Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...σας διαβαζω πολυ καιρο...και μεις τωρα εχουμε μπει στη προσπαθεια για δευτερο παιδακι αν και το θυμηθηκα κομματακι καθυστερημενα...εχω ηδη ενα γιο 8 ετων..και πριν 3 μηνες ειχα μια παλινδρομη...ειμαι 6 μερες πριν την περιοδο και σκςφτομαι να κανω ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης αυριο...λετε θα δειξει?τι λεει η εμπειρια σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώς το άνθος μας!!!!:x να σου ζήσει ο λεβέντης!!!! Και με το καλό το αδελφάκι του!!! Δεν υπάρχει σωστή η λάθος ώρα.. θα ευχηθω συντόμα και εύκολα να γίνεις μια φουσκωκοιλιτσα!!! 

Δεν εχω κάνει τεστ ποτε αλλά από ότι έχω συμπεράνει εδώ μέσα, αυτο το 6ημερων ειναι πολύ ευαίσθητο και Καλό!!!

5 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

χαχαχα  πόσο μου αρέσει το πως γράφεις, λες κ μιλάμε στο τηλέφωνο...αχχχ η διακοπή κυησης πόσο δύσκολο κομμάτι... Αυτό σκέφτομαι...Αυτό τώρα τουλάχιστον έφυγε μόνο του... το πρώτο όμως το τερματισα εγώ... Μην σκέφτεσαι όμως τέτοια... οταν έρθει,θα έρθει για να μείνει...Αυτό θα λες... Ανυπομονώ να μας πεις τα ευχάριστα να ξέρεις... να περνούμε κ οι υπόλοιπες σειρά...πφφφ θέλω να ερθει ο Δεκέμβρης κ να ξεκινήσουμε...

Ομορφια μου εσενα ποτε δεν σ απαντω προσωπικως!! Και το έχω τυψεις!!! Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου σε ευχαριστώ για τις συνεχόμενες ευχές σου!!! Ερχεται ο Δεκέμβρης Αννούλα κοντοζυγωνει!!!! Ανυπομονώ!!! Εμένα ακόμα δεν ήρθε!!! Διαβάζω και Αλλά κορίτσια όμως οτι αυτόν τον μηνα είχαν καθυστερήσεις και τελικά ήρθε...:sad: μπορεί να γίνεται αλλαγή κύκλου λόγω καιρού??:confused:Ο χρόνος θα δείξει... Δευτέρα αν δεν έχει κατέβει θα πάω για χοριακη!! Να αποκλείσουμε ενδεχόμενα!!! Εεεε για να μην ήρθε πάντως κάτι συμβαίνει γτ δεν έχω και πολυ άστατο κύκλο !!! 26-29 με σύνηθες 27να μου έρχεται τις 7/10φορες.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Γεια σας κοριτσια...σας διαβαζω πολυ καιρο...και μεις τωρα εχουμε μπει στη προσπαθεια για δευτερο παιδακι αν και το θυμηθηκα κομματακι καθυστερημενα...εχω ηδη ενα γιο 8 ετων..και πριν 3 μηνες ειχα μια παλινδρομη...ειμαι 6 μερες πριν την περιοδο και σκςφτομαι να κανω ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης αυριο...λετε θα δειξει?τι λεει η εμπειρια σας?

Καλώς ήρθες κορίτσι μου... να σου ζήσει το παιδάκι σου κ με το καλό να μείνεις εγκυουλα...Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις τεστ τουλάχιστον την πρώτη μέρα καθυστέρησης...δική μου άποψη... όποτε έκανα νωρίς μου έβγαινε αρνητικό κ ερχόταν η απογοήτευση... Όμως όπως νιώθεις...με το καλό να το κάνεις κ σου εύχομαι να είναι καραμπινατο θετικοοοοοο....

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλώς το άνθος μας!!!!:x να σου ζήσει ο λεβέντης!!!! Και με το καλό το αδελφάκι του!!! Δεν υπάρχει σωστή η λάθος ώρα.. θα ευχηθω συντόμα και εύκολα να γίνεις μια φουσκωκοιλιτσα!!! 

Δεν εχω κάνει τεστ ποτε αλλά από ότι έχω συμπεράνει εδώ μέσα, αυτο το 6ημερων ειναι πολύ ευαίσθητο και Καλό!!!

Ομορφια μου εσενα ποτε δεν σ απαντω προσωπικως!! Και το έχω τυψεις!!! Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου σε ευχαριστώ για τις συνεχόμενες ευχές σου!!! Ερχεται ο Δεκέμβρης Αννούλα κοντοζυγωνει!!!! Ανυπομονώ!!! Εμένα ακόμα δεν ήρθε!!! Διαβάζω και Αλλά κορίτσια όμως οτι αυτόν τον μηνα είχαν καθυστερήσεις και τελικά ήρθε...:sad: μπορεί να γίνεται αλλαγή κύκλου λόγω καιρού??:confused:Ο χρόνος θα δείξει... Δευτέρα αν δεν έχει κατέβει θα πάω για χοριακη!! Να αποκλείσουμε ενδεχόμενα!!! Εεεε για να μην ήρθε πάντως κάτι συμβαίνει γτ δεν έχω και πολυ άστατο κύκλο !!! 26-29 με σύνηθες 27να μου έρχεται τις 7/10φορες.. 

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... ναι έρχεται ο Δεκέμβρης κ τον περιμένω πως κ πως... μακάρι να είσαι... θα πάρω ελπίδα κ κουράγιο μήπως μείνω κ εγώ γρήγορα κ εννοείται ότι θα χαρώ με τα νέα σου...Εγώ θέλω να σκέφτομαι θετικά κ πιστεύω ότι έχεις σπορακι...Πότε θα κάνεις τεστ;;; ρε κορίτσια εγώ σήμερα με πάει η περίοδος κουτσα κουτσα γιατι;;; πφφφ είμαι μα σκάσω...Δεν έχει κατέβει καλά...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

 

6 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Δευτέρα αν δεν έχει κατέβει θα πάω για χοριακη!! Να αποκλείσουμε ενδεχόμενα!!! Εεεε για να μην ήρθε πάντως κάτι συμβαίνει γτ δεν έχω και πολυ άστατο κύκλο !!! 26-29 με σύνηθες 27να μου έρχεται τις 7/10φορες.

Θα μας κάνεις σεφτέ εσύ,να μου το θυμηθείς!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Αννούλααααεχεις δικιο και το ξερω...χαχαχα...και στις 2 εγκυμοσυνες μου εκανα τεστ μετα τη καθυστερηση και μαλιστα δεν ειχα αγχος και ενδιαμεσα..απλα μ εχει πιασει ανυπομονησια...τα χω εδω τα τεστ και τα κοιταζω...self clear πηρα..πηρα και τεστ ωορεξιας(γιατι ειχα και αγχος μηπως μετα την αποξεση ειχα θεμα με τις γομινες..χαχαχα)και ειχα ωορεξια 25 οκτωβρη...τωρα ποτε θα δειχνε το τεστ δεν γνωριζω...ισως 12 μερες μετα? @enjoyδλδ πιστευεις οτι μπορει να εισαι?δεν σου χει κατεβει ακομα η περιοδος?αχ μακαρι κοριτσι μου...αλλα και ο Δεκεμβρης μια χαρα μηνας ειναι..με πολλα λαμπακια και πολλα παιδακια ευχομαι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια... αχ κ εγώ το ίδιο σκέφτομαι Ανθή... να πάρω τεστ ωορρηξίας να δω τις γόνιμες,τον κύκλο μου γενικά πως ια δουλεύει...Αλλά ταυτόχρονα θα πηγαίνω ποιο στοχευμένα... αν κ την πάρα προηγούμενη Κυριακή είχα πόνους ωορρηξίας κ χθες ήρθαν... 28 μέρες μετά την αποξεση  κ 12 μέρες μετά τον πόνο ωορρηξίας...νομίζω μια χαρά δουλεύει...Αλλά θέλω να τσεκάρω τουλάχιστον άλλους 2 με 3 κύκλους... το μόνο που φοβάμαι μήπως με αγχώσει σχετικά με τις γόνιμες κ τις επαφές....


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

καλημερα κορίτσια... αχ κ εγώ το ίδιο σκέφτομαι Ανθή... να πάρω τεστ ωορρηξίας να δω τις γόνιμες,τον κύκλο μου γενικά πως ια δουλεύει...Αλλά ταυτόχρονα θα πηγαίνω ποιο στοχευμένα... αν κ την πάρα προηγούμενη Κυριακή είχα πόνους ωορρηξίας κ χθες ήρθαν... 28 μέρες μετά την αποξεση  κ 12 μέρες μετά τον πόνο ωορρηξίας...νομίζω μια χαρά δουλεύει...Αλλά θέλω να τσεκάρω τουλάχιστον άλλους 2 με 3 κύκλους... το μόνο που φοβάμαι μήπως με αγχώσει σχετικά με τις γόνιμες κ τις επαφές....

Εγω ξεαγχωθηκα να σου πω...τον προηγουμενο μηνα που πηγαινα στα τυφλα ελεγα μηπως δεν εκανα..μηπως εκεινη τη μερα δεν ειχα επαφη...ενω αυτο το μηνα ειμαι σιγουρη και δεν πρηζω και τον αντρα μου που νομιζει οτι μετα την αποξεση εχω γινει ενα με το κοριτσακι του εξορκιστη...χαχχαχαχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα

ακομαααα τπτ.... Εχω έναν πονακι αριστερά που έρχεται και φευγει (αν είμαι, να είναι Εξωμήτριο??:shock:??)!!! Δεν ξέρω κατά που πέφτει η σαλπιγγα και που ειναι τα ορια της μητρας για να βγάλω συμπέρασμα!!)

Συμπτώματα τπτ !!!! κάτι πονακια περιόδου!!! Δεν είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες!!! Οπότε δεν μπορώ να τα αξιολογήσω!!! Αναγούλες, φουσκωματα τπτ δεν έχω όλα φυσιολογικά!!!  

Η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν σούπερ... οπότε λέω μήπως είμαι και θα είμαι σαν την πρώτη που πέρασε και δεν ακουμπήσε... 

αποφάσισα να επικοινωνήσω με γιατρό Δευτέρα να πάω εκτακτο στο γραφειο της από κοντά να μου γράψει χοριακη και να δει γτ πονάω μην είναι τπτ άλλο!!! Να μου φυγει η έννοιά!!! 

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 1/12??

2. @enjoy 3/11

3. @IOANNA28 10/11

4. @Polly1 13/11

5. @Rafaela_123 8/11

6.  @Ανθη 39 11/11

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

1.

2.

ΠΗΤ

1. @Nektarinaki ???  (ΧΟΡΙΑΚΗ 225-->472)

2.

 

Ποια θέλει να προστεθεί ας μου πει στοιχεια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , enjoy είπε:

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 1/12??

2. @enjoy 3/11

3. @IOANNA28 10/11

4. @Polly1 13/11

5. @Rafaela_123 8/11

6.  

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

1.

2.

ΠΗΤ

1. @Nektarinaki ???  (ΧΟΡΙΑΚΗ 225-->472)

2.

 

Ποια θέλει να προστεθεί ας μου πει στοιχεια!!!

Εγω...11/11 περιμενω να αδιαθετησω..σ ευχαριστω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό άρα πάει κ αυτος ο μηνας :( είμαι 2 ημερες πριν την περίοδο 

Μηπως το εκανες νωρις??ηταν πρωιμης ανιχνευσης?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Μηπως το εκανες νωρις??ηταν πρωιμης ανιχνευσης?

Όχι κανονικό επειδή έχω πολλά είπα να κάνω ένα για να μην μου χαλάσουν xaxaxa! Πρώτη φορά έχω συμπτώματα περιόδου τόσο νωρις κ είπα να κάνω ένα…έχω πονοκέφαλο 2 ημερες πονάει η κοιλια μου νιώθω κουρασμένη και πολύ φουσκωμένη ακόμα κ η ζυγαριά με έδειξε 2 κιλά πάνω…

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό άρα πάει κ αυτος ο μηνας :( είμαι 2 ημερες πριν την περίοδο 

Καλημερα αστερι μου... Να ξεκαθαρισω εγώ δεν θέλω να γεμίζω ελπίδες κάποια κοπέλα ούτε να την απογοητεύω ομως!! Προσπαθώ να είμαι αντικείμενικη... (τα τεστ δεν τα εμπιστεύομαι παρεμπιπτόντως γτ έχουν ένα ποσοστό αποτυχιας) 

Δηλαδη: 

1ον έκανες τα ευαίσθητα τεστ??? Αν Ναι τότε έχουμε πιθανότητες 50-50... δεν είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα... 

2ον είσαι εις αναμονή περιόδου..  Ας αναμενουμε καθυστέρηση και το ξανατσεκαρουμε εφοσον δεις καθυστερηση.... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για περιμενε λιγες μερες να εχεις καθυστερηση...εγω και στις 2 εγκυμοσυνες μου δεν ειχα τπτ διαφορετικο...σαν να περιμενα περιοδο...και με μια μερα καθυστερηση εκανα τεστ...αλλα τα συμπτωματα ηταν ακριβως ιδια...απλα εκανα τα τεστ γιατι ειχα ελευθερες επαφες..μην απογοητευεσαι...ειναι νωρις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...