Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, depifish είπε:

Τελος 26ης και πλεον κι εγω εδω και μια βδομαδα οτι μα οτι και να φαω δυσκολευομαι παρα πολυ να χωνεψω! Το ρεψιμο παντως ειναι λυτρωτικο! Τις περισσοτερες φορες αν καταφερω να ρευτω με ανακουφιζει παρα πολυ! Αλλες φορες παλι πριζομαι τοσο πολυ που αρχιζω να εχω δυσφοριες, ανεβαζω παλμους και γενικα ζοριζομαι. Και δεν ειναι οτι τρωω ποσοτητες, οτι ετρωγα και πριν και λιγοτερο! Αλλα μαλλον πρεπει να τρωμε πολυ αργα και πολυ μικρες ποσοτητες. Υποθετω οτι το στομαχακι εχει αρχισει να στριμωχνεται και δεν τη παλευει το καημενο! 

Τρώω πολύ μικρές ποσότητες καμία σχέση με πριν ,πολλές φορές φοβάμαι να φάω μην τυχόν και νιώσω πάλι αυτήν την δυσφορία 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια εχετε μηπως παρακολουθησει καποιο online σεμιναριο πρωτων βοηθειων για βρεφη; Η ξερετε αν υπαρχει καποιο βιβλιο πρακτικο; 

ήμουν μέλος ομάδας διάσωσης, όποιο κ να παρακολουθήσεις είναι οκ, το θέμα είναι να το κάνεις μερικές φορές ξανά κ ξανά το σεμινάριο για να σου μείνει κ γιατί ανά διαστήματα αλλάζουν οι διεθνείς οδηγίες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια εχετε μηπως παρακολουθησει καποιο online σεμιναριο πρωτων βοηθειων για βρεφη; Η ξερετε αν υπαρχει καποιο βιβλιο πρακτικο; 

Είχα παρακολουθήσει σεμινάριο για βρέφη και ενήλικες αλλά θέλει συνέχεια γιατί όπως και προ αναφέρθηκε αλλάζουν συνέχεια εγώ αλλά έκανα στην σχολή και άλλα μετά κάναμε στο σεμινάριο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Οσες κανατε το εμβολιο, ειχατε καμια παρενεργεια; Πυρετους και τετοια; Δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο μου τη γνωμη του, αλλα εκει που ελεγα τελικα να το αφησω για μετα τη γεννα, βλεπω τον κακο χαμο που γινεται εδω στη Κρητη και δεν ξερω τι να κανω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, depifish said:

Οσες κανατε το εμβολιο, ειχατε καμια παρενεργεια; Πυρετους και τετοια; Δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο μου τη γνωμη του, αλλα εκει που ελεγα τελικα να το αφησω για μετα τη γεννα, βλεπω τον κακο χαμο που γινεται εδω στη Κρητη και δεν ξερω τι να κανω! 

Εγω εκανα την πρωτη δοση κ δεν ενιωσα τιποτα! Θα ηθελα να ειχα κανει ηδη κ τη δευτερη δοση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να κάνω ίσως μια χαζή ερώτηση αλλά μου έχει μπει τώρα στο μυαλό! Στα μαλλιά βάζετε ότι και πριν εγώ ένα λαδάκι της elvive βάζω με 6 εκχυλίσματα λουλουδιών για προστασία και τώρα μου έχει μπει στο μυαλό μήπως δεν κανει?? Γιατί μου 3ιπε και για το βαλσαμολαδο όχι...αλλα ούτως ή άλλως δεν έρχετε σε άμεση επαφή με το τριχωτό της κεφαλής...απλα αγχώθηκα μήπως κανω λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Penny28 said:

Κορίτσια να κάνω ίσως μια χαζή ερώτηση αλλά μου έχει μπει τώρα στο μυαλό! Στα μαλλιά βάζετε ότι και πριν εγώ ένα λαδάκι της elvive βάζω με 6 εκχυλίσματα λουλουδιών για προστασία και τώρα μου έχει μπει στο μυαλό μήπως δεν κανει?? Γιατί μου 3ιπε και για το βαλσαμολαδο όχι...αλλα ούτως ή άλλως δεν έρχετε σε άμεση επαφή με το τριχωτό της κεφαλής...απλα αγχώθηκα μήπως κανω λάθος. 

Οχι καλε εδω επιτρεπεται η βαφη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/7/2021 at 5:06 ΜΜ, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε?Σχεδόν 25 βδομάδων και μετά το μεσημεριανό ότι και να φάω με φουσκώνει.Εφαγα ας πούμε στις 4 λίγο καρπούζι και νιώθω ότι έφαγα ένα ολόκληρο γουρουνοπουλο το νιώθετε κ εσείς αυτό κ επίσης τέτοια φουσκώσει νιώθω ότι θέλω να ρεφτω(συγνώμη για την έκφραση )κ δεν μπορώ .

Κι εγω ετσι Βιολέτα. Εντωμεταξυ εγώ ποτέ δεν τρωω πρωινό , τρωω κατευθείαν μεσημέρι στις 3.00 και μετα ετρωγα αλλη μια στις 8.00 τωρα ουτε αυτο μπορω να κάνω. Με πιανει ταση για εμετο , δεν εχω όρεξη καθόλου. Εντωμεταξυ ειμαι ακομα στο μειον ενα κιλο (58κ 1,74 υψος) αλλα πρεπει να εχασα αλλο ενα. και προχθες που εκανα εξετασεις βγηκαν χάλια. Ουρια κρεατινινη κατω απο το οριο , σακχαρο 73, σιδηρος φεριτινη χαλια. Εχω στεναχωρηθεί. Αυριο θα πάρω και των ουρων που ειμαι σιγουρη θα ειναι χαλια κι αυτές.

On 17/7/2021 at 5:29 ΜΜ, depifish είπε:

Τελος 26ης και πλεον κι εγω εδω και μια βδομαδα οτι μα οτι και να φαω δυσκολευομαι παρα πολυ να χωνεψω! Το ρεψιμο παντως ειναι λυτρωτικο! Τις περισσοτερες φορες αν καταφερω να ρευτω με ανακουφιζει παρα πολυ! Αλλες φορες παλι πριζομαι τοσο πολυ που αρχιζω να εχω δυσφοριες, ανεβαζω παλμους και γενικα ζοριζομαι. Και δεν ειναι οτι τρωω ποσοτητες, οτι ετρωγα και πριν και λιγοτερο! Αλλα μαλλον πρεπει να τρωμε πολυ αργα και πολυ μικρες ποσοτητες. Υποθετω οτι το στομαχακι εχει αρχισει να στριμωχνεται και δεν τη παλευει το καημενο! 

Ετσι ακριβως.. πω πω και που είμαστε ακόμα... Και καουρες εχω τα βράδια συν ταση για εμετο...

Ισως φταιει και η ζέστη. Εδώ Αθήνα είναι αρρωστημένη η ζέστη. Με τα 40αρια που ορεξη για φαγητό.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2021 at 10:56 AM, depifish said:

Οσες κανατε το εμβολιο, ειχατε καμια παρενεργεια; Πυρετους και τετοια; Δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο μου τη γνωμη του, αλλα εκει που ελεγα τελικα να το αφησω για μετα τη γεννα, βλεπω τον κακο χαμο που γινεται εδω στη Κρητη και δεν ξερω τι να κανω! 

Και εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση pfizer (στις 08/07) και δεν είχα καμία παρενέργεια.

Και εγώ νιώθω ότι άργησα να το κάνω...Τώρα έχω τη δεύτερη δόση τέλος Ιουλίου, δηλαδή θα είμαι προστατευμένη (όσο προστατευμένη μπορεί να είμαι από τη Δέλτα) μέσα Αυγούστου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Andri M είπε:

Και εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση pfizer (στις 08/07) και δεν είχα καμία παρενέργεια.

Και εγώ νιώθω ότι άργησα να το κάνω...Τώρα έχω τη δεύτερη δόση τέλος Ιουλίου, δηλαδή θα είμαι προστατευμένη (όσο προστατευμένη μπορεί να είμαι από τη Δέλτα) μέσα Αυγούστου....

Εγώ γαμωτο φοβάμαι να το κάνω....το ξέρω ότι θα αναγκαστώ κάποια στιγμή ούτως η άλλως αλλά δεν ξέρω....θέλω να μιλήσω και με την αιματολογο να Μ πει σε περιπτώσεις θρομβοφιλιας όπως εγώ υπαρχει άραγε πρόβλημα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κι εγω ετσι Βιολέτα. Εντωμεταξυ εγώ ποτέ δεν τρωω πρωινό , τρωω κατευθείαν μεσημέρι στις 3.00 και μετα ετρωγα αλλη μια στις 8.00 τωρα ουτε αυτο μπορω να κάνω. Με πιανει ταση για εμετο , δεν εχω όρεξη καθόλου. Εντωμεταξυ ειμαι ακομα στο μειον ενα κιλο (58κ 1,74 υψος) αλλα πρεπει να εχασα αλλο ενα. και προχθες που εκανα εξετασεις βγηκαν χάλια. Ουρια κρεατινινη κατω απο το οριο , σακχαρο 73, σιδηρος φεριτινη χαλια. Εχω στεναχωρηθεί. Αυριο θα πάρω και των ουρων που ειμαι σιγουρη θα ειναι χαλια κι αυτές.

Ετσι ακριβως.. πω πω και που είμαστε ακόμα... Και καουρες εχω τα βράδια συν ταση για εμετο...

Ισως φταιει και η ζέστη. Εδώ Αθήνα είναι αρρωστημένη η ζέστη. Με τα 40αρια που ορεξη για φαγητό.

Αχ και που να φάω κάτι πιο αργά ,εχθές έφαγα λίγη τυρόπιτα που εψησα για τα παιδιά ήταν 10 η ώρα ,δεν μπορούσα να κοιμηθώ είχα τέτοια ανησυχία και σαν να με έπιαναν έκτακτες δεν μπορώ να το εξηγήσω και σήμερα το πρωί ξύπνησα όχι κ τόσο καλά πάλι σαν να έχω ανησυχία,εμένα φταίει που δεν πάω και τουαλέτα γιατι παίρνω 2πλο σίδηρο και νιώθω δυσφορία .Απλά πλέων και εγώ φοβάμαι να φάω το πρωί δεν έχω όρεξη καθόλου με το ζόρι ένα γάλα ,μεσημεριανό μισή μερίδα από ότι έτρωγα .Από κιλά έβαλα 5 αλλά νομίζω είναι αυτά που πήρα στην αρχή γιατί έμεινε στάσιμη η ζυγαριά αυτόν τον μήνα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...