Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Οπως όλα τα εμβόλια έτσι και αυτό δεν χαρίζουν ανοσία για όλη σου τη ζωή! Αν γινόντουσαν εμβολιασμοί οπως έπρεπε δλδ δεν έβλεπε ο καθενας την πάρτι του πχ εγώ θα δω τι θα πάθουν οι άλλοι, ή είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο ή είναι συνωμοσία όλο αυτό τότε τα κρούσματα θα ήταν πιο κάτω οι εμβολιασμοί θα ήταν περισσότεροι, φυσικά θα είχαμε και την φυσική ανοσία από αυτους που θα κολλούσαν κορωνοιο! Και όλα θα ήταν καλύτερα εννοώ ότι θα προχωρούσε η ζωή μας πιο γρήγορα τώρα είσαι στον αυτόματο δλδ ξυπνάς και δεν ξερεις τι αποφάσεις θα πάρουν!  Και οπως είπε η κοπέλα πιο πάνω είναι αλυσίδα η οικονομία δηλαδή αν εγω ίσα που βγαίνω οικονομικά δεν θα πάω να φάω στο εστιατόριο κ πάει λέγοντας!

Μα οι εμβολιασμοί προχωράνε και ήδη έχει νοσηση ένα ποσοστό αφήστε με να πιστεύω πως ακόμη και όλοι να εμβολιαστούμε πάλι θα υπάρχουν περιορισμοί μασκες κλπ δεν τους συμφέρει να μας αφήσουν ελεύθερους είναι πολλά τα λεφτα. Λυπάμαι μόνο γιαυτό που έμειναν άνεργοι αυτούς που δεν μπορούν να πληρώσουν τα δάνεια αυτούς που δεν έχουν να ζήσουν τα παιδιά τους και ακόμη περισσότερο λυπάμαι που ξεχάσαμε όλα όσα ξέραμε και τρωγωμαστε σαν τις κότες λες και θα βγει κατι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Brigitt είπε:

Σόρρυ αλλά ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου ? Δεν έχεις με κάτι άλλο να ασχοληθεις? κάπου έλεος .... Το τι θα κάνω με τα παιδιά μου δεν σε αφορά ούτε στο ελάχιστο , δεν σου πέφτει κανένας απολύτως λόγος το τι θέλω εγώ να μελετήσω και να μάθω δηλαδή αν είναι δυνατόν μου φαίνεται δεν πάμε καλά εδώ καθόλου καλά λες και σου είπα εγώ εσένα τι να κάνεις και πήρες τέτοιο θάρρος !!!!:confused: έχουμε ξεφύγει τελείως μου φαίνεται 

Το έτος 2021 αφου οι επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο πολυ και εχουν καταφέρει να εξαφανίσουν Ολέθριες παιδικές ασθένειες κάποιοι αναζητούν πληροφορίες ως προς την υποχρεωτικότητα των εμβολίων αυτών!!! Αυτός που αμφισβητεί τα ψάχνει  αυτα.. ενώ αυτα εινσι λυμένα απο τον νομοθέτη ( υποχρεωτικότητα) τέλος. Στα παιδια σας κάντε οτι θελετε αλλα θα τα εμβολιάσετε. Διαφορετικά παρανομείτε και χρειαζεστε καταγγελία..
 

Βεβαια στο εξωτερικό που δεν υπάρχουν πλαστογραφίες και τα αρχεια ειναι ολα ηλεκτρονικά, τα παιδακια εμβολιάζονται σα παιδικά κέντρα οχι σε παιδιάτρους σε περιπτωση μη εμβολιασμού δεν Παει σχολείο, Κόβονται επιδόματα, σε τρελαινουν στα πρόστιμα, ξεκινάει η ποινική διαδικασία και φυσικά το παιδι εμβολιάζετε. Ετςι απλα και ωραία που θελετε να έχετε άποψη και να μελετήσετε την υποχρεωτικότητα... ελεος!!!!! Αλλα είπαμε επισκέφθηκε και σημερα το σάιτ ρεζιστ του εξιστ μπορει να εχουν κανει update το αρχείο εικόνισμα... ακόμη γελάω....
 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Egina mama είπε:

Δεν διαβάζω τη λύση του προβλήματος και το τι προτείνεις. Γιατί το λοκ ντάουν δεν φαίνεται να βοήθησε ώστε να σταματήσει ο ιός. Κανονικά πρέπει να πάμε σε τρίτο λοκ ντάουν φέτος και να μην είχε ανοίξει καν ο τουρισμός. Για πόσα χρόνια σας βολεύει να συμβεί όλο αυτό? Γιατί εγώ έπρεπε να δουλεύω στο μαγαζί μου χθες και θα έπρεπε να έχω χειρουργήσει το αγόρι μου προχτές....

Δεν είμαι υπέρ του ΛΟΚ ντάουν δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να δώσω λύση δεν είμαι η κατάλληλη για αυτό. Ούτε γιατρός είμαι ούτε πανδημιολογος ούτε πολιτικός. Εγώ τηρώ τους κανόνες που μου βάζουν σα πολίτης. δεν ευθύνομαι εγώ ούτε για το αγοράκι σου ούτε για την δουλειά σου. Σε καταλαβαίνω σε νιώθω αλλά δεν μπορώ να σου πω ότι φταίω κιόλας. Κάποιοι άλλοι φταίνε κ για την κατάσταση στην αγορά κ για την κατάσταση στα νοσοκομεία. Απο την πλευρά μου δεν χρωστάω μια στο κράτος. Είμαι φορολογούμενος πολίτης που έχει ατομική επιχείρηση κ παρουσιάζει κανονικά τα κέρδη του. Φαντάζεσαι τι φορολογία τρώω έτσι; Είμαι αρκετά ταλαίπωρη για να ανέχομαι από τον καθένα να μου προσάπτει ευθύνες ενώ τηρώ όλους τους νομούς κ τους κανόνες..δεν εκμεταλλεύτηκα τίποτα λόγω κοβιντ ούτε ένα επίδομα ούτε ένα δάνειο. κ σελφ τεστ κάνω κ όλα τα προσέχω. Αφού δεν με υποχρέωσαν ακόμα σε εμβόλιο δεν θα το κάνω. Ούτε θα υποχρεωσω το προσωπικό. πες μου ότι κοιτάω τον κωλο μου αφού το θες η ότι δεν έχω ενσυναίσθηση θα ζήσω κ με αυτο oh well...


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mommy39 είπε:

Το έτος 2021 αφου οι επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο πολυ και εχουν καταφέρει να εξαφανίσουν Ολέθριες παιδικές ασθένειες κάποιοι αναζητούν πληροφορίες ως προς την υποχρεωτικότητα των εμβολίων αυτών!!! Αυτός που αμφισβητεί τα ψάχνει  αυτα.. ενώ αυτα εινσι λυμένα απο τον νομοθέτη ( υποχρεωτικότητα) τέλος. Στα παιδια σας κάντε οτι θελετε αλλα θα τα εμβολιάσετε. Διαφορετικά παρανομείτε και χρειαζεστε καταγγελία..
 

Βεβαια στο εξωτερικό που δεν υπάρχουν πλαστογραφίες και τα αρχεια ειναι ολα ηλεκτρονικά, τα παιδακια εμβολιάζονται σα παιδικά κέντρα οχι σε παιδιάτρους σε περιπτωση μη εμβολιασμού δεν Παει σχολείο, Κόβονται επιδόματα, σε τρελαινουν στα πρόστιμα, ξεκινάει η ποινική διαδικασία και φυσικά το παιδι εμβολιάζετε. Ετςι απλα και ωραία που θελετε να έχετε άποψη και να μελετήσετε την υποχρεωτικότητα... ελεος!!!!! Αλλα είπαμε επισκέφθηκε και σημερα το σάιτ ρεζιστ του εξιστ μπορει να εχουν κανει update το αρχείο εικόνισμα... ακόμη γελάω....
 

Είσαι απλά τραγική! Έβγαλες και συμπεράσμα του τι έκανα στο παιδί έλεος!!! Επειδή μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι είμαι και έγκυος και δεν κάνει να συγχιζομαι σταματάω εδώ τη "συζήτηση" μελετά εσύ την υποχρεωτικοτητα στην Ελλάδα γιατί δεν τα ξέρεις καλά μου φαίνεται και φυσικά ξέρω παιδιά που δεν έχουν κάνει όλα τα εμβόλια από το πρόγραμμα εμβολιασμού για λόγους των γονέων και πάνε κανονικά στο σχολείο !!!!! Και ξανά λέω δεν σου πέφτει λόγος να μιλάς για κανέναν άλλον μιλά μόνο για τον εαυτό σου το βρήκαμε εδώ ανώνυμο και γράφουμε στον άλλο ότι θέλουμε χωρίς κανένα ενδιασμο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , giota1 είπε:

Μα οι εμβολιασμοί προχωράνε και ήδη έχει νοσηση ένα ποσοστό αφήστε με να πιστεύω πως ακόμη και όλοι να εμβολιαστούμε πάλι θα υπάρχουν περιορισμοί μασκες κλπ δεν τους συμφέρει να μας αφήσουν ελεύθερους είναι πολλά τα λεφτα. Λυπάμαι μόνο γιαυτό που έμειναν άνεργοι αυτούς που δεν μπορούν να πληρώσουν τα δάνεια αυτούς που δεν έχουν να ζήσουν τα παιδιά τους και ακόμη περισσότερο λυπάμαι που ξεχάσαμε όλα όσα ξέραμε και τρωγωμαστε σαν τις κότες λες και θα βγει κατι

Οι περιορισμοί θα υπάρχουν όσο υπάρχουν αρκετά κρούσματα και αφού το ποσοστό των εμβολιασμών δεν είναι τόσο, όσο χρειάζεται για να έχουμε την ανοσία!  Ήδη οι ηλικιωμένοι και όσοι το έκαναν από τον Ιανουάριο θα χρειαστούν 3η δόση . Ποια λεφτά είναι πολλα; Σίγουρα από αυτή την ιστορία επωφελήθηκαν παρά πολλοί, οπως με αλλά πράγματα που συμβαίνουν επωφελούνται άλλοι έτσι είναι αυτά οι καταστάσεις αλλάζουν τα δεδομένα! 
 

Συμφωνω ότι τσακωνόμαστε σαν τις κότες και συμπέρανα ότι δεν υπάρχει φως το τούνελ! Δεν θα βγούμε από αυτή τη κατάσταση σύντομα ούτε σε 2 χρόνια από τώρα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Brigitt είπε:

Είσαι απλά τραγική! Έβγαλες και συμπεράσμα του τι έκανα στο παιδί έλεος!!! Επειδή μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι είμαι και έγκυος και δεν κάνει να συγχιζομαι σταματάω εδώ τη "συζήτηση" μελετά εσύ την υποχρεωτικοτητα στην Ελλάδα γιατί δεν τα ξέρεις καλά μου φαίνεται και φυσικά ξέρω παιδιά που δεν έχουν κάνει όλα τα εμβόλια από το πρόγραμμα εμβολιασμού για λόγους των γονέων και πάνε κανονικά στο σχολείο !!!!! Και ξανά λέω δεν σου πέφτει λόγος να μιλάς για κανέναν άλλον μιλά μόνο για τον εαυτό σου το βρήκαμε εδώ ανώνυμο και γράφουμε στον άλλο ότι θέλουμε χωρίς κανένα ενδιασμο....

Ακριβώς γράφετε  χωρις ενδοιασμούς για τα παιδικά εμβόλια κΟ διερωτάστε για την υποχρεωτικότητα. δηλαδή η πΑιδιατρος σας ρωτα θελετε να κανουμε της μηνογγιτιδασ; Ή να το αφήσουμε; Θελετε αυτο το εμβολιο για την πολυομελιτιδα ή οχι;;;; Θα το πάρετε ή οχι;;;;Σοβαρευτείτε επιτελους. 
 

Ναι ειναι το υποχρεωτικό εμβολιαστικο προγραμμα της Ελλάδας. Υποχρεωτικό. Δεν έχετε να ψάξετε τιποτα. Και Βεβαίως υπάρχουν γονεισ Που δε τα κανουν ολα αλλα τα πανε με πλαστές βεβαιώσεις.Οι οποίοι γιατροί και γονείς χρειάζονται καταγγελία.  Απο τσάμπα μάγκες αλλο τιποτα στην Ελλαδα, δυστυχως. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Visit a vis είπε:

Δεν την έχω βρει, αλλά όπως και να χει δεν θεωρούν ότι το εμβόλιο προκαλεί πρόβλημα στην διαδικασία. Τι μια εβδομάδα τι δυο τι τρεις! Τα φάρμακα που λαμβάνουμε έχουν ένα σωρό παρενέργειες επιβεβαιωμένες εδώ και χρόνια τόσο στις γυναίκες όσο και στα έμβρυα, αναγραφόμενες όλες στα χαρτάκια τους (φύλλα οδηγιών). 

Με ψυχική ηρεμία η όποια απόφαση. Προσωπικά εμπιστεύομαι απόλυτα τον εξωσωματικό μου, οπότε ό,τι μου είπε έκανα. Δεν τον αμφισβήτησα, δεν αμφέβαλλα και τις αποφάσεις να μη μου έδειχνε, τυφλά θα τον ακολουθούσα. Ξέρω ότι ξέρει. Αυτό μου αρκεί. Δεν προλαβαίνω να γίνω και γιατρός τώρα…

 

Όχι δεν αναφέρεται πουθενά πως προκαλεί πρόβλημα το εμβολιο. Κι εγώ είμαι της άποψης να ακούμε τους γιατρούς. Δεν έγραψα εδώ μου πείτε εσείς τι να κάνω σε καμία περίπτωση. Ήθελα να δω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να εμβολιαστηκε στην αρχή της εγκυμοσύνης ή κατά την εξωσωματική και να δω τι προτείνουν και οι άλλοι γιατροί. Και από περιέργεια αν θέλεις... να δω γενικά τι γίνεται... Θεωρώ πως είναι καλό να τα συζητάμε..  εμένα με έχει βοηθήσει πολύ  φόρουμ γιατί βλέπω πως κινούνται και άλλοι γιατροί, τι εξετάσεις προτείνουν κλπ..  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Brigitt είπε:

Εγώ ξέρω πολύ καλά πως ΔΕΝ είναι υποχρεωτικα !!! Δεν έμαθα κάτι τώρα και από ποιον ακριβώς να το μάθω εδώ μέσα ?? Τώρα το αν τα έκανα ή όχι είναι δικό μου θέμα ... άλλο αυτό .. αλλά λένε πως είναι ενώ δεν είναι καμία ιατρική πράξη δεν είναι υποχρεωτικη

Είναι υποχρεωτικα. Ψάξε το όσο θες. Δύο παιδιά έχω και στα απαραίτητα δικαιολογητικά προσκομίζω αντίγραφο βιβλιαρίου υγείας και βεβαιωση από παιδίατρο με την σφραγίδα του και την υπογραφή του ότι εχουν εμβολιαστεί πλήρως. Αυτά.

πρίν από 27 λεπτά , Mighty86 είπε:

Δεν είμαι υπέρ του ΛΟΚ ντάουν δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να δώσω λύση δεν είμαι η κατάλληλη για αυτό. Ούτε γιατρός είμαι ούτε πανδημιολογος ούτε πολιτικός. Εγώ τηρώ τους κανόνες που μου βάζουν σα πολίτης. δεν ευθύνομαι εγώ ούτε για το αγοράκι σου ούτε για την δουλειά σου. Σε καταλαβαίνω σε νιώθω αλλά δεν μπορώ να σου πω ότι φταίω κιόλας. Κάποιοι άλλοι φταίνε κ για την κατάσταση στην αγορά κ για την κατάσταση στα νοσοκομεία. Απο την πλευρά μου δεν χρωστάω μια στο κράτος. Είμαι φορολογούμενος πολίτης που έχει ατομική επιχείρηση κ παρουσιάζει κανονικά τα κέρδη του. Φαντάζεσαι τι φορολογία τρώω έτσι; Είμαι αρκετά ταλαίπωρη για να ανέχομαι από τον καθένα να μου προσάπτει ευθύνες ενώ τηρώ όλους τους νομούς κ τους κανόνες..δεν εκμεταλλεύτηκα τίποτα λόγω κοβιντ ούτε ένα επίδομα ούτε ένα δάνειο. κ σελφ τεστ κάνω κ όλα τα προσέχω. Αφού δεν με υποχρέωσαν ακόμα σε εμβόλιο δεν θα το κάνω. Ούτε θα υποχρεωσω το προσωπικό. πες μου ότι κοιτάω τον κωλο μου αφού το θες η ότι δεν έχω ενσυναίσθηση θα ζήσω κ με αυτο oh well...

Να που έρχεσαι στα λόγια μου. Το είπες μονη σου. Δεν είσαι ούτε γιατρός, ούτε πανδημιολογος. Αυτοί τι συστήνουν άραγε? 

Συ ειπας. 

πρίν από 29 λεπτά , Brigitt είπε:

Είσαι απλά τραγική! Έβγαλες και συμπεράσμα του τι έκανα στο παιδί έλεος!!! Επειδή μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι είμαι και έγκυος και δεν κάνει να συγχιζομαι σταματάω εδώ τη "συζήτηση" μελετά εσύ την υποχρεωτικοτητα στην Ελλάδα γιατί δεν τα ξέρεις καλά μου φαίνεται και φυσικά ξέρω παιδιά που δεν έχουν κάνει όλα τα εμβόλια από το πρόγραμμα εμβολιασμού για λόγους των γονέων και πάνε κανονικά στο σχολείο !!!!! Και ξανά λέω δεν σου πέφτει λόγος να μιλάς για κανέναν άλλον μιλά μόνο για τον εαυτό σου το βρήκαμε εδώ ανώνυμο και γράφουμε στον άλλο ότι θέλουμε χωρίς κανένα ενδιασμο....

Παραπληροφορειτε. Δεν πάει κανένα παιδάκι σχολείο χωρίς βεβαίωση εμβολιασμό από παιδίατρο.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

Γεννησες κορίτσι μου?? Να σου ζήσει. Γερό και τυχερό και εσύ σιδερένια!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Να είσαι καλά! Να χαιρεσαι την οικογένεια σου!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε λοιπόν και το ξαναείπαμε, καμία εδώ μέσα δεν έκανε το εμβόλιο μέσα στην τρελή χαρά, ακόμα ακόμα ούτε τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των παιδιών δεν κάναμε ελαφρά την καρδία. Μας είπε ο παιδίατρος θα κάνετε αυτά και πήγαμε και τα κάναμε. Άντε να μην τα κάναμε σας λέω, με τι στοιχεία μπορώ εγώ να κρίνω την ωφελιμότητα κάποιου σκευάσματος ιατρικού ή όχι? Με ποια ακριβώς ειδικότητα? Εγώ πίτσες,βκαφεδες και ποτά μαγειρεύω και αν με ρωτήσετε πάνω σε αυτό θα σας πω και πάλι κάτι θα μου ξεφεύγει. Κάνουμε λοιπόν τον σταυρό μας και προχωράμε με ότι μας λένε οι ΕΙΔΙΚΟΙ. Δεν θέλετε και πάλι καλά κάνετε, μεγεια σας με χαρά σας. Μπακαλικα όμως και χωρίς να είμαι ειδικός να προτείνω εγώ μια λύση? Να σας φορολογήσουν όλους λίγο παραπάνω ή να σας κόψουν λίγο από τον μισθό σας τώρα που εγώ δεν έχω αντικείμενο δουλειάς για να ζήσω και εγώ και αν κάποια στιγμή εγώ έχω να βοηθήσω κάποιον άλλο που δεν θα έχει. Βλακείες λέω ε? Το ξέρω. Πρέπει να πάρουμε μπρος, τι δεν καταλαβαίνετε ακριβώς? Ούτε ελεημοσύνη ζητάω , ούτε συμπόνια.... έλεος με το " εγώ τι φταίω?" . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Egina mama είπε:

Είναι υποχρεωτικα. Ψάξε το όσο θες. Δύο παιδιά έχω και στα απαραίτητα δικαιολογητικά προσκομίζω αντίγραφο βιβλιαρίου υγείας και βεβαιωση από παιδίατρο με την σφραγίδα του και την υπογραφή του ότι εχουν εμβολιαστεί πλήρως. Αυτά.

Να που έρχεσαι στα λόγια μου. Το είπες μονη σου. Δεν είσαι ούτε γιατρός, ούτε πανδημιολογος. Αυτοί τι συστήνουν άραγε? 

Συ ειπας. 

Παραπληροφορειτε. Δεν πάει κανένα παιδάκι σχολείο χωρίς βεβαίωση εμβολιασμό από παιδίατρο.

Εμένα που είχε σοβαρότατη αλλεργική και νευρολογική αντίδραση στην δεύτερη δόση από ένα προσκόμισα την σελίδα με τα εμβόλια και χαρτί από το νοσοκομείο που γράφει ότι εξαιρείται της τρίτης δόσης και από ένα άλλο της δεύτερης λόγω αλλεργικής αντίδρασης και συστήνεται καθυστέρηση ενός έτους του ηπατίτιδας α. Στο Παπαγεωργίου όταν μου το έδωσαν μου είπαν για το σχολείο αν πάει και μου είχε κάνει εντύπωση ότι δίνουν χαρτί για να μπορείς να στείλεις το παιδί σου σχολείο.  Λένε ότι υπάρχει ομάδα στο φβ που ανοιχτά προτείνει γιατρούς που γράφουν κολλάνε το αυτοκόλλητο παίρνουν την επίσκεψη και πετάνε το εμβόλιο στα σκουπίδια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Egina mama είπε:

Είναι υποχρεωτικα. Ψάξε το όσο θες. Δύο παιδιά έχω και στα απαραίτητα δικαιολογητικά προσκομίζω αντίγραφο βιβλιαρίου υγείας και βεβαιωση από παιδίατρο με την σφραγίδα του και την υπογραφή του ότι εχουν εμβολιαστεί πλήρως. Αυτά.

Να που έρχεσαι στα λόγια μου. Το είπες μονη σου. Δεν είσαι ούτε γιατρός, ούτε πανδημιολογος. Αυτοί τι συστήνουν άραγε? 

Συ ειπας. 

Το μόνο που κάνω τόση ώρα είναι να υπερασπίζομαι το δικαίωμα μου να μην κάνω το εμβόλιο.οπως κ καταλαβαίνω γιατί να μην θέλει να το κάνει μια κοπέλα που ξεκινάει εξωσωματικές. Καταλαβαίνεις την διαφορά της σύστασης από της υποχρέωσης έτσι; Μόνο που μου είναι απολύτως ξεκάθαρο ότι θεωρείτε όλες σας πως όποιος δεν ακολουθεί τις συστάσεις η περιμένει μέχρι να αποφασίσει κοιτάει τον κωλο του. Η προσωπική μου γνώμη δεν είμαι ότι τα εμβόλια είναι μονόδρομος. Υπάρχει κ η αντιμετώπιση του κοβιντ με φάρμακα ,η βελτίωση της νοσοκομειακής περίθαλψης ,τα τεστ αντισωμάτων ,τα pcr κτλ. Δεν φταίνε οι ανεμβολιαστοι για την επιδείνωση της κατάστασης. Οι απροσεχτοι φταίνε.ειτε έχουν εμβολιαστεί είτε οχι

πρίν από 17 λεπτά , Egina mama είπε:

Το είπαμε λοιπόν και το ξαναείπαμε, καμία εδώ μέσα δεν έκανε το εμβόλιο μέσα στην τρελή χαρά, ακόμα ακόμα ούτε τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των παιδιών δεν κάναμε ελαφρά την καρδία. Μας είπε ο παιδίατρος θα κάνετε αυτά και πήγαμε και τα κάναμε. Άντε να μην τα κάναμε σας λέω, με τι στοιχεία μπορώ εγώ να κρίνω την ωφελιμότητα κάποιου σκευάσματος ιατρικού ή όχι? Με ποια ακριβώς ειδικότητα? Εγώ πίτσες,βκαφεδες και ποτά μαγειρεύω και αν με ρωτήσετε πάνω σε αυτό θα σας πω και πάλι κάτι θα μου ξεφεύγει. Κάνουμε λοιπόν τον σταυρό μας και προχωράμε με ότι μας λένε οι ΕΙΔΙΚΟΙ. Δεν θέλετε και πάλι καλά κάνετε, μεγεια σας με χαρά σας. Μπακαλικα όμως και χωρίς να είμαι ειδικός να προτείνω εγώ μια λύση? Να σας φορολογήσουν όλους λίγο παραπάνω ή να σας κόψουν λίγο από τον μισθό σας τώρα που εγώ δεν έχω αντικείμενο δουλειάς για να ζήσω και εγώ και αν κάποια στιγμή εγώ έχω να βοηθήσω κάποιον άλλο που δεν θα έχει. Βλακείες λέω ε? Το ξέρω. Πρέπει να πάρουμε μπρος, τι δεν καταλαβαίνετε ακριβώς? Ούτε ελεημοσύνη ζητάω , ούτε συμπόνια.... έλεος με το " εγώ τι φταίω?" . 

Έτσι έκαναν κ με τους καπνιστές.δεν το θεωρώ παράλογο σα λύση. Σημασία έχει να σου δίνουν επιλογές.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Εμένα που είχε σοβαρότατη αλλεργική και νευρολογική αντίδραση στην δεύτερη δόση από ένα προσκόμισα την σελίδα με τα εμβόλια και χαρτί από το νοσοκομείο που γράφει ότι εξαιρείται της τρίτης δόσης και από ένα άλλο της δεύτερης λόγω αλλεργικής αντίδρασης και συστήνεται καθυστέρηση ενός έτους του ηπατίτιδας α. Στο Παπαγεωργίου όταν μου το έδωσαν μου είπαν για το σχολείο αν πάει και μου είχε κάνει εντύπωση ότι δίνουν χαρτί για να μπορείς να στείλεις το παιδί σου σχολείο.  Λένε ότι υπάρχει ομάδα στο φβ που ανοιχτά προτείνει γιατρούς που γράφουν κολλάνε το αυτοκόλλητο παίρνουν την επίσκεψη και πετάνε το εμβόλιο στα σκουπίδια. 

Μην τους δινεις ιδεες λυπησου τα παιδακια τους :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Εμένα που είχε σοβαρότατη αλλεργική και νευρολογική αντίδραση στην δεύτερη δόση από ένα προσκόμισα την σελίδα με τα εμβόλια και χαρτί από το νοσοκομείο που γράφει ότι εξαιρείται της τρίτης δόσης και από ένα άλλο της δεύτερης λόγω αλλεργικής αντίδρασης και συστήνεται καθυστέρηση ενός έτους του ηπατίτιδας α. Στο Παπαγεωργίου όταν μου το έδωσαν μου είπαν για το σχολείο αν πάει και μου είχε κάνει εντύπωση ότι δίνουν χαρτί για να μπορείς να στείλεις το παιδί σου σχολείο.  Λένε ότι υπάρχει ομάδα στο φβ που ανοιχτά προτείνει γιατρούς που γράφουν κολλάνε το αυτοκόλλητο παίρνουν την επίσκεψη και πετάνε το εμβόλιο στα σκουπίδια. 

Αν είναι δυνατόν... Σε έναν εμβολιασμενο πληθυσμό όπου προστατεύεται και το δικό τους παιδί βρίσκουν και τα κάνουν. Να έβλεπα όμως να κινδύνευε η ανοσία όπως τότε με την ιλαρά αν θυμάστε ( είναι πρόσφατο) θα είχαν την ίδια τακτική? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...