Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@alexia92να έχεις μια τέλεια εγκυμοσυνη εύχομαι!! Εγώ είμαι μανούλες Μαρτίου 2021 αν και γέννησα Φεβρουάριο. Είχα Πητ 1 Μαρτίου απ τις πρώτες στην ομαδουλα!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε κορίτσι μου με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το παιδάκι σου!! Ο χρόνος περνάει πολύ γρήγορα!! Για πότε λέγαμε και στην ομάδα μας για τις ανυσηχιες μας της εγκυμοσύνης, για πότε γέννησα και τώρα μιλάμε για φρουτοκρεμες:-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κορίτσι! Με το καλό να έχουμε ήρεμες εγκυμοσύνες :) εγώ έχω ΠΗΤ 19.3, λόγω διαβήτη κύησης όμως, με βλέπω κ μένα νωρίτερα! Όλα να πάνε καλά σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν ή προσπαθούν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κι εγώ τον Μάρτιο θα γεννησω το δεύτερο παιδάκι καλώς εχόντων των πραγμάτων! Έχω πητ 06/04 αλλά λόγω προγραμματισμένης καισαρικής θα γεννησω πριν το  τέλος Μαρτίου σιγουρα! Περιμένω την αυχενική διαφάνεια σε 10 μερες περίπου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Θελω να ρωτήσω εχει κανει καποια μανουλα πριν την κυηση η κατα την κυηση εμβολιο? Εγω εκανα j&j τον ιουνιο μολις ανοιξε η ηλικια μου

Ναι έκανα εγώ της pfizer τον Φεβρουάριο! Έκανα κ τον Ιούνιο τεστ αντισωμάτων, σκέφτομαι να ξανακάνω για να δω αν πέφτουν ραγδαία κ αν θα χρειαστώ τρίτη δόση. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Ναι έκανα εγώ της pfizer τον Φεβρουάριο! Έκανα κ τον Ιούνιο τεστ αντισωμάτων, σκέφτομαι να ξανακάνω για να δω αν πέφτουν ραγδαία κ αν θα χρειαστώ τρίτη δόση. 

Ποσα ειχες αν επιτρέπεται το phizer κανει πολλα λενε


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει κι εγώ το εμβολιο της Pfizer, 1η Ιουλίου έκανα τη δεύτερη δόση, 2 Ιουλίου είχα τη τελευταία περίοδο. Στη επόμενη εξέταση αίματος που θα κάνω, θα κάνω κ μια εξέταση αντισωμάτων να δω τι γίνεται.. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα πολλά σε αριθμό αλλά νομίζω δεν αποτυπώνεται απόλυτα σε αυτή την εξέταση η ανοσία που έχει ο οργανισμός. 115,7 είχα κορίτσια, τώρα θα ξανακάνω κάποια στιγμή (αν βγει η τρίτη δόση για εμάς) ώστε να συγκρίνω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Δεν είχα πολλά σε αριθμό αλλά νομίζω δεν αποτυπώνεται απόλυτα σε αυτή την εξέταση η ανοσία που έχει ο οργανισμός. 115,7 είχα κορίτσια, τώρα θα ξανακάνω κάποια στιγμή (αν βγει η τρίτη δόση για εμάς) ώστε να συγκρίνω :)

Κ εγω 280.  Μονο. Και στεναχωρηθηκα λες και είμαι παππούς. Ο παππους μας ειχε 1900 για όνομα του θεου δλδ 87 ετων


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , alexia92 είπε:

Κ εγω 280.  Μονο. Και στεναχωρηθηκα λες και είμαι παππούς. Ο παππους μας ειχε 1900 για όνομα του θεου δλδ 87 ετων

Χαχαχα γέλασα είναι πολύ αστείο όπως το λες :) δεν ανησυχώ να σου πω την αλήθεια :) πρέπει να εμπιστευτούμε τα κύτταρα μνήμης μας!! Χαχαχ! Εξάλλου μπορεί να κάνουμε κ τρίτη δόση για ένα boost παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Χαχαχα γέλασα είναι πολύ αστείο όπως το λες :) δεν ανησυχώ να σου πω την αλήθεια :) πρέπει να εμπιστευτούμε τα κύτταρα μνήμης μας!! Χαχαχ! Εξάλλου μπορεί να κάνουμε κ τρίτη δόση για ένα boost παραπάνω!

Εγω δεν θα πω σε κανεναν ποτε τι θα κανει. Ειναι προσωπικη επιλογή. Αλλα αν μου ανοίξει το συστημα boost δοση θα το κανω χθες.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες! Πως πάτε κορίτσια;

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, πήρα χθες αποτελέσματα αιματολογικά κ ενώ είναι καλά αγχώθηκα λίγο για το εξής : τα αντισώματα igm για το τοξόπλασμα βγήκαν μεν αρνητικά αλλά ψηλότερα από την προηγούμενη εξέταση κ πολύ πολύ κοντά στο όριο. Θυμάστε αν σας έχει συμβεί ποτέ ή τι τιμές είχατε; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στα αντισώματα τοξοπλασματος είχα 0,4 στη τελευταία εξέταση, αρνητικό. Ρώτησα γιατί όχι 0 κ μου είπαν απλά πως οτιδήποτε είναι κάτω από 1 είναι αρνητικο. Δε ξέρω πιο πολλά για να βοηθήσω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...