Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Αα.. Θα γίνεις 2η φορά μανούλα εσύ!! Οπότε τα ξέρεις όλα καλύτερα! Με το καλό λοιπόν!! 

Αχ.. Άσε.. Τοσα χρόνια όταν έβλεπα εγκυους κ τελικά πχ μου έλεγαν ότι να μόλις μπήκα στο μήνα μου. Σκεφτόμουν ποτε κιόλας;; Τώρα δν περνάνε οι μέρες!!! 

Δεν περνάνε οι μερες και επειδή είμαστε και στην αρχή εμείς και κάποιες δεν έχουν ακούσει καρδούλα είναι ο,τι χειρότερο. Μεχρι να περάσουμε το δύσκολο στάδιο του πρώτου 3μήνου. 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμεις ραντεβου στην 8η εβδομάδα μας ειχε βαλει για να ακουσουμε καρδουλα. Απλα σημερα επειδη ημουν αγχωμενη με το αιμα. Εβαλε τον υπερηχο και προσπαθουσε να την πετυχει γιατι είναι δυσκολο να τη βρουν επειδή είναι παρα πολυ μικρο και μου ειπε είναι εντάξει.. Ουτε χτυπούς ουτε τιποτα. Ολα αυτα στην 8η θα μας τα πει. Οποτε υπομονη κοριτσια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Εμένα μου είπαν να πάω την Παρασκευή που θα είμαι 6εβδ+2 ημερών για να την ακούσουμε! Να ναι νωρίς λέτε;;;; τεσπα.. Αντε θα φανει την Παρασκευή! 

Είναι πολύ νωρίς κι αν δεν την ακούσεις μην αγχωθείς. Εγώ 6+2 ήμουν τη Δευτέρα και την είδα μόνο να πάλλεται δεν ακουγόταν.... θέλει ακόμα μια εβδομάδα μου είπαν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Είναι πολύ νωρίς κι αν δεν την ακούσεις μην αγχωθείς. Εγώ 6+2 ήμουν τη Δευτέρα και την είδα μόνο να πάλλεται δεν ακουγόταν.... θέλει ακόμα μια εβδομάδα μου είπαν...

Αχ.. Είμαστε πολύ κοντά ε; εε.. Κ το να πάλλεται δν ειναι ένα καλό στοιχείο;; εσένα Δευτέρα σου είπαν να ξαναπάς τώρα;; αντε με το καλό να τις ακούσουμε κ οι 2!!!❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Εμένα μου είπαν να πάω την Παρασκευή που θα είμαι 6εβδ+2 ημερών για να την ακούσουμε! Να ναι νωρίς λέτε;;;; τεσπα.. Αντε θα φανει την Παρασκευή! 

Εγω οταν πήγα ήμουν 6+4 και ακούσαμε καρδούλα. Είναι οι μερες που ξεκινα ο καρδιακος παλμός και δεν είναι σίγουρο αν θα την ακούσετε!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα 6+4 ειμαι που την ακουσαμε. Αλλα επειδη ειχα παει κ την Παρασκευή και την ειδαμε μου ειπε οτι εαν παλεται και δουν τα στοιχεια ειναι ολα καλα. Εμεις θελουμε να την ακουσουμε για το ψυχολογικο κομματι. Αναλογα το μηχανημα 6 με 7 ακουγεται. Αλλααπο την 8η εχεις ενα σταθερο παλμο και τοτε ουσιαστικά το μετραν οι γιατροι γιατί θα βλεπει και σφιγμους και ολα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην την αγχωνουμε..... διαφέρει η κάθε κύηση κι επίσης άλλο η φυσική σύλληψη κιαλλο η εξωσωματική. Λογικά ο παλμός ακούγεται καθαρά μετά την 7η εβδομάδα αλλά πάντα υπάρχουν κι αποκλίσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Καλά μη νομίσεις ότι κ εγώ δν ςχω παραπάνω κιλά απλα τα έχω στα μπουτακια κ στον ποπό.. Ωραία, χαίρομαι για τον καφέ! 

@elise άρα μάλλον σου είπε να πας τότε για να ακούσετε κατευθείαν καρδούλα.. Αλλιώς σάκο θα μπορείς λογικά ήδη να δεις!

@Foux αα.. Ωραία! Εγώ λατρεύω το γάλα!!

@Ranoula χαίρομαι που είναι όλα καλά!!!

Εγω ανυπομονώ για την Παρασκευή.. Φυσικά φοβάμαι κ λίγο.. Αντε να ακούσουμε την καρδούλα, να ηρεμήσω περισσότερο!! 

Εμενα είναι παντού μοιρασμένα να μην εχω παράπονο χαχαχ άλλο άγχος αυτό με τα κιλά στην εγκυμοσύνη πφφ.  

Κορίτσια μου μην βάζουμε ένα παραπάνω άγχος πάνω μας. Έχει να κάνει πάντα με την κάθε εγκυμοσύνη και γυναίκα ξεχωριστά! Όλα θα πάνε καλά για όλες! Έχουμε πει αισιοδοξία!! 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι αν κάποια ξέρει να μου πει, σχετικά με την άδεια ευπαθους ομάδας, αν την δικαιούμαστε, πως την παίρνουμε κλπ. Ευχαριστώ πολύ :x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Eva n είπε:

Εμενα είναι παντού μοιρασμένα να μην εχω παράπονο χαχαχ άλλο άγχος αυτό με τα κιλά στην εγκυμοσύνη πφφ.  

Κορίτσια μου μην βάζουμε ένα παραπάνω άγχος πάνω μας. Έχει να κάνει πάντα με την κάθε εγκυμοσύνη και γυναίκα ξεχωριστά! Όλα θα πάνε καλά για όλες! Έχουμε πει αισιοδοξία!! 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι αν κάποια ξέρει να μου πει, σχετικά με την άδεια ευπαθους ομάδας, αν την δικαιούμαστε, πως την παίρνουμε κλπ. Ευχαριστώ πολύ :x

Αχ.. Εδώ κ 1 βδομάδα ασχολούμαι με αυτά κ ακόμα άκρη δν έβγαλα.. Ωστόσο έχω βγει ήδη σε αυτήν την άδεια.. Βεβαιωνοντας μου από τα κεντρικά ότι δε θα έχω κπ πρόβλημα.. Περιμένω να μου στείλουν ένα παραπεμπτικο που θα το δώσω στη γιατρό κ θα βεβαιώνει ότι είμαι έγκυος κ άρα ανήκω στιε ευπαθείς ομάδες.. Από τα κεντρικά μου είπαν ότι αυτή η άδεια, θα ισχύει όσο θα ισχύουν τα μέτρα covid.. Η προϊσταμένη μου λέει ότι έχει ακούσει ότι ισχύει το 3+1.. Δλδ ότι στις 4 μέρες, χρεώνεσαι μια κανονική! Ελπίζω να βρω σύντομα άκρη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ αυτό το πρώτο τρίμηνο...το μόνο που θες ειναι να έχεις μόνιμα μια οθόνη στη κοιλιά σου :-o

Εγω κοριτσια βγηκα αναρρωτική στις 8 βδομαδες..δεν έκατσα να ψάξω για ευπαθείς..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Αχ.. Εδώ κ 1 βδομάδα ασχολούμαι με αυτά κ ακόμα άκρη δν έβγαλα.. Ωστόσο έχω βγει ήδη σε αυτήν την άδεια.. Βεβαιωνοντας μου από τα κεντρικά ότι δε θα έχω κπ πρόβλημα.. Περιμένω να μου στείλουν ένα παραπεμπτικο που θα το δώσω στη γιατρό κ θα βεβαιώνει ότι είμαι έγκυος κ άρα ανήκω στιε ευπαθείς ομάδες.. Από τα κεντρικά μου είπαν ότι αυτή η άδεια, θα ισχύει όσο θα ισχύουν τα μέτρα covid.. Η προϊσταμένη μου λέει ότι έχει ακούσει ότι ισχύει το 3+1.. Δλδ ότι στις 4 μέρες, χρεώνεσαι μια κανονική! Ελπίζω να βρω σύντομα άκρη.. 

Συγνωμη που επεμβαινω. Επειδη ειμαι ευπαθη ομαδα λογω προβληματος υγειας που εχω να σας πω οτι παλια οταν ξεκινησε ο covid η αδεια ευπαθων ητανε χωρις χρεωση κανονικης.Πλεον εδω και πολλους μηνες ισχυει το 3 +1. Δηλαδη στις 3 χρεωνεσαι μια κανονικη.Και οι εγκυες μια ακομη κατηγορια ευπαθων λογω covid. Εγω δουλευω στο Δημοσιο.Και ειναι σιγουρο αυτο που σας γραφω. Καλη συνεχεια σε ολες.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , anoulious είπε:

Συγνωμη που επεμβαινω. Επειδη ειμαι ευπαθη ομαδα λογω προβληματος υγειας που εχω να σας πω οτι παλια οταν ξεκινησε ο covid η αδεια ευπαθων ητανε χωρις χρεωση κανονικης.Πλεον εδω και πολλους μηνες ισχυει το 3 +1. Δηλαδη στις 3 χρεωνεσαι μια κανονικη.Και οι εγκυες μια ακομη κατηγορια ευπαθων λογω covid. Εγω δουλευω στο Δημοσιο.Και ειναι σιγουρο αυτο που σας γραφω. Καλη συνεχεια σε ολες.

 

Ναι ε;;; μου αρέσει που μίλησα με 2 υπαλλήλους από τα κεντρικά που είναι υπεύθυνες για τις άδειες! Τι να πω;;; θα ζητήσω κ πάλι διευκρινίσεις από βδομάδα! Οπότε αν μετά τελειώσει η κανονική άδεια, επιστρέφεις; εγώ είμαι στο δημόσιο μεν, αλλά ιδοχ.. Κ μάλιστα δν έχω κλείσει ούτε έτος στη δουλεια! Οπότε δν δικαιούμαι κ ιδιαίτερες αναρρωτικες με αποδοχές.. Ξέρεις τι ισχύει για επαπειλουμενη; (που νομίζω πως κ πάλι είναι άνευ αποδοχών) Έχω πάρει πόσα τηλέφωνα για την άδεια ευπαθων, να δω πότε θα βγάλω άκρη! Τεσπα.. Ας προσηλωθω τωρα στον δεύτερο υπέρηχο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Ναι ε;;; μου αρέσει που μίλησα με 2 υπαλλήλους από τα κεντρικά που είναι υπεύθυνες για τις άδειες! Τι να πω;;; θα ζητήσω κ πάλι διευκρινίσεις από βδομάδα! Οπότε αν μετά τελειώσει η κανονική άδεια, επιστρέφεις; εγώ είμαι στο δημόσιο μεν, αλλά ιδοχ.. Κ μάλιστα δν έχω κλείσει ούτε έτος στη δουλεια! Οπότε δν δικαιούμαι κ ιδιαίτερες αναρρωτικες με αποδοχές.. Ξέρεις τι ισχύει για επαπειλουμενη; (που νομίζω πως κ πάλι είναι άνευ αποδοχών) Έχω πάρει πόσα τηλέφωνα για την άδεια ευπαθων, να δω πότε θα βγάλω άκρη! Τεσπα.. Ας προσηλωθω τωρα στον δεύτερο υπέρηχο! 

Για τις ευπαθεις ειναι σιγουρο.Ειναι γενικα ο νομος ετσι. Σου λεει τηλεργασια και αν δεν ειναι εφικτο ειδικη αδεια , που ειναι 3+1. Νομιζω το διαβασα στις Μανουλες Νοεμβριου,χωρις να ειμαι σιγουρη  οτι αυτη χρεωση μιας ημερας κανονικης αδειας ητανε και ο λογος που εγραφε μια κοπελα που προτιμησε αναρρωτικη. Στο μονιμο προσωπικο του Δημοσιου στην αναρρωτικη-επαπειλουμενη κυηση περνας επιτροπη και πληρωνεσαι κανονικα.Σε εσας τωρα δεν ξερω τι ισχυει.Καλη επιτυχια στον υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...