Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Δεν μου ρθε...ειναι νωρις...σε 4 μερες...απλα πιστευω το τεστ θα εδειχνε...καθως ειμαι 13 μερες απο την ωορρηξια...τελοσπαντων δεν πειραζει...

Εγώ νομίζω να μην απογοητεύεσαι μέχρι να σου έρθει!! Ούτε εμένα μου ήρθε έκανα χθες ένα τεστ αλλά όχι πρώιμης και βγήκε αρνητικό! Εννοείται όλη την ημέρα είχα νεύρα…είχα κ την κοιλια τούμπανο είχα και πονοκέφαλο αλλα τίποτα ακόμη! Κανονικά είναι να μου έρθει ή σήμερα ή αυριο…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστω κοριτσια...ναι θα δω αν εχω καθυστετηση θα κανω αλλο...τελευταια φορα που κανω τεστ πριν την καθυστερηση...2 μηνες τωρα αυτη τη βλακεια κανω..ενω ξερω οτι δεν πρεπει...γυναικες τι να πεις...χαχαχχαχαχα

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εγώ νομίζω να μην απογοητεύεσαι μέχρι να σου έρθει!! Ούτε εμένα μου ήρθε έκανα χθες ένα τεστ αλλά όχι πρώιμης και βγήκε αρνητικό! Εννοείται όλη την ημέρα είχα νεύρα…είχα κ την κοιλια τούμπανο είχα και πονοκέφαλο αλλα τίποτα ακόμη! Κανονικά είναι να μου έρθει ή σήμερα ή αυριο…

Αχ ωραια...οποτε εχεις πιθανοτητες...μακαρι..πολυ χαιρομαι οταν βλεπω θετικα τεστακια και χοριακες..παιρνω θαρρος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια...ναι θα δω αν εχω καθυστετηση θα κανω αλλο...τελευταια φορα που κανω τεστ πριν την καθυστερηση...2 μηνες τωρα αυτη τη βλακεια κανω..ενω ξερω οτι δεν πρεπει...γυναικες τι να πεις...χαχαχχαχαχα

Αχ ωραια...οποτε εχεις πιθανοτητες...μακαρι..πολυ χαιρομαι οταν βλεπω θετικα τεστακια και χοριακες..παιρνω θαρρος...

 Να σου πω κ εγώ την αλήθεια έκανα τεστ συνέχεια και κάθε μέρα μολις αρχισα τις προσπάθειες αυτό μου έκανε μεγαλύτερη ζημιά από ότι να βλέπω την περίοδο!! Όποτε για πολλούς μηνες σταμάτησα να το κάνω… αυτή τη φορά ομως είχα 4 μερες πριν την περίοδο συμπτώματα και καπως επηρεάστηκα και έκανα χθες βλακεία μου κ εμένα γιατί χάλασα την ημέρα μου…

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...δεν αξιζει η απογοητευση...απλα πρωτη φορα προσπαθω επιτουτου για παιδι και μου χει ανατρεψει την ψυχολογια...στις αλλες 2 εγκυμοσυνες μου απλα χαιρομουν το γεγονος οτι μπορουσαμε να κανουμε ελεθευρα επαφη και δεν προλαβαινα να αγχωθω, γιατι με την πρωτη επιανα σπορακι...οποτε ολο αυτο τωρα μ εχει επηρεασει...και αν βγω εξω απο τον εαυτο μου ξερω οτι πριν την καθυστερηση δεν αξιζει να κανεις τεστ..!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε; Να ρωτησω τα κοριτσια που εχουν κανει αποξεση ο κυκλος σας εχει αλλαξει; Ή να μην μπορειτε να βρειτε τις γονιμες μερες,και σε ποσο καιρο ξαναπροσπαθησατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Εχεις δικιο...δεν αξιζει η απογοητευση...απλα πρωτη φορα προσπαθω επιτουτου για παιδι και μου χει ανατρεψει την ψυχολογια...στις αλλες 2 εγκυμοσυνες μου απλα χαιρομουν το γεγονος οτι μπορουσαμε να κανουμε ελεθευρα επαφη και δεν προλαβαινα να αγχωθω, γιατι με την πρωτη επιανα σπορακι...οποτε ολο αυτο τωρα μ εχει επηρεασει...και αν βγω εξω απο τον εαυτο μου ξερω οτι πριν την καθυστερηση δεν αξιζει να κανεις τεστ..!!

Τώρα ποσό καιρό προσπαθείς;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Μην με κοροιδεψεις...αυτος ειναι ο δευτερος μηνας...

Δε κοροϊδεύω γιατί κ εγώ τα ιδια έκανα…εμεις προσπαθούμε 8 μηνες πάμε στον 9ο! Θα πάμε στον ουρολόγο να εξεταστεί ο άντρας μου και θα πάω σε ενδοκρινολόγο εγώ να κάνω καποιες εξετάσεις! Έχω κ το τεστ παπ μέσα στον Δεκέμβρη…η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα με ότι κάτι συμβαίνει γιατί δεν γίνεται τόσους μηνες να μην μας έκατσε 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιατι οι φιλες μου δεν με καταλαβαινουν...ποσο χρονων εισαι?αν εισαι κατω απο 35 εχεις περιθωριο 1 χρονο...

πρίν από 46 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; Να ρωτησω τα κοριτσια που εχουν κανει αποξεση ο κυκλος σας εχει αλλαξει; Ή να μην μπορειτε να βρειτε τις γονιμες μερες,και σε ποσο καιρο ξαναπροσπαθησατε;

Εγω εκανα πριν 3 μηνες...ο κυκλος μου δεν αλλαξε...αντε απο 26 πηγε 28...μονο που ειδα οτι ειναι λιγοτερη ροη και μερες...η ωορρηξια μου επισης κομπλε καθως το τσεκαρα με τεστ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Ευχαριστω γιατι οι φιλες μου δεν με καταλαβαινουν...ποσο χρονων εισαι?αν εισαι κατω απο 35 εχεις περιθωριο 1 χρονο...

Εγω εκανα πριν 3 μηνες...ο κυκλος μου δεν αλλαξε...αντε απο 26 πηγε 28...μονο που ειδα οτι ειναι λιγοτερη ροη και μερες...η ωορρηξια μου επισης κομπλε καθως το τσεκαρα με τεστ...

Εγω εχω μεγαλο κυκλο λετε να μικρινει επιτελους:lol: θα το τσεκαρω και εγω με τα τεστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για ψυχολογικους λογους το τσεκαρα...διοτι δεν ειχα καμια ανωμαλια στο κυκλο...και ο γυναικολογος μου ειπε οτι μπορω να ξεκινησω αμεσα προσπαθεια μετα που θα μου ρθει η πρωτη περιοδος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Για ψυχολογικους λογους το τσεκαρα...διοτι δεν ειχα καμια ανωμαλια στο κυκλο...και ο γυναικολογος μου ειπε οτι μπορω να ξεκινησω αμεσα προσπαθεια μετα που θα μου ρθει η πρωτη περιοδος..

Εγω θα παω αυριο για πανεξεταση  και θα κανω και τις εξετασεις αιματος..μετα απο ποσες μερες σου ηρθε η περιοδος μετα την αποξεση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Ευχαριστω γιατι οι φιλες μου δεν με καταλαβαινουν...ποσο χρονων εισαι?αν εισαι κατω απο 35 εχεις περιθωριο 1 χρονο...

Εγω εκανα πριν 3 μηνες...ο κυκλος μου δεν αλλαξε...αντε απο 26 πηγε 28...μονο που ειδα οτι ειναι λιγοτερη ροη και μερες...η ωορρηξια μου επισης κομπλε καθως το τσεκαρα με τεστ...

Αν οι φιλες σου δεν είναι σε προσπάθεια δε νομίζω να σε καταλάβουν…εσείς εδώ με έχετε στηρίξει περισσότερο από τις φιλες μου!! Είμαι 29 κ ο άντρας μου 31

Link to comment
Share on other sites

@elena93μετα απο 23...και μετα πηγα στο γυναικολογο...για να τσεκαρω οτι ολα κομπλε... @Rafaela_123 μικρουλα εισαι...εγω στην ηλικια σου ειχα το γιο μου και ελεγα με κοροιδεψαν που εμεινα εγκυος τοσο μικρη..χαχαχχα...αλλα αν ειναι να ξεαγχωθεις να κανεις καποιες εξετασεις...και γω τσεκαρα το θυρεοειδη μου...δεν ειναι κακο..μεσα στα πλαισια του προληπτικου ελεγχου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

@elena93μετα απο 23...και μετα πηγα στο γυναικολογο...για να τσεκαρω οτι ολα κομπλε... @Rafaela_123 μικρουλα εισαι...εγω στην ηλικια σου ειχα το γιο μου και ελεγα με κοροιδεψαν που εμεινα εγκυος τοσο μικρη..χαχαχχα...αλλα αν ειναι να ξεαγχωθεις να κανεις καποιες εξετασεις...και γω τσεκαρα το θυρεοειδη μου...δεν ειναι κακο..μεσα στα πλαισια του προληπτικου ελεγχου..

Όταν ήμουν μικρή είχα ψηλή προλακτινη τότε θυμάμαι μας είπε ο ενδοκρινολόγος ότι ήταν λόγο εφηβείας…τώρα αγχώθηκα ότι μάλλον αυτό θα φταίει αν είναι ψηλό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...