Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Recommended Posts

Καλημέρα! Ξέρεις κανείς αν η μέθοδος picsi γίνεται στο Μητέρα και αν έχει καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με την icsi; ο γιατρός μας πρότεινε την κλασική μικρογονιμοποίηση αλλά σκέφτομαι λόγω κατάτμησης του dna του συζύγου μήπως η picsi μας βοηθήσει καλύτερα.. σημειωτέον έχουμε κάνει ήδη μια προσπάθεια με ivf χωρίς επιτυχία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kat7 είπε:

Καλημέρα! Ξέρεις κανείς αν η μέθοδος picsi γίνεται στο Μητέρα και αν έχει καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με την icsi; ο γιατρός μας πρότεινε την κλασική μικρογονιμοποίηση αλλά σκέφτομαι λόγω κατάτμησης του dna του συζύγου μήπως η picsi μας βοηθήσει καλύτερα.. σημειωτέον έχουμε κάνει ήδη μια προσπάθεια με ivf χωρίς επιτυχία... 

Η picsi όντως ενδείκνυται σε περιπτώσεις σπέρματος με υψηλό κατακερματισμό, ωστόσο δε γνωρίζω αν την εφαρμόζουν στο μητέρα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Troia said:

Η picsi όντως ενδείκνυται σε περιπτώσεις σπέρματος με υψηλό κατακερματισμό, ωστόσο δε γνωρίζω αν την εφαρμόζουν στο μητέρα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Για να δούμε αν ξέρει κάποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kat7 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Για να δούμε αν ξέρει κάποιος άλλος...

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στο εμβρυολογικό του Μητέρα να ρωτήσεις αν κάνουν picsi?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Liakada said:

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στο εμβρυολογικό του Μητέρα να ρωτήσεις αν κάνουν picsi?

Πήρα αλλά δεν το σήκωσαν..θα προσπαθήσω πάλι αργότερα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Όντως, όπως πολύ σωστά λέει και η φίλη @Troia, ενδείκνυται η συγκεκριμένη μέθοδος picsi για προβλήματα κατάτμησης DNA στο σπέρμα..! Αν και είμαι στο Μητέρα δεν γνωρίζω κάτι σίγουρα γιατί δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτό το σημείο για να σου απαντήσω.. όμως αν δείς στη διαδικτυακή σελίδα του Μητέρα γράφουν ότι εκτελούν τη συγκεκριμένη τεχνική! Από εκεί και πέρα αν δεν έχεις γιατρό εκεί να σου πει, μόνο με ένα τηλεφώνημα στο εμβρυολογικό θα μπορούσαν να σου απαντήσουν.. εκτός αν ξέρει να σου πει μια άλλη κοπέλα τώρα που έχει κάνει..!

  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά,? Γνωρίζει καμία κοπέλα αν κάνουν σε κάποιο κέντρο τη μέθοδο picsi??? Εμείς επιλέξαμε το εμβρυογεννεσις γιατί έλεγε στο site τους οτι έχουν αυτήν την μέθοδο, αλλά τελικά δεν την έχουν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Zzeezze είπε:

Τελικά,? Γνωρίζει καμία κοπέλα αν κάνουν σε κάποιο κέντρο τη μέθοδο picsi??? Εμείς επιλέξαμε το εμβρυογεννεσις γιατί έλεγε στο site τους οτι έχουν αυτήν την μέθοδο, αλλά τελικά δεν την έχουν! 

Και τι το γραφουν τότε ; Ελεος ! Στο γένεσις που ειμαι εγω το κανουν παντως.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...