Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

On 12/3/2021 at 1:59 ΜΜ, Brigitt είπε:

Καλά δεν τίθεται θέμα γρουσουζιας εγώ προσωπικά δεν τα πιστεύω αυτά ! Απλά δεν το λέμε ακόμα παντού επειδή σκεφτόμαστε ΑΝ τύχει και γίνει κάτι μετά όλοι θα ρωτάνε και θα είναι κάπως για μένα ,εγώ ίσως το ανακοινώσω ευρύτερα τον Απρίλιο ... Βέβαια είναι στιγμές που με ρωτάνε οι συγγενεις πόσο είμαι και εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι με ρωτάνε γιατί ξεχνάω πολλές φορές ότι είμαι έγκυος ... Πόσων εβδομάδων είσαι ?

Είμαι 8+1..μπήκα στην ένατη και ανυπομονώ να περάσει το τριμηνο...

3 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κ γω το ιδιοοοο!!!!! Γτ;;;;;

Ποιος ξέρει πραγματικά ίσως είναι ορμονικό....

 

Από συμπτώματα παιδιά έχω που και που κάτι αναγουλες κυρίως το πρωί και σπανίως το βράδυ...πόνους περιόδου επίσης που και που...το στήθος μου πρήζεται και ξεπρηζεται... τσιμπήματα δεξιά και αριστερά αλλά και αυτά σπάνια....τα θέματα του υπνου...γενικά μπορεί να περάσουν μέρες και να μην έχω τπτ και κάπου εκεί ανησυχώ...επίσης από την αρχή έχω την μέση Μ αλλά κατάλαβα ότι με πιάνει κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα...και το πιο σπαστικό από όλα είναι ότι τα καφέ υγρά πλέον έχουν γίνει μπεζ,(έχω αρκετά υγρά τις τελευταίες μέρες,τα οποία)τα οποία δεν λένε να καθαρίσουν τελείως...

Εσείς πώς νιώθετε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Dimitra93 όλα αυτά που περιέγραψες έχω κι εγώ εκτός από τα υγρά.. Κι εγώ ανησυχώ κάποιες φορές γιατί δε ξέρω τι γίνεται.. Προχωράει καλά η εγκυμοσύνη μου? Και μετά λέω φυσικά και προχωράει.. Ούτε κουραζομαι, τα φάρμακα μου τα παίρνω κανένα ανησυχητικό συμπτωμα δεν έχω οπότε είναι καλά το μικρούλι μου.. Αυτό βέβαια κρατάει για λίγο γιατί μετά ξεκινάω πάλι να σκέφτομαι διαφορά..  Pfff.. Ασανσέρ η διάθεση.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

@Dimitra93 όλα αυτά που περιέγραψες έχω κι εγώ εκτός από τα υγρά.. Κι εγώ ανησυχώ κάποιες φορές γιατί δε ξέρω τι γίνεται.. Προχωράει καλά η εγκυμοσύνη μου? Και μετά λέω φυσικά και προχωράει.. Ούτε κουραζομαι, τα φάρμακα μου τα παίρνω κανένα ανησυχητικό συμπτωμα δεν έχω οπότε είναι καλά το μικρούλι μου.. Αυτό βέβαια κρατάει για λίγο γιατί μετά ξεκινάω πάλι να σκέφτομαι διαφορά..  Pfff.. Ασανσέρ η διάθεση.. 

Εννοείς πως εσύ δεν έχεις γενικά υγρά?

Χαχαχα είδες Λοιπον στα λόγια Μ έρχεσαι...οι ανησυχίες δεν σταματούν ποτέ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** said:

@Dimitra93 όλα αυτά που περιέγραψες έχω κι εγώ εκτός από τα υγρά.. Κι εγώ ανησυχώ κάποιες φορές γιατί δε ξέρω τι γίνεται.. Προχωράει καλά η εγκυμοσύνη μου? Και μετά λέω φυσικά και προχωράει.. Ούτε κουραζομαι, τα φάρμακα μου τα παίρνω κανένα ανησυχητικό συμπτωμα δεν έχω οπότε είναι καλά το μικρούλι μου.. Αυτό βέβαια κρατάει για λίγο γιατί μετά ξεκινάω πάλι να σκέφτομαι διαφορά..  Pfff.. Ασανσέρ η διάθεση.. 

Καλησπέρα κορίτσια! 

Με έκανες και γέλασα με το ασανσέρ! Πραγματικά και εγώ έτσι νιώθω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 said:

Εννοείς πως εσύ δεν έχεις γενικά υγρά?

Χαχαχα είδες Λοιπον στα λόγια Μ έρχεσαι...οι ανησυχίες δεν σταματούν ποτέ...

Όχι δεν έχω υγρά.. Δυστυχώς δεν σταματούν ποτέ. Και αυτό το ρημάδι το μυαλό δε μπαίνει σε freeze mode.. Σταμάτα του λες να σκέφτεσαι κι αυτό συνεχίζει! :D

Just now, Andri M said:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Με έκανες και γέλασα με το ασανσέρ! Πραγματικά και εγώ έτσι νιώθω! 

Χαχαχαχα.. Κάτσε τώρα είμαι σε φάση που ανεβαίνει το ασανσέρ! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FAITH** είπε:

Όχι δεν έχω υγρά.. Δυστυχώς δεν σταματούν ποτέ. Και αυτό το ρημάδι το μυαλό δε μπαίνει σε freeze mode.. Σταμάτα του λες να σκέφτεσαι κι αυτό συνεχίζει! :D

Χαχαχαχα.. Κάτσε τώρα είμαι σε φάση που ανεβαίνει το ασανσέρ! 

Εεε μήπως εγώ που έχω υγρά είναι κακό?ωχχ εμένα πέφτει τώρα το ασανσέρ...:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 said:

Εεε μήπως εγώ που έχω υγρά είναι κακό?ωχχ εμένα πέφτει τώρα το ασανσέρ...:D

Χαχαχαχα.. Όχι βρε.. Τα υγρά είναι επίσης σύμπτωμα.. Παίρνεις utrogestan? Αν ναι τα παίρνεις κολπικα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 said:

Περνώ 6 συν μία prolutex....όλα από το στόμα όμως....

Stop!!! Μην αφήσεις να  κατέβει άλλο το ασανσέρ! Έχεις δεν έχεις υγρά, είσαι έγκυος και μάλιστα, έχεις ξεφύγει από τις επικίνδυνες εβδομάδες! Επομένως, να είσαι αισιόδοξη!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Stop!!! Μην αφήσεις να  κατέβει άλλο το ασανσέρ! Έχεις δεν έχεις υγρά, είσαι έγκυος και μάλιστα, έχεις ξεφύγει από τις επικίνδυνες εβδομάδες! Επομένως, να είσαι αισιόδοξη!

Συμφωνώ απόλυτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M είπε:

Stop!!! Μην αφήσεις να  κατέβει άλλο το ασανσέρ! Έχεις δεν έχεις υγρά, είσαι έγκυος και μάλιστα, έχεις ξεφύγει από τις επικίνδυνες εβδομάδες! Επομένως, να είσαι αισιόδοξη!

Αληθειααα?πρώτη φορά το ακούω αυτό ...δλδ μέχρι τώρα ήταν οι επικίνδυνες εβδομάδες?γτ νόμιζα όλο το τρίμηνο?

 

Κορίτσια όσες κάνατε εμετό αλλά είχατε πάρει τα φάρμακα σας τα ξανά πήρατε μετά?

Link to comment
Share on other sites

@Dimitra93 Βασικά καλά έχεις ακουσει το πρώτο τρίμηνο είναι κρίσιμο μέχρι την αυχενική (13 εβδομάδα) νομίζω για τυχόν αποβολές αλλά όλα καλά θα πάνε απλά εγώ δεν αγχώνομαι γιατί δεν είναι στο χέρι μου σκέφτομαι αν υπάρχει κάποια ανωμαλία στο έμβρυο ο οργανισμός ξέρεις και το αποβάλει τις περισσότερες φορές αλλά και γιατί να υπάρχει ανωμαλία εξάλλου !!?? 

Πάντως εκεί που είχα κάποια συμπτώματα τώρα δεν έχω τίποτα εκτός από την τρομερή κούραση που νιώθω ειδικά όταν κάνω γυμναστική δεν έχω καθόλου ενέργεια ούτε να σηκώσω το πόδι μου ... Έχω κάποια υγρά όπως εσύ αλλά όχι χρωματιστά .. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra93 said:

Αληθειααα?πρώτη φορά το ακούω αυτό ...δλδ μέχρι τώρα ήταν οι επικίνδυνες εβδομάδες?γτ νόμιζα όλο το τρίμηνο?

 

Κορίτσια όσες κάνατε εμετό αλλά είχατε πάρει τα φάρμακα σας τα ξανά πήρατε μετά?

Κάθε εβδομάδα που περνάει, ο κίνδυνος βαίνει μειούμενος. Αυτό εννοώ. Μετά τον καρδιακό παλμό, οι πιθανότητες αποβολής μειώνονται σημαντικά. Θα δεις που όλα καλά θα πάνε!!!!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Για μένα ημέρα δε ξημερωσε ιδιαίτερα καλά.. :-( Πήγα τα ξημερώματα τουαλέτα και το που σκουπιστηκα είδα κατά κόκκινο αίμα στο χαρτί και μετά στη λεκάνη.. Έπαθα πανικό, μέχρι και δυσπνοια έπαθα. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω από κει να με δει. Το θετικό ήταν ότι το μωράκι μου ήταν εκεί και η καρδούλα του Συνέχιζε να χτυπάει.. Ακουσαμε στο βάθος την καρδούλα αλλά όχι καθαρά. Μου είπε ότι είναι οριακά για να την ακούσουμε και μου είπε σε 10 μέρες να πάω πάλι για να με δει. Το αίμα ήταν πιθανόν από εγκλωβισμενο στην μήτρα και μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ γιατί υπάρχουν άλλα δύο υπολείμματα που είδε. Ξάπλα, ξεκούραση και υπομονή μου είπε.. Οι μετρήσεις μου για τις μέρες που είμαι είναι φυσιολογικές αλλά δε μπορουν να ξέρουν πως θα προχωρήσει η κυηση.. Προσευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πόση στενοχωρια πήρα σήμερα.. Συγγνώμη αν σας έριξα κι εσάς αλλά δε μπορώ, θα σκάσω.. Προχωραγαν όλα τόσα καλά.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, FAITH** said:

Καλημέρα κορίτσια. Για μένα ημέρα δε ξημερωσε ιδιαίτερα καλά.. :-( Πήγα τα ξημερώματα τουαλέτα και το που σκουπιστηκα είδα κατά κόκκινο αίμα στο χαρτί και μετά στη λεκάνη.. Έπαθα πανικό, μέχρι και δυσπνοια έπαθα. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω από κει να με δει. Το θετικό ήταν ότι το μωράκι μου ήταν εκεί και η καρδούλα του Συνέχιζε να χτυπάει.. Ακουσαμε στο βάθος την καρδούλα αλλά όχι καθαρά. Μου είπε ότι είναι οριακά για να την ακούσουμε και μου είπε σε 10 μέρες να πάω πάλι για να με δει. Το αίμα ήταν πιθανόν από εγκλωβισμενο στην μήτρα και μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ γιατί υπάρχουν άλλα δύο υπολείμματα που είδε. Ξάπλα, ξεκούραση και υπομονή μου είπε.. Οι μετρήσεις μου για τις μέρες που είμαι είναι φυσιολογικές αλλά δε μπορουν να ξέρουν πως θα προχωρήσει η κυηση.. Προσευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πόση στενοχωρια πήρα σήμερα.. Συγγνώμη αν σας έριξα κι εσάς αλλά δε μπορώ, θα σκάσω.. Προχωραγαν όλα τόσα καλά.. 

Κοριτσακι μην στεναχωριεσαι, ολα καλα θα πανε! Αφου ο γιατρος σου ειπε οτι ηταν απο εγκλωβισμενο αιμα και μαλιστα ειδε και αλλα δυο σημεια, τοτε ξεκαθαρα θα ειναι απο κει! Δεν ειδε αποκολληση, το εμβρυακι σου το ειδατε οτι ειναι μια χαρα, οποτε μην αγχωνεσαι! Ξεκουρασου και σκεψου θετικα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...