Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Blondie 2020 είπε:

Σουπερ με την καμπυλη μπραβο!! Θα ψωμολυσσαξω εγω για ολες χα χα χα! 

Θα σου κάνω και εγώ παρέα!!!Αν και δεν έχω θέμα με σάκχαρο ο γιατρός μου είπε να μην πάρω αλλά κιλά είναι πολύ αυστηρός με αυτό το θέμα είμαι σίγουρη όταν ξανά πάω θα μου πει πάλι δίαιτα!!! Μα πως να το ραψω που είμαι λιχουδο!!!!Εντωμεταξύ πραγματικά δεν τρώω πολύ μέσα στη μέρα αν έτρωγα τα ίδια προ εγκυμοσύνης θα είχα χάσει κιόλας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 minutes ago, Penny28 said:

Θα σου κάνω και εγώ παρέα!!!Αν και δεν έχω θέμα με σάκχαρο ο γιατρός μου είπε να μην πάρω αλλά κιλά είναι πολύ αυστηρός με αυτό το θέμα είμαι σίγουρη όταν ξανά πάω θα μου πει πάλι δίαιτα!!! Μα πως να το ραψω που είμαι λιχουδο!!!!Εντωμεταξύ πραγματικά δεν τρώω πολύ μέσα στη μέρα αν έτρωγα τα ίδια προ εγκυμοσύνης θα είχα χάσει κιόλας!!! 

Αστα κ εγω το κακομοιρο προσεχα κ μετριεμαι απο την αρχη! Το μονο που τσακιζα ειναι κουλουρακια κ κριτσινια ολικης κ ενα γλυκακι τη βδομαδα. Πανε κ αυτα..Ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα μου πει ο ενδοκρ. Χαλαλι μωρε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βλέπω όλες έχετε κανει καμπύλη ζαχάρου ,εμένα δεν μου είπε κάτι ο γιατρός και θα με ξαναδεί γύρο στις 27,28 βδομάδες δηλαδή τέλος του μηνός ,στις γενικές που έκανα είχα 72 ζάχαρο αρκετά χαμηλό , υπάρχει περίπτωση δηλαδή κάποιος ενώ έχει καλές τιμές στης γενικές εξετάσεις να έχει ζάχαρο ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Farmakotriftena said:

Εγω προχθες εφαγα "μακαρονια" απο κολοκυθακια. Τα εκαψα ζουλιεν με το πιλερ και τα εφαγα μαζι με κοτοπουλο λιγη μουσταρδα (χωρις ζαχαρη) και μια κουταλια γιαούρτι..τελειο. ηταν σα να τρωω μακαρονια(ταλιατελες) με κοτόπουλο. 

Ο υδατανθρακας κάνει το ιδιο κακο ειτε προερχεται απο ολικης προιοντα ειτε από κανονικά. Αν και μεχρι στιγμης δεν εχω ενδειξεις για διαβήτη, εξαιτίας μιας τιμης που ειχα δει στις 9βδ(92 αν θυμαμαι καλα), απο τοτε ζω με τον φοβο του διαβητη ρε γμτ. Οποτε εχω μειωσει κατα παρα πολυ τον υδατανθρακα.

Σε 2 βδ θα κανω και καμπυλη και αγχωνομαι ακομα πιο πολυ.

Αν θες βαλε κι εμένα 4/11 φυλο δεν ξέρουμε το κραταμε για έκπληξη.

Καλε μην αγχωνεσαι με ενα 92αρι που σου βγηκε! Μια χαρα ειναι! Εμενα αν μου εβγαινε 92 χαιρομουν! Χαχαχχα! Παντως το ιδιο θεμα με μενα εχει και η μαμα μου, παντα το πρωινο της ζαχαρο ειναι γυρω στο 100 και δεν ειχε θεμα σε καμια απο τις δυο εγκυμοσυνες της και βγηκαμε σε νορμαλ κιλα. Και εφοσων εχεις κοψει και τους πολλους υδατανθρακες μια χαρα θα εισαι! Βασικα τη μεγαλη ζημια την κανουν οι επεξεργασμενοι υδατανθρακες και η ζαχαρη. Ωραια ιδεα και αυτο με το κολοκυθι! Καπου το ειχα δει κι εγω αλλα δεν εχω αυτο το μαραφετι που τα κοβει σαν μακαρονακια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Καλά αποτελέσματα να ευχηθώ κι εγώ !!! Στην 26η εβδομάδα είχα κάνει την καμπύλη νομίζω μπορείς εως την 28η... Τώρα έχω μπει στην 27η στον 7ο μήνα μα πως περνάει έτσι ο καιρός σαν χθες μου φαίνεται πως έμαθα πως είμαι έγκυος είναι τρελό!!!!

Χαχα να το δεις θετικά θα μείνεις στυλακι !! Εγώ αστοοο +10 κιλά στις διακοπές

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου αλλά έχω ακόμη μέχρι την καμπύλη ζαχαρου! Τη Δευτέρα έχω την β επιπέδου απλά σε ρώτησα σε ποια βδομάδα Γτ θεώρησα μηπως είναι αργά τότε που έχω το ραντεβού να μου τη γράψει την εξέταση. Αλλά αφού είπες ότι γίνεται μέχρι κ 28η βδομάδα ειμαι οκ.

πρίν από 11 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια βλέπω όλες έχετε κανει καμπύλη ζαχάρου ,εμένα δεν μου είπε κάτι ο γιατρός και θα με ξαναδεί γύρο στις 27,28 βδομάδες δηλαδή τέλος του μηνός ,στις γενικές που έκανα είχα 72 ζάχαρο αρκετά χαμηλό , υπάρχει περίπτωση δηλαδή κάποιος ενώ έχει καλές τιμές στης γενικές εξετάσεις να έχει ζάχαρο ?

Νομίζω πως δν θα έχεις θέμα κορίτσι μου! Κ γω τόσο έχω ζάχαρο ,τη μια ήταν 72 κ την άλλη  74. Γενικά εμείς δν έχουμε στην οικογένεια κανένας θέματα με ζάχαρο κ εγώ απο μικρή γυμνάζομαι κ έτρωγα 5 γεύματα τη μέρα κ σχεδόν καθόλου γλυκά Γτ δν μου αρέσουν! Είχα κάνει κ προ εγκυμοσυνης μια καμπύλη ζαχαρου Γτ είχα αποβολες κ έψαχνα τα πάντα κ ήταν μια χαρά. Ευχομαι κ τώρα στην εγκυμοσυνη να ειναι καλή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια βλέπω όλες έχετε κανει καμπύλη ζαχάρου ,εμένα δεν μου είπε κάτι ο γιατρός και θα με ξαναδεί γύρο στις 27,28 βδομάδες δηλαδή τέλος του μηνός ,στις γενικές που έκανα είχα 72 ζάχαρο αρκετά χαμηλό , υπάρχει περίπτωση δηλαδή κάποιος ενώ έχει καλές τιμές στης γενικές εξετάσεις να έχει ζάχαρο ?

Λογικά τώρα θα σου πει να την κάνεις όταν θα πας από την 26η μέχρι την 28η εβδομάδα κάνουμε καμπύλη μην αγχώνεσαι πιστεύω μια χαρά θα είναι εγώ έχω σάκχαρο 79 και βγήκε μια χαρά πολύ καλή αν σκεφτείς ότι είχα για χρόνια ως παιδί θέμα με το σάκχαρο! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Σουπερ με την καμπυλη μπραβο!! Θα ψωμολυσσαξω εγω για ολες χα χα χα! 

Θα ψωμιολυσσαξω και εγώ μαζί σου μάλλον ....μίλησα με τον γιατρό μου και Μ είπε να πάω σε διαβητολογο....

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλά αποτελέσματα να ευχηθώ κι εγώ !!! Στην 26η εβδομάδα είχα κάνει την καμπύλη νομίζω μπορείς εως την 28η... Τώρα έχω μπει στην 27η στον 7ο μήνα μα πως περνάει έτσι ο καιρός σαν χθες μου φαίνεται πως έμαθα πως είμαι έγκυος είναι τρελό!!!!

Χαχα να το δεις θετικά θα μείνεις στυλακι !! Εγώ αστοοο +10 κιλά στις διακοπές

Μαζί ειμαστε.....σήμερα μπήκα και εγώ στην 27η εβδομάδα...φοβερό.... πραγματικά απίστευτο ..

πρίν από 35 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια βλέπω όλες έχετε κανει καμπύλη ζαχάρου ,εμένα δεν μου είπε κάτι ο γιατρός και θα με ξαναδεί γύρο στις 27,28 βδομάδες δηλαδή τέλος του μηνός ,στις γενικές που έκανα είχα 72 ζάχαρο αρκετά χαμηλό , υπάρχει περίπτωση δηλαδή κάποιος ενώ έχει καλές τιμές στης γενικές εξετάσεις να έχει ζάχαρο ?

Και γω 75-80 είχα ζάχαρο τόσο καιρό ...τώρα γτ η καμπύλη βγήκε τσιμπημενη δεν ξέρω...και δεν τρώω καθόλου γλυκά για να καταλάβεις ...μου είπαν ότι μερικές φορές είναι καθαρά ορμονικο

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να προσέχετε τώρα το καλοκαίρι με τις γλίστρες . Σήμερα γλίστρησα σε μια σταγόνα νερό στο πλακάκι ενώ έτρεχα να προλάβω την μικρή κ χτύπησα όλη πίσω με την πλάτη. Πονάω πολύ χαμηλά τώρα. Το μωρό το νιώθω κουνιέται..  πήρα κ τον γιατρό μου είπε αν συνεχιστεί κ αύριο ο πόνος να πάω στο νοσοκομείο. Δεν θέλω να έχει συμβεί τίποτα κακό. Είμαστε κ στον έβδομο...

  • Λυπημένη/-ος 7

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Αστα κ εγω το κακομοιρο προσεχα κ μετριεμαι απο την αρχη! Το μονο που τσακιζα ειναι κουλουρακια κ κριτσινια ολικης κ ενα γλυκακι τη βδομαδα. Πανε κ αυτα..Ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα μου πει ο ενδοκρ. Χαλαλι μωρε!

Χαλάλι εννοείται!!!Εγώ φαντάσου βγάζω το βράδυ με ένα γιαουρτάκι το πρωί που ξυπνάω μπορώ να φάω τα πάντα!!!! Χαχαχα και θα πάω στο γιατρό και θα μου πήρες κιλά και θα αναρωτήθω εκείνη την ώρα που τα βρήκα  εφόσον δεν τρώω...και εγω το γλυκό το περιόρισα ενώ έτρωγα εκεί στον 4ο έως μέσα 6ου πααααραααα πολυ συγκεκριμένα παγωτο!!!3 μήνες έχουμε ακόμα!!!Απλά εγώ ενώ σε διατροφή που έκανα  μπορούσα να κρατηθώ τώρα με τίποτα... 

πρίν από 11 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Κορίτσια να προσέχετε τώρα το καλοκαίρι με τις γλίστρες . Σήμερα γλίστρησα σε μια σταγόνα νερό στο πλακάκι ενώ έτρεχα να προλάβω την μικρή κ χτύπησα όλη πίσω με την πλάτη. Πονάω πολύ χαμηλά τώρα. Το μωρό το νιώθω κουνιέται..  πήρα κ τον γιατρό μου είπε αν συνεχιστεί κ αύριο ο πόνος να πάω στο νοσοκομείο. Δεν θέλω να έχει συμβεί τίποτα κακό. Είμαστε κ στον έβδομο...

Πωπωω ελπίζω να είσαι καλύτερα ούτε να σκεφτώ δεν μπορώ την τρομάρα που θα πήρες!!!Περαστικά και όλα καλά σου εύχομαι!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Κορίτσια να προσέχετε τώρα το καλοκαίρι με τις γλίστρες . Σήμερα γλίστρησα σε μια σταγόνα νερό στο πλακάκι ενώ έτρεχα να προλάβω την μικρή κ χτύπησα όλη πίσω με την πλάτη. Πονάω πολύ χαμηλά τώρα. Το μωρό το νιώθω κουνιέται..  πήρα κ τον γιατρό μου είπε αν συνεχιστεί κ αύριο ο πόνος να πάω στο νοσοκομείο. Δεν θέλω να έχει συμβεί τίποτα κακό. Είμαστε κ στον έβδομο...

Πφφφφ....δεν θα έχεις κάτι θα δεις....σφιχτηκες και θα είναι πιο πολύ μυϊκό θα δεις ....εύχομαι να είναι όλα καλά...μείνε ξαπλωμένη μέχρι να χαλαρώσει το σώμα σου ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 minutes ago, Ntepaki22 said:

Κορίτσια να προσέχετε τώρα το καλοκαίρι με τις γλίστρες . Σήμερα γλίστρησα σε μια σταγόνα νερό στο πλακάκι ενώ έτρεχα να προλάβω την μικρή κ χτύπησα όλη πίσω με την πλάτη. Πονάω πολύ χαμηλά τώρα. Το μωρό το νιώθω κουνιέται..  πήρα κ τον γιατρό μου είπε αν συνεχιστεί κ αύριο ο πόνος να πάω στο νοσοκομείο. Δεν θέλω να έχει συμβεί τίποτα κακό. Είμαστε κ στον έβδομο...

Πωπω μα τι σου τυχε ξαφνικα στα καλα καθουμενα! Περαστικα σου ευχομαι και να πανε ολα! 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Penny28 said:

Κορίτσια τι έχετε πάρει για τις ραγαδες;Έχω βρει μια με μάνγκο και που είπαν και για Βαλσαμολαδο η αμυγδαλελαιο!!! 

Εγω χρησιμοποιω την Prevenstria της frezyderm που και που αλλα δεν ξερω αν κανει δουλεια. Για την ωρα δεν εχω εμφανισει κατι, αλλα ακομα η κοιλια μου δεν εχει ξεπεταχτει ιδιαιτερα για να εχω αποψη. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλε μην αγχωνεσαι με ενα 92αρι που σου βγηκε! Μια χαρα ειναι! Εμενα αν μου εβγαινε 92 χαιρομουν! Χαχαχχα! Παντως το ιδιο θεμα με μενα εχει και η μαμα μου, παντα το πρωινο της ζαχαρο ειναι γυρω στο 100 και δεν ειχε θεμα σε καμια απο τις δυο εγκυμοσυνες της και βγηκαμε σε νορμαλ κιλα. Και εφοσων εχεις κοψει και τους πολλους υδατανθρακες μια χαρα θα εισαι! Βασικα τη μεγαλη ζημια την κανουν οι επεξεργασμενοι υδατανθρακες και η ζαχαρη. Ωραια ιδεα και αυτο με το κολοκυθι! Καπου το ειχα δει κι εγω αλλα δεν εχω αυτο το μαραφετι που τα κοβει σαν μακαρονακια! 

Εγω το εκανα με το πιλερ με απο δλδ που ξεφλουδιζεις πατατες. Δοκιμασε το αξιζει! Αχαχ ειναι σαν να τρως μαλακονια και παίρνεις 3γρ υδατανθρακα (καλο υδατανθρακα οπως λες) παρα 70-80γρ υδατανθρακα σύνθετο απο μακαρόνια!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Κορίτσια να προσέχετε τώρα το καλοκαίρι με τις γλίστρες . Σήμερα γλίστρησα σε μια σταγόνα νερό στο πλακάκι ενώ έτρεχα να προλάβω την μικρή κ χτύπησα όλη πίσω με την πλάτη. Πονάω πολύ χαμηλά τώρα. Το μωρό το νιώθω κουνιέται..  πήρα κ τον γιατρό μου είπε αν συνεχιστεί κ αύριο ο πόνος να πάω στο νοσοκομείο. Δεν θέλω να έχει συμβεί τίποτα κακό. Είμαστε κ στον έβδομο...

Περαστικά σου, κ γω έπεσα πριν λίγο καιρό μέσα στο νοσοκομείο από άγχος μην αργήσω, δεν έπαθα κάτι. Η μέση σου πονάει, ελπίζω να περάσει γρήγορα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...