Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

      2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλή επιτυχία στη φίλη σου! Ας ξεκινήσει με μια έρευνα στα Ivf εδώ στην Ελλάδα, να δει τι θα της πούνε.. εμένα μου είχαν πει για ένα τρίμηνο αναμονή και τελικά έκανα ετ σε δύο μήνες. Αν θέλει κι άλλες πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να της απαντήσω σε ο,τι ξέρω. Εγώ έχω 10 μηνών δίδυμα με δωρεά.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Να  σου ζήσουν!! Να ρωτήσω σε πιο κεντρο ήσουν;  
      Γεινικα τα ψάχνουν;, εκτός τον ιολογικο έλεγχο, παιρνουν πλήρες ατομικό και οικογενειακό ιστορικό  από την κοπέλα;
      ειχε μια εγκυμοσύνη φυσικη σύλληψη πρίν δυο χρόνια που δεν προχώρησε καλα. Και τωρα δυο εμβρυομεταφορες με δικά της ωάρια που δεν πέτυχαν. 
      Μακαρι να βοηθησει ο Θεός  γιατί το θέλουν παρα πολύ και ο χρόνος πιέζει. 

      γενικά  το κόστος για δωρεα εδώ πόσο πάει; 
       

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

On 5/2/2022 at 9:27 ΠΜ, Νεκταρινακι είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι μου, 21 Φλεβάρη θα είσαι ήδη στο μήνα σου :) όλα καλά!! Σου έστειλα κ στο μήνυμα για το viber, μπορείτε να με προσθέσετε??

 

Ναι τις έκανα την Τετάρτη κ την Πέμπτη... Δεν πέρασα πολύ ωραία με το ζάχαρο μέχρι χθες, γιατί ανεβάζουν πολύ... Αλλά σήμερα το πρωί ξύπνησα με καλό νηστείας κ επιτέλους μάλλον θα φάω πάλι λίγο παραπάνω! Διάβασα όμως ότι δε γεννήσεις εντός 7 ημερών από τις ενέσεις ουσιαστικά δεν έχουν όφελος, ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό??

Όχι δεν ξέρω κάτι γιατί ουσιαστικά αυτές γίνονται ώστε να ενδυναμωθεί το αναπνευστικό του μωρού που στον 8 μήνα είναι ακόμα ανώριμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα σας! Τι κανετε; 
Ειχα γραψει και στις μανουλες 2022 πριν γινει αυτη η ομαδα με τους μηνες . Εχω να μπω εδω  αρκετο καιρο καθως με μια μικρη σουρλουλου 19 μηνων ειναι λιγο δυσκολο ! Αλλα τωρα σας βρηκα Χαχα :razz: 
 Την παρασκευη λοιπον μπηκα στον μηνα μου γενναω ή 2/3 η 3/3 λογω καισαρικης τον μπεμπη μου αυτη τη φορα :)) ολα μια χαρα προς το παρον!


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mary_k είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας! Τι κανετε; 
Ειχα γραψει και στις μανουλες 2022 πριν γινει αυτη η ομαδα με τους μηνες . Εχω να μπω εδω  αρκετο καιρο καθως με μια μικρη σουρλουλου 19 μηνων ειναι λιγο δυσκολο ! Αλλα τωρα σας βρηκα Χαχα :razz: 
 Την παρασκευη λοιπον μπηκα στον μηνα μου γενναω ή 2/3 η 3/3 λογω καισαρικης τον μπεμπη μου αυτη τη φορα :)) ολα μια χαρα προς το παρον!

Καλώς ήρθες!! Να χαίρεσαι την μικρή σου και με το καλό και το 2ο παιδάκι σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα είμαι ήδη μανούλα ενός τρελιαρη άντρα 2 χρόνων και περιμένω τον δεύτερο τέλη μαρτιου. Ήθελα να ρωτήσω καμία κοπέλα που είναι ήδη μανούλα αν έχει να προτείνει κανένα καλό προστατευτικο κάγκελο κρεβατιού καθώς θα πρέπει να μεταφέρουμε τον μεγάλο σε μόνο κρεβάτακι σιγά σιγά.. Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marieta87 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα είμαι ήδη μανούλα ενός τρελιαρη άντρα 2 χρόνων και περιμένω τον δεύτερο τέλη μαρτιου. Ήθελα να ρωτήσω καμία κοπέλα που είναι ήδη μανούλα αν έχει να προτείνει κανένα καλό προστατευτικο κάγκελο κρεβατιού καθώς θα πρέπει να μεταφέρουμε τον μεγάλο σε μόνο κρεβάτακι σιγά σιγά.. Ευχαριστώ πολυ

Γεια σου ως μητερα 3 αγοριων θα σου πρότεινα κατι οικονομικό. Τυπου lorelli. Πάτησε στο skroutz και δες τα απλα να ειναι μεγαλο πανω απο 1.20 cm. Ξεκινουν απο 20 εως 100 ευρω. ♡


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Διανύω την 34η εβδ της εγκυμοσύνης με ΠΗΤ 01/04. Είναι δεύτερο παιδάκι, καθώς έχω ήδη κι ένα αγοράκι 17 μηνών. Υπολογίζω να γεννήσω τέλη Μάρτη. Ελπίζω δηλαδή, γιατί στο πρώτο μου παιδάκι πέρασα τις 40!

Δεν έχω ξαναγράψει στην ομάδα αλλά μπήκα τώρα, και είπα να πω ένα γεια☺️

Τι κάνετε εσείς; Πότε έχετε ΠΗΤ; Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Διανύω την 34η εβδ της εγκυμοσύνης με ΠΗΤ 01/04. Είναι δεύτερο παιδάκι, καθώς έχω ήδη κι ένα αγοράκι 17 μηνών. Υπολογίζω να γεννήσω τέλη Μάρτη. Ελπίζω δηλαδή, γιατί στο πρώτο μου παιδάκι πέρασα τις 40!

Δεν έχω ξαναγράψει στην ομάδα αλλά μπήκα τώρα, και είπα να πω ένα γεια☺️

Τι κάνετε εσείς; Πότε έχετε ΠΗΤ; Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες;

Καλημέρα, καλημέρα. Με το καλό το μωράκι σου. Να χαίρεσαι την οικογένεια σου. 

Εγώ έχω Πητ 18\3 αλλά δεν θα φτάσω σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Διανύω την 34η εβδ της εγκυμοσύνης με ΠΗΤ 01/04. Είναι δεύτερο παιδάκι, καθώς έχω ήδη κι ένα αγοράκι 17 μηνών. Υπολογίζω να γεννήσω τέλη Μάρτη. Ελπίζω δηλαδή, γιατί στο πρώτο μου παιδάκι πέρασα τις 40!

Δεν έχω ξαναγράψει στην ομάδα αλλά μπήκα τώρα, και είπα να πω ένα γεια☺️

Τι κάνετε εσείς; Πότε έχετε ΠΗΤ; Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες;

Καλημερα Αθηνά,.. είσαι από τις μικρουλες εδώ καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου... εγώ είμαι 36+5 περιμένω κοριτσάκι και έχω αλλά δύο. Ένα αγόρι 6 ετών και μια κορακλα 21 μηνών... έχω Πητ 9/3... Τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα... Το μόνο που δεν έχω προμηθευτεί ακόμα είναι καρότσι το άλλο πια δεν είναι βολικό και θα έχω δύο μικρά να τρέχω οπότε σκέφτομαι για διδύμων αλλά αποσπώμενο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Διανύω την 34η εβδ της εγκυμοσύνης με ΠΗΤ 01/04. Είναι δεύτερο παιδάκι, καθώς έχω ήδη κι ένα αγοράκι 17 μηνών. Υπολογίζω να γεννήσω τέλη Μάρτη. Ελπίζω δηλαδή, γιατί στο πρώτο μου παιδάκι πέρασα τις 40!

Δεν έχω ξαναγράψει στην ομάδα αλλά μπήκα τώρα, και είπα να πω ένα γεια☺️

Τι κάνετε εσείς; Πότε έχετε ΠΗΤ; Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες;

1/4 εχω πητ κι εγω διορθωμένη. Γιατι σύμφωνα με την τεπ ημουν για 26/3.  Αλλα δεν συμφωνουσε στην αυχενικη η τελευταια περιοδος με το εμβρυο οποτε κραταμε το 1/4 και 24.3 πρωτα ο θεος θα μπω με προγραμματισμενη καισαρικη. Εχω αλλα 3 αγορακια. Τα εχω ετοιμασει ολα. Τελος του μηνα θα ερθει και το καροτσι διδυμων με το καθισμα που μπαινει πανω σε αυτο το καροτσι. Περιμενω την κορη λοιπον :).

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alexia92 said:

1/4 εχω πητ κι εγω διορθωμένη. Γιατι σύμφωνα με την τεπ ημουν για 26/3.  Αλλα δεν συμφωνουσε στην αυχενικη η τελευταια περιοδος με το εμβρυο οποτε κραταμε το 1/4 και 24.3 πρωτα ο θεος θα μπω με προγραμματισμενη καισαρικη. Εχω αλλα 3 αγορακια. Τα εχω ετοιμασει ολα. Τελος του μηνα θα ερθει και το καροτσι διδυμων με το καθισμα που μπαινει πανω σε αυτο το καροτσι. Περιμενω την κορη λοιπον :).

Μαζί είμαστε εμείς!!

Πωπω!! Έχεις 3 γιούς; Να σου ζήσουν!!

Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω!! :) Το πρώτο μου είναι αγοράκι! Γιατί θα πάρεις καρότσι διδύμων; Ένα δεν περιμένεις;

Εγώ φυσιολογικά πάω, άρα όποτε έρθει και αυτή τη φορά…

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Μαζί είμαστε εμείς!!

Πωπω!! Έχεις 3 γιούς; Να σου ζήσουν!!

Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω!! :) Το πρώτο μου είναι αγοράκι! Γιατί θα πάρεις καρότσι διδύμων; Ένα δεν περιμένεις;

Εγώ φυσιολογικά πάω, άρα όποτε έρθει και αυτή τη φορά…

Γιατι ο τριτος ειναι 18 μηνών. Οι μεγαλοι καθημερινα εχουν δραστηριότητες που παμε με τα ποδια αρα πρεπει να βγαινουμε ολοι μαζι οποτε μονο με καροτσι διδυμων.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι σε όλες έναν εύκολο τοκετό και υγιή μωράκια ❤️ Έρχομαι από τις μανούλες Ιουλίου και θα ήθελα να ρωτήσω αν είχε κάποια ιδιωτική υπάλληλος πρόσφατη εμπειρία με τη διαδικασία χορήγησης της άδειας μητρότητας. Έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που διαβάζω είναι η αλήθεια, και τα περισσότερα άρθρα με παραπέμπουν στη διαδικασία χορήγησης του επιδόματος, και όχι της άδειας.

Έχω πητ 12/7, οπότε 56 ημέρες πριν σταματάω τη δουλειά. Πόσο καιρό πριν την άδεια μου πρέπει να ξεκινήσω τη διαδικασία και ποια ακριβώς είναι αυτή;

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2022 at 7:07 PM, alexia92 said:

Γιατι ο τριτος ειναι 18 μηνών. Οι μεγαλοι καθημερινα εχουν δραστηριότητες που παμε με τα ποδια αρα πρεπει να βγαινουμε ολοι μαζι οποτε μονο με καροτσι διδυμων.

Κατάλαβα..! Κι εμένα 17 μηνών είναι ο πρώτος αλλά σκέφτομαι να έχω το ένα στο καρότσι το άλλο στο μάρσιπο..ο μεγάλος μου δεν κάθεται και πολύ ούτως ή άλλως!!
Δεν έχω άλλα παιδάκια όμως, εσένα μπορεί να σε βοηθάει αφού θα έχετε και δραστηριότητες να τα έχεις τα μικρά μαζί σε ένα καρότσι..και εγώ έτσι θα το έκανα στην περίπτωσή σου!! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...