Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!έρχομαι  κ εγω δειλά δειλά στην παρέα σας..αν κ σας διαβάζω από την ωρα που το ανοίξατε αυτό το θεματάκι.

Είμαι κ εγω σαν εσάς απλά ακόμα δεν τολμώ να το πιστέψω διότι έχω περάσει παρά πολλά...την ιστορία μου την ξέρουν πολλά κορίτσια στο φόρουμ.. Κ στην δική μας ομάδα εδώ η υδροχόος που είμαστε ακριβώς στην ίδια θέση.. 

Είναι στην 11η εβδομαδα κ 16 Ιουνίου έχω Αυχενική.(νομίζω ότι μιλάω για άλλη Όχι γιαμενα)

Μένω εκτός Αθηνών ο γιατρός μου είναι Αθήνα αλλά έχω κ έναν εδώ που μένω κ πηγαίνω κάθε βδομάδα για υπέρηχο.δεν αντεχω μέρα παράπανω.

Εύχομαι σε όλες μας μια ήρεμη κ ευχαριστη εγκυμοσύνη..

Καλώς ήρθες Νατασάκι! Με το καλο σου εύχομαι η πορεία της εγκυμοσύνης σου! Σε καταλαβαίνω εν μέρει, γιατί κι εγώ 4 χρονια προσπαθουσαμε, 3 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και θα κάναμε εξωσωματική εαν δεν ερχόταν μόνο του, και ήρθε και δεν το πίστευα, 12 μερες καθυστέρηση, εκανα 2 τεστ και δεν το πίστευα, έλεγα ότι είναι χαλασμένα, και όταν εκανα β χοριακη βγήκε 15000! Πάλι συγκρατημενα χαρούμενη μέχρι να πάω για υπερηχο, και ακόμα δεν το έχω πιστέψει 100%. Κι εγώ 11+4 ειμαι!!!

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 είπε:

Πωπω!! Με το καλο κοριτσακι μου!!! Ολα καλα θα πανε!! Προχωρα μονο μπροστα κ αστα ολα τα αλλα πισω σου! Σε νιωθω απολυτα, βημα βημα, μερα με τη μερα, παιρνεις μια ανασα κ πας λιγο παρακατω..  πολλα πολλα συγχαρητηρια κ παλι!!

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.. Ναι πραγματικά όμως βήμα βήμα...Κ μια ανάσα!!!

Just now, Kaity8 είπε:

Καλώς ήρθες Νατασάκι! Με το καλο σου εύχομαι η πορεία της εγκυμοσύνης σου! Σε καταλαβαίνω εν μέρει, γιατί κι εγώ 4 χρονια προσπαθουσαμε, 3 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και θα κάναμε εξωσωματική εαν δεν ερχόταν μόνο του, και ήρθε και δεν το πίστευα, 12 μερες καθυστέρηση, εκανα 2 τεστ και δεν το πίστευα, έλεγα ότι είναι χαλασμένα, και όταν εκανα β χοριακη βγήκε 15000! Πάλι συγκρατημενα χαρούμενη μέχρι να πάω για υπερηχο, και ακόμα δεν το έχω πιστέψει 100%. Κι εγώ 11+4 ειμαι!!!

Σε νιώθω απόλυτα...πραγματικά κάθε φοραπου πλησιάζει να κάνω υπέρηχο τρέμω...

Και πάω κάθε βδομάδα..πιστεύω λίγο με τα την Αυχενική όλα να είναι καλά θα ηρεμήσουμε λίγο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@natassaki2006 τι ωραία νέα ειναι αυτα ποσο χαιρομαι που μεγαλώνει η παρέα μας!!!! Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μου είναι φουλ γουρλιδικη η ομάδα μας!!!τα πιο όμορφα κ καλοτυχα θα ναι τα μπεμπακια του Δεκεμβρίου!!Όλα τα κορίτσια εδω, ειναι μεσα στη θετική ενέργεια!!!!Μην ντρεπεσαι να λες ότι θελεις!!!!εδώ ουτε κρίνουμε ουτε ακόλουθουμε συμβουλές!!ακούμε τους γιατρούς μας Κ ανταλλάσσουμε απόψεις..με λίγα λόγια λεμε τον πόνο μας Χαχαχαχαχαχαχα!!!!ευτυχώς έχουμε αυτη την ομαδουλα γιατι κανεις δεν σε νιώθει αν δεν περνάει το ίδιο!!!:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Foux είπε:

@natassaki2006 τι ωραία νέα ειναι αυτα ποσο χαιρομαι που μεγαλώνει η παρέα μας!!!! Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μου είναι φουλ γουρλιδικη η ομάδα μας!!!τα πιο όμορφα κ καλοτυχα θα ναι τα μπεμπακια του Δεκεμβρίου!!Όλα τα κορίτσια εδω, ειναι μεσα στη θετική ενέργεια!!!!Μην ντρεπεσαι να λες ότι θελεις!!!!εδώ ουτε κρίνουμε ουτε ακόλουθουμε συμβουλές!!ακούμε τους γιατρούς μας Κ ανταλλάσσουμε απόψεις..με λίγα λόγια λεμε τον πόνο μας Χαχαχαχαχαχαχα!!!!ευτυχώς έχουμε αυτη την ομαδουλα γιατι κανεις δεν σε νιώθει αν δεν περνάει το ίδιο!!!:x

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...όντως έτσι είναι ακριβώς όπως τα λες...!!!Και εμένα μου έδωσε πητ 31/12/21 αλλά λόγω ότι έχω άλλο ένα παιδάκι με καισαρική λογικά θα πάω νωρίτερα...Αλλά μέχρι τότε έχω πολύ δρόμο.. Να πάνε όλα καλά αυτό μόνο...για όλες μας!!!

 

Να σας ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια.. έχετε κ εσείς πονακια χαμηλα στην κοιλιά.. που να χτυπάνε κ λίγο στη μέση?

Χθες ήμουν όλη μέρα έτσι αλλά σημερα καθόλου..εσείς?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...όντως έτσι είναι ακριβώς όπως τα λες...!!!Και εμένα μου έδωσε πητ 31/12/21 αλλά λόγω ότι έχω άλλο ένα παιδάκι με καισαρική λογικά θα πάω νωρίτερα...Αλλά μέχρι τότε έχω πολύ δρόμο.. Να πάνε όλα καλά αυτό μόνο...για όλες μας!!!

 

Να σας ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια.. έχετε κ εσείς πονακια χαμηλα στην κοιλιά.. που να χτυπάνε κ λίγο στη μέση?

Χθες ήμουν όλη μέρα έτσι αλλά σημερα καθόλου..εσείς?

Μια μέρα ετσι μια μερα αλλιως..στις αρχές είχα πιο πολλά πονακια τωρα πολυ αραιά..Αλλά η μέση δεν πονάει..μονο η πλατη γιατι ολη την ωρα ξαπλωνωωω..

Αχ κοριτσια θελω να πάρω από αυτά τα μαξιλάρια τα μακροστενα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Εμείς οι 2 πάμε μαζί. Εγώ έχω ραντεβού με τον γιατρό απόψε μετά από 12 μέρες κι έχω φοβερή αγωνία. Να δώ το μωρό ότι είναι καλά και να κλείσουμε αυχενική. 

Πάμε εντελώς μαζί! Κι εγώ πήγα σήμερα στον γιατρό και είδαμε το μωράκι. Είχα κι εγώ τρομερή αγωνία!!! Τελικά όλα καλά!!!:wub: Περιμένουμε και τα δικά σου καλά νέα!!!

2 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!έρχομαι  κ εγω δειλά δειλά στην παρέα σας..αν κ σας διαβάζω από την ωρα που το ανοίξατε αυτό το θεματάκι.

Είμαι κ εγω σαν εσάς απλά ακόμα δεν τολμώ να το πιστέψω διότι έχω περάσει παρά πολλά...την ιστορία μου την ξέρουν πολλά κορίτσια στο φόρουμ.. Κ στην δική μας ομάδα εδώ η υδροχόος που είμαστε ακριβώς στην ίδια θέση.. 

Είναι στην 11η εβδομαδα κ 16 Ιουνίου έχω Αυχενική.(νομίζω ότι μιλάω για άλλη Όχι γιαμενα)

Μένω εκτός Αθηνών ο γιατρός μου είναι Αθήνα αλλά έχω κ έναν εδώ που μένω κ πηγαίνω κάθε βδομάδα για υπέρηχο.δεν αντεχω μέρα παράπανω.

Εύχομαι σε όλες μας μια ήρεμη κ ευχαριστη εγκυμοσύνη..

Καλώς ήρθες!! Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά!!!:wub: Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Foux είπε:

Μια μέρα ετσι μια μερα αλλιως..στις αρχές είχα πιο πολλά πονακια τωρα πολυ αραιά..Αλλά η μέση δεν πονάει..μονο η πλατη γιατι ολη την ωρα ξαπλωνωωω..

Αχ κοριτσια θελω να πάρω από αυτά τα μαξιλάρια τα μακροστενα!!

Εγώ πάλι δεν είχα καθόλου πονακια κ ήρθαν έτσι ξαφνικά...τελοσπαντων ας ειναιι για καλό κ δεν με νοιάζει.ναι λένε ότι βοηθούν αυτά τα μαξιλάρια.σε πονάει η πλάτη σου Ε?

Just now, Angelinaki είπε:

Πάμε εντελώς μαζί! Κι εγώ πήγα σήμερα στον γιατρό και είδαμε το μωράκι. Είχα κι εγώ τρομερή αγωνία!!! Τελικά όλα καλά!!!:wub: Περιμένουμε και τα δικά σου καλά νέα!!!

Μπράβο συγχαρητήρια...ποτε θα κάνεις Αυχενική???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Εγώ πάλι δεν είχα καθόλου πονακια κ ήρθαν έτσι ξαφνικά...τελοσπαντων ας ειναιι για καλό κ δεν με νοιάζει.ναι λένε ότι βοηθούν αυτά τα μαξιλάρια.σε πονάει η πλάτη σου Ε?

Μπράβο συγχαρητήρια...ποτε θα κάνεις Αυχενική???

19 έχω αυχενική. Είναι αρκετά βοηθητικά αυτά τα μαξιλάρια! Βέβαια, εγώ βολεύομαι και με τα απλά. Με 3 κοιμάμαι! Ένα στο κεφάλι, ένα ανάμεσα στα πόδια και ένα ανάμεσα στα χέρια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@natassaki2006 καλώς μας ήρθες κοπέλα μου! Εύχομαι τα καλύτερα και μια υπέροχη εγκυμοσύνη :x όλα θα πάνε σούπερ! Θετική ενέργεια, πίστη και αισιοδοξία χρειάζεται!! Κι εγώ εφτασα εδώ μετά από 3 αποτυχίες και καταλαβαίνω απόλυτα τον φόβο σου! Αλλά όλα θα πάνε καλά! Θα είμαστε εδώ και θα τα λέμε μέχρι το τέλος! 

Περιμένουμε τα όμορφα νέα και από τα κορίτσια που είχαν γιατρό σήμερα!! 

Εμάς βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλαστης και είναι πολύ καλά!! Κοριτσάκι Περιμένουμε 100%. Τα τελευταία αποτελέσματα βγαίνουν σε 2 με 3 εβδομάδες που είναι για πιο σπάνια σύνδρομα...αν και πιστεύω αφου βγήκαν τώρα καλά δεν υπάρχει λόγος να είμαστε και τόσο αγχωμένοι..καιρός να ηρεμήσουμε λίγο! 

Σκεφτόμουν να πάρω κι εγώ ένα μακρόστενο μαξιλάρι για τον ύπνο τώρα αλλα δεν ξέρω ποιο είναι καλό..αν έχετε κάποια πρόταση πείτε μου :x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2021 at 4:05 ΜΜ, Eva n είπε:

Γειάααα σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό, η αυχενική πήγε πολύ καλά, οι μετρήσεις μας ήταν πολύ καλές και όλες φυσιολογικές, μάλλον πάμε για κοριτσάκι πρώτα ο Θεός!!! Κάναμε και λήψη τροφοβλαστη αύριο απόγευμα ή το αργότερο Τετάρτη πρωί θα έχουμε τα πρώτα αποτελέσματα για τις βασικές τρισωμιες και το φύλο! Είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι και αισιόδοξοι και περιμένουμε τα αποτελέσματα με αγωνία! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!Τώρα που πέρασε και το μεγάλο άγχος αρχίζουμε να χαιρομαστ!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου, πήγαμε στο γιατρό, όλα καλά ήταν! Το μωράκι μας έχει φτάσει τα 5.5 εκατοστα περίπου, και κουνιόταν σαν σβούρα! Τέντωνε τα ποδαράκια του συνέχεια! Έχω ξετρελαθεί!!!!!! Πρώτη φορά κάναμε κοιλιακό υπερηχο! Τώρα στις 17 έχουμε την αυχενική, μακάρι να είναι όλα καλά!!

@Eva n συγχαρητήρια για τα αποτέλεσμα! Ολα καλά θα πάνε!!! Πολύ χαίρομαι! 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

@natassaki2006 καλώς μας ήρθες κοπέλα μου! Εύχομαι τα καλύτερα και μια υπέροχη εγκυμοσύνη :x όλα θα πάνε σούπερ! Θετική ενέργεια, πίστη και αισιοδοξία χρειάζεται!! Κι εγώ εφτασα εδώ μετά από 3 αποτυχίες και καταλαβαίνω απόλυτα τον φόβο σου! Αλλά όλα θα πάνε καλά! Θα είμαστε εδώ και θα τα λέμε μέχρι το τέλος! 

Περιμένουμε τα όμορφα νέα και από τα κορίτσια που είχαν γιατρό σήμερα!! 

Εμάς βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλαστης και είναι πολύ καλά!! Κοριτσάκι Περιμένουμε 100%. Τα τελευταία αποτελέσματα βγαίνουν σε 2 με 3 εβδομάδες που είναι για πιο σπάνια σύνδρομα...αν και πιστεύω αφου βγήκαν τώρα καλά δεν υπάρχει λόγος να είμαστε και τόσο αγχωμένοι..καιρός να ηρεμήσουμε λίγο! 

Σκεφτόμουν να πάρω κι εγώ ένα μακρόστενο μαξιλάρι για τον ύπνο τώρα αλλα δεν ξέρω ποιο είναι καλό..αν έχετε κάποια πρόταση πείτε μου :x

Σε ευχαριστώ πολύ...Ναι ναι εδώ θα τα λέμε.. 

Μπράβο τέλεια τα αποτελέσματα όλα θα πάνε μια χαρά.. πάρτε μια μεγάλη ανάσα!!!!

1 ώρα πρίν, Kaity8 είπε:

Κορίτσια μου, πήγαμε στο γιατρό, όλα καλά ήταν! Το μωράκι μας έχει φτάσει τα 5.5 εκατοστα περίπου, και κουνιόταν σαν σβούρα! Τέντωνε τα ποδαράκια του συνέχεια! Έχω ξετρελαθεί!!!!!! Πρώτη φορά κάναμε κοιλιακό υπερηχο! Τώρα στις 17 έχουμε την αυχενική, μακάρι να είναι όλα καλά!!

@Eva n συγχαρητήρια για τα αποτέλεσμα! Ολα καλά θα πάνε!!! Πολύ χαίρομαι! 

Τι τέλειο συναίσθημα...μοναδικό...όλα καλά  θα πάνε μην ανυσηχεις καθόλου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβοοοοοο κορίτσια μου!! Μπράβοοοοο!!! Μόνο τέτοια νέα να ακούμε! Η δική μας η χαρά μεγαλώνει λίγο παραπάνω όταν ακούμε και για τις δικές σας χαρές! ❤❤ 

Κορίτσια ερώτηση για όσες ξέρουν...μου βγάζει εδώ και μια εβδομάδα στην αρχική μου, διαφήμιση για ένα καροτσι inglesina trilogy στα καταστήματα Λητώ χωρίς βαση στα 468€. Επειδή μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, τι εννοεί χωρίς βαση;; αν είναι να το καβατζωσουμε από τώρα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι ωραία νέα πολλα κοριτσια μας είχαν γιατρό σημερα!!!!Αντε Αντε τέλειωνουν κ οι αυχενικες!!!!!

Μαξιλάρια βλεπω συνεχεια στο ίντερνετ αλλά ήθελα απο κοντά για να τα πιάσω!!!

@Eva n αντε να ερθει κ καμια νυφη...χαχαχαχα!!!καροτσι ε;;Δεν έχω μπει ακομα στη διαδικασία να ψάξω..γενικα δεν εχω ιδεα το τι θα χρειαστούμε,τι είναι απαραίτητο και τι τιμές παίζουν..ελπίζω να μας βοηθήσουν αργοτερα κ τα κορίτσια τα εμπειρα που το έζησαν ήδη!!:x

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...