Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες... Τυχαία σας βρήκα και χάρηκα πολύ που είστε μαζεμένες όλες οι μανουλες του Μαρτίου... Εγώ έχω Πητ 9/3. Το τρίτο μου παιδάκι κοριτσάκι. Εύχομαι υγεία, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά παιδάκια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Despoula είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Τυχαία σας βρήκα και χάρηκα πολύ που είστε μαζεμένες όλες οι μανουλες του Μαρτίου... Εγώ έχω Πητ 9/3. Το τρίτο μου παιδάκι κοριτσάκι. Εύχομαι υγεία, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά παιδάκια...

Καλησπέρα. Καλώς ήρθες. Αα από τις πρώτες και εσύ. Με το καλο το μωράκι σου. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Κάθε ευλογία. Πως είσαι; πως ηταν οι εγκυμοσύνες σου, οι γέννες; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλησπέρα. Καλώς ήρθες. Αα από τις πρώτες και εσύ. Με το καλο το μωράκι σου. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Κάθε ευλογία. Πως είσαι; πως ηταν οι εγκυμοσύνες σου, οι γέννες; 

Καλως σας βρήκα... Σε ευχαριστώ πολύ... Πολλές αϋπνίες τώρα τελευταία, μάλλον χορεύει τον χορό της κοιλιάς η μικρή... Οι προηγούμενες εγκυμοσύνες ήταν μια χαρά φυσιολογικά γέννησα και τα δύο μου παιδάκια (6 ετών ο μεγάλος και 20 μηνών η μικρή)... Τώρα ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.. λίγο με το σάκχαρο παλεύω κι εγώ δεν είχα διαβήτη κύησης στις προηγούμενες εγκυμοσύνες και έχω γίνει τζανκι από τα πολλά τρυπήματα..

On 14/11/2021 at 12:41 ΜΜ, Sofia090322 είπε:

Γεια σας κορίτσια, εύχομαι σε όλες μας να έχουμε καλό τοκετό και σε λίγο καιρό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά! Εγώ έχω πητ 9/3 και περιμένω μια μπουμπού!

Έχουμε την ίδια Πητ εμείς και κοριτσάκια... Με το καλό σε όλες μας... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Despoula είπε:

Καλως σας βρήκα... Σε ευχαριστώ πολύ... Πολλές αϋπνίες τώρα τελευταία, μάλλον χορεύει τον χορό της κοιλιάς η μικρή... Οι προηγούμενες εγκυμοσύνες ήταν μια χαρά φυσιολογικά γέννησα και τα δύο μου παιδάκια (6 ετών ο μεγάλος και 20 μηνών η μικρή)... Τώρα ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.. λίγο με το σάκχαρο παλεύω κι εγώ δεν είχα διαβήτη κύησης στις προηγούμενες εγκυμοσύνες και έχω γίνει τζανκι από τα πολλά τρυπήματα..

Έχουμε την ίδια Πητ εμείς και κοριτσάκια... Με το καλό σε όλες μας... 

Χαχαχχα τσαχπίνα η μικρή. Αχ τι ωραίαααα. Και εγώ το πρωτο φυσιολογικά αλλά τώρα έχω το προαίσθημα της καισαρικής 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Katerina96 είπε:

Χαχαχχα τσαχπίνα η μικρή. Αχ τι ωραίαααα. Και εγώ το πρωτο φυσιολογικά αλλά τώρα έχω το προαίσθημα της καισαρικής 

Ωχ ελπίζω να μην σου βγει το προαίσθημα... Η καισαρική όπως και να το κάνεις είναι ένα μαχαίρι....

Εγώ πάλι είναι πολύ θετική απ' τη στιγμή που με την διατροφή φτιάχνει το σάκχαρο δε νομίζω να μου δημιουργήσει άλλο θέμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Despoula είπε:

Ωχ ελπίζω να μην σου βγει το προαίσθημα... Η καισαρική όπως και να το κάνεις είναι ένα μαχαίρι....

Εγώ πάλι είναι πολύ θετική απ' τη στιγμή που με την διατροφή φτιάχνει το σάκχαρο δε νομίζω να μου δημιουργήσει άλλο θέμα...

Καλημέρα, καλώς ήρθες στην ομάδα!! :) Όλα να πάνε καλά! Κι εγώ κοριτσάκι έχω, δέκα μέρες Πητ μετά από εσένα αλλά λογικά θα πάω νωρίτερα με πρόκληση λόγω διαβήτη κυησης. Τι τιμές είχες στην καμπύλη? Λίγο έμεινε τώρα, ουφ υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Καλημέρα, καλώς ήρθες στην ομάδα!! :) Όλα να πάνε καλά! Κι εγώ κοριτσάκι έχω, δέκα μέρες Πητ μετά από εσένα αλλά λογικά θα πάω νωρίτερα με πρόκληση λόγω διαβήτη κυησης. Τι τιμές είχες στην καμπύλη? Λίγο έμεινε τώρα, ουφ υπομονή...

Καλως σας βρήκα... Στην πρώτη ώρα είχα 201 και στην δεύτερη ώρα 140... Άστα να πάνε... Και η μητέρα μου που είχε διαβήτη κύησης φυσιολογικά γέννησε όχι νωρίτερα και έκανε και ινσουλίνη εκείνη... Αυτό μου δίνει κουράγιο ότι θα το τραβήξω όσο μπορώ... Ή μάλλον όσο θέλει η μπέμπα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Despoula είπε:

Καλως σας βρήκα... Στην πρώτη ώρα είχα 201 και στην δεύτερη ώρα 140... Άστα να πάνε... Και η μητέρα μου που είχε διαβήτη κύησης φυσιολογικά γέννησε όχι νωρίτερα και έκανε και ινσουλίνη εκείνη... Αυτό μου δίνει κουράγιο ότι θα το τραβήξω όσο μπορώ... Ή μάλλον όσο θέλει η μπέμπα..

Ναι ναι όποτε το αποφασίσει το μωράκι!! :) Εγώ είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ από δικό μου καθαρά άγχος ζήτησα να πάμε με πρόκληση λίγο νωρίτερα, ο γιατρός δε μου είπε ότι είναι απαραίτητο. Απλά δεν άντεχα άλλο την πείνα κ την πίεση κ εξάλλου ο τοκετός ήταν θέμα χρόνου, είχα ήδη διαστολή κ περιοδικούς πόνους. Όλα να σου πάνε καλά εύχομαι, σε ένα μήνα περίπου θα δούμε τα μωράκια!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Ναι ναι όποτε το αποφασίσει το μωράκι!! :) Εγώ είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ από δικό μου καθαρά άγχος ζήτησα να πάμε με πρόκληση λίγο νωρίτερα, ο γιατρός δε μου είπε ότι είναι απαραίτητο. Απλά δεν άντεχα άλλο την πείνα κ την πίεση κ εξάλλου ο τοκετός ήταν θέμα χρόνου, είχα ήδη διαστολή κ περιοδικούς πόνους. Όλα να σου πάνε καλά εύχομαι, σε ένα μήνα περίπου θα δούμε τα μωράκια!! :)

:) Πώς και πώς το περιμένω... Να δω πως θα το πάρει και η μικρή μου γιατί δεν έχει πάρει χαμπάρι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Despoula είπε:

:) Πώς και πώς το περιμένω... Να δω πως θα το πάρει και η μικρή μου γιατί δεν έχει πάρει χαμπάρι τίποτα...

Πιστεύω ότι θα γίνουν τα καλύτερα φιλαράκια, ειδικά όσο περνάει ο καιρός! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Despoula είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Τυχαία σας βρήκα και χάρηκα πολύ που είστε μαζεμένες όλες οι μανουλες του Μαρτίου... Εγώ έχω Πητ 9/3. Το τρίτο μου παιδάκι κοριτσάκι. Εύχομαι υγεία, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά παιδάκια...

Καλώς ήρθες!! Τι ωραια αλλη μια τριτεκνη wannabe. Εγω εχω ηδη 3 παιδακια και φουλ κουραση. 3 αγορια.... ειλικρινα αγχώνομαι.... οσο για τον διαβήτη τι βασανο τι αγχος.... εγω ευτυχώς δεν εκανα διαβητη σε καμια κυηση. Παρολο που φυσιολογικό βαρος ειχα μονο στην 1η. Οι αλλες 3 εγκυμοσύνες υπέρβαρη. Αλλα καμπυλη 87 157 105.  Εγω παντως προγραμματισμενα 4η καισαρικη. Δευτερο αχ.... 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ποια η εμπειρία από την καισαρική; 

Πονάς; πως σηκώνεσαι; υπάρχει μου είπαν και Θέμα με τα έντερα και πρέπει να πας τουαλέτα πριν το εξιτήριο; 

Τα ράμματα ενοχλούν; πονάνε για, μέρες;. Συγνώμη για όλες αυτές τις ερωτήσεις. Φυσικά αν θες μου απαντάς

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Καλώς ήρθες!! Τι ωραια αλλη μια τριτεκνη wannabe. Εγω εχω ηδη 3 παιδακια και φουλ κουραση. 3 αγορια.... ειλικρινα αγχώνομαι.... οσο για τον διαβήτη τι βασανο τι αγχος.... εγω ευτυχώς δεν εκανα διαβητη σε καμια κυηση. Παρολο που φυσιολογικό βαρος ειχα μονο στην 1η. Οι αλλες 3 εγκυμοσύνες υπέρβαρη. Αλλα καμπυλη 87 157 105.  Εγω παντως προγραμματισμενα 4η καισαρικη. Δευτερο αχ.... 

Να τα χαίρεσαι τα αγόρια σου... Εγώ έχω ένα κι ένα και ειμασταν ισοπαλία... Τώρα με την μπέμπα θα τους περασουμε... Χιχιχι... το τέταρτο τι είναι;;; Με το καλό να δεχτείς και το μικρακι σας... Όσον αφορά τον διαβήτη είχε και η μητέρα μου στην τελευταία της τουλάχιστον εγκυμοσύνη που το γνωρίζαμε γιατί στις άλλες τρεις δεν τα ψάχνανε τόσο αυτά τα πράγματα... Άλλες εποχές βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2022 at 3:27 ΠΜ, Despoula είπε:

Καλως σας βρήκα... Σε ευχαριστώ πολύ... Πολλές αϋπνίες τώρα τελευταία, μάλλον χορεύει τον χορό της κοιλιάς η μικρή... Οι προηγούμενες εγκυμοσύνες ήταν μια χαρά φυσιολογικά γέννησα και τα δύο μου παιδάκια (6 ετών ο μεγάλος και 20 μηνών η μικρή)... Τώρα ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.. λίγο με το σάκχαρο παλεύω κι εγώ δεν είχα διαβήτη κύησης στις προηγούμενες εγκυμοσύνες και έχω γίνει τζανκι από τα πολλά τρυπήματα..

Έχουμε την ίδια Πητ εμείς και κοριτσάκια... Με το καλό σε όλες μας... 

Καλώς ηρθες κοριτσι μου. Με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας. Εμένα είναι το πρώτο βέβαια. Εμένα κουνιέται συνέχεια την νιώθω δεν έχω κανέναν πόνο πουθενά σε φάση που λέω είμαι έγκυος; Χαχα 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Ποια η εμπειρία από την καισαρική; 

Πονάς; πως σηκώνεσαι; υπάρχει μου είπαν και Θέμα με τα έντερα και πρέπει να πας τουαλέτα πριν το εξιτήριο; 

Τα ράμματα ενοχλούν; πονάνε για, μέρες;. Συγνώμη για όλες αυτές τις ερωτήσεις. Φυσικά αν θες μου απαντάς

Είχα κι εγώ καισαρική στη προηγούμενη γεννα ,θα γεννήσω και τώρα με καισαρική..

Εντάξει ,τα περίμενα δυσκολότερα τα πράγματα.. σηκώθηκα το ίδιο απόγευμα με τη βοήθεια μαίας.. το άλλο πρωί μου έβγαλαν καθετήρα ,επισκληριδιο και πεταλούδα και κυκλοφορούσα κανονικά παντού, μου είπαν ότι έπρεπε να περπατάω και αυτό έκανα ! Τουαλέτα ναι καλό είναι να πας . Ράμματα δεν είχα , δεν ξέρω τι έκαναν ακριβώς πάντως ράμματα δεν είχα! Έκανα μπάνιο από τη μέρα που σηκώθηκα στο μαιευτήριο , κάλυψαν τη τομή με κάτι αδιάβροχο, θήλαζα το μωρό κανονικά από τη πρώτη στιγμή .. πόνους επίσης δεν είχα κάτι ιδιαίτερο, με Ντεπον δηλαδή ήμουν οκ .. κ όταν γύρισα σπίτι μια δυο μέρες πήρα Ντεπον ... 

Το βασικό μου προβλημα ήταν ότι πεινούσα και επειδή η καισαρική είναι χειρουργείο το φαγητό τις πρώτες ήταν λίγο νερόβραστό και δεν χορταινα ...:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...