Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Κορίτσια τι έχετε πάρει για τις ραγαδες;Έχω βρει μια με μάνγκο και που είπαν και για Βαλσαμολαδο η αμυγδαλελαιο!!! 

Από την αρχή βάζω το bio oil και λάδι καρυδας....προς το παρόν και εγώ δεν έχω βγάλει αλλά τώρα αρχιζει και τσιτωνει πολύ η κοιλιά μου οπότε δεν ξέρω να σου πω....απλά με το bio oil βλεπω ότι μένει ενυδατωμενο το δέρμα χωρίς να το απορροφάει το ρούχο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα περαστικά, χτες η νύχτα ήταν μαρτυρική δεν βολεύομουν πουθενά κ ποναγα λες κ θα γενναγα ένα πράγμα . Την έβγαλα καθισμένη στον καναπέ έτσι κάπως ανακουφίζουν, ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα χτες... Ποναγα ανάμεσα στα μπούτια κ κάτω χαμηλά στην κοιλιά.... Πάλι καλά σήμερα έφυγε αυτός ο πόνος κ με την ξεκούραση είμαι πολύ καλύτερα... Νιώθω κ το μωράκι , θα πάω όμως για υπερήχο. Σήμερα δεν μπορούσε να με δει ο ηλίθιος ο γιατρός Μ.... Τι να πεις!!

  • Μου αρέσει 4

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ntepaki22 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα περαστικά, χτες η νύχτα ήταν μαρτυρική δεν βολεύομουν πουθενά κ ποναγα λες κ θα γενναγα ένα πράγμα . Την έβγαλα καθισμένη στον καναπέ έτσι κάπως ανακουφίζουν, ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα χτες... Ποναγα ανάμεσα στα μπούτια κ κάτω χαμηλά στην κοιλιά.... Πάλι καλά σήμερα έφυγε αυτός ο πόνος κ με την ξεκούραση είμαι πολύ καλύτερα... Νιώθω κ το μωράκι , θα πάω όμως για υπερήχο. Σήμερα δεν μπορούσε να με δει ο ηλίθιος ο γιατρός Μ.... Τι να πεις!!

Εντάξει δεν μπορούσε να κάνει μια εξαίρεση για να σε δει? Εμένα άνοιξε το γραφείο του που ήταν κλειστό για να δει μόνο εμένα!!!Εύχομαι να σου περάσει εντελώς κάθε πόνος και να πάνε όλα καλά!!! 

4 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Από την αρχή βάζω το bio oil και λάδι καρυδας....προς το παρόν και εγώ δεν έχω βγάλει αλλά τώρα αρχιζει και τσιτωνει πολύ η κοιλιά μου οπότε δεν ξέρω να σου πω....απλά με το bio oil βλεπω ότι μένει ενυδατωμενο το δέρμα χωρίς να το απορροφάει το ρούχο...

Έχω πάρει και εγώ το bio oil αλλα δεν αντέχω με τίποτα την μυρωδιά που έχει με ανακατεύει!! Ρώτησα τον γιατρό για Βαλσαμολαδο και είπε όχι δεν το θέλουμε είχα βάλει όμως σε ένα έκζεμα που είχα για 7 μέρες έβαζα κεραλοιφη με βάλσαμο και μαστίχα Χίου ελπίζω να μην επηρεάσει σε κάτι το μπεμπέ αλλά πιστεύω για 7 μέρες να μην λέει κάτι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Κορίτσια τι έχετε πάρει για τις ραγαδες;Έχω βρει μια με μάνγκο και που είπαν και για Βαλσαμολαδο η αμυγδαλελαιο!!! 

Εγώ από τον τέταρτο μήνα χρησιμοποιώ χύμα αμυγδαλελαιο από φαρμακείο. Είναι τέλειο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Κορίτσια τι έχετε πάρει για τις ραγαδες;Έχω βρει μια με μάνγκο και που είπαν και για Βαλσαμολαδο η αμυγδαλελαιο!!! 

Εγώ έχω πάρει λάδι της weleda για εγκυμοσυνη κ είναι πολύ ωραίο! Είναι bio προϊόν κ έχει αμυγδαλέλαιο, έλαιο τζοτζομπα , βιτ Ε , εκχύλισμα αρνικας ,αιθέρια ελαια τριαντάφυλλου κ πορτοκαλιάς . Το πήρα από e shop φαρμακείου γύρω στα 15 με 16€ κ το έχω 1 μήνα κ γενικά με βοήθησε πολύ κ στο στήθος που έκανε ξηροδερμία στις θηλές . Γενικά δν έχω τάση για ραγάδες δν έχω πουθενά Γτ λένε πως είναι κ θέμα δέρματος στο αν θα κανείς ή όχι . Αλλά το πήρα Γτ ενυδατώνει παρα πολύ κ δν με φαγουριζει  κ η κοιλιά όταν βαζω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Εγώ από τον τέταρτο μήνα χρησιμοποιώ χύμα αμυγδαλελαιο από φαρμακείο. Είναι τέλειο!

Τώρα πήρα και εγώ της frezyderm θα δοκιμάσω και αμυγδαλελαιο έβαζα στα μαλλιά μου και έκανε θαύματα!!!

1 ώρα πρίν, Sweetheart12 είπε:

Εγώ έχω πάρει λάδι της weleda για εγκυμοσυνη κ είναι πολύ ωραίο! Είναι bio προϊόν κ έχει αμυγδαλέλαιο, έλαιο τζοτζομπα , βιτ Ε , εκχύλισμα αρνικας ,αιθέρια ελαια τριαντάφυλλου κ πορτοκαλιάς . Το πήρα από e shop φαρμακείου γύρω στα 15 με 16€ κ το έχω 1 μήνα κ γενικά με βοήθησε πολύ κ στο στήθος που έκανε ξηροδερμία στις θηλές . Γενικά δν έχω τάση για ραγάδες δν έχω πουθενά Γτ λένε πως είναι κ θέμα δέρματος στο αν θα κανείς ή όχι . Αλλά το πήρα Γτ ενυδατώνει παρα πολύ κ δν με φαγουριζει  κ η κοιλιά όταν βαζω. 

Εγώ δεν έχω βγάλει ραγαδες απλά έχω αυτή την φαγούρα και εγώ και τώρα κάνω ραγαδες στο στήθος γιατί έχω πολύ πολύ μεγάλο στήθος και έγινε ακόμα μεγαλύτερο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Penny28 said:

Εντάξει δεν μπορούσε να κάνει μια εξαίρεση για να σε δει? Εμένα άνοιξε το γραφείο του που ήταν κλειστό για να δει μόνο εμένα!!!Εύχομαι να σου περάσει εντελώς κάθε πόνος και να πάνε όλα καλά!!! 

Έχω πάρει και εγώ το bio oil αλλα δεν αντέχω με τίποτα την μυρωδιά που έχει με ανακατεύει!! Ρώτησα τον γιατρό για Βαλσαμολαδο και είπε όχι δεν το θέλουμε είχα βάλει όμως σε ένα έκζεμα που είχα για 7 μέρες έβαζα κεραλοιφη με βάλσαμο και μαστίχα Χίου ελπίζω να μην επηρεάσει σε κάτι το μπεμπέ αλλά πιστεύω για 7 μέρες να μην λέει κάτι! 

Δεν θα πάρει δεκάρα τσακιστη από εμένα. Δυστυχώς είναι ο μοναδικός γυναικολόγος τώρα στο νοσοκομείο της Λιβαδειάς... Αυτά παθαίνεις όταν έχεις γιατρό στο δημόσιο, όχι ότι είναι όλοι το ίδιο. Αυτός είναι περίπτωση μεγάλη!!!

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Δεν θα πάρει δεκάρα τσακιστη από εμένα. Δυστυχώς είναι ο μοναδικός γυναικολόγος τώρα στο νοσοκομείο της Λιβαδειάς... Αυτά παθαίνεις όταν έχεις γιατρό στο δημόσιο, όχι ότι είναι όλοι το ίδιο. Αυτός είναι περίπτωση μεγάλη!!!

Κατάλαβα εννοείται ότι δεν είναι όλοι ίδιοι αλλά κάποιοι είναι για κλωτσιές εγώ έχω οπότε έχω χρειαστεί γιατρό και έχω πάει στο νοσοκομείο δεν έχω βγάλει ποτέ άκρη!!!Πήγα γιατί είχα πιει γυαλιά και μου λέει γιατί ήρθες αν δεν έχεις αιμορραγία καλά είσαι ούτε καν να με εξετάσουν και το μόνο που τους ένοιαζε να πάω να βγάλω χαρτί εισόδου στα επείγοντα όλα αυτά!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2021 at 4:41 ΜΜ, Ntepaki22 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα περαστικά, χτες η νύχτα ήταν μαρτυρική δεν βολεύομουν πουθενά κ ποναγα λες κ θα γενναγα ένα πράγμα . Την έβγαλα καθισμένη στον καναπέ έτσι κάπως ανακουφίζουν, ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα χτες... Ποναγα ανάμεσα στα μπούτια κ κάτω χαμηλά στην κοιλιά.... Πάλι καλά σήμερα έφυγε αυτός ο πόνος κ με την ξεκούραση είμαι πολύ καλύτερα... Νιώθω κ το μωράκι , θα πάω όμως για υπερήχο. Σήμερα δεν μπορούσε να με δει ο ηλίθιος ο γιατρός Μ.... Τι να πεις!!

Πω πω περαστικά κοπέλα μου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Penny28 said:

Κατάλαβα εννοείται ότι δεν είναι όλοι ίδιοι αλλά κάποιοι είναι για κλωτσιές εγώ έχω οπότε έχω χρειαστεί γιατρό και έχω πάει στο νοσοκομείο δεν έχω βγάλει ποτέ άκρη!!!Πήγα γιατί είχα πιει γυαλιά και μου λέει γιατί ήρθες αν δεν έχεις αιμορραγία καλά είσαι ούτε καν να με εξετάσουν και το μόνο που τους ένοιαζε να πάω να βγάλω χαρτί εισόδου στα επείγοντα όλα αυτά!!!! 

Είχες καταπιεί γυαλί; Είναι περιπτώσεις κ περιπτώσεις ηλίθιων... Τι να πεις!!

1 hour ago, βιολετα3 said:

Πω πω περαστικά κοπέλα μου !!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ευτυχώς πάω καλύτερα

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Είχες καταπιεί γυαλί; Είναι περιπτώσεις κ περιπτώσεις ηλίθιων... Τι να πεις!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ευτυχώς πάω καλύτερα

Ναι είχα πάει για καφέ έξω σε μια καφετέρια και μου έφεραν ένα ποτήρι νερό με πάγο μαζί με τον καφέ όπως ήταν λογικό και μέσα στο νερό είχε γυαλιά που δεν φαίνοντουσαν είχε και τον πάγο οπότε δύσκολο να δεις μόλις τι ήπια κατάλαβα μέσα στο στόμα μου πως κάτι έχω και έβγαλα ένα γυαλάκια μικρό τώρα πόσα μπορεί να ήπια δεν ξέρω!!!Ευτυχώς ο Θεός βοηθός δεν έπαθα καμία ζημιά!!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε?Σχεδόν 25 βδομάδων και μετά το μεσημεριανό ότι και να φάω με φουσκώνει.Εφαγα ας πούμε στις 4 λίγο καρπούζι και νιώθω ότι έφαγα ένα ολόκληρο γουρουνοπουλο το νιώθετε κ εσείς αυτό κ επίσης τέτοια φουσκώσει νιώθω ότι θέλω να ρεφτω(συγνώμη για την έκφραση )κ δεν μπορώ .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, βιολετα3 said:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε?Σχεδόν 25 βδομάδων και μετά το μεσημεριανό ότι και να φάω με φουσκώνει.Εφαγα ας πούμε στις 4 λίγο καρπούζι και νιώθω ότι έφαγα ένα ολόκληρο γουρουνοπουλο το νιώθετε κ εσείς αυτό κ επίσης τέτοια φουσκώσει νιώθω ότι θέλω να ρεφτω(συγνώμη για την έκφραση )κ δεν μπορώ .

Τελος 26ης και πλεον κι εγω εδω και μια βδομαδα οτι μα οτι και να φαω δυσκολευομαι παρα πολυ να χωνεψω! Το ρεψιμο παντως ειναι λυτρωτικο! Τις περισσοτερες φορες αν καταφερω να ρευτω με ανακουφιζει παρα πολυ! Αλλες φορες παλι πριζομαι τοσο πολυ που αρχιζω να εχω δυσφοριες, ανεβαζω παλμους και γενικα ζοριζομαι. Και δεν ειναι οτι τρωω ποσοτητες, οτι ετρωγα και πριν και λιγοτερο! Αλλα μαλλον πρεπει να τρωμε πολυ αργα και πολυ μικρες ποσοτητες. Υποθετω οτι το στομαχακι εχει αρχισει να στριμωχνεται και δεν τη παλευει το καημενο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , depifish είπε:

Τελος 26ης και πλεον κι εγω εδω και μια βδομαδα οτι μα οτι και να φαω δυσκολευομαι παρα πολυ να χωνεψω! Το ρεψιμο παντως ειναι λυτρωτικο! Τις περισσοτερες φορες αν καταφερω να ρευτω με ανακουφιζει παρα πολυ! Αλλες φορες παλι πριζομαι τοσο πολυ που αρχιζω να εχω δυσφοριες, ανεβαζω παλμους και γενικα ζοριζομαι. Και δεν ειναι οτι τρωω ποσοτητες, οτι ετρωγα και πριν και λιγοτερο! Αλλα μαλλον πρεπει να τρωμε πολυ αργα και πολυ μικρες ποσοτητες. Υποθετω οτι το στομαχακι εχει αρχισει να στριμωχνεται και δεν τη παλευει το καημενο! 

@βιολετα3 Κορίτσια μου κ γω που είμαι ακόμη 22 βδομαδων έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ κ μια βδομάδα. Γενικά κ πολύ λίγη ποσότητα να φάω θα φουσκώσω κ θα έχω δυσφορία κ αύξηση παλμών κ γω. Είναι κ η ζεστη τώρα που γενικά το παθαίνω αυτό να μη μπορώ να φάω είναι κ το μωρό . Θέλει πολύ μικρά κ τακτικά γεύματα. Ζυγίστηκα κιόλας προχθές κ αντί να βάλω έχασα κ μισό κιλό επειδή τρωω πολύ μικρά γεύματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε?Σχεδόν 25 βδομάδων και μετά το μεσημεριανό ότι και να φάω με φουσκώνει.Εφαγα ας πούμε στις 4 λίγο καρπούζι και νιώθω ότι έφαγα ένα ολόκληρο γουρουνοπουλο το νιώθετε κ εσείς αυτό κ επίσης τέτοια φουσκώσει νιώθω ότι θέλω να ρεφτω(συγνώμη για την έκφραση )κ δεν μπορώ .

Εγώ έχω μπει 29η εβδομάδα και εβδομάδες τώρα αν φάω λίγο παραπάνω δεν μπορώ καθόλου τρώω πολλά μικρά γεύματα για να μην πρηστω και νιώθω ενα βάρος εκεί στο στομάχι που μου δυσκολεύει την ανάσα το βράδυ  τρώω κάτι πααααρα πολύ ελαφρύ για να μπορώ να κοιμηθώ χωρίς δυσκολία στην ανάσα και να γυρίζω εύκολα πλευρό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...