Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Αχ και που να φάω κάτι πιο αργά ,εχθές έφαγα λίγη τυρόπιτα που εψησα για τα παιδιά ήταν 10 η ώρα ,δεν μπορούσα να κοιμηθώ είχα τέτοια ανησυχία και σαν να με έπιαναν έκτακτες δεν μπορώ να το εξηγήσω και σήμερα το πρωί ξύπνησα όχι κ τόσο καλά πάλι σαν να έχω ανησυχία,εμένα φταίει που δεν πάω και τουαλέτα γιατι παίρνω 2πλο σίδηρο και νιώθω δυσφορία .Απλά πλέων και εγώ φοβάμαι να φάω το πρωί δεν έχω όρεξη καθόλου με το ζόρι ένα γάλα ,μεσημεριανό μισή μερίδα από ότι έτρωγα .Από κιλά έβαλα 5 αλλά νομίζω είναι αυτά που πήρα στην αρχή γιατί έμεινε στάσιμη η ζυγαριά αυτόν τον μήνα.

Οι ζύμες ειναι ατιμο πραγμα. Κι εγω στο 2ο παιδι που υπεφερα απο νωρίς με καουρες και αφαγια, εστω και να μικρο μικρο τυροπιτακι να ετρωγα, με τσάκιζε. Τοτε ειχα βρει την υγεια μου με λιγο γιαουρτι..  το θεμα ειναι αν ειμαστε ετσι απο τώρα, τι εχει να γινει σε λιγοοοο...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Οι ζύμες ειναι ατιμο πραγμα. Κι εγω στο 2ο παιδι που υπεφερα απο νωρίς με καουρες και αφαγια, εστω και να μικρο μικρο τυροπιτακι να ετρωγα, με τσάκιζε. Τοτε ειχα βρει την υγεια μου με λιγο γιαουρτι..  το θεμα ειναι αν ειμαστε ετσι απο τώρα, τι εχει να γινει σε λιγοοοο...

Καούρα δεν έχω καθόλου δυσφορία νιώθω λες κ έχω φάει ένα γουρουνοπουλο ,και το θέμα είναι ότι με το μεσημεριανό είναι οκ ότι φάω από κει κ πέρα είναι το θέμα.Εγω μετράω τ βδομάδες πως και πως και παρηγοριεμε λίγο !!!15 μου έμειναν 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimitra93 said:

Εγώ γαμωτο φοβάμαι να το κάνω....το ξέρω ότι θα αναγκαστώ κάποια στιγμή ούτως η άλλως αλλά δεν ξέρω....θέλω να μιλήσω και με την αιματολογο να Μ πει σε περιπτώσεις θρομβοφιλιας όπως εγώ υπαρχει άραγε πρόβλημα?

Αν δεν κάνω λάθος είσαι από εξωσωματική, σωστά? Και εγώ από εξωσωματική είμαι με 7 χρόνια προσπαθειών....Καταλαβαίνω το φόβο σου....Καλά θα κάνεις να ρωτήσεις την αιματολόγο σου. 

Εμένα η αιματολόγος μου, ήταν η μόνη που πήρε θέση, και την υπερεκτιμώ για αυτό. Μου είπε ότι το επικίνδυνο είναι να νοσήσω από Covid-19. Ενδεικτικά, 20% είναι οι πιθανότητες εμφάνισης θρομβόσεων από την φυσική νόσηση. Μου πρότεινε να προχωρήσει η εγκυμοσύνη στην 6ο και μετά να εμβολιατώ. Αυτή της η στάση με έκανε και αισθάνθηκα καλά.

Μία μέρα πριν την πρώτη δόση, έκανα την εξέταση Β επιπέδου. Ρώτησα και τον εμβρυομητρικό για τον εμβολιασμό. Στην αρχή ήταν πολύ χλιαρός, αλλά μόλις του είπα ότι έχω κλείσει ραντεβού και εμβολιάζομαι την επόμενη ημέρα, μου είπε ανοιχτά πια, ότι πολύ καλά κάνω, για να είμαι προστατευμένη από τη νόσηση, και ότι ο ίδιος, λέει στους δικούς του ανθρώπους, να τρέξουν να το κάνουν. Έγκυες και μη. Μου ανέφερε και 2 περιστατικά συναδέλφων που νόσησαν και παιδεύονται με συμπτώματα 3 μήνες μετά (long covid).

Αυτή η συζήτηση, με εμψύχωσε ότι κάνω το σωστό να πάω να εμβολιαστώ.

Θα σου πω το δικό μου σκεπτικό. Εγώ προσέχω πάρα πολύ, βγαίνω μόνο βράδυ για περπάτημα και μόνο σε απόμερα μέρη, αλλά νιώθω ότι αν είμαι τόσο άτυχη (που μέχρι τώρα γκαντεμόσαυρος ήμουν), και κολλήσω, σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει, ανήκω στις ευπαθείς ομάδες, και διατρέχω κίνδυνο να μην το περάσω ελαφριά. Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν, ποιόν θα πρωτο-κοιτάξουν? Εμένα? Τα παιδάκια μου? Κανένας από αυτούς που μου είπαν να αποφύγω το εμβόλιο δεν μου είπε τί θα γίνει αν νοσήσω. 

Και για να ησυχάσω, σκέφτηκα και ένα άλλο πράγμα: Αν πάθω κάτι από το εμβόλιο, τότε, είναι 100% σίγουρο ότι θα πάθαινα πολύ χειρότερα πράγματα αν πέρναγα τον κορονοϊό.

Όλα αυτά με έκαναν να πιστεύω ότι έπραξα σωστά. Και έβαλα και εγώ το λιθαράκι μου στο τείχος της ανοσίας :) .

Προσωπική γνώμη, προσωπική προσέγγιση.

 

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Καούρα δεν έχω καθόλου δυσφορία νιώθω λες κ έχω φάει ένα γουρουνοπουλο ,και το θέμα είναι ότι με το μεσημεριανό είναι οκ ότι φάω από κει κ πέρα είναι το θέμα.Εγω μετράω τ βδομάδες πως και πως και παρηγοριεμε λίγο !!!15 μου έμειναν 

Αυτήν την δυσφορία την έχω και εγω και εγω πίνω 2 φορές σίδηρο ο δεύτερος βέβαια είναι μαζί με βιταμίνη αλλά και πάλι  δυσκολεύομαι...το βράδυ γιαουρτάκι η τοστ για μπορώ να κοιμήθω αλλιώς αστοοοο...Και εγώ εβδομάδες μετράω μου είναι πιο εύκολο!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καούρα δεν έχω καθόλου δυσφορία νιώθω λες κ έχω φάει ένα γουρουνοπουλο ,και το θέμα είναι ότι με το μεσημεριανό είναι οκ ότι φάω από κει κ πέρα είναι το θέμα.Εγω μετράω τ βδομάδες πως και πως και παρηγοριεμε λίγο !!!15 μου έμειναν 

Οντως!! Ωραίο ακούγεται το 15!! (14 για μενα που θα παω με καισαρικη :grin:)

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Οντως!! Ωραίο ακούγεται το 15!! (14 για μενα που θα παω με καισαρικη :grin:)

Χαχαχαχχ ναι γιατί αν λέω σε μήνες μου φαίνεται πολύ!!!Καισαρική γιατί είχες προηγούμενη?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Αν δεν κάνω λάθος είσαι από εξωσωματική, σωστά? Και εγώ από εξωσωματική είμαι με 7 χρόνια προσπαθειών....Καταλαβαίνω το φόβο σου....Καλά θα κάνεις να ρωτήσεις την αιματολόγο σου. 

Εμένα η αιματολόγος μου, ήταν η μόνη που πήρε θέση, και την υπερεκτιμώ για αυτό. Μου είπε ότι το επικίνδυνο είναι να νοσήσω από Covid-19. Ενδεικτικά, 20% είναι οι πιθανότητες εμφάνισης θρομβόσεων από την φυσική νόσηση. Μου πρότεινε να προχωρήσει η εγκυμοσύνη στην 6ο και μετά να εμβολιατώ. Αυτή της η στάση με έκανε και αισθάνθηκα καλά.

Μία μέρα πριν την πρώτη δόση, έκανα την εξέταση Β επιπέδου. Ρώτησα και τον εμβρυομητρικό για τον εμβολιασμό. Στην αρχή ήταν πολύ χλιαρός, αλλά μόλις του είπα ότι έχω κλείσει ραντεβού και εμβολιάζομαι την επόμενη ημέρα, μου είπε ανοιχτά πια, ότι πολύ καλά κάνω, για να είμαι προστατευμένη από τη νόσηση, και ότι ο ίδιος, λέει στους δικούς του ανθρώπους, να τρέξουν να το κάνουν. Έγκυες και μη. Μου ανέφερε και 2 περιστατικά συναδέλφων που νόσησαν και παιδεύονται με συμπτώματα 3 μήνες μετά (long covid).

Αυτή η συζήτηση, με εμψύχωσε ότι κάνω το σωστό να πάω να εμβολιαστώ.

Θα σου πω το δικό μου σκεπτικό. Εγώ προσέχω πάρα πολύ, βγαίνω μόνο βράδυ για περπάτημα και μόνο σε απόμερα μέρη, αλλά νιώθω ότι αν είμαι τόσο άτυχη (που μέχρι τώρα γκαντεμόσαυρος ήμουν), και κολλήσω, σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει, ανήκω στις ευπαθείς ομάδες, και διατρέχω κίνδυνο να μην το περάσω ελαφριά. Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν, ποιόν θα πρωτο-κοιτάξουν? Εμένα? Τα παιδάκια μου? Κανένας από αυτούς που μου είπαν να αποφύγω το εμβόλιο δεν μου είπε τί θα γίνει αν νοσήσω. 

Και για να ησυχάσω, σκέφτηκα και ένα άλλο πράγμα: Αν πάθω κάτι από το εμβόλιο, τότε, είναι 100% σίγουρο ότι θα πάθαινα πολύ χειρότερα πράγματα αν πέρναγα τον κορονοϊό.

Όλα αυτά με έκαναν να πιστεύω ότι έπραξα σωστά. Και έβαλα και εγώ το λιθαράκι μου στο τείχος της ανοσίας :) .

Προσωπική γνώμη, προσωπική προσέγγιση.

 

 

 

Ποια αιματολογο έχεις αν επιτρέπεται?μήπως έχουμε την ίδια ...γνωστή της Θεσσαλονίκης...

ναι από εξωσωματική και εγώ με τα ίδια χρονια προσπάθειας με σένα....καταλαβαίνεις λοιπόν πως τρέμω γενικά το οτιδήποτε πρόκειται να κάνω...αλλά ακούς τόσα πολλά για αυτό το εμβόλιο...δεν βγαίνει και ένας άνθρωπος να συμφωνήσει με τον άλλον...όλοι βγαίνουν και λένε και κάτι διαφορετικό...ο καθένας και με άλλη γνώμη ...σήμερα έκλεισε για αρχή ο άντρας μου να το κάνει ...εγώ πράγματικα είμαι υπό σκέψη μεγάλη ακόμα....

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Οντως!! Ωραίο ακούγεται το 15!! (14 για μενα που θα παω με καισαρικη :grin:)

Όντως πολύ ωραίο αυτό με τις εβδομάδες...δεν το είχα σκεφτεί καθόλου....μόλις συνειδητοποίησα λπν ότι μου μένουν 10 εβδομάδες αν ισχύει ότι θα μπω τέλη Σεπτέμβρη ....πόσο μικρό νούμερο ακούγεται....δεν θα κοιμηθώ τώρα όλο το βράδυ χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2021 at 10:56 ΠΜ, depifish είπε:

Οσες κανατε το εμβολιο, ειχατε καμια παρενεργεια; Πυρετους και τετοια; Δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο μου τη γνωμη του, αλλα εκει που ελεγα τελικα να το αφησω για μετα τη γεννα, βλεπω τον κακο χαμο που γινεται εδω στη Κρητη και δεν ξερω τι να κανω! 

Έκανα την πρώτη δόση! Είμαι μια χαρά! Κ γω έλεγα να το αφήσω αλλά με όσα γίνονται φοβήθηκα κ το έκανα πιο γρήγορα για να είμαι σίγουρη στο μαιευτήριο αλλά κ έπειτα να ξέρω πως θα δώσω σίγουρα αντισώματα στο μωρό μου. Κάντο.. μην φοβάσαι..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πραγματικά το εμβόλιο είναι προσωπική υπόθεση. Δεν είναι όμως επιβεβαιωμένο πως στις έγκυες δεν προκαλεί προβλήματα. Συν ότι δεν έχουν γίνει μελέτες σε εμβολιασμό εμβρύων. Γνώμη μου είναι οι γιατροί να είναι αντικειμενικοί. Και όχι να εκφράζουν την προσωπική τους άποψη κ εγώ υπέρ του εμβολίου είμαι κ θα το κάνω, αφού γεννήσω όμως. 

  • Μου αρέσει 3

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ χθες έκανα β επιπέδου επιτέλους κ όλα καλά με τον μπέμπη! Μόνο που μου είπε ο εμβρυολογος ότι έχω χαμηλό οπίσθιο πλακούντα χωρίς βέβαια να κλείνει τον τράχηλο. Μου είπε πως δν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα απλά μόνο αν δν ανέβει στην πορεία κ παραμείνει χαμηλά ότι θα πρέπει να κάνω καισαρική. Απλά εμένα ο γιατρος μου πριν δυο βδομαδες που είχα πάει  μου είχε πει ότι είναι μια χαρά ψηλά ο πλακούντας τώρα πως γίνεται να είναι χαμηλά δν ξέρω. Έχει κάποια χαμηλό πλακούντα; Απλα διαβασα ότι δν θα πρέπει να περπατάω πολύ,να σηκώνω βαρύ,να σκυβω κ να μην έχω επαφες . Έτσι κ αλλιώς δν τα κάνω αυτά ,απλά τα ΣΚ πηγαίνω θαλασσα κ αρχες Αυγούστου θα πάω να μείνω δυο βδομαδες στο εξοχικό μου κ λέω μήπως υπάρχει θέμα. Θα μιλήσω σήμερα κ με το γιατρό να δω τι θα μου πει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ χθες έκανα β επιπέδου επιτέλους κ όλα καλά με τον μπέμπη! Μόνο που μου είπε ο εμβρυολογος ότι έχω χαμηλό οπίσθιο πλακούντα χωρίς βέβαια να κλείνει τον τράχηλο. Μου είπε πως δν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα απλά μόνο αν δν ανέβει στην πορεία κ παραμείνει χαμηλά ότι θα πρέπει να κάνω καισαρική. Απλά εμένα ο γιατρος μου πριν δυο βδομαδες που είχα πάει  μου είχε πει ότι είναι μια χαρά ψηλά ο πλακούντας τώρα πως γίνεται να είναι χαμηλά δν ξέρω. Έχει κάποια χαμηλό πλακούντα; Απλα διαβασα ότι δν θα πρέπει να περπατάω πολύ,να σηκώνω βαρύ,να σκυβω κ να μην έχω επαφες . Έτσι κ αλλιώς δν τα κάνω αυτά ,απλά τα ΣΚ πηγαίνω θαλασσα κ αρχες Αυγούστου θα πάω να μείνω δυο βδομαδες στο εξοχικό μου κ λέω μήπως υπάρχει θέμα. Θα μιλήσω σήμερα κ με το γιατρό να δω τι θα μου πει. 

Μπράβο κορίτσι όλα καλά με τον μπεμπακο σου!!!Εγώ ειχα στην αρχή αρχή της εγκυμοσύνης χαμηλό πλακούντα και είχα φοβηθεί αλλά μου είχαν πει πως θα ανέβει σιγά σιγά όπως και έγινε το είδαμε στην αυχενική τότε....Και αν δεν ανέβει ο δικό σου λίγο προσοχή θέλει με όλα αυτά που προ ανέφερες γιατί θυμάμαι το είχα ψάξει και εγώ για τις διακοπές καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου αλλά δεν νομίζω να σου πει να μην πας...Με λίγη προσοχή όλα γίνονται!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Penny28 είπε:

Μπράβο κορίτσι όλα καλά με τον μπεμπακο σου!!!Εγώ ειχα στην αρχή αρχή της εγκυμοσύνης χαμηλό πλακούντα και είχα φοβηθεί αλλά μου είχαν πει πως θα ανέβει σιγά σιγά όπως και έγινε το είδαμε στην αυχενική τότε....Και αν δεν ανέβει ο δικό σου λίγο προσοχή θέλει με όλα αυτά που προ ανέφερες γιατί θυμάμαι το είχα ψάξει και εγώ για τις διακοπές καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου αλλά δεν νομίζω να σου πει να μην πας...Με λίγη προσοχή όλα γίνονται!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Μα αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι στην αυχενική δν μου είχε πει κάτι για τον πλακούντα κ ο γιατρος μου μου είπε ότι είναι ψηλά. Δν είναι πολύ χαμηλά είναι λίγο πάνω από το όριο,είναι 25 χιλ πάνω από το τραχηλικό στόμιο ,κάτω από 20 χιλ θεωρείται πως ειναι χαμηλά. Απλά σκέφτομαι κ διαφορά Γτ εδώ κ δυο βδομαδες που πάω τα ΣΚ στο εξοχικό ανεβαίνω σκάλες για το δικό μου σπιτι Γτ είναι 3οροφο  κ λέω μήπως φταίνε οι σκάλες; Αν κ τις ανεβαίνω μια φορά τη μέρα μόνο Γτ από το πρωί μέχρι κ το βράδυ κάθομαι κάτω στων γονιών μου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

Ρε κορίτσια πραγματικά το εμβόλιο είναι προσωπική υπόθεση. Δεν είναι όμως επιβεβαιωμένο πως στις έγκυες δεν προκαλεί προβλήματα. Συν ότι δεν έχουν γίνει μελέτες σε εμβολιασμό εμβρύων. Γνώμη μου είναι οι γιατροί να είναι αντικειμενικοί. Και όχι να εκφράζουν την προσωπική τους άποψη κ εγώ υπέρ του εμβολίου είμαι κ θα το κάνω, αφού γεννήσω όμως. 

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι ....να καταφέρω να το κάνω μετά την γέννα...

πρίν από 35 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ χθες έκανα β επιπέδου επιτέλους κ όλα καλά με τον μπέμπη! Μόνο που μου είπε ο εμβρυολογος ότι έχω χαμηλό οπίσθιο πλακούντα χωρίς βέβαια να κλείνει τον τράχηλο. Μου είπε πως δν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα απλά μόνο αν δν ανέβει στην πορεία κ παραμείνει χαμηλά ότι θα πρέπει να κάνω καισαρική. Απλά εμένα ο γιατρος μου πριν δυο βδομαδες που είχα πάει  μου είχε πει ότι είναι μια χαρά ψηλά ο πλακούντας τώρα πως γίνεται να είναι χαμηλά δν ξέρω. Έχει κάποια χαμηλό πλακούντα; Απλα διαβασα ότι δν θα πρέπει να περπατάω πολύ,να σηκώνω βαρύ,να σκυβω κ να μην έχω επαφες . Έτσι κ αλλιώς δν τα κάνω αυτά ,απλά τα ΣΚ πηγαίνω θαλασσα κ αρχες Αυγούστου θα πάω να μείνω δυο βδομαδες στο εξοχικό μου κ λέω μήπως υπάρχει θέμα. Θα μιλήσω σήμερα κ με το γιατρό να δω τι θα μου πει. 

Μπράβο κορίτσι Μ που είναι όλα καλά....όσο αφορά τον πλακούντα έχουν δύο φίλες μου χαμηλό πλακούντα αλλά δεν τους είπαν για καισαρική σε καμία από τις δύο....τους είπαν όμως όλα αυτά που έγραψες προσοχή κτλ ...και εγώ δεν νομίζω να σου πει να μην πας...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Μα αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι στην αυχενική δν μου είχε πει κάτι για τον πλακούντα κ ο γιατρος μου μου είπε ότι είναι ψηλά. Δν είναι πολύ χαμηλά είναι λίγο πάνω από το όριο,είναι 25 χιλ πάνω από το τραχηλικό στόμιο ,κάτω από 20 χιλ θεωρείται πως ειναι χαμηλά. Απλά σκέφτομαι κ διαφορά Γτ εδώ κ δυο βδομαδες που πάω τα ΣΚ στο εξοχικό ανεβαίνω σκάλες για το δικό μου σπιτι Γτ είναι 3οροφο  κ λέω μήπως φταίνε οι σκάλες; Αν κ τις ανεβαίνω μια φορά τη μέρα μόνο Γτ από το πρωί μέχρι κ το βράδυ κάθομαι κάτω στων γονιών μου. 

Από ότι έχω καταλάβει έχει να κάνει με το πως μεγαλώνει η μήτρα δηλαδή μπορεί να ήταν ψιλά στην αυχενική αλλά μετά η μήτρα μεγάλωσε κι' άλλο οπότε ίσως έχει να κάνει με αυτο...τα σκαλιά δεν νομίζω να παίζουν ρόλο γιατί και εγώ αν βγω έξω θα ανέβω κατέβω αρκετά σκαλιά και όπου και να πάω έχει σκαλιά...Μην αγχώνεσαι όταν μιλήσεις με τον γιατρό σου θα σου πει ακριβώς τι πρέπει να κανεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι ....να καταφέρω να το κάνω μετά την γέννα...

Μπράβο κορίτσι Μ που είναι όλα καλά....όσο αφορά τον πλακούντα έχουν δύο φίλες μου χαμηλό πλακούντα αλλά δεν τους είπαν για καισαρική σε καμία από τις δύο....τους είπαν όμως όλα αυτά που έγραψες προσοχή κτλ ...και εγώ δεν νομίζω να σου πει να μην πας...

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Όπως είπα μου είπε ότι ειναι χαμηλός αλλά ειναι πάνω από το όριο των 20χιλ ,ειναι 25. Εννοείται πως όλα αυτά που είπα τα πρόσεχα κ πριν κ θα τα προσέχω κ τώρα. Μόνο με το ανέβασμα των σκαλιών προβληματίζομαι που έχω στο εξοχικό ,αλλιώς σε γενικές γραμμές προσέχω Γτ ούτε δουλειές κάνω ούτε περπατάω πολύ .

πρίν από 8 λεπτά , Penny28 είπε:

Από ότι έχω καταλάβει έχει να κάνει με το πως μεγαλώνει η μήτρα δηλαδή μπορεί να ήταν ψιλά στην αυχενική αλλά μετά η μήτρα μεγάλωσε κι' άλλο οπότε ίσως έχει να κάνει με αυτο...τα σκαλιά δεν νομίζω να παίζουν ρόλο γιατί και εγώ αν βγω έξω θα ανέβω κατέβω αρκετά σκαλιά και όπου και να πάω έχει σκαλιά...Μην αγχώνεσαι όταν μιλήσεις με τον γιατρό σου θα σου πει ακριβώς τι πρέπει να κανεις...

Να είσαι καλά κορίτσι μου με καθησύχασες καπως! Ναι θα μιλήσω κ να δω τι θα μου πει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...