Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Katerina96 είπε:

Ναι ναι. Ανυπομονώ Ν Α περάσει ο καιρός.. Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ; το ξέχασα 

19/3 έχω,νομίζω είμαστε μαζί ή μπερδεύομαι με άλλη κοπέλα? Έχω διαβήτη κύησης όμως κ με βλέπω να πάω λίγο νωρίτερα, αν όλα είναι καλά μέχρι τότε! Κ εγώ ανυπομονώ πάρα πολύ να περάσει ο καιρός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

19/3 έχω,νομίζω είμαστε μαζί ή μπερδεύομαι με άλλη κοπέλα? Έχω διαβήτη κύησης όμως κ με βλέπω να πάω λίγο νωρίτερα, αν όλα είναι καλά μέχρι τότε! Κ εγώ ανυπομονώ πάρα πολύ να περάσει ο καιρός!

Ναι ναι μαζί είμαστε εγώ 18.  Πως το ανακάλυψες από τώρα; (συγνώμη αν είμαι αδιάκριτη) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Katerina96 είπε:

Ναι ναι μαζί είμαστε εγώ 18.  Πως το ανακάλυψες από τώρα; (συγνώμη αν είμαι αδιάκριτη) 

Είχα κ στην πρώτη οπότε έκανα καμπύλη στην αρχή κ μετράω ήδη με μετρητή ζαχάρου :) οπότε ανυπομονώ να φάω τον Μάρτιο όπως καταλαβαίνεις χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Είχα κ στην πρώτη οπότε έκανα καμπύλη στην αρχή κ μετράω ήδη με μετρητή ζαχάρου :) οπότε ανυπομονώ να φάω τον Μάρτιο όπως καταλαβαίνεις χαχαχ

Ααα κατάλαβα χαχαχα. Πω δύσκολο μου φαίνεται και αυτό να μην μπορείς να φας.. Υπομονη. Λίγο έμεινε σχετικά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλήμερα τι κάνετε; χαθήκαμε. Δεν έχει κίνηση το δικό μας θέμα χαχαχα. Εγώ μόλις έκανα την β επιπέδου και δόξα τον Θεό όλα τέλεια. Αγοράκι. 

Εγω θα κάνω στις 30 Νοεμβρίου τη Β επιπέδου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, εύχομαι σε όλες μας να έχουμε καλό τοκετό και σε λίγο καιρό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά! Εγώ έχω πητ 9/3 και περιμένω μια μπουμπού!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofia090322 είπε:

Γεια σας κορίτσια, εύχομαι σε όλες μας να έχουμε καλό τοκετό και σε λίγο καιρό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά! Εγώ έχω πητ 9/3 και περιμένω μια μπουμπού!

Καλώς ήρθες στην ομάδα! Με το καλό το μωράκι σου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Γεια σας κορίτσια και από μένα! 

Έχω ΠΗΤ 28/03 αλλά θα κάνω καισαρική οπότε υπολογίζω να γεννήσω γύρω στις 14/03.

Αχ να φτάσουμε μέχρι τον Μάρτη όλες με γερά μωράκια ♥️ 

Κορίτσια εγώ έκανα τη δεύτερη δόση Pfizer στις 15/05 και τώρα ο γιατρός μου λέει να κάνω την τρίτη δόση αφου γεννήσω.Ειναι υπέρ του εμβολίου φυσικά αλλά μου λέει ότι έχω αντισώματα... πώς το γνωρίζω αυτό;;;;;Τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά φοβαμαι πολύ και θέλω να κανω και την τρίτη δόση.Επισης μου είπε μολις μπω στον έβδομο να κάνω το εμβόλιο κατά της γρίπης ...το έχει κάνει καμια;;

 

 

 

 

 

Επεξεργάστηκαν by Elenenia
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenenia είπε:

 Γεια σας κορίτσια και από μένα! 

Έχω ΠΗΤ 28/03 αλλά θα κάνω καισαρική οπότε υπολογίζω να γεννήσω γύρω στις 14/03.

Αχ να φτάσουμε μέχρι τον Μάρτη όλες με γερά μωράκια ♥️ 

Κορίτσια εγώ έκανα τη δεύτερη δόση Pfizer στις 15/05 και τώρα ο γιατρός μου λέει να κάνω την τρίτη δόση αφου γεννήσω.Ειναι υπέρ του εμβολίου φυσικά αλλά μου λέει ότι έχω αντισώματα... πώς το γνωρίζω αυτό;;;;;Τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά φοβαμαι πολύ και θέλω να κανω και την τρίτη δόση.Επισης μου είπε μολις μπω στον έβδομο να κάνω το εμβόλιο κατά της γρίπης ...το έχει κάνει καμια;;

 

 

 

 

 

Ναι εγώ έκανα το εμβολιο της γρίπης πριν 2-3 εβδομάδες. Τώρα είμαι 20 εβδομάδων περίπου. Όλα καλά, καμια σοβαρή παρενέργεια, μονο λίγο πόνο τοπικά εκεί που έγινε το εμβολιο για 1 μέρα είχα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenenia είπε:

 Γεια σας κορίτσια και από μένα! 

Έχω ΠΗΤ 28/03 αλλά θα κάνω καισαρική οπότε υπολογίζω να γεννήσω γύρω στις 14/03.

Αχ να φτάσουμε μέχρι τον Μάρτη όλες με γερά μωράκια ♥️ 

Κορίτσια εγώ έκανα τη δεύτερη δόση Pfizer στις 15/05 και τώρα ο γιατρός μου λέει να κάνω την τρίτη δόση αφου γεννήσω.Ειναι υπέρ του εμβολίου φυσικά αλλά μου λέει ότι έχω αντισώματα... πώς το γνωρίζω αυτό;;;;;Τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά φοβαμαι πολύ και θέλω να κανω και την τρίτη δόση.Επισης μου είπε μολις μπω στον έβδομο να κάνω το εμβόλιο κατά της γρίπης ...το έχει κάνει καμια;;

 

 

 

 

 

Καλως ήρθες στην παρέα :)

εγώ έκανα δεύτερη δόση 6/3 κ επίσης φοβάμαι αρκετά, θέλω να κάνω τρίτη δόση, αύριο θα ρωτήσω τον γιατρό να δω τι θα μου πει. Είχα κάνει ένα τεστ αντισωμάτων τον Ιούνιο, ίσως ξανακάνω, αν κ ξέρω ότι δεν είναι αντιπροσωπευτικό της ανοσίας. Επίσης αύριο θα ρωτήσω κ αν πρέπει να κάνω αντιγριπικο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!! Τι κανετε?? Καποιες κανατε και Β επιπεδου βλεπω. Και αγοράκια εχουμε και κοριτσάκια... εγω ελπιζω να επιβεβαιώσω 2.12 οτι εχουμε κοριτσι  γιατι εχω 3 γιους αλλο παιδι δεν θα κανω καταλαβαίνετε εννοείται να ειναι γερο πανω απ ολα αδιαπραγματευτα. Εγω κοριτσια μου εκανα Ιούνιο j&j την Παρασκευή 12.11.21 εκανα και τριτη δοση νοητα δευτερη ουσιαστικά γιατι το j&j μας το παρουσιαζαν σαν μονοδοσικο ενω δεν ειναι... εχω 50.000 αντισωματα ειναι εξαιρετικα υψηλα κι ομως εκανα και την τριτη δοση για πολλους λογους. Καθως και το εμβόλιο της γρίπης. Καταρχήν εχω 2 παιδια σε σχολειο σε 2 διαφορετικά σχολεια λόγω ηλικιας εχω τη μητερα μου που θελω κι αυτη να ειναι προστατεύμενη δεν διαπραγμάτευομαι. Αλλα θεωρώ οτι για το θεμα εμβολιοτ ειναι αναφαίρετο δικαιωμα το τι θα κανει ο καθε ανθρωπος ξεχωριστα στο σωμα του ελευθερία εχουμε δημοκρατία εχουμε μη λεμε τα αυτονόητα. 

Ειδα οτι μια μανουλα εγραψε για το κοριτσάκι της οτι φοβαται 2 ετων. 2 ετων γεννήθηκε ουσιαστικά πριν την πρωτη καραντινα και μεγαλωσε μεσα σε καραντινες οποτε μαλλον οφείλεται εκει ο φοβος στο ότι δεν ειχε επαφή με αλλα παιδακια. Μας ανησυχούν αλλα πράγματα να μιλας στο παιδι και να ειναι σαν να μην ακουει, να μη σε κοιταζει στα ματια να παίζει εμμονικα μονο με ενα παιχνιδάκι να μη μιλαει να μην αγκαλιαζει τη μανούλα σαν να μην εχει συναισθήματα τετοια πράγματα. 

2/12 λοιπον αναμενω την Β επιπεδου πως και πως!!! 

 

 

Α και να συμπληρώσω φυσικα οτι 12.11.21 εκανα Pfizer ειναι το μοναδικο για εγκύους. 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alexia92 είπε:

Γεια σας μανουλες!!! Τι κανετε?? Καποιες κανατε και Β επιπεδου βλεπω. Και αγοράκια εχουμε και κοριτσάκια... εγω ελπιζω να επιβεβαιώσω 2.12 οτι εχουμε κοριτσι  γιατι εχω 3 γιους αλλο παιδι δεν θα κανω καταλαβαίνετε εννοείται να ειναι γερο πανω απ ολα αδιαπραγματευτα. Εγω κοριτσια μου εκανα Ιούνιο j&j την Παρασκευή 12.11.21 εκανα και τριτη δοση νοητα δευτερη ουσιαστικά γιατι το j&j μας το παρουσιαζαν σαν μονοδοσικο ενω δεν ειναι... εχω 50.000 αντισωματα ειναι εξαιρετικα υψηλα κι ομως εκανα και την τριτη δοση για πολλους λογους. Καθως και το εμβόλιο της γρίπης. Καταρχήν εχω 2 παιδια σε σχολειο σε 2 διαφορετικά σχολεια λόγω ηλικιας εχω τη μητερα μου που θελω κι αυτη να ειναι προστατεύμενη δεν διαπραγμάτευομαι. Αλλα θεωρώ οτι για το θεμα εμβολιοτ ειναι αναφαίρετο δικαιωμα το τι θα κανει ο καθε ανθρωπος ξεχωριστα στο σωμα του ελευθερία εχουμε δημοκρατία εχουμε μη λεμε τα αυτονόητα. 

Ειδα οτι μια μανουλα εγραψε για το κοριτσάκι της οτι φοβαται 2 ετων. 2 ετων γεννήθηκε ουσιαστικά πριν την πρωτη καραντινα και μεγαλωσε μεσα σε καραντινες οποτε μαλλον οφείλεται εκει ο φοβος στο ότι δεν ειχε επαφή με αλλα παιδακια. Μας ανησυχούν αλλα πράγματα να μιλας στο παιδι και να ειναι σαν να μην ακουει, να μη σε κοιταζει στα ματια να παίζει εμμονικα μονο με ενα παιχνιδάκι να μη μιλαει να μην αγκαλιαζει τη μανούλα σαν να μην εχει συναισθήματα τετοια πράγματα. 

2/12 λοιπον αναμενω την Β επιπεδου πως και πως!!! 

 

 

Α και να συμπληρώσω φυσικα οτι 12.11.21 εκανα Pfizer ειναι το μοναδικο για εγκύους. 

Με το καλό να κάνεις τη β επιπέδου κ να δεις το παιδάκι σου!! Πάνω από όλα να είναι όλα υγιή, όπως είπες κ εσύ :) περιμενω αύριο τη β επιπέδου εγώ κ έχω αγχωθει λίγο..

Πολύ καλά έκανες με το εμβόλιο, καλύτερα να νιώθεις ασφαλής παρά να είμαστε με τον φόβο μέχρι τον Μάρτιο.. 

Εγώ ήμουν που έγραψα για το φόβο της μικρής μου :) ειναι αλήθεια αυτό που λες, μέχρι 18 μηνών δεν είχε δει κανέναν ούτε στο σπίτι ούτε εκτός πέρα από βόλτες με το καρότσι. Τώρα μάλλον είναι λογικό να αντιδρά έτσι, τι να πω... Για τα υπόλοιπα που εγραψες, μιλάει κανονικά, έχει βλεμματική επαφή, δεν της αρέσουν όμως οι αγκαλιές καθόλου, γενικά από βρέφος ήταν έτσι, αλλά παίζει κανονικά με τα παιχνίδια της. Θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα χαρακτήρα κι ίσως σιγά σιγά με τον καιρό να χαλαρώσει :)

Αχ 3 αγόρια?? Να σου ζήσουν κ να τα χαίρεσαι! Τι ηλικίες έχουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...