Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Με το καλό να κάνεις τη β επιπέδου κ να δεις το παιδάκι σου!! Πάνω από όλα να είναι όλα υγιή, όπως είπες κ εσύ :) περιμενω αύριο τη β επιπέδου εγώ κ έχω αγχωθει λίγο..

Πολύ καλά έκανες με το εμβόλιο, καλύτερα να νιώθεις ασφαλής παρά να είμαστε με τον φόβο μέχρι τον Μάρτιο.. 

Εγώ ήμουν που έγραψα για το φόβο της μικρής μου :) ειναι αλήθεια αυτό που λες, μέχρι 18 μηνών δεν είχε δει κανέναν ούτε στο σπίτι ούτε εκτός πέρα από βόλτες με το καρότσι. Τώρα μάλλον είναι λογικό να αντιδρά έτσι, τι να πω... Για τα υπόλοιπα που εγραψες, μιλάει κανονικά, έχει βλεμματική επαφή, δεν της αρέσουν όμως οι αγκαλιές καθόλου, γενικά από βρέφος ήταν έτσι, αλλά παίζει κανονικά με τα παιχνίδια της. Θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα χαρακτήρα κι ίσως σιγά σιγά με τον καιρό να χαλαρώσει :)

Αχ 3 αγόρια?? Να σου ζήσουν κ να τα χαίρεσαι! Τι ηλικίες έχουν?

Δεν αφορα προς θεου το παιδακι σου. Εγω ειπα τι πρεπει να προβληματισει εντονα τον γονιο απο αυτα που περιέγραψα. Και παλι δεν ειναι και σίγουρο οτι αν εχει ενα απο αυτα ενα παιδι πως εχει κατι. Κ εγω θεωρώ οτι ειναι ίσως πιο κλειστο παιδι. Και νομιζω πως αυτο συμβαίνει καθαρα ο χαρακτήρας. 

 

7 5 και 14 μηνών.χαμοοοος γερα να ειναι ♡♡


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Δεν αφορα προς θεου το παιδακι σου. Εγω ειπα τι πρεπει να προβληματισει εντονα τον γονιο απο αυτα που περιέγραψα. Και παλι δεν ειναι και σίγουρο οτι αν εχει ενα απο αυτα ενα παιδι πως εχει κατι. Κ εγω θεωρώ οτι ειναι ίσως πιο κλειστο παιδι. Και νομιζω πως αυτο συμβαίνει καθαρα ο χαρακτήρας. 

 

7 5 και 14 μηνών.χαμοοοος γερα να ειναι ♡♡

Πω πω τι ωραία έχεις όλες τις ηλικίες!! Να σου ζήσουν γλυκιά μου, με το καλό κ το επόμενο :):)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Katerina96 είπε:

@Νεκταρινακι αναμένουμε νέα σου από την β επιπέδου 

Ναι ναι κορίτσι μου θα σας στείλω το βραδάκι που θα επιστρέψω :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Κορίτσια επέστρεψα από τη β επιπέδου.. κράτησε ελάχιστα, χωρίς υπερβολή 10 λεπτά.. μας είπε πως όλα είναι καλά, είναι κοριτσάκι :)

Μπράβο κορίτσι μου. Πολύ χαίρομαι. Με το καλό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , AntaL είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Είμαι κι εγώ έγκυος. στο δεύτερο παιδάκι, με πιθανή ημερομηνία 19/3. Εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα σε όλες!

 

Με το καλό και σε σένα. Να σου ζήσει το πρώτο σου παιδάκι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Katerina96 είπε:

Με το καλό και σε σένα. Να σου ζήσει το πρώτο σου παιδάκι 

Ευχαριστώ πολύ! Έχουν περάσει 5μιση χρόνια από την πρώτη γέννα κι έχω κάπως ξεχάσει τις δυσκολίες του πρώτου καιρού.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, AntaL είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Έχουν περάσει 5μιση χρόνια από την πρώτη γέννα κι έχω κάπως ξεχάσει τις δυσκολίες του πρώτου καιρού.

 

Ήταν εύκολη εύκολη η πρώτη σου εγκυμοσύνη και γεννα; τώρα πως είσαι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Katerina96 είπε:

Ήταν εύκολη εύκολη η πρώτη σου εγκυμοσύνη και γεννα; τώρα πως είσαι; 

Ναι, ήταν εύκολη και η εγκυμοσύνη και η γέννα. Πέρασα και τότε βέβαια τις αγωνίες μου, κυρίως λόγω άγνοιας. Στην πρώτη εγκυμοσύνη η μόνη μου έγνοια ήταν η μέρα της γέννας, αν θα πήγαιναν όλα όπως τα ήθελα. Και επειδή ο γιατρός με πήγαινε για προγραμματισμένη καισαρική, άλλαξα γιατρό στις 39 εβδομάδες, κι όπως αποδείχτηκε έκανα πολύ καλά, γιατί γέννησα πανεύκολα φυσιολογικά στις 41 εβδομάδες. Αυτό για το οποίο δεν είχα προετοιμαστεί καθόλου, ήταν οι δυσκολίες του θηλασμού. Εκεί τα βρήκα σκούρα τα πράγματα. Αντιμετώπισα πάρα πολλές δυσκολίες, πολύ πόνο τον πρώτο καιρό, και δυστυχώς δεν το ήξερα πως μπορεί να συμβεί κι αυτό, καθώς μόνο δυο γυναίκες ήξερα που θήλαζαν στο περιβάλλον μου, και δεν είχαν κανένα μα κανένα θέμα. Τελικά, με πολύ κόπο, πείσμα και υπομονή, τα κατάφερα να θηλάσω.

Σε αυτή την εγκυμοσύνη όλα πάνε μια χαρά μέχρι στιγμής, κάναμε και τη Β επιπέδου πριν λίγες μέρες κι όλα πολύ καλά. Τώρα οι αγωνίες είναι άλλες, γιατί έχουμε μπει σε πολύ περίεργη εποχή με τον covid.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, AntaL είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Είμαι κι εγώ έγκυος. στο δεύτερο παιδάκι, με πιθανή ημερομηνία 19/3. Εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα σε όλες!

 

Καλώς ήρθες κοπέλα μου! Έχουμε ίδια ΠΗΤ! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας στο θέμα μου. Είμαι 24 w and 4d. Από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω υγρά άλλες φορές σαν βλέννα άλλες νερουλά, διάβασα τυχαια χτες πως τα νερουλά ίσως είναι αμνιακό υγρό και έχω φοβηθεί από τότε. Στην β επιπέδου που έκανα πριν λίγες μέρες όλα ήταν μια χαρά και στο σημείο που γράφει αμνικαο υγρό δίπλα γράφει φυσιολογικό. Αύριο το πρωί θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου. Έχει κάποια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...