου να εισαι θα το νιωσεις το θαυματακι σου

Σοφακι συλλυπητήρια κορίτσι μου! Και η μανούλα σου ελπίζω να αναρρώσει γρήγορα!! 

Ναι φυσικά και παίζει ρόλο που είσαι αδύνατη, το νιώθεις πιο εύκολα το μωρό ειδικά αν δεν τη γυμνάζεις ιδιαίτερα την κοιλίτσα.. Αν τα τοιχώματα μέσα είναι χαλαρά το νιώθεις πολύ εύκολα και γρήγορα, είσαι από τις τυχερές της ομαδουλας μας!! ❤️ Ανυπομονώ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο  κοιτα να δεις που πρώτη φορά μου δημιουργούν πρόβλημα οι κοιλιακοί χαχαχαχα καθυσηχαστηκα με τα σχόλια σας !!!!

το μόνο που με ανησυχεί είναι που βλέπω την ζυγαριά να ανεβαίνει και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω και να καταλάβω τι κάνω λάθος.. γλυκά κι λιπαρά αποφεύγω.. ίσως πρέπει να μειώσω τον υδατάνθρακα.. ίσως είναι που πριν μείνω έγκυος είχα έντονη αθλητική ζωή και τώρα όλα έχουν προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα.. τι να πω και το περπάτημα μου κάνω και την γυμναστική μου.. έχετε κάποια συμβουλή ;;; Συγνώμη αν σας κουράζω με αυτό το θέμα..... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

@Φραουλίνο  κοιτα να δεις που πρώτη φορά μου δημιουργούν πρόβλημα οι κοιλιακοί χαχαχαχα καθυσηχαστηκα με τα σχόλια σας !!!!

 το μόνο που με ανησυχεί είναι που βλέπω την ζυγαριά να ανεβαίνει και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω και να καταλάβω τι κάνω λάθος.. γλυκά κι λιπαρά αποφεύγω.. ίσως πρέπει να μειώσω τον υδατάνθρακα.. ίσως είναι που πριν μείνω έγκυος είχα έντονη αθλητική ζωή και τώρα όλα έχουν προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα.. τι να πω και το περπάτημα μου κάνω και την γυμναστική μου.. έχετε κάποια συμβουλή ;;; Συγνώμη αν σας κουράζω με αυτό το θέμα..... 

Αυτό με τους κοιλιακούς δεν το ήξερα. Εγώ κάνω pilates 12 χρόνια και οι γυναικολόγοι που έχω επισκεφτεί κατά καιρούς, όταν ψηλαφούσαν την κοιλιά, μου είχαν πει ότι οι γυμνασμένοι  κοιλιακοί δεν βοηθούν σε αυτή την εξέταση...Κοιτά να δεις τι μαθαίνεις, δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο και στο να αισθανθείς το μωράκι...Κι εγώ το ίδιο με τα κιλά,  όμως εγώ έκοψα και τη γυμναστική λόγω τραχήλου και δεν πολυκινούμαι. Διάβασα πάντως ότι και με την αύξηση της κυκλοφορίας του αίματος και με την αύξηση του στήθους, την κατακράτηση υγρών είναι λογικό να παίρνεις κάποια κιλάκια. Μην αγχώνεσαι, θα το βρούμε στην πορεία...Καλά να είμαστε κυρίως..!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Αυτό με τους κοιλιακούς δεν το ήξερα. Εγώ κάνω pilates 12 χρόνια και οι γυναικολόγοι που έχω επισκεφτεί κατά καιρούς, όταν ψηλαφούσαν την κοιλιά, μου είχαν πει ότι οι γυμνασμένοι  κοιλιακοί δεν βοηθούν σε αυτή την εξέταση...Κοιτά να δεις τι μαθαίνεις, δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο και στο να αισθανθείς το μωράκι...Κι εγώ το ίδιο με τα κιλά,  όμως εγώ έκοψα και τη γυμναστική λόγω τραχήλου και δεν πολυκινούμαι. Διάβασα πάντως ότι και με την αύξηση της κυκλοφορίας του αίματος και με την αύξηση του στήθους, την κατακράτηση υγρών είναι λογικό να παίρνεις κάποια κιλάκια. Μην αγχώνεσαι, θα το βρούμε στην πορεία...Καλά να είμαστε κυρίως..!

Έχεις δίκιο καλα να είμαστε και θα είμαστε εδώ μα τα συζητάμε !!! Αποτι έχω καταλάβει  Όλες έχουμε την αγωνία των κιλών οπότε θα τα λέμε και αυτά και θα μοιραζόμαστε εμπειριες και συμβουλές.. 

Τι έγινε με τον τράχηλο σου ;; Πρέπει να είσαι κρεβάτι ;;;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...