Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

      Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

      Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Τι κάνετε; πως είστε; 

Με το καλό το μωράκι σου. Εγώ δεν πλήρωσα ούτε ευρώ... 

Όλα καλά εδώ μέχρι στιγμής... Περιμένουμε την επόμενη εξέταση κι αργεί πολύ χαχαχα! Εσύ πως είσαι? Διάβασα ότι δε χρειάστηκες μετάγγιση τελικά , πολύ καλά νέα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Όλα καλά εδώ μέχρι στιγμής... Περιμένουμε την επόμενη εξέταση κι αργεί πολύ χαχαχα! Εσύ πως είσαι? Διάβασα ότι δε χρειάστηκες μετάγγιση τελικά , πολύ καλά νέα :)

Πολύ χαίρομαι που είστε καλά. Την β επιπέδου έχεις; εγώ κορίτσι μου δυστυχώς χρειάστηκα μετάγγιση. Δόξα τον Θεό όλα καλά όμως. 

Έχω αρκετό άγχος και με επηρεάζει ψυχολογικά αλλά το παλεύω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Πολύ χαίρομαι που είστε καλά. Την β επιπέδου έχεις; εγώ κορίτσι μου δυστυχώς χρειάστηκα μετάγγιση. Δόξα τον Θεό όλα καλά όμως. 

Έχω αρκετό άγχος και με επηρεάζει ψυχολογικά αλλά το παλεύω 

Ναι τη β επιπέδου περιμένω! Έχω άλλες 11 μέρες μέχρι τότε, άντε να περάσουν...

Α ναι? Τελικά χρειάστηκε μετάγγιση? Δεν πειράζει, τέλος καλό όλα καλά, ο,τι πρέπει να γίνει, θα γίνει. Είναι πολύ αγχωτική περίοδος αυτή είναι η αλήθεια. Υπομονή λέω στον εαυτό μου, 4 μήνες είναι θα περάσουν!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Ναι τη β επιπέδου περιμένω! Έχω άλλες 11 μέρες μέχρι τότε, άντε να περάσουν...

Α ναι? Τελικά χρειάστηκε μετάγγιση? Δεν πειράζει, τέλος καλό όλα καλά, ο,τι πρέπει να γίνει, θα γίνει. Είναι πολύ αγχωτική περίοδος αυτή είναι η αλήθεια. Υπομονή λέω στον εαυτό μου, 4 μήνες είναι θα περάσουν!

Αχ αυτή η Β επιπέδου.. Και εγώ την περιμένω πως και πως. Παρά πολύ αγχωτικη... Πιστεύω μετά την β επιπέδου το μισό άγχος φεύγει 

πρίν από 15 λεπτά , Katerina96 είπε:

Αχ αυτή η Β επιπέδου.. Και εγώ την περιμένω πως και πως. Παρά πολύ αγχωτικη... Πιστεύω μετά την β επιπέδου το μισό άγχος φεύγει 

Σήμερα δεν το νιώθω το μωρό πολύ έντονα όπως πριν που έλεγα θα σκίσει την κοιλιά.. Έχω και κάτι πονακια και φοβάμαι πολύ 

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2021 at 3:35 ΜΜ, Clairie είπε:

Ναι έχω κάνει κι εγώ το εμβολιο της Pfizer, 1η Ιουλίου έκανα τη δεύτερη δόση, 2 Ιουλίου είχα τη τελευταία περίοδο. Στη επόμενη εξέταση αίματος που θα κάνω, θα κάνω κ μια εξέταση αντισωμάτων να δω τι γίνεται.. 

Κ εγώ έκανα τη δεύτερη δόση ακριβώς πριν μείνω έγκυος κ σκέφτομαι αν έχει κάποια επίδραση στο έμβρυο! Τί σας είπε ο γιατρός σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/10/2021 at 1:59 ΜΜ, Νεκταρινακι είπε:
On 7/11/2021 at 1:36 ΜΜ, Effoulini είπε:

Κ εγώ έκανα τη δεύτερη δόση ακριβώς πριν μείνω έγκυος κ σκέφτομαι αν έχει κάποια επίδραση στο έμβρυο! Τί σας είπε ο γιατρός σας!!!!

Δεν μου είπε κάτι ο γιατρός. Μου είπε γενικά όπως και άλλοι γιατροί που το έχω συζητήσει ότι καλά έκανα και έκανα το εμβολιο. Μέχρι στιγμής που είμαι στον 5ομηνα,  δεν έχει υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μου ή στο έμβρυο. Περιμένω κ τη Β επιπέδου τέλος του μήνα, αλλά αυτό είναι ένα "άγχος" που είχα και στη πρώτη εγκυμοσύνη μου, που δεν υπήρχε εμβολιο κλπ! Σε ποιο μήνα είσαι εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό τώρα οι επόμενοι μήνες!! Ωραία τα νέα σου :) εγώ περιμένω την τρίτη να κάνω τη β επιπέδου! Έχω λίγη αγωνία είναι η αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό τώρα οι επόμενοι μήνες!! Ωραία τα νέα σου :) εγώ περιμένω την τρίτη να κάνω τη β επιπέδου! Έχω λίγη αγωνία είναι η αλήθεια...

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Εύχομαι και πιστεύω πως όλα θα είναι τέλεια και για εσάς. Ναι είναι αγχωτικη εξέταση είναι η αλήθεια.. Δεν θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατί ξέρω πως είναι δύσκολο. Να σκέφτεσαι θετικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Katerina96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Εύχομαι και πιστεύω πως όλα θα είναι τέλεια και για εσάς. Ναι είναι αγχωτικη εξέταση είναι η αλήθεια.. Δεν θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατί ξέρω πως είναι δύσκολο. Να σκέφτεσαι θετικά. 

Σε ευχαριστώ πολύ :) θα στείλω τα νέα κ εδώ!

Σήμερα είχαμε παιδίατρο. Βρήκε καλά τη μικρή εκτός από κατι που με απασχολεί πολύ. Φοβάται πολύ τα άλλα παιδάκια, δε θέλει καθόλου να την πλησιάζουν, κλαίει. Όσες έχετε άλλα παιδάκια, περάσατε ποτέ κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ :) θα στείλω τα νέα κ εδώ!

Σήμερα είχαμε παιδίατρο. Βρήκε καλά τη μικρή εκτός από κατι που με απασχολεί πολύ. Φοβάται πολύ τα άλλα παιδάκια, δε θέλει καθόλου να την πλησιάζουν, κλαίει. Όσες έχετε άλλα παιδάκια, περάσατε ποτέ κάτι τέτοιο?

Πόσο είναι η μικρούλα σου; μήπως είναι φυσιολογικό; ίσως κάποια φάση; κάποιο στάδιο ανάπτυξης; ο γιατρός τι σου είπε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katerina96 είπε:

Πόσο είναι η μικρούλα σου; μήπως είναι φυσιολογικό; ίσως κάποια φάση; κάποιο στάδιο ανάπτυξης; ο γιατρός τι σου είπε; 

Θα γίνει 2 ετών σε λίγες μέρες. Η γιατρός είπε ότι μπορεί να είναι θέμα χαρακτήρα αλλά να το παρακολουθούμε μήπως χρειαστεί να αξιολογηθεί περαιτέρω. Η αλήθεια είναι πως με τον κοβιντ δεν είχε κ ποτέ επαφές με άλλα παιδάκια. Αν δεν την πλησιάσουν δεν έχει πρόβλημα, ίσα ίσα τα μιμείται κ τα κοιτάζει απλά δε θέλει να τρέχουν κ να την πλησιάζουν, φοβάται.. τι να πω, ελπίζω να μην είναι κάτι. Μην κάνω κ κατάχρηση του θέματος της εγκυμοσύνης μας! :)

ΕΣυ είσαι εντάξει τώρα με αιματοκρίτη κ αποκόλληση??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Θα γίνει 2 ετών σε λίγες μέρες. Η γιατρός είπε ότι μπορεί να είναι θέμα χαρακτήρα αλλά να το παρακολουθούμε μήπως χρειαστεί να αξιολογηθεί περαιτέρω. Η αλήθεια είναι πως με τον κοβιντ δεν είχε κ ποτέ επαφές με άλλα παιδάκια. Αν δεν την πλησιάσουν δεν έχει πρόβλημα, ίσα ίσα τα μιμείται κ τα κοιτάζει απλά δε θέλει να τρέχουν κ να την πλησιάζουν, φοβάται.. τι να πω, ελπίζω να μην είναι κάτι. Μην κάνω κ κατάχρηση του θέματος της εγκυμοσύνης μας! :)

ΕΣυ είσαι εντάξει τώρα με αιματοκρίτη κ αποκόλληση??

Μηπως την έχει ρίξει κανένα παιδάκι από την λαχτάρα του και την τρόμαξε; δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι κάτι.. Με την αποκόλληση ναι δοξα τον Θεό. Για τον αιματοκριτη δεν ξέρω φοβάμαι να κάνω εξετάσεις χαχαχα. Θα πάω στον γιατρό Δευτέρα οπότε εκεί θα μου πει πότε να ξανά κάνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katerina96 είπε:

Μηπως την έχει ρίξει κανένα παιδάκι από την λαχτάρα του και την τρόμαξε; δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι κάτι.. Με την αποκόλληση ναι δοξα τον Θεό. Για τον αιματοκριτη δεν ξέρω φοβάμαι να κάνω εξετάσεις χαχαχα. Θα πάω στον γιατρό Δευτέρα οπότε εκεί θα μου πει πότε να ξανά κάνω 

Δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο, μακάρι κοπέλα μου να μην είναι κάτι, σε ευχαριστώ!

Άντε ωραία τέλος με την αποκόλληση!!! Κ με τον αιματοκρίτη όλα θα τα βάλεις υπό έλεγχο μην ανησυχείς :) όλα να πάνε καλά! Όσο προχωράμε πιστεύω θα έχουμε όλο κ περισσότερα νέα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο, μακάρι κοπέλα μου να μην είναι κάτι, σε ευχαριστώ!

Άντε ωραία τέλος με την αποκόλληση!!! Κ με τον αιματοκρίτη όλα θα τα βάλεις υπό έλεγχο μην ανησυχείς :) όλα να πάνε καλά! Όσο προχωράμε πιστεύω θα έχουμε όλο κ περισσότερα νέα :)

Ναι ναι. Ανυπομονώ Ν Α περάσει ο καιρός.. Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ; το ξέχασα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...