Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

32 minutes ago, masra solena73 said:

Οι τιμές σου φυσικά κ δεν είναι χάλια. Προληπτικά μπορεί να σου δώσουν να προσέξεις τη διατροφή σου. Παρομοίως για depifish

Λες; Μακαρι! Να δουμε τι θα μου πει ο ενδοκρινολογος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, depifish είπε:

Ειμαι στην 26η βδομαδα! Οποτε ναι, μαλλον αυτο θα ειναι! 

Πορτοκαλι μπαμιες;;; πρωτη φορα το ακουω!!! Δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν! Και εχουν την ιδια γευση; τις μαγειρευεις το ιδιο; 

7 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια είχα ρωτήσει την μαία με τι μπορώ να κάνω ποδολουτρο μιας και καμιά φορά έχω φαγούρα ανάμεσα στα δάχτυλα και ξεφλουδίζουν και μου είχε χοντρό αλάτι και σαπούνι μπενταντιν.Πηρα λοιπόν εχθές και διαβάζω ότι να μην χρησιμοποιείτε από έγκυες .Γνωρίζει καμία αν δηλαδή απαγορεύεται το μπενταντιν?

Αλήθεια δεν κάνει?πρώτη φορά το ακούω....γενικά ώρες ώρες ακούω ότι απαγορεύονται διάφορα χωρίς να έχω ιδέα...γενικότερα ήξερα ότι το πεταντιν προκαλεί ξηροδερμιες ...

 

@depifishαπο κατούρημα τι να σου πρωτο πω ..ότι το βράδυ ξυπνάω ανά δύο ώρες?ότι ώρες ώρες με κλωτσαει στην κύστη με αποτέλεσμα να τρέχω στο μπάνιο ενώ είχα πάει πριν ένα λεπτό?έχει πέσει πολύ κατούρημα....σκέφτηκα να κοιμάμαι στο μπάνιο πια ...

 

Κορίτσια έκανα την καμπύλη....άσχετα οτι μου έριξε την πίεση και λίγο ήθελα να λιποθυμήσω....ο πρώτος χρόνος στα 60' μου βγήκε ανεβασμένος...μου το ειπε η μικροβιολόγος....δεν μου έχει στείλει ακομα τα νούμερα όμως....τι κάνουμε άραγε σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Με κοριτσακι σε εχω καλε!

Με έχεις δύο φορές !! Με αγοράκι κ με κοριτσάκι!! Ελπίζω βέβαια να είσαι προφητική κ το δεύτερο να είναι αγοράκι!!! Χαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra93 said:

Αλήθεια δεν κάνει?πρώτη φορά το ακούω....γενικά ώρες ώρες ακούω ότι απαγορεύονται διάφορα χωρίς να έχω ιδέα...γενικότερα ήξερα ότι το πεταντιν προκαλεί ξηροδερμιες ...

 

@depifishαπο κατούρημα τι να σου πρωτο πω ..ότι το βράδυ ξυπνάω ανά δύο ώρες?ότι ώρες ώρες με κλωτσαει στην κύστη με αποτέλεσμα να τρέχω στο μπάνιο ενώ είχα πάει πριν ένα λεπτό?έχει πέσει πολύ κατούρημα....σκέφτηκα να κοιμάμαι στο μπάνιο πια ...

 

Κορίτσια έκανα την καμπύλη....άσχετα οτι μου έριξε την πίεση και λίγο ήθελα να λιποθυμήσω....ο πρώτος χρόνος στα 60' μου βγήκε ανεβασμένος...μου το ειπε η μικροβιολόγος....δεν μου έχει στείλει ακομα τα νούμερα όμως....τι κάνουμε άραγε σε αυτήν την περίπτωση?

Mην αγχωνεσαι, το πιο πιθανο ειναι ο γιατρος να σου πει να προσεξεις τη διατροφη σου. Να περιορισεις λιγο τους υδατανθρακες (μακαρονια, ψωμια κτλ) και τα γλυκα. Ισως σου πει να παρεις ενα μετραρι ζαχαρου (εγω το λεω ψαροντουφεκο! Χαχαχχα) για να παρακολουθεις μονη σου για καποιο διαστημα τι σου ανεβαζει και τι οχι το ζαχαρο. Αλλα μην αγχωνεσαι, ολα φτιαχνουν!  Εμενα παρολο που ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι ειναι οκ η καμπυλη, εξακολουθω να προσεχω. Βεβαια εγω δεν μπορω να φαω γλουτενη οποτε ειναι ηδη περιορισμενοι οι υδατανθρακες γιατι δεν καταναλωνω σιταρι και κριθαρι. Αρα αμεσως αμεσως δεν τρωω σφολιατες, πιτες, ψωμια, σαντουιτς, κρουασαν, πιτσες και αλλα τετοια. (Πωπω μου τρεξαν τα σαλια...! ) Αλλα που και που φτιαχνω ψωμακι απο κατι μαυρα αλευρια (απο καστανο ρυζι, ταπιοκα, χαρουπι, ρεβυθι κτλ), και απο μακαρονια περα απο τα gluten free που ειναι με ρυζι που ειναι υδατανθρακας που ανεβαζει ζαχαρο, τρωω και μακαρονια απο φακη, απο ρεβυθια και τετοια. Βεβαια αυτα του ειδους μακαρονια δεν συγκρινονται με τα κανονικα... αλλα αμα βαλεις σαλτσουλα μια χαρα ειναι! 

Οπως και να χει, υπαρχουν λυσεις! Μπορει και να μην  σου πει να κανεις τιποτα, δεν ξερω ποσο ανεβασμενη τη βρηκανε. Αλλα 3 μηνες μεινανε σκεψου! Μετα τον τοκετο ολα επανερχονται, ακομα και αυτο! Γιατι στην ουσια, σε αυτο το σταδιο που ειμαστε, αν καταναλωσουμε κατι που χρειαζεται πολυ ινσουλινη (οπως μια πιατελα μακαρονια) δεν φτανει η ινσουλινη που παραγει το παγκρεας για να μεταβολισει τους υδατανθρακες γιατι αν εχω καταλαβει σωστα, ο πλακουντας κανει σαμποταζ και τραβαει μερος της ινσουλινης που χρειαζεται με αποτελεσμα να μην φτανει! Αλλα ολα επανερχονται μολις γεννηθει το μωρο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Deppybach said:

Με έχεις δύο φορές !! Με αγοράκι κ με κοριτσάκι!! Ελπίζω βέβαια να είσαι προφητική κ το δεύτερο να είναι αγοράκι!!! Χαχαχαχα!!!

Α ναι! Ελα ειμαι γουρλου εγω! Το δευτερο αγορακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22           27.9     K   Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K        Λητω
Penny28                29.9   K     City 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ερωτηση για τις πιο εμπειρες! Το ρηλαξ το θελουμε τους πρωτους 3 μηνες; επειδη στους 3 μηνες θα ταξιδεψω να παω με το καλο σπιτι μου προσπαθω να δω τι θα παρω εδω κ θα κουβαλησω στο αεροπλανο κ τι μπορω να παρω με το που φτασω σπιτι!

Επισης εχετε καποια προταση για μαξιλαρι θηλασμου; παροτι διδυμα νομιζω θα με βολεψει να εχω κ 2 μονα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια ερωτηση για τις πιο εμπειρες! Το ρηλαξ το θελουμε τους πρωτους 3 μηνες; επειδη στους 3 μηνες θα ταξιδεψω να παω με το καλο σπιτι μου προσπαθω να δω τι θα παρω εδω κ θα κουβαλησω στο αεροπλανο κ τι μπορω να παρω με το που φτασω σπιτι!

Επισης εχετε καποια προταση για μαξιλαρι θηλασμου; παροτι διδυμα νομιζω θα με βολεψει να εχω κ 2 μονα!

Εγώ και στα 3 μου κορίτσια δεν χρησιμοποίησα ριλαξ να σου πω την αλήθεια ,γιατί αν ήθελα να το βάλω κάπου αλλού το μωρό το έβαζα στο καρότσι ή στο καθίσματακι που είναι σαν αυγό κ κουνιέται κιόλας,ούτε τώρα θα αγοράσω ...Αλλά από ότι θυμάμαι στο ριλαξ τα βάζουμε μετά τους 2 μήνες αν το βάλεις πιο νωρίς θα είναι για πολύ λίγο .

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, βιολετα3 said:

Εγώ και στα 3 μου κορίτσια δεν χρησιμοποίησα ριλαξ να σου πω την αλήθεια ,γιατί αν ήθελα να το βάλω κάπου αλλού το μωρό το έβαζα στο καρότσι ή στο καθίσματακι που είναι σαν αυγό κ κουνιέται κιόλας,ούτε τώρα θα αγοράσω ...Αλλά από ότι θυμάμαι στο ριλαξ τα βάζουμε μετά τους 2 μήνες αν το βάλεις πιο νωρίς θα είναι για πολύ λίγο .

Α οκ! Βολευει αυτο! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, depifish είπε:

Mην αγχωνεσαι, το πιο πιθανο ειναι ο γιατρος να σου πει να προσεξεις τη διατροφη σου. Να περιορισεις λιγο τους υδατανθρακες (μακαρονια, ψωμια κτλ) και τα γλυκα. Ισως σου πει να παρεις ενα μετραρι ζαχαρου (εγω το λεω ψαροντουφεκο! Χαχαχχα) για να παρακολουθεις μονη σου για καποιο διαστημα τι σου ανεβαζει και τι οχι το ζαχαρο. Αλλα μην αγχωνεσαι, ολα φτιαχνουν!  Εμενα παρολο που ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι ειναι οκ η καμπυλη, εξακολουθω να προσεχω. Βεβαια εγω δεν μπορω να φαω γλουτενη οποτε ειναι ηδη περιορισμενοι οι υδατανθρακες γιατι δεν καταναλωνω σιταρι και κριθαρι. Αρα αμεσως αμεσως δεν τρωω σφολιατες, πιτες, ψωμια, σαντουιτς, κρουασαν, πιτσες και αλλα τετοια. (Πωπω μου τρεξαν τα σαλια...! ) Αλλα που και που φτιαχνω ψωμακι απο κατι μαυρα αλευρια (απο καστανο ρυζι, ταπιοκα, χαρουπι, ρεβυθι κτλ), και απο μακαρονια περα απο τα gluten free που ειναι με ρυζι που ειναι υδατανθρακας που ανεβαζει ζαχαρο, τρωω και μακαρονια απο φακη, απο ρεβυθια και τετοια. Βεβαια αυτα του ειδους μακαρονια δεν συγκρινονται με τα κανονικα... αλλα αμα βαλεις σαλτσουλα μια χαρα ειναι! 

Οπως και να χει, υπαρχουν λυσεις! Μπορει και να μην  σου πει να κανεις τιποτα, δεν ξερω ποσο ανεβασμενη τη βρηκανε. Αλλα 3 μηνες μεινανε σκεψου! Μετα τον τοκετο ολα επανερχονται, ακομα και αυτο! Γιατι στην ουσια, σε αυτο το σταδιο που ειμαστε, αν καταναλωσουμε κατι που χρειαζεται πολυ ινσουλινη (οπως μια πιατελα μακαρονια) δεν φτανει η ινσουλινη που παραγει το παγκρεας για να μεταβολισει τους υδατανθρακες γιατι αν εχω καταλαβει σωστα, ο πλακουντας κανει σαμποταζ και τραβαει μερος της ινσουλινης που χρειαζεται με αποτελεσμα να μην φτανει! Αλλα ολα επανερχονται μολις γεννηθει το μωρο! 

Εγω προχθες εφαγα "μακαρονια" απο κολοκυθακια. Τα εκαψα ζουλιεν με το πιλερ και τα εφαγα μαζι με κοτοπουλο λιγη μουσταρδα (χωρις ζαχαρη) και μια κουταλια γιαούρτι..τελειο. ηταν σα να τρωω μακαρονια(ταλιατελες) με κοτόπουλο. 

Ο υδατανθρακας κάνει το ιδιο κακο ειτε προερχεται απο ολικης προιοντα ειτε από κανονικά. Αν και μεχρι στιγμης δεν εχω ενδειξεις για διαβήτη, εξαιτίας μιας τιμης που ειχα δει στις 9βδ(92 αν θυμαμαι καλα), απο τοτε ζω με τον φοβο του διαβητη ρε γμτ. Οποτε εχω μειωσει κατα παρα πολυ τον υδατανθρακα.

Σε 2 βδ θα κανω και καμπυλη και αγχωνομαι ακομα πιο πολυ.

6 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22           27.9     K   Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K        Λητω
Penny28                29.9   K     City 

Αν θες βαλε κι εμένα 4/11 φυλο δεν ξέρουμε το κραταμε για έκπληξη.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


32 minutes ago, Farmakotriftena said:

Εγω προχθες εφαγα "μακαρονια" απο κολοκυθακια. Τα εκαψα ζουλιεν με το πιλερ και τα εφαγα μαζι με κοτοπουλο λιγη μουσταρδα (χωρις ζαχαρη) και μια κουταλια γιαούρτι..τελειο. ηταν σα να τρωω μακαρονια(ταλιατελες) με κοτόπουλο. 

Ο υδατανθρακας κάνει το ιδιο κακο ειτε προερχεται απο ολικης προιοντα ειτε από κανονικά. Αν και μεχρι στιγμης δεν εχω ενδειξεις για διαβήτη, εξαιτίας μιας τιμης που ειχα δει στις 9βδ(92 αν θυμαμαι καλα), απο τοτε ζω με τον φοβο του διαβητη ρε γμτ. Οποτε εχω μειωσει κατα παρα πολυ τον υδατανθρακα.

Σε 2 βδ θα κανω και καμπυλη και αγχωνομαι ακομα πιο πολυ.

Αν θες βαλε κι εμένα 4/11 φυλο δεν ξέρουμε το κραταμε για έκπληξη.

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22            27.9    K   Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K        Λητω
Penny28                29.9   K      City hospital
Farmakotriftaina  4.11   ?    

Με διορθωση

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10  K    Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22            27.9  K    Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K        Λητω
Penny28                29.9   K      City 
Farmakotriftena  4.11   ?    

34 minutes ago, Farmakotriftena said:

Εγω προχθες εφαγα "μακαρονια" απο κολοκυθακια. Τα εκαψα ζουλιεν με το πιλερ και τα εφαγα μαζι με κοτοπουλο λιγη μουσταρδα (χωρις ζαχαρη) και μια κουταλια γιαούρτι..τελειο. ηταν σα να τρωω μακαρονια(ταλιατελες) με κοτόπουλο. 

Ο υδατανθρακας κάνει το ιδιο κακο ειτε προερχεται απο ολικης προιοντα ειτε από κανονικά. Αν και μεχρι στιγμης δεν εχω ενδειξεις για διαβήτη, εξαιτίας μιας τιμης που ειχα δει στις 9βδ(92 αν θυμαμαι καλα), απο τοτε ζω με τον φοβο του διαβητη ρε γμτ. Οποτε εχω μειωσει κατα παρα πολυ τον υδατανθρακα.

Σε 2 βδ θα κανω και καμπυλη και αγχωνομαι ακομα πιο πολυ.

Αν θες βαλε κι εμένα 4/11 φυλο δεν ξέρουμε το κραταμε για έκπληξη.

Αφου προσεχεις κ ξερεις κ τι πρεπει να τρως θα εισαι.μια χαρα! Τα zoodles τα κανω κ εγω κ ειναι τελεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια ερωτηση για τις πιο εμπειρες! Το ρηλαξ το θελουμε τους πρωτους 3 μηνες; επειδη στους 3 μηνες θα ταξιδεψω να παω με το καλο σπιτι μου προσπαθω να δω τι θα παρω εδω κ θα κουβαλησω στο αεροπλανο κ τι μπορω να παρω με το που φτασω σπιτι!

Επισης εχετε καποια προταση για μαξιλαρι θηλασμου; παροτι διδυμα νομιζω θα με βολεψει να εχω κ 2 μονα!

Έγω είχα ριλαξ κούνια δεν καθόταν όμως πολύ λίγο αλλά γενικά έχω διαβάσει πως πρέπει να το αφήνεις συγκεκριμένη ώρα εκεί επειδή η πλάτη δεν είναι ευθεία όπως στο σκληρό στρώμα κάπου σε μισή και μισή ώρα μέσα στη μέρα μια ώρα συνολικά αν θυμάμαι καλά για μένα δεν αξίζει 

Όσο για μαξιλάρι έχει στο νου σου πως θα αναγκαστεις να τα θηλάζεις και ταυτόχρονα ειδικά στην αρχή θέλουν στήθος οοοολη μέρα οοολή νύχτα δεν ξέρω αν θα σε βολεύουν δύο ξεχωριστα ... 

Πηρα και γω την καμπύλη ευτυχώς βγήκε φυσιολογικη και δεν θα χρειαστεί να κάνω δίαιτα μέσα στις διακοπές θα είχα τρελαθεί !!! Πήγα και στον γιατρό γιατί θα πάω από Σεπτέμβρη πάλι και κοντευουμε το 1 κιλό μου φάνηκε πολύ περίεργο πως μεγαλώνουν έτσι !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Brigitt said:

Έγω είχα ριλαξ κούνια δεν καθόταν όμως πολύ λίγο αλλά γενικά έχω διαβάσει πως πρέπει να το αφήνεις συγκεκριμένη ώρα εκεί επειδή η πλάτη δεν είναι ευθεία όπως στο σκληρό στρώμα κάπου σε μισή και μισή ώρα μέσα στη μέρα μια ώρα συνολικά αν θυμάμαι καλά για μένα δεν αξίζει 

Όσο για μαξιλάρι έχει στο νου σου πως θα αναγκαστεις να τα θηλάζεις και ταυτόχρονα ειδικά στην αρχή θέλουν στήθος οοοολη μέρα οοολή νύχτα δεν ξέρω αν θα σε βολεύουν δύο ξεχωριστα ... 

Πηρα και γω την καμπύλη ευτυχώς βγήκε φυσιολογικη και δεν θα χρειαστεί να κάνω δίαιτα μέσα στις διακοπές θα είχα τρελαθεί !!! Πήγα και στον γιατρό γιατί θα πάω από Σεπτέμβρη πάλι και κοντευουμε το 1 κιλό μου φάνηκε πολύ περίεργο πως μεγαλώνουν έτσι !

Σουπερ με την καμπυλη μπραβο!! Θα ψωμολυσσαξω εγω για ολες χα χα χα! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Έγω είχα ριλαξ κούνια δεν καθόταν όμως πολύ λίγο αλλά γενικά έχω διαβάσει πως πρέπει να το αφήνεις συγκεκριμένη ώρα εκεί επειδή η πλάτη δεν είναι ευθεία όπως στο σκληρό στρώμα κάπου σε μισή και μισή ώρα μέσα στη μέρα μια ώρα συνολικά αν θυμάμαι καλά για μένα δεν αξίζει 

Όσο για μαξιλάρι έχει στο νου σου πως θα αναγκαστεις να τα θηλάζεις και ταυτόχρονα ειδικά στην αρχή θέλουν στήθος οοοολη μέρα οοολή νύχτα δεν ξέρω αν θα σε βολεύουν δύο ξεχωριστα ... 

Πηρα και γω την καμπύλη ευτυχώς βγήκε φυσιολογικη και δεν θα χρειαστεί να κάνω δίαιτα μέσα στις διακοπές θα είχα τρελαθεί !!! Πήγα και στον γιατρό γιατί θα πάω από Σεπτέμβρη πάλι και κοντευουμε το 1 κιλό μου φάνηκε πολύ περίεργο πως μεγαλώνουν έτσι !

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν κ μεγάλωσε η μπουμπου! Σε ποια βδομάδα είσαι τώρα κ έκανες την καμπύλη; Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό ξανα οταν θα είμαι 26+3 κ μου είπε τότε θα μου την γράψει να την κάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν κ μεγάλωσε η μπουμπου! Σε ποια βδομάδα είσαι τώρα κ έκανες την καμπύλη; Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό τώρα οταν θα είμαι 26+3 κ μου είπε τότε θα μου την γράψει να την κάνω. 

Καλά αποτελέσματα να ευχηθώ κι εγώ !!! Στην 26η εβδομάδα είχα κάνει την καμπύλη νομίζω μπορείς εως την 28η... Τώρα έχω μπει στην 27η στον 7ο μήνα μα πως περνάει έτσι ο καιρός σαν χθες μου φαίνεται πως έμαθα πως είμαι έγκυος είναι τρελό!!!!

1 hour ago, Blondie 2020 είπε:

Σουπερ με την καμπυλη μπραβο!! Θα ψωμολυσσαξω εγω για ολες χα χα χα! 

Χαχα να το δεις θετικά θα μείνεις στυλακι !! Εγώ αστοοο +10 κιλά στις διακοπές

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...