Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

6 minutes ago, Dimitra93 said:

Εντάξει...τι να πρώτο πω για το μήνυμα σου?????χαχαχαχαχαχ κλανιδι????κουραδακι.???κλαίω ....μαρεσουν άνθρωποι σαν και σένα ....χαχαχαχαχα....

Σήμερα έχω πόνους περιόδου ....αλλά δεν νιώθω αυτό το σφίξιμο....είναι άραγε συσπάσεις ?χτες κουράστηκα πάρα πολύ....

Χαχαχαχα! Μα πως να το πεις πιο κομψα, δεν γινεται!!

Ναι, λογικα απο τη κουραση ειναι! Ελπιζω σημερα να μπορεσεις να ξεκουραστεις και να μην επιβαρυνθεις καθολου! Αν οχι, προσπαθησε να το απαιτησεις! Επιβαλλεται να ξεκουραζομαστε και να μην ζοριζομαστε. Πολλες φορες ξεχνιομαστε, ειδικα τωρα στο δευτερο τριμηνο που εχω ανακτησει τις δυναμεις μου σε σχεση με το πρωτο που ημουν ενα κουρελι, ολο ξεχνιεμαι! Και μετα βαρανε καμπανακια! Αν οι πονοι βεβαια ειναι παρα πολλοι εντονοι, μιλα με το γιατρο σου! Αλλα η ξεκουραση ειναι το παν! Και πολυ νερο επισης! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

36 minutes ago, βιολετα3 said:

Κορίτσια καλησπέρα ,γυρίσαμε κάναμε την β επιπέδου ,όλα τέλεια ο μπέμπης μας μεγαλώνει σωστά χωρίς κανένα παθολογικό εύρημα Και είμαστε 502 γρ.

Μπραβο!!! Αντε να παρεις κι εσυ τωρα μια ανασα!!! Ολα καλα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,γυρίσαμε κάναμε την β επιπέδου ,όλα τέλεια ο μπέμπης μας μεγαλώνει σωστά χωρίς κανένα παθολογικό εύρημα Και είμαστε 502 γρ.

Συγχαρητήρια Βιολετα!!! Μπραβο κοριτσια σε ολες. Δεν πρεπει να εχουν μεινει πολλα κοριτσια σε αναμονη για β επιπέδου ε;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Συγχαρητήρια Βιολετα!!! Μπραβο κοριτσια σε ολες. Δεν πρεπει να εχουν μεινει πολλα κοριτσια σε αναμονη για β επιπέδου ε;

 κορίτσια σας ευχαριστω πολύ όλες !!!Με το καλό τα μωράκια μας!!!Νομίζω πως όχι πρέπει να ήμουν η τελευταία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,γυρίσαμε κάναμε την β επιπέδου ,όλα τέλεια ο μπέμπης μας μεγαλώνει σωστά χωρίς κανένα παθολογικό εύρημα Και είμαστε 502 γρ.

Μπράβο βρε κορίτσι όλα καλά!!!Με το καλό ο μπέμπης σου!!! Τώρα σου έφυγε ένα άγχος και εσένα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , βιολετα3 είπε:

 κορίτσια σας ευχαριστω πολύ όλες !!!Με το καλό τα μωράκια μας!!!Νομίζω πως όχι πρέπει να ήμουν η τελευταία!!!

Μπράβο Βιολέτα! Με το καλο το αγόρι σας! Εγώ έχω μείνει! Αύριο θα πάω για την β επιπέδου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Flolipop said:

Μπράβο Βιολέτα! Με το καλο το αγόρι σας! Εγώ έχω μείνει! Αύριο θα πάω για την β επιπέδου.

Παπακι μου πολυ καλη επιτυχια και σε σενα!! Αν και νομιζω οτι θα πας πολυ ανετη και χαλαρη αφου ειχες πολυ καλα αποτελεσματα απο την αμνιο! Οποτε θα μπορεις να απολαυσεις το μικρουλι σου με την ησυχια σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,γυρίσαμε κάναμε την β επιπέδου ,όλα τέλεια ο μπέμπης μας μεγαλώνει σωστά χωρίς κανένα παθολογικό εύρημα Και είμαστε 502 γρ.

Μπράβο κορίτσι μου όλα πήγαν καλά ! Με το καλό κ από δω κ πέρα θα είσαι πιο ήρεμη. 

πρίν από 34 λεπτά , Flolipop είπε:

Μπράβο Βιολέτα! Με το καλο το αγόρι σας! Εγώ έχω μείνει! Αύριο θα πάω για την β επιπέδου.

Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου! Κ γω έχω μείνει αλλά εγώ γεννάω Νοέμβριο απλα γράφω κ εδώ από την αρχή. Σε 2 ακριβώς βδομαδες έχω κ περιμένω πως κ πως να έρθει η μέρα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα πήγαν καλά ! Με το καλό κ από δω κ πέρα θα είσαι πιο ήρεμη. 

Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου! Κ γω έχω μείνει αλλά εγώ γεννάω Νοέμβριο απλα γράφω κ εδώ από την αρχή. Σε 2 ακριβώς βδομαδες έχω κ περιμένω πως κ πως να έρθει η μέρα ! 

Κι εγώ για αρχές Νοέμβρη είμαι!  Με το καλο να κανεις την εξέταση κι εσυ. Ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Ναι εξέταση αίματος είναι και εμένα ο Αιματολογος μου είπε να την κάνω μετά τον 6ο έως τώρα έκανα την Anti-xa αυτή είναι πιο κατατοπιστικη από ότι έχω καταλάβει και σημαντική θα δούμε αν αυξηθεί η δόση και έπειτα από την εγκυμοσύνη θα κάνω περισσότερες εξετάσεις μου είπε για να δούμε αν χρειάζεται πάρα πάνω παρακολούθηση.... 

Να πω ότι είσαι τυχερή!!!! Εγώ για να πάω 2 φορές μέσα στη μέρα πρέπει να είμαι χάλια!!! Εντελώς τεμπελικο έντερο και ευαίσθητο πόνο με το παραμικρό!!!

Εγω δεν ξέρω παρακολουθώ γενικά την κοιλιά μου είναι σκληρή συνήθως ψιλά προς το στομάχι και κάτω χαμηλά είναι μαλακή θα είναι πιο σκληρή αν κατουριεμαι πολύ και μετά είναι οκ... 

Τότε νομίζω είσαι καλά! Οι συσπάσεις , έχω διαβάσει, σκληραίνουν όλη την κοιλιά κ ιδιαίτερα προς τα κάτω! Κ μένα πάνω είναι πιο σκληρή συνήθως ! Αλλά κάτω είναι μαλακή!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Flolipop είπε:

Κι εγώ για αρχές Νοέμβρη είμαι!  Με το καλο να κανεις την εξέταση κι εσυ. Ευχαριστώ!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να πάνε όλα καλά για να ηρεμήσουμε ! Βέβαια εδώ κ 2,5 βδομαδες που νιώθω το μωράκι είμαι πιο ήρεμη αλλά ας περάσει κ η β επιπέδου να σιγουρευτούμε ότι όλα είναι καλά κ να αρχίσουμε τα ψώνια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Μπράβο Βιολέτα! Με το καλο το αγόρι σας! Εγώ έχω μείνει! Αύριο θα πάω για την β επιπέδου.

Ναι μπράβο παπάκι και πρέπει να είμαστε κ κοντά σε εβδομάδες αν θυμάμαι καλά!!!Με το καλό περιμένουμε νέα σου!!!

3 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Τότε νομίζω είσαι καλά! Οι συσπάσεις , έχω διαβάσει, σκληραίνουν όλη την κοιλιά κ ιδιαίτερα προς τα κάτω! Κ μένα πάνω είναι πιο σκληρή συνήθως ! Αλλά κάτω είναι μαλακή!!!! 

Εγώ που ρώτησα την μαία μου είπε ότι οι συσπάσεις που μας ανησυχούν είναι αυτές όταν τ νιώθουμε κ έχουν κ πόνο .

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,γυρίσαμε κάναμε την β επιπέδου ,όλα τέλεια ο μπέμπης μας μεγαλώνει σωστά χωρίς κανένα παθολογικό εύρημα Και είμαστε 502 γρ.

Τέλεια!!! Όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος εύχομαι για όλες μας!! 

Βρε κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι.... Πρώτη φορά σήμερα νιώθω κάτι σαν κράμπα, μούδιασμα, πολύ πολύ χαμηλά στην κοιλιά μόνο στην αριστερή πλευρά όμως. Είναι σύσπαση αυτό? Τι μπορεί να είναι? Αν συνεχίσει, θα πάρω τηλέφωνο το γιατρό μου....

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,γυρίσαμε κάναμε την β επιπέδου ,όλα τέλεια ο μπέμπης μας μεγαλώνει σωστά χωρίς κανένα παθολογικό εύρημα Και είμαστε 502 γρ.

Μπράβο κορίτσι μου....καλά ψώνια λοιπόν να το ευχαριστηθεις από εδώ και πέρα και με το καλό να έρθουν σε όλες τα ζουζούνια μας

6 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Μπράβο Βιολέτα! Με το καλο το αγόρι σας! Εγώ έχω μείνει! Αύριο θα πάω για την β επιπέδου.

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου και σε σένα που είμαστε σίγουροι όλοι ότι θα τα έχεις ...να την απολαύσεις όπως τλκ την απόλαυσα και εγώ....

πρίν από 32 λεπτά , xrys1988 είπε:

Τέλεια!!! Όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος εύχομαι για όλες μας!! 

Βρε κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι.... Πρώτη φορά σήμερα νιώθω κάτι σαν κράμπα, μούδιασμα, πολύ πολύ χαμηλά στην κοιλιά μόνο στην αριστερή πλευρά όμως. Είναι σύσπαση αυτό? Τι μπορεί να είναι? Αν συνεχίσει, θα πάρω τηλέφωνο το γιατρό μου....

Αυτό που περιγράφεις το νιώθω και εγώ αρκετά συχνά...μου θυμιζουν την ενόχληση που είχα σε κάθε ωορρηξία η σε αναμονή περιόδου ...θα έλεγα ότι είναι οι σύνδεσμοι της μήτρας....ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...