Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

      Μην ανχωνεσε το ότι δεν έχεις αίμα σημαίνει ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται σωστα . Το μωρό έτσι Κ αλλιώς όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ανεβαίνει πιο ψηλά οπότε το πιο λογικό ο οργανισμός σου να ανταποκριθηκε σωστά Κ να ανταπεξέρχετε στις πιέσεις. Το ότι κάνει μια πρόβλεψη ο γιατρός δεν σημαίνει ότι θα γίνει ακριβώς αυτό που λέει. Σου λέει το χειρότερο για να είσαι προετοιμασμένη δεν είναι μάντης να ξέρει ακριβώς τι θα γίνει . Αν ανχωνεσε πήγαινε για ένα υπέρηχο για να σου φεύγουν οι σκέψεις . 

       

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Σε ποιο νοσοκομείο γιατί και εγώ πήγα στο Έλενα τη Δευτέρα και καρδιά δεν ακούσαμε μόνο παλμό. 

Στο Έλενα κι εγώ κορίτσι μου. Για αυτό το έγραψα για να μην αγχώνεστε! 

 

πρίν από 49 λεπτά , Kaity8 είπε:

Χαίρομαι που είναι όλα καλά και ακούσατε και καρδούλα!!! Τελειααα!!!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Eva n είπε:

Στο Έλενα κι εγώ κορίτσι μου. Για αυτό το έγραψα για να μην αγχώνεστε! 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!! 

Σευχαριστω πολύ! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά με σένα!! Απόλαυσε το

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμείς τελικά την είδαμε μόνο να πάλλεται.. Ειμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών κ μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς για να την ακούσουμε!! Κ πως όλα όσα είδε ήταν φυσιολογικά! Επόμενο ραντεβού σε μια βδομαδα πάλι! Μου είπε θες σε μια ή σε δύο;; κ το ρωτάς λέω;;; σε μια!! 

@Ydroxoos76 και εσύ 6 εβδομάδων κ 4 ημερών δεν πήγες;;; είναι φυσιολογικό να μην την ακούσατε! Μην αγχώνεσαι τζάμπα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμείς τελικά την είδαμε μόνο να πάλλεται.. Ειμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών κ μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς για να την ακούσουμε!! Κ πως όλα όσα είδε ήταν φυσιολογικά! Επόμενο ραντεβού σε μια βδομαδα πάλι! Μου είπε θες σε μια ή σε δύο;; κ το ρωτάς λέω;;; σε μια!! 

@Ydroxoos76 και εσύ 6 εβδομάδων κ 4 ημερών δεν πήγες;;; είναι φυσιολογικό να μην την ακούσατε! Μην αγχώνεσαι τζάμπα!! 

6+2 πήγα κι εγώ γι'αυτό σου είπα να μην αγχωθείς. Μπράβο Αγγελίνα μου. Μεγαλώνει το σποράκι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Σευχαριστω πολύ! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά με σένα!! Απόλαυσε το

Προσπαθώ κορίτσι μου. Έχω να περάσω και το μαξιλαράκι της αυχενικής διαφάνειας και μετά κάπως θα ηρεμήσω! 

 

πρίν από 13 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμείς τελικά την είδαμε μόνο να πάλλεται.. Ειμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών κ μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς για να την ακούσουμε!! Κ πως όλα όσα είδε ήταν φυσιολογικά! Επόμενο ραντεβού σε μια βδομαδα πάλι! Μου είπε θες σε μια ή σε δύο;; κ το ρωτάς λέω;;; σε μια!! 

@Ydroxoos76 και εσύ 6 εβδομάδων κ 4 ημερών δεν πήγες;;; είναι φυσιολογικό να μην την ακούσατε! Μην αγχώνεσαι τζάμπα!! 

Μπραβοοοοο!!! Ναι συνήθως σε αυτές τις εβδομάδες είναι δύσκολο να την ακούσεις! Αφού πάλλεται είστε μια χαρά!! Συγχαρητήρια ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Eva n είπε:

Προσπαθώ κορίτσι μου. Έχω να περάσω και το μαξιλαράκι της αυχενικής διαφάνειας και μετά κάπως θα ηρεμήσω! 

 

Μπραβοοοοο!!! Ναι συνήθως σε αυτές τις εβδομάδες είναι δύσκολο να την ακούσεις! Αφού πάλλεται είστε μια χαρά!! Συγχαρητήρια ❤

Συγχαρητήρια κ σε εσάς που την ακούσατε!!! Αντε να δούμε αν θα την ακούσω την επόμενη βδομάδα.. Τον σύζυγο λόγω μετρών δεν τον βάζουν μέσα ρε γμτ κ στεναχωρεθηκα! @Ydroxoos76 εσύ τη Δευτέρα είναι να ξαναπάς ε;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Συγχαρητήρια κ σε εσάς που την ακούσατε!!! Αντε να δούμε αν θα την ακούσω την επόμενη βδομάδα.. Τον σύζυγο λόγω μετρών δεν τον βάζουν μέσα ρε γμτ κ στεναχωρεθηκα! @Ydroxoos76 εσύ τη Δευτέρα είναι να ξαναπάς ε;; 

Ναι στο νοσοκομείο... εγώ τραβάω βίντεο και του το δείχνω μετά.... κάνε κι εσύ το ίδιο αξίζει να το ζήσει και αυτός

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ ευχαριστα νεα! Εύχομαι ολες να την ακουσετε συντομα την καρδουλα και να προχωραμε ολες μαζι! Να ρωτησω κατι αν επιτρέπεται? Γιατι πατε στο ελενα? Λογω γιατρου? Υπαρχει συγκεκριμένος λογος που διαλεξατε το ελενα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ranoula είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ ευχαριστα νεα! Εύχομαι ολες να την ακουσετε συντομα την καρδουλα και να προχωραμε ολες μαζι! Να ρωτησω κατι αν επιτρέπεται? Γιατι πατε στο ελενα? Λογω γιατρου? Υπαρχει συγκεκριμένος λογος που διαλεξατε το ελενα? 

Εγώ πηγαίνω γιατί έκανα και από πριν παρακολουθήσεις εκεί στο τμήμα καθ έξιν αποβολών και είναι και η ενδοκρινολόγος εκεί.  Πολύ πιθανόν να γεννήσω και στο δημόσιο νοσοκομείο Οπότε για αυτό διάλεξα το Έλενα. Γενικά οι κοπέλες έχουν γράψει πολύ θετικά σχόλια και έχει και καλούς γιατρούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Ranoula είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ ευχαριστα νεα! Εύχομαι ολες να την ακουσετε συντομα την καρδουλα και να προχωραμε ολες μαζι! Να ρωτησω κατι αν επιτρέπεται? Γιατι πατε στο ελενα? Λογω γιατρου? Υπαρχει συγκεκριμένος λογος που διαλεξατε το ελενα? 

Εγω πηγαίνω στο Έλενα λόγω οικονομικών (το βασικότερο) και έπειτα μετά την επιλογή του συγκεκριμένου νοσοκομείου λογω οικονομικών είμαι και πολύ ευχαριστημενη από τον γιατρό που με έχει αναλάβει, οπότε για εμένα είναι win win η φάση. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό νοσοκομείο και έχει καλούς γιατρούς..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2021 at 2:29 ΜΜ, Foux είπε:

Εμετο εμετο εμετοοο σορυ αλλααα λεμε την πραγματικότητα...παλι με έπιασε σημερααα...μια μέρα ειμαι τραλαλα Κ την αλλη στα πατώματα...

Λίγο υπομονή κορίτσι μου και σε λίγο θα περάσει.Ειναι σήμα ότι το μωράκι σου είναι καλά.

On 13/5/2021 at 3:47 ΜΜ, Kaity8 είπε:

Εγω εδω και 4 μερες δεν νιώθω τίποτα εκτός από κάτι πονακια ανα διαστήματα και η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ! Την Τρίτη έχω ραντεβού στο γιατρό, μέχρι τότε σε αναμμένα κάρβουνα με βλέπω! 

Έτσι ήμουν κι εγώ λίγο καιρό πριν.Αν ανατρέξεις στις προηγούμενες σελίδες θα το δεις.Σταματησαν ξαφνικά όλα τα συμπτωμα.Αλλα ήταν όλα καλά!μην αγχώνεσαι.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Eva n μπραβο κοριτσι ολα τελεια!!!!

Θα πάρω σημερα τον Γιατρό κοριτσια να τον πω για τους εμετούς..εχει γίνει πολυ δυσκολο τωρα τελευταια δεν μπορώ ούτε να φαω ουτε να πιω..Ακόμα κ με άδειο στομάχι παλι νε πιανει..Σήμερα εκλεισα τη 10η βδομαδα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Foux είπε:

@Eva n μπραβο κοριτσι ολα τελεια!!!!

Θα πάρω σημερα τον Γιατρό κοριτσια να τον πω για τους εμετούς..εχει γίνει πολυ δυσκολο τωρα τελευταια δεν μπορώ ούτε να φαω ουτε να πιω..Ακόμα κ με άδειο στομάχι παλι νε πιανει..Σήμερα εκλεισα τη 10η βδομαδα!!

Καλημέρα κορίτσι μου.Να πας μήπως σου δώσει τίποτα να μην αφυδατωθείς!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Eva n μπραβο κοριτσι ολα τελεια!!!!

Θα πάρω σημερα τον Γιατρό κοριτσια να τον πω για τους εμετούς..εχει γίνει πολυ δυσκολο τωρα τελευταια δεν μπορώ ούτε να φαω ουτε να πιω..Ακόμα κ με άδειο στομάχι παλι νε πιανει..Σήμερα εκλεισα τη 10η βδομαδα!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!! 

Εγω έχω περίπου 1.5 εβδομάδα που ότι και να φάω ανακατεύομαι και αναγουλιαζω. Χθες την έβγαλα μόνο με τοστ και ήταν σαν να έχω φάει 10 σουβλάκια. Με το ζόρι χωνεύω το οτιδήποτε..ελπίζω να μην τραβήξει για Πολύ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...