Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Ααα! Χαίρομαι που άνοιξα τον δρόμο κορίτσια κ πήρατε κ άλλες θάρρος!! @Ranoula εύχομαι να ναι όλα καλά αύριο, που για να στο λένε οι γιατροί σου θα είναι!! Εγώ έπαιρνα κ οιστραδιολη αλλά τώρα τη σταμάτησα γτ δν μπορούσα να βρω πουθενά κ μου είπε κ η γιατρός ότι δεν τη χρειάζομαι πλέον, αφού είδαμε σάκο!Ελπιζω να έχει δίκιο! @eliseποια ήταν η τιμή της χοριακης σου; γτ θα πας τόσο αργά για υπέρηχο; εγώ έκανα ήδη τον πρώτο για να δούμε τον σάκο κ την Παρασκευή θα πάμε για τον δεύτερο.. Κ από ότι καταλαβαίνω έχουμε μια βδομαδα διαφορά!!! Αχ.. Κορίτσια μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ να κάνουμε τις πιο όμορφες γιορτές!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλως ηρθαν ολα τα καινούργια κοριτσια!!!Μην σκέφτεστε τιποτα αρνητικό μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε σε αυτή τη φάση κ να είστε σίγουρες πως όλες θα έχουμε τα πιο ωραία Χριστουγεννιάτικα δώρα!!!!Στέλνω σε όλες σας ολη τη θετική μου σκέψη!!!

Το δικό μου update!Παιρνω προς το παρον μονο filicin απο τη μέρα που έκανα το τεστ..Κ πινω 2 ποτήρια γάλα την ημέρα!!Σήμερα πήγα για τις πρώτες εξετάσεις αιματολογικές και ουρά οποτε απο βδομαδα θα μάθω τι συμπλήρωματα θα χρειαστώ!!Σε συμπτώματα τα παω λίγο καλύτερα ειμαι ολη μερα ξαπλωμένη διότι αν σηκωθώ κ περιφέρομαι με πιάνει αναγούλα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Foux είπε:

Καλως ηρθαν ολα τα καινούργια κοριτσια!!!Μην σκέφτεστε τιποτα αρνητικό μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε σε αυτή τη φάση κ να είστε σίγουρες πως όλες θα έχουμε τα πιο ωραία Χριστουγεννιάτικα δώρα!!!!Στέλνω σε όλες σας ολη τη θετική μου σκέψη!!!

Το δικό μου update!Παιρνω προς το παρον μονο filicin απο τη μέρα που έκανα το τεστ..Κ πινω 2 ποτήρια γάλα την ημέρα!!Σήμερα πήγα για τις πρώτες εξετάσεις αιματολογικές και ουρά οποτε απο βδομαδα θα μάθω τι συμπλήρωματα θα χρειαστώ!!Σε συμπτώματα τα παω λίγο καλύτερα ειμαι ολη μερα ξαπλωμένη διότι αν σηκωθώ κ περιφέρομαι με πιάνει αναγούλα!!

Σε ποια βδομάδα είσαι @Foux@Foux;; ο γιατρός σου, σου είπε να πίνεις γάλα;; Εγώ κπς μερες πίνω ελληνικό, βάζω μισό κουταλακι του γλυκού βασικά, μαζί με γάλα.. Διάβασα ότι δν πειράζει ο ελληνικός κ μάλιστα τόσο λίγο.. Λέτε να κάνω χαζομάρα; θα τα ρωτήσω όλα κ στη doc την Παρασκευή.. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii και @Αγγελίνα ευχαριστώ κορίτσια! Η αλήθεια ειναι εγώ ξεκινάω με αρκετά παραπάνω κιλά οπότε η κοιλιά έχει τουμπανιασει πάρα πολύ! Δεν πειράζει ότι χρειαστεί για τα μικρά μας θαυματακια!!

Βλέπω γινόμαστε πολλές!! Καλώς ήρθατε βρε κορίτσια όλες! Όλα θα μας πάνε καλά! Θετική ενέργεια και αισιοδοξία και τα σποράκια μέσα μας θα είναι μια χαρά!! Άγχος λίγο πολύ έχουμε όλες, και όσες έχουμε περάσει και ατυχίες έχουμε και λίγο παραπάνω αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! 

@Foux μου, πίνεις γάλα με εντολή γιατρού;; γιατί εγώ το σιχαίνομαι και δεν πίνω ποτέ...μήπως πρέπει να αρχίσω;; δεν θέλωωωω!! 

@Αγγελίνα μου επιτρέπεται κανονικά ο καφές, μέχρι 2 φλυτζανια την μέρα αν ειναι ελαφρύς! Αλλά έναν κανονικό καφέ την μέρα να πίνεις άφοβα. Εγώ έκοψα το τσιγάρο και μαζί με το τσιγάρο έκοψα και τον καφέ γτ δεν μπορούσα να τον πίνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Eva n είπε:

@Agapakiii και @Αγγελίνα ευχαριστώ κορίτσια! Η αλήθεια ειναι εγώ ξεκινάω με αρκετά παραπάνω κιλά οπότε η κοιλιά έχει τουμπανιασει πάρα πολύ! Δεν πειράζει ότι χρειαστεί για τα μικρά μας θαυματακια!!

Βλέπω γινόμαστε πολλές!! Καλώς ήρθατε βρε κορίτσια όλες! Όλα θα μας πάνε καλά! Θετική ενέργεια και αισιοδοξία και τα σποράκια μέσα μας θα είναι μια χαρά!! Άγχος λίγο πολύ έχουμε όλες, και όσες έχουμε περάσει και ατυχίες έχουμε και λίγο παραπάνω αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! 

@Foux μου, πίνεις γάλα με εντολή γιατρού;; γιατί εγώ το σιχαίνομαι και δεν πίνω ποτέ...μήπως πρέπει να αρχίσω;; δεν θέλωωωω!! 

@Αγγελίνα μου επιτρέπεται κανονικά ο καφές, μέχρι 2 φλυτζανια την μέρα αν ειναι ελαφρύς! Αλλά έναν κανονικό καφέ την μέρα να πίνεις άφοβα. Εγώ έκοψα το τσιγάρο και μαζί με το τσιγάρο έκοψα και τον καφέ γτ δεν μπορούσα να τον πίνω 

Για το γάλα που ρωτάς Εύα μου, κ εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μοθ είχε πει να πίνω 2 ποτήρια την ημέρα για το ασβέστιο που είναι απαραίτητο για το έμβρυο κ την ανάπτυξη του κ τότε το είχα παλέψει κ έπινα ενώ το σιχαίνομαι.. τώρα όμως επειδή έχω κ τις ανακατωσουρες δεν μπορώ ούτε καν να διανοηθώ ότι θα πιω οποτε του το ειπα και μου ξεκίνησε ασβέστιο σε μασωμενο χαπάκι! Συζήτησε το με τον γιατρό σου κ θα βρείτε λύση!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Agapakiii είπε:

Για το γάλα που ρωτάς Εύα μου, κ εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μοθ είχε πει να πίνω 2 ποτήρια την ημέρα για το ασβέστιο που είναι απαραίτητο για το έμβρυο κ την ανάπτυξη του κ τότε το είχα παλέψει κ έπινα ενώ το σιχαίνομαι.. τώρα όμως επειδή έχω κ τις ανακατωσουρες δεν μπορώ ούτε καν να διανοηθώ ότι θα πιω οποτε του το ειπα και μου ξεκίνησε ασβέστιο σε μασωμενο χαπάκι! Συζήτησε το με τον γιατρό σου κ θα βρείτε λύση!!

Εμενα την προηγούμενη φορά μου είχε δώσει τα μασωμενα δισκία με το ασβέστιο γύρω στην 9η εβδομάδα μαζί με το σίδηρο και δεν είχαμε πει κάτι για γάλα οπότε και δεν το ήξερα. Η αλήθεια είναι προτιμώ το χαπάκι πάρα το γάλα στη φυσική του μορφή. Προσπαθώ βέβαια κ τρώω γιαούρτι τυρί κλπ οπότε φαντάζομαι κάτι κάνει κ αυτό. Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Κάνε υπομονή λίγο έμεινε και θα περάσουν οι ανακατωσουρες! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου είμαι 9+3 Ναι Ο γιατρός μου με ρώτησε αν πινω γάλα αλλιώς θα μου έδινε ασβέστιο..Αλλα ευτυχως πινω αρκετό γάλα κ με δημητριακά κ με γιαούρτι.. μου είπε προς το παρον ειμαι καλυμμένη με 2 ποτήρια γάλα!!Από καφε μου επιτρέπει ελληνικό η φίλτρου κ πινω 1 φλυτζάνι φίλτρου συνήθως το απόγευμα!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Foux είπε:

Κοριτσια μου είμαι 9+3 Ναι Ο γιατρός μου με ρώτησε αν πινω γάλα αλλιώς θα μου έδινε ασβέστιο..Αλλα ευτυχως πινω αρκετό γάλα κ με δημητριακά κ με γιαούρτι.. μου είπε προς το παρον ειμαι καλυμμένη με 2 ποτήρια γάλα!!Από καφε μου επιτρέπει ελληνικό η φίλτρου κ πινω 1 φλυτζάνι φίλτρου συνήθως το απόγευμα!!

εγω κ στην 1η εγκυμοσυνη με την εγκριση της γιατρου επινα ενα νες καφε αχτυπητο καθε πρωι με λιγο ζαχαρη κ γαλα, το ιδιο κανω κ τωρα δεν ειναι προβλημα. δε λεω για 5- 6 φυσικα, έναν μονο 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Τελικα ειναι ολα καλα. Το αιμα ειναι απο την εξω μερια του τραχηλου. Εχω κανει λουπ πολλα χρονια και απο τοτε εχει ενα αγγειο που οποτε παω για τεστ ματωνει. Μου ειπε ολα καλα δεν επηρεαζει την εγκυμοσυνη και μετα εβαλε να ακούσουμε και την καρδουλα για το αποκορύφωμα! Οποτε σημερα κανουμε χαρουλες αφου 2 μερες μαυρισαμε! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Eva n είπε:

@Agapakiii και @Αγγελίνα ευχαριστώ κορίτσια! Η αλήθεια ειναι εγώ ξεκινάω με αρκετά παραπάνω κιλά οπότε η κοιλιά έχει τουμπανιασει πάρα πολύ! Δεν πειράζει ότι χρειαστεί για τα μικρά μας θαυματακια!!

Βλέπω γινόμαστε πολλές!! Καλώς ήρθατε βρε κορίτσια όλες! Όλα θα μας πάνε καλά! Θετική ενέργεια και αισιοδοξία και τα σποράκια μέσα μας θα είναι μια χαρά!! Άγχος λίγο πολύ έχουμε όλες, και όσες έχουμε περάσει και ατυχίες έχουμε και λίγο παραπάνω αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! 

@Foux μου, πίνεις γάλα με εντολή γιατρού;; γιατί εγώ το σιχαίνομαι και δεν πίνω ποτέ...μήπως πρέπει να αρχίσω;; δεν θέλωωωω!! 

@Αγγελίνα μου επιτρέπεται κανονικά ο καφές, μέχρι 2 φλυτζανια την μέρα αν ειναι ελαφρύς! Αλλά έναν κανονικό καφέ την μέρα να πίνεις άφοβα. Εγώ έκοψα το τσιγάρο και μαζί με το τσιγάρο έκοψα και τον καφέ γτ δεν μπορούσα να τον πίνω 

Καλά μη νομίσεις ότι κ εγώ δν ςχω παραπάνω κιλά απλα τα έχω στα μπουτακια κ στον ποπό.. Ωραία, χαίρομαι για τον καφέ! 

@elise άρα μάλλον σου είπε να πας τότε για να ακούσετε κατευθείαν καρδούλα.. Αλλιώς σάκο θα μπορείς λογικά ήδη να δεις!

@Foux αα.. Ωραία! Εγώ λατρεύω το γάλα!!

@Ranoula χαίρομαι που είναι όλα καλά!!!

Εγω ανυπομονώ για την Παρασκευή.. Φυσικά φοβάμαι κ λίγο.. Αντε να ακούσουμε την καρδούλα, να ηρεμήσω περισσότερο!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες, καλώς ήρθαν και τα καινούργια κορίτσια! Εγω πήρα σήμερα τις εξετάσεις που μου ειχε γραψει να κάνω, τις έστειλα στο γιατρό και περιμένω να δω πότε θα ξαναπάω! 

Κι εγώ με το ζόρι πίνω ένα φλιτζανακι γαλα το πρωί αλλά τρωω πολύ τυρι! 

Αχ πόσο άγχος βρε κορίτσια αυτη η αναμονή από το ένα ραντεβού στο επόμενο ε; 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

@elise άρα μάλλον σου είπε να πας τότε για να ακούσετε κατευθείαν καρδούλα.. Αλλιώς σάκο θα μπορείς λογικά ήδη να δεις!

 

ναι ετσι ακριβως, 8 εβδ για να ακουσουμε και καρδουλα, σ αυτη τη φαση δεν εχει ακομα πολλα πολλα να δουμε και να ακουσουμε.... ετσι ειχε γινει και στο γιο μου.. :) 

πρίν από 20 λεπτά , Kaity8 είπε:

 

Αχ πόσο άγχος βρε κορίτσια αυτη η αναμονή από το ένα ραντεβού στο επόμενο ε; 

ταυτίζομαι 100% ..

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , elise είπε:

ναι ετσι ακριβως, 8 εβδ για να ακουσουμε και καρδουλα, σ αυτη τη φαση δεν εχει ακομα πολλα πολλα να δουμε και να ακουσουμε.... ετσι ειχε γινει και στο γιο μου.. :) 

ταυτίζομαι 100% ..

Αα.. Θα γίνεις 2η φορά μανούλα εσύ!! Οπότε τα ξέρεις όλα καλύτερα! Με το καλό λοιπόν!! 

πρίν από 44 λεπτά , Kaity8 είπε:

Γεια σας μέλλουσες μανούλες, καλώς ήρθαν και τα καινούργια κορίτσια! Εγω πήρα σήμερα τις εξετάσεις που μου ειχε γραψει να κάνω, τις έστειλα στο γιατρό και περιμένω να δω πότε θα ξαναπάω! 

Κι εγώ με το ζόρι πίνω ένα φλιτζανακι γαλα το πρωί αλλά τρωω πολύ τυρι! 

Αχ πόσο άγχος βρε κορίτσια αυτη η αναμονή από το ένα ραντεβού στο επόμενο ε; 

Αχ.. Άσε.. Τοσα χρόνια όταν έβλεπα εγκυους κ τελικά πχ μου έλεγαν ότι να μόλις μπήκα στο μήνα μου. Σκεφτόμουν ποτε κιόλας;; Τώρα δν περνάνε οι μέρες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Αα.. Θα γίνεις 2η φορά μανούλα εσύ!! Οπότε τα ξέρεις όλα καλύτερα! Με το καλό λοιπόν!! 

ναιι, εχω ενα αγορακι δυόμιση χρονων 
ολα καλα να πανε για ολες μας ! :D 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...