Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Εγώ τώρα να ρωτήσω κάτι?το λέτε στους γύρω σας ότι είστε έγκυος?

Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα... Το έχουμε πει στους γονείς και τα αδέρφια μας. Κυρίως γιατί σταμάτησα προς το παρόν τη δουλειά κι επειδή είχα καφέ, μου είχε πει ο γιατρός ξεκούραση, άρα το είπαμε για να μπορούν να μας βοηθήσουν με το φαγητό κ το σπίτι. Επίσης, στη δουλειά μου το είπα στην προϊσταμένη μου για να μπορεί να με καλύψει μέχρι να περάσει λίγος καιρός και να μου δώσει το οκ ο γιατρός να επιστρέψω. Και φυσικά στην κολλητή - κουμπάρα μου!! Στους υπόλοιπους, σίγουρα μετά την αυχενική....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Τι βιταμίνες σας έδωσε ο γιατρός ?Εμένα εχθές που πήγα 6η βδομάδα ακριβώς μου έδωσε φυλλικό οξύ 

Φυλλικό οξύ παίρνω εδώ κ μήνες. 8 βδομάδων έκανα πάρα πολλές εξετάσεις κ προς το παρόν μου λείπει λίγη βιταμίνη D . Αυτή θα μου γράψει να ξεκινήσω. Παίρνω όμως κ Τ4 για τον θυρεοειδή γτ μου ανέβηκε λίγο..

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Εγώ τώρα να ρωτήσω κάτι?το λέτε στους γύρω σας ότι είστε έγκυος?

Από την πρώτη θετική β-χοριακη το γνωρίζουν γονείς κ αδελφια. Έπειτα από αρκετές εβδομάδες κ αφού ακούσαμε καρδουλα κ όλα είναι καλά οι γονείς μου δεν κρατήθηκαν κ το είπαν στην μια θεία μου κ σε μια μεγάλη ξαδέλφη μου που είναι κ φίλη με την μαμά μου. Από κει κ πέρα το είπα σε μια κολλητή μου γτ κ κείνη μου έλεγε κάθε βήμα της εξωσωματικής της κ ήμουν κ στο σπίτι της κ την πρόσεχα όσο μπορούσα. Έπειτα το είπα στην πρώτη μου ξαδέλφη που είναι σαν αδελφή μου. Σε λοιπούς κοντινούς συγγενείς θα το ανακοινώσουμε αφού βγουν τα αποτελέσματα της αυχενικής διαφάνειας. Δεν ξέρω αν επέλεξα καλά, αλλά ακόμα κ ο γιατρός μας είπε να μην ανακοινώνουμε σε πολλούς γτ πολλά γίνονται κ θα ήταν άσχημο να πάρουμε τόσο βάρος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ το έχω ανακοίνωση σε πολλούς εκτός την μάμα μου και τις αδερφές μου.Στα κορίτσια μου μιας κ είναι μεγάλα είχαν δει το τεστ σε φωτό που είχα στείλει στην αδερφή μου κ ξέχασα να το διαγραψω,τους είπα ότι ίσως είμαι έγκυος ότι κ καλά δεν μπορεί ακόμα ο γιατρός να δει και ότι μπορεί κ να μην είμαι.Δεν θέλω να απογοητευτουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι πια τα βράδια....ξυπνάω συνέχεια...και ξυπνάω και πολύ νωρίς το πρωί ενώ εγώ προσωπικά ξυπνούσα αργα....δεν ξέρω τι γίνεται....μόνο εγώ το παθαίνω αυτό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Εγώ τώρα να ρωτήσω κάτι?το λέτε στους γύρω σας ότι είστε έγκυος?

Ενώ στο πρώτο το είπαμε μετά την αυχενική τώρα στο δεύτερο το έχουμε πει σε γονείς και στενούς φίλους βέβαια ο πάτερας μου δεν μπορεί να κρατηθεί και δεν θέλω να σκέφτομαι σε πόσα άτομα το έχει πει μπαίνω και στον τρίτο αύριο ελπίζω να πάνε όλα καλά αλλιώς δεν ξέρω πως θα είναι ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ενώ στο πρώτο το είπαμε μετά την αυχενική τώρα στο δεύτερο το έχουμε πει σε γονείς και στενούς φίλους βέβαια ο πάτερας μου δεν μπορεί να κρατηθεί και δεν θέλω να σκέφτομαι σε πόσα άτομα το έχει πει μπαίνω και στον τρίτο αύριο ελπίζω να πάνε όλα καλά αλλιώς δεν ξέρω πως θα είναι ....

Και μένα ακριβώς το ίδιο....η γιαγιά μ το είπε σε δύο τρία άτομα...ο πατέρας μου το ίδιο εγώ το ίδιο άρα λέω μήπως να μην το κρατάω κρυφό?δεν θέλω να είμαι προληπτική ότι θα με γρουσουζεψουν και κάτι θα γίνει ...θέλω να το λέω και να ξέρω ότι όλα θα είναι καλά....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Και μένα ακριβώς το ίδιο....η γιαγιά μ το είπε σε δύο τρία άτομα...ο πατέρας μου το ίδιο εγώ το ίδιο άρα λέω μήπως να μην το κρατάω κρυφό?δεν θέλω να είμαι προληπτική ότι θα με γρουσουζεψουν και κάτι θα γίνει ...θέλω να το λέω και να ξέρω ότι όλα θα είναι καλά....

Καλά δεν τίθεται θέμα γρουσουζιας εγώ προσωπικά δεν τα πιστεύω αυτά ! Απλά δεν το λέμε ακόμα παντού επειδή σκεφτόμαστε ΑΝ τύχει και γίνει κάτι μετά όλοι θα ρωτάνε και θα είναι κάπως για μένα ,εγώ ίσως το ανακοινώσω ευρύτερα τον Απρίλιο ... Βέβαια είναι στιγμές που με ρωτάνε οι συγγενεις πόσο είμαι και εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι με ρωτάνε γιατί ξεχνάω πολλές φορές ότι είμαι έγκυος ... Πόσων εβδομάδων είσαι ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Εν το μεταξύ για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι πια τα βράδια....ξυπνάω συνέχεια...και ξυπνάω και πολύ νωρίς το πρωί ενώ εγώ προσωπικά ξυπνούσα αργα....δεν ξέρω τι γίνεται....μόνο εγώ το παθαίνω αυτό?

Ούτε κ εγώ κοιμάμαι ,βασικά πριν εγκυμοσύνη κοιμόμουν πολύ αργά και με δυσκολία ξυπνούσα το πρωί,τώρα πέφτω νωρίς 9-10 και όλο το βράδυ στριφογυρίζω και 4-5 το μάτι γαρίδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Εν το μεταξύ για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι πια τα βράδια....ξυπνάω συνέχεια...και ξυπνάω και πολύ νωρίς το πρωί ενώ εγώ προσωπικά ξυπνούσα αργα....δεν ξέρω τι γίνεται....μόνο εγώ το παθαίνω αυτό?

Κ γω το ιδιοοοο!!!!! Γτ;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλήμερα κορίτσια! Εγώ πάλι έχω αρκετή υπνηλια. Γύρω στις 10 κλείνουν τα μάτια μου. Προσπαθώ να τα κρατήσω ανοιχτά αλλά δεν γίνεται.. Στις 6:00 ξυπνάω για να κάνω την prolutex και μετά στο λεπτό έχω ξανακοιμηθει και το πρωί τις ημέρες που δε δουλεύω τηλεργασια ξυπνάω κατά τις 9:30 για να πιω τα φάρμακα μου αλλά ειλικρινά με πολύ ζόρι ανοίγουν τα μάτια μου. Σήμερα ξύπνησα κι αισθάνομουν κομμάτια, λες και με χτύπησε φορτηγό..  Μπορεί να ευθύνονται και τα φάρμακα.. Κανένα σύμπτωμα άλλο έχετε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αυτη η υπνηλια απο νωρις οπως καο η εντονη κουραση-εξαντληση ειναι απολυτα φυσιολογικα, μην αγχωνεστε! 

Εγω αρχικα το εχω πει σε γονεις και αδελφια, και σε 1-2 φιλους. Επισης το ειπα απο την αρχη στο αφεντικο μου για να ειναι προετοιμασμενος αν προκυψει κατι, αλλα σε συναδελφους εχω ενδοιασμους... Το θεμα με τη δικη μας δουλεια ειναι οτι αν λειψει καποιος, αυτοι που μενουν δουλευουν χωρις ρεπο και περισσοτερες ωρες. Ειμαστε πολυ οριακα στο τομεα μας και δεν ειναι και ευκολο να βρουν εστω καποιον προσωρινο γιατι θελει εκπαιδευση κανα 6μηνο τουλαχιστον... Ουτε εγω ειμαι προκατειλλημενη με γρουσουζιες και τετοια, αλλα οταν το καλοκαιρι ανεφερα στη μια συναδελφο οτι προσπαθουμε για παιδι, μετα μου εστελνε μηνυματα και μου λεγε οτι δεν θα μπορει να δουλευει μονη της με την αλλη 6 μηνες και να περιμενω να παραιτηθει και μετα να μεινω εγκυος... Δηλαδω οκ, ξερω οτι ειναι ζορι τοσους μηνες χωρις ρεπο να δουλευεις ασταματητα, αλλα οπως και να χει, αυτα δεν τα λες! Αρα ξερω οτι μολις το μαθουν θα αρχισουν οι καταρες και οι μουρμουρες, και οσο και να μην τα πιστευω, οσο να ναι με αγχωνουν! Και απο τη μια θελω να τους το πω για να προετοιμαστουν και να κανονισουν τις αδειες τους, αλλα απο την αλλη δεν θελω κιολας! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

@depifish να μην πεις τίποτα στους συναδέλφους. Θα σε φάει το Κουτσομπολιο! Άσε με το καλό να κάνεις την αυχενική και μετά πες το..  Μην νομίζεις ότι όλοι χαίρονται με την χαρά σου! Προτεραιότητα σου είναι το μωρό σου, δουλειές και συνάδελφοί βρίσκονται αμέσως.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα λογικά λόγο ορμονών άλλες έχουν υπνηλία και άλλες δεν μπορούν να κοιμηθούν.Εγω ψυχολογία εδώ και λίγες μέρες από το αίμα και μετά ήμουν πολύ χάλια κυρίως γιατί είμαι δραστήριος άνθρωπος και ξαφνικά ένιωσα ανυμπορει ,μίλησα με την μαία μου και κάπως ηρεμησα λίγο. @depifish καλύτερα να μην το πεις ούτε κ εγώ πιστεύω σε γρουσουζιά αλλά και μόνο που ξέρεις ότι θα σε σχολιάζουν φτάνει κ περισσεύει και εγώ εχθές αναγκάστηκα να το πω στο αφεντικό μου γιατί με κάλεσε έκτακτα στο μαγαζί παρόλο που είμαι σε αναστολή και δεν μπορούσα να πω ψέματα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...