Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Ναι ναι να πας...δεν ειναι κατι...ποτε δεν ξερεις...αν και αντικειμενικα δεν προσπαθεις πολυ καιρο για να πεις οτι υπαρχει καποιο προβλημα...αλλα καλυτερα να κανεις τις εξετασεις σου για να σου φυγει απο το μυαλο και να σαι πιο χαλαρη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; Να ρωτησω τα κοριτσια που εχουν κανει αποξεση ο κυκλος σας εχει αλλαξει; Ή να μην μπορειτε να βρειτε τις γονιμες μερες,και σε ποσο καιρο ξαναπροσπαθησατε;

Καλημερα και καλη Κυριακη κοριτσια!!! Δεν θυμάμαι Πολλά!!! Θυμάμαι μόνο ότι  πλέον πονάω ανυπόφορα στα μέσα του κυκλου και προφανώς ειναι ωορρηξία!!! Που δεν το είχα Πότε!! Και η γιατρός μου είπε να περιμένω 3 κύκλους!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Ναι ναι να πας...δεν ειναι κατι...ποτε δεν ξερεις...αν και αντικειμενικα δεν προσπαθεις πολυ καιρο για να πεις οτι υπαρχει καποιο προβλημα...αλλα καλυτερα να κανεις τις εξετασεις σου για να σου φυγει απο το μυαλο και να σαι πιο χαλαρη..

Αυτό βασικά να εξεταστούμε να δούμε ότι όλα είναι καλά να είμαστε πιο χαλαροί 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δε κοροϊδεύω γιατί κ εγώ τα ιδια έκανα…εμεις προσπαθούμε 8 μηνες πάμε στον 9ο! Θα πάμε στον ουρολόγο να εξεταστεί ο άντρας μου και θα πάω σε ενδοκρινολόγο εγώ να κάνω καποιες εξετάσεις! Έχω κ το τεστ παπ μέσα στον Δεκέμβρη…η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα με ότι κάτι συμβαίνει γιατί δεν γίνεται τόσους μηνες να μην μας έκατσε 

Καλή μου ψυχή Εσύ!!! Να δεις που τπτ δεν θα έχετε!!! Το θέμα με την ωορρηξία το έχεις τσεκάρει?? Πας στοχευμένα???

Εγώ τον πρώτο μου τον έπιασα 13ημερα!!! Με την μια επαφή!! Τον δεύτερο επειδή δεν ήξερα τπτ για ωορρηξίες και κύκλους είχα επαφές μόνο 14ημερα επί τούτου (γτ ήξερε ότι 14η είναι η επικίνδυνη δλδ πλήρη μεσανυχτα!) Για ένα χρόνο!! Και αφου περασε ενας χρονος, μόλις τελειωσε η περιοδος της νηστείας του Πάσχα εγώ έκανα ελεύθερα μια επαφή και έμεινα στο δευτερο!! Έπαθα πλάκα ήταν η 13ημερα!!! Λέω αι στο καλό ένα χρόνο δλδ κάνω λάθος ημέρα??? Και μετά διαβάζοντας εδώ στο φόρουμ τα της ωορρηξίας και ξύπνησα!!! Μετά την απόξεση έχω πόνους ωορρηξίας!! Και τυχαίνει να είναι 13η ημέρα πάντα!! Δλδ κατάλαβα κάνω ωορρηξία πάντα 13 και ας μην έχω πλέον σταθερο κύκλο!!  Το θέμα είναι άλλο ότι πλέον εμαθα οτι η πληροφορία ότι κάθε γυναίκα αν έχει επαφη την 14 θα μείνει έγκυος δεν ισχύει!!! Γτ έχω από μικρή αυτό ειχα ακούσει και δεν έτυχε να ψαχτώ παραπερα.. Εσύ πας στοχευμένα??? Μήπως αν χρησιμοποιούσες... τεστ ωορρηξίας??? Μήπως κάνεις λάθος μέρες??? Συμβαίνει... Εγώ ένα χρόνο έκανα την 14 μια επαφή... δεν ήξερα καν ότι πρέπει να έχει πολλές και ανα δύο μέρες και να ψάχνεις ωορρηξία κοιμόμουν σ λέω!!! :lol:

3 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Καλημερα κοριτσια...παει κι αυτος ο μηνας...εκανα το πρωι ενα self clear 4 ημερες πριν αδιαθετησω και πιο αρνητικο πεθαινεις..παρωδια δλδ...13 μερες απο την ωορρηξια...φφφφφφ...πολυ στεναχωρηθηκα...

Εσυ μου φαινεσαι λιγο βιαστικουλα σαν την @Lilly28... Για περιμενε λίγο

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , enjoy είπε:

Καλή μου ψυχή Εσύ!!! Να δεις που τπτ δεν θα έχετε!!! Το θέμα με την ωορρηξία το έχεις τσεκάρει?? Πας στοχευμένα???

Εγώ τον πρώτο μου τον έπιασα 13ημερα!!! Με την μια επαφή!! Τον δεύτερο επειδή δεν ήξερα τπτ για ωορρηξίες και κύκλους είχα επαφές μόνο 14ημερα επί τούτου (γτ ήξερε ότι 14η είναι η επικίνδυνη δλδ πλήρη μεσανυχτα!) Για ένα χρόνο!! Και αφου περασε ενας χρονος, μόλις τελειωσε η περιοδος της νηστείας του Πάσχα εγώ έκανα ελεύθερα μια επαφή και έμεινα στο δευτερο!! Έπαθα πλάκα ήταν η 13ημερα!!! Λέω αι στο καλό ένα χρόνο δλδ κάνω λάθος ημέρα??? Και μετά διαβάζοντας εδώ στο φόρουμ τα της ωορρηξίας και ξύπνησα!!! Μετά την απόξεση έχω πόνους ωορρηξίας!! Και τυχαίνει να είναι 13η ημέρα πάντα!! Δλδ κατάλαβα κάνω ωορρηξία πάντα 13 και ας μην έχω πλέον σταθερο κύκλο!!  Το θέμα είναι άλλο ότι πλέον εμαθα οτι η πληροφορία ότι κάθε γυναίκα αν έχει επαφη την 14 θα μείνει έγκυος δεν ισχύει!!! Γτ έχω από μικρή αυτό ειχα ακούσει και δεν έτυχε να ψαχτώ παραπερα.. Εσύ πας στοχευμένα??? Μήπως αν χρησιμοποιούσες... τεστ ωορρηξίας??? Μήπως κάνεις λάθος μέρες??? Συμβαίνει... Εγώ ένα χρόνο έκανα την 14 μια επαφή... δεν ήξερα καν ότι πρέπει να έχει πολλές και ένα δύο μέρες και να ψάχνεις ωορρηξία κοιμόμουν σ λέω!!!

Όχι όχι κάνω τεστ ωορρηξιας όχι όλους τους μηνες βέβαια ξεκίνησα από τον 3ο μηνα, ειχαμε πάει εξωτερικό αρχεσ Οκτώβρη κ δεν ήξερα ακριβώς ποτέ έκανα αλλά μάλλον θα έκανα πριν πάμε κ εμεις δεν είχαμε επαφή 2-3 ημερες πριν πάμε…εμένα με τα τεστ ωρρρηξιας μου βγαίνει θετικό 12-13 κάπου εκεί αλλά ποτέ δε το νιώθω αυτό το μήνα στοχευμένα όταν βγήκε το τεστ θετικό είχα κ μια μέρα πριν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Όχι όχι κάνω τεστ ωορρηξιας όχι όλους τους μηνες βέβαια ξεκίνησα από τον 3ο μηνα, ειχαμε πάει εξωτερικό αρχεσ Οκτώβρη κ δεν ήξερα ακριβώς ποτέ έκανα αλλά μάλλον θα έκανα πριν πάμε κ εμεις δεν είχαμε επαφή 2-3 ημερες πριν πάμε…εμένα με τα τεστ ωρρρηξιας μου βγαίνει θετικό 12-13 κάπου εκεί αλλά ποτέ δε το νιώθω 

Μμμμμ.......... το αποκλείουμε δλδ?? Μπορεί να φταίει και το άγχος.

Στα νεαρά ζευγάρια στο πρώτο ιδίως... επηρεάζει Πολύ!!

Εγώ κορίτσια ακόμα έχω καθυστέρηση... ζαρτ μου πάει να πάω για χοριακη... Είμαι κολλημένη!!! Μια λέω θα πάω αύριο μετά το αλλάζω ότι να ναι... φοβάμαι να απογοητεύτω.. τελευταια που ηταν παλλινδρομη, ειδα χοριακη και μετα απο 10μερες παλλινδρομησε... και τώρα δεν ξέρω... σκέφτομαι να πάω την άλλη Δευτέρα ωστε αν είναι υψηλή να χαρώ και άμα είναι χαμηλή να καταλάβω ότι κάτι συμβαίνει επιτοτου!! Συμπτώματα  μονο πονακια περιόδου!! Εμένα ύποπτα για κάτι κακο μου κάνουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου!!

Φλερτάρω και.με την ιδέα να πάω κατευθείαν για έλεγχο στην 8εβδομαδα  στην γιατρο μεχρι τότε απλά να ζω στον κόσμο μου... και αν ακουσουμε καρδια καλως αν Όχι πάλι καλώς ότι πει Ο Θεος!!! 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε πως νοιώθω...  Τώρα λέω σκέφτομαι μπορεί να είμαι... αν όμως βγει η χοριακη και είμαι και μετά πάει κάτι στραβά θα με πονέσει περισσότερο!!! Του τρελου!!!:-P

Όταν ακομα δεν είχα ζήσει παλλινδρομη ημουν στο κόσμο μου έκανα χοριακη και το ανακοίνωνα παντού.. άπαξ και έβγαινε η χοριακη πανω απο 5 νομιζα ότι πλέον όλα καλά!! Αμ δε!!! την Τρίτη φορά το ανακοίνωσα και παλλινδρομησε τότε ξύπνησα έμαθα πολλα τι μπορεί να προκύψει σε μια κυηση και πλέον είμαι πολύ επιφυλακτική... οσα περισσότερα ξέρεις τόσο χειρότερο είναι..  άμα έχεις ζήσει κιόλας κάτι άσχημο χάσε μεσα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , enjoy είπε:

Μμμμμ.......... το αποκλείουμε δλδ?? Μπορεί να φταίει και το άγχος.

Στα νεαρά ζευγάρια στο πρώτο ιδίως... επηρεάζει Πολύ!!

Εγώ κορίτσια ακόμα έχω καθυστέρηση... ζαρτ μου πάει να πάω για χοριακη... Είμαι κολλημένη!!! Μια λέω θα πάω αύριο μετά το αλλάζω ότι να ναι... φοβάμαι να απογοητεύτω.. τελευταια που ηταν παλλινδρομη, ειδα χοριακη και μετα απο 10μερες παλλινδρομησε... και τώρα δεν ξέρω... σκέφτομαι να πάω την άλλη Δευτέρα ωστε αν είναι υψηλή να χαρώ και άμα είναι χαμηλή να καταλάβω ότι κάτι συμβαίνει επιτοτου!! Συμπτώματα  μονο πονακια περιόδου!! Εμένα ύποπτα για κάτι κακο μου κάνουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου!!

Φλερτάρω και.με την ιδέα να πάω κατευθείαν για έλεγχο στην 8εβδομαδα  στην γιατρο μεχρι τότε απλά να ζω στον κόσμο μου... και αν ακουσουμε καρδια καλως αν Όχι πάλι καλώς ότι πει Ο Θεος!!! 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε πως νοιώθω...  Τώρα λέω σκέφτομαι μπορεί να είμαι... αν όμως βγει η χοριακη και είμαι και μετά πάει κάτι στραβά θα με πονέσει περισσότερο!!! Του τρελου!!!

Εγώ στη θέση σου θα έκανα τεστ πως αντέχεις;;;;; Πόσες ημερες εχεις καθυστέρηση;; Το στήθος σου είναι πρησμένο ή το πονάς; 

Link to comment
Share on other sites

@enjoy αχ ωραια αφου εχεις καθυστερηση να πας για χοριακη...!!!σιγουρα μετα απο μια παλλινδρομη φοβασαι..αλλα απο την αλλη εγω δεν θα αντεχα να περιμενω...επισης η τιμη της χοριακης δεν παιζει ρολο..ο διπλασιασμος παιζει...εγω στην παλινδρομη μια χαρα χοριακη ειχα..και οι διπλασιασμοι και ολα..δυστυχως δεν προλαμβανονται τα παντα..εγω απλα σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα κανω και εξεταση προγεστερονης γιατι ειχα καφε την 5η εβδομαδα και δεν πηρα κατι και ο γυναικολος στον κοσμο του και θεωρω οτι μπορει να επαιξε ρολο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εγώ στη θέση σου θα έκανα τεστ πως αντέχεις;;;;; Πόσες ημερες εχεις καθυστέρηση;; Το στήθος σου είναι πρησμένο ή το πονάς; 

Ειναι ελαφρά πρησμένο (εν συγκρίσει με το φυσιολογικό μου) όχι τούμπανο... Δεν πονάει... Τετάρτη έπρεπε να μου ειχε έρθε... σήμερα Κυριακή.... Έφαγα σκαλωμα δεν ξέρω τι έπαθα...

πρίν από 25 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

@enjoy αχ ωραια αφου εχεις καθυστερηση να πας για χοριακη...!!!σιγουρα μετα απο μια παλλινδρομη φοβασαι..αλλα απο την αλλη εγω δεν θα αντεχα να περιμενω...επισης η τιμη της χοριακης δεν παιζει ρολο..ο διπλασιασμος παιζει...εγω στην παλινδρομη μια χαρα χοριακη ειχα..και οι διπλασιασμοι και ολα..δυστυχως δεν προλαμβανονται τα παντα..εγω απλα σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα κανω και εξεταση προγεστερονης γιατι ειχα καφε την 5η εβδομαδα και δεν πηρα κατι και ο γυναικολος στον κοσμο του και θεωρω οτι μπορει να επαιξε ρολο αυτο..

Αυτο με την προγεστερονη με τρωει και μενα!! Εγω εκανα ενέσεις στις δεύτερη εγκυμοσυνη.. τα χάπια δεν με έπιαναν και όταν παλλινδρομησε η 3η το είχα απορία Μήπως έγινε από Αυτό!! Αλλά ποτε δεν εμαθα.. άκουσα υπάρχει εξέταση για αυτό και σκεφτομαι να την κάνω..

Αυτο με τον διπλασιασμό ισχυει Αλλά είδες και εσένα που διπλασιάσουν κανονικά τελικά κατέληξε άσχημα... χάσε μέσα μου παίζει το μυαλό παιχνίδια και ζαρτ μου πάει... μάλλον είμαι παράλογη!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω εδω το διαβασα...οτι με τη χοριακη κανουν και προγεστερονη...δεν ειχα ιδεα...και απο τοτε μου χει κολλησει...γιατι ειχα καφε και δεν μου δωσε τπτ και πηγαινα και για δουλεια...με βαρος και περπατημα και σκυψιμο...και τωρα οσο και να μου λενε οτι δεν επαιξε ρολο εγω εχω κολλησει...καθως δεν εκανα και την εξεταση μετα για να δω αν ειχε καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια το εμβρυο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; Να ρωτησω τα κοριτσια που εχουν κανει αποξεση ο κυκλος σας εχει αλλαξει; Ή να μην μπορειτε να βρειτε τις γονιμες μερες,και σε ποσο καιρο ξαναπροσπαθησατε;

Καλημερα.Οταν εκανα αποξεση η πρωτη περιοδος ηρθε στις 36 μερες ,η δευτερη 29 και απο την τριτη κανονικα στις 28 οπως πριν.Εμεις ειχαμε ακουσει καρδια (ηταν 9 εβδομαδων) οποτε επρεπε να περιμενουμε 3 μηνες.Εσενα ποσο σου ειπε;

πρίν από 28 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Και γω εδω το διαβασα...οτι με τη χοριακη κανουν και προγεστερονη...δεν ειχα ιδεα...και απο τοτε μου χει κολλησει...γιατι ειχα καφε και δεν μου δωσε τπτ και πηγαινα και για δουλεια...με βαρος και περπατημα και σκυψιμο...και τωρα οσο και να μου λενε οτι δεν επαιξε ρολο εγω εχω κολλησει...καθως δεν εκανα και την εξεταση μετα για να δω αν ειχε καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια το εμβρυο..

Για προγεστερονη δεν ξερω,δεν ειχα ποτε καφε ομως πηγαινα κανονικα στη δουλεια εως 7 εβδομαδων και εσκυβα και σηκωνα κανονικα βαρη και δεν ειχα θεμα.Και μια φιλη που ειχε καφε 5 βδομαδων δεν της εδωσε προγεστερονη,της ειπε δεν ειχε νοημα ,απεβαλε μονη της χωρις αποξεση.Επισης σε αυτες τις βδομαδες δεν κανουν συνηθως βιοψια εκτος αν το ζητησεις η αν υποψιαζονται κατι οπως σε εμας.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για τις πληροφοριες...η αληθεια ειναι οτι ειμαι ασχετη...απλα μου περνανε διαφορα απο το μυαλο...οτι εχω διαβασει τους τελευταιους 3 μηνες...και ο λογος που γραφτηκα εδω ειναι οτι θεωρω οτι σχεδον ολα τα κοριτσια μπορουν να καταλαβουν πανω κατω πως αισθανομαι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα.Οταν εκανα αποξεση η πρωτη περιοδος ηρθε στις 36 μερες ,η δευτερη 29 και απο την τριτη κανονικα στις 28 οπως πριν.Εμεις ειχαμε ακουσει καρδια (ηταν 9 εβδομαδων) οποτε επρεπε να περιμενουμε 3 μηνες.Εσενα ποσο σου ειπε;

Για προγεστερονη δεν ξερω,δεν ειχα ποτε καφε ομως πηγαινα κανονικα στη δουλεια εως 7 εβδομαδων και εσκυβα και σηκωνα κανονικα βαρη και δεν ειχα θεμα.Και μια φιλη που ειχε καφε 5 βδομαδων δεν της εδωσε προγεστερονη,της ειπε δεν ειχε νοημα ,απεβαλε μονη της χωρις αποξεση.Επισης σε αυτες τις βδομαδες δεν κανουν συνηθως βιοψια εκτος αν το ζητησεις η αν υποψιαζονται κατι οπως σε εμας.

Εμενα μου ειπε οτι θα μου ερθει σε περιπου ενα μηνα πανω κατω γιατι εχω και αστατο κυκλο..εμεις δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδια διοτι το εμβρυο ειχε μεινει στις 5 εβδομαδες..μου ειπε για 3 μηνες να περιμενω αλλα σαν πολυ μου φενεται διοτι ημουν πολυ νωρις που εκανα αποξεση..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Και γω εδω το διαβασα...οτι με τη χοριακη κανουν και προγεστερονη...δεν ειχα ιδεα...και απο τοτε μου χει κολλησει...γιατι ειχα καφε και δεν μου δωσε τπτ και πηγαινα και για δουλεια...με βαρος και περπατημα και σκυψιμο...και τωρα οσο και να μου λενε οτι δεν επαιξε ρολο εγω εχω κολλησει...καθως δεν εκανα και την εξεταση μετα για να δω αν ειχε καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια το εμβρυο..

Και πώς λέγεται?? Προγεστερόνη θα πω αν πάω ιδιωτικά?? Σα να πήρε το μάτι μου στις εξωσωματικςς δίνουν προγεστερόνη και πριν ξεκινήσει η εγκυμοσυνη... εμάς από ότι κατάλαβα δεν μας δίνουν αν είναι αρχές εγκυμοσύνης.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , enjoy είπε:

Και πώς λέγεται?? Προγεστερόνη θα πω αν πάω ιδιωτικά?? Σα να πήρε το μάτι μου στις εξωσωματικςς δίνουν προγεστερόνη και πριν ξεκινήσει η εγκυμοσυνη... εμάς από ότι κατάλαβα δεν μας δίνουν αν είναι αρχές εγκυμοσύνης.... 

Νομιζω ναι...μαζι με τη χοριακη βγαζουν και προγεστερονη...και αναλογα τη τιμη ο γιατρος αποφασιζει αν πρεπει να παρεις ή οχι...ναι και γω ειδα οτι τα κοριτσια της εξωσωματικης παιρνουν απο πριν..εμενα ο γιατρος δεν μου πε καν να το τσεκαρω..μπορει βεβαια να λεω και βλακεια..απλα ειδα εδω κοπελες που ειχαν καφε πηραν προγεστερονη δεν κουραζοντουσαν και ειχαν τελειομηνες εγκυμοσυνες...απλα αν ειχα κανει αυτο θα ειχα αποκλεισει μεσα μου οτι εγω δεν εκανα κατι σωστα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...