Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Μακάρι να περάσουν οι μέρες, τη Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού! Όλα να πάνε καλά κ σε εσένα κ στο κοριτσάκι σου!! :)

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν θέλετε κάνουμε μια ομάδα στο viber να μιλάμε από εκεί. Γράφω το εμαιλ μου [email protected]. αν θέλετε στείλτε μου εκεί τα τηλ σας και κάνουμε μια ομάδα. Από εδώ δεν βολεύει και πολύ.

5 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πήρα τις εξετασεις και κάποια ήταν ανεβασμένα. 

D DIMERS 413 

ΙΝΩΔΟΓΟΝΟ 515 
Χρινοσ θρομβοπλαστινης 30.2
 
Χρόνος ασθενούς 11.6
Δραστικότητα 92
Ιnr  1.06 
 
Έχω αγχωθεί αρκετά είναι η αλήθεια αλλά η μικρόβιολογος είπε ότι στην εγκυμοσύνη είναι πάντα ανεβασμένα. To d dimers k ινωδογονο

Καλησπερα κοριτσι. Γιατί τις έχεις κάνει αυτές τις εξετάσεις; Εγώ δεν ξέρω αν τις έχω κάνει αυτές πρέπει να κοιτάξω. Όσο αφορά τα παράπονα κτλ να μην ασχολείσαι με κανέναν. Δεν είναι εύκολο και μας επηρεάζει ο περίγυρος εννοείται, αλλά πρέπει να μην ασχολούμαστε λες ναι συμβαίνουν σε κάποιον άλλο.η κλεισούρα δεν βοηθάει αλλά έτσι πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν θέλετε κάνουμε μια ομάδα στο viber να μιλάμε από εκεί. Γράφω το εμαιλ μου [email protected]. αν θέλετε στείλτε μου εκεί τα τηλ σας και κάνουμε μια ομάδα. Από εδώ δεν βολεύει και πολύ.

Καλησπερα κοριτσι. Γιατί τις έχεις κάνει αυτές τις εξετάσεις; Εγώ δεν ξέρω αν τις έχω κάνει αυτές πρέπει να κοιτάξω. Όσο αφορά τα παράπονα κτλ να μην ασχολείσαι με κανέναν. Δεν είναι εύκολο και μας επηρεάζει ο περίγυρος εννοείται, αλλά πρέπει να μην ασχολούμαστε λες ναι συμβαίνουν σε κάποιον άλλο.η κλεισούρα δεν βοηθάει αλλά έτσι πρέπει να γίνει.

Δεν ξέρω τις βάζουν λέει μέσα στις τελευταίες εξετάσεις.. Στον πρώτο μου γιο δεν τις είχα κάνει νομίζω δνε είμαι και σίγουρη. Σου έχω στείλει το κινητό μου. 

Αχ μου είναι δύσκολο να μην ασχολούμαι 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα... Πήγα σήμερα στον γιατρό όλα καλά με την εγκυμοσύνη και το μωρό... Είμαι 35 τζαστ οπότε μου είπε σε δύο εβδομάδες ένα nst και μετά μιλάμε... 

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι ότι ένας χαμουλης έχει γίνει με τον COVID και αν πχ είναι να γεννήσεις και το μοριακό βγει θετικό δεν γέννας εκεί με τον γιατρό σου αλλά σε νοσοκομείο αναφοράς με όποιον εφημερευει... Γενικά προσέχουμε και μέχρι τώρα δεν έχουμε κολλήσει αλλά συνέχεια ακούμε για κρούσματα από παντού και φοβάμαι... 

 

 

 

 

Επίσης η μικρή είναι 2 μισή κιλά πόσο λέτε να πάρει ακόμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Despoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Πήγα σήμερα στον γιατρό όλα καλά με την εγκυμοσύνη και το μωρό... Είμαι 35 τζαστ οπότε μου είπε σε δύο εβδομάδες ένα nst και μετά μιλάμε... 

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι ότι ένας χαμουλης έχει γίνει με τον COVID και αν πχ είναι να γεννήσεις και το μοριακό βγει θετικό δεν γέννας εκεί με τον γιατρό σου αλλά σε νοσοκομείο αναφοράς με όποιον εφημερευει... Γενικά προσέχουμε και μέχρι τώρα δεν έχουμε κολλήσει αλλά συνέχεια ακούμε για κρούσματα από παντού και φοβάμαι... 

 

 

 

 

Επίσης η μικρή είναι 2 μισή κιλά πόσο λέτε να πάρει ακόμα;;;;

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια. Μπαίνεις στον μηνα σου τι τέλεια!!! 

Αχ αυτός ο χαμουλης.. Προσευχή, προσευχή, προσευχή. Και όσο γίνεται περιορισμός. Λίγο έμεινε ειδικά για εσένα. 

Ανάλογα πότε θα γεννήσεις.. Πχ 37 εβδομάδες... 40....

Πιστευω 3κιλα θα βγει το μπεμπακι σου.. 2.900.... 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Katerina96 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια. Μπαίνεις στον μηνα σου τι τέλεια!!! 

Αχ αυτός ο χαμουλης.. Προσευχή, προσευχή, προσευχή. Και όσο γίνεται περιορισμός. Λίγο έμεινε ειδικά για εσένα. 

Ανάλογα πότε θα γεννήσεις.. Πχ 37 εβδομάδες... 40....

Πιστευω 3κιλα θα βγει το μπεμπακι σου.. 2.900.... 

 

Αν δεν προκύψει τίποτα και στη δεύτερη γέννα είχα πάει 40 και 3... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα κι εγώ σήμερα γιατρό, 31 εβδομάδες και 4 μέρες, η μπέμπα είναι 1800! Στο μέσο όρο ! 

Ο πλακούντας μου είναι χαμηλός αυτή τη φορά κ θα αυξήσουμε το μαγνήσιο. Δεν ανέβηκε . Βέβαια πάμε για καισαρική ούτως ή άλλως.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Clairie είπε:

Πήγα κι εγώ σήμερα γιατρό, 31 εβδομάδες και 4 μέρες, η μπέμπα είναι 1800! Στο μέσο όρο ! 

Ο πλακούντας μου είναι χαμηλός αυτή τη φορά κ θα αυξήσουμε το μαγνήσιο. Δεν ανέβηκε . Βέβαια πάμε για καισαρική ούτως ή άλλως.. 

Τι σημαίνει αυτό; δεν έχω ιδέα. Καισαρική λόγω προηγούμενης; 

Το μωράκι όλα καλά οπότε όλα πάνε καλά. Σιγά σιγά φτάνουμε όλες λίγο πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Katerina96 είπε:

Τι σημαίνει αυτό; δεν έχω ιδέα. Καισαρική λόγω προηγούμενης; 

Το μωράκι όλα καλά οπότε όλα πάνε καλά. Σιγά σιγά φτάνουμε όλες λίγο πολύ.. 

Ναι έχω κάνει ήδη μια καισαρική, οπότε τώρα σίγουρα θα κάνω πάλι καισαρική. Από την αρχή το ήξερα. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Clairie είπε:

Ναι έχω κάνει ήδη μια καισαρική, οπότε τώρα σίγουρα θα κάνω πάλι καισαρική. Από την αρχή το ήξερα. 

 

Ναι ναι κατάλαβα. Σου έχει πει πότε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Katerina96 είπε:

Τι σημαίνει αυτό; δεν έχω ιδέα. Καισαρική λόγω προηγούμενης; 

Το μωράκι όλα καλά οπότε όλα πάνε καλά. Σιγά σιγά φτάνουμε όλες λίγο πολύ.. 

Και εγώ δεν ξέρω κ πολλά, ο γιατρός δεν έδειξε να αγχώνεται .. έχω διαβάσει ότι ο χαμηλός πλακούντας είναι ένδειξη για καισαρική,αλλά εγώ ούτως ή άλλως για καισαρική πάω . 

Γενικά το ήξερα από τη β επιπέδου ότι είναι χαμηλός.. αλλά δεν ανέβηκε ή τουλάχιστον δεν ανέβηκε πολύ .. αγχώθηκα σήμερα γιατί έψαξα στο ίντερνετ κ διάβασα διάφορα.. κακώς βέβαια.. 

Τη Τρίτη θα κάνω Doppler οπότε νομίζω θα δούμε περισσότερα. Και θα κάνω κ περισσότερες ερωτήσεις.  

πρίν από 6 λεπτά , Katerina96 είπε:

Ναι ναι κατάλαβα. Σου έχει πει πότε; 

Αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλους γύρω στις 38 εβδομάδες.. δηλαδή γύρω στις 20 Μαρτίου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/2/2022 at 6:26 ΜΜ, Clairie είπε:

Και εγώ δεν ξέρω κ πολλά, ο γιατρός δεν έδειξε να αγχώνεται .. έχω διαβάσει ότι ο χαμηλός πλακούντας είναι ένδειξη για καισαρική,αλλά εγώ ούτως ή άλλως για καισαρική πάω . 

Γενικά το ήξερα από τη β επιπέδου ότι είναι χαμηλός.. αλλά δεν ανέβηκε ή τουλάχιστον δεν ανέβηκε πολύ .. αγχώθηκα σήμερα γιατί έψαξα στο ίντερνετ κ διάβασα διάφορα.. κακώς βέβαια.. 

Τη Τρίτη θα κάνω Doppler οπότε νομίζω θα δούμε περισσότερα. Και θα κάνω κ περισσότερες ερωτήσεις.  

Αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλους γύρω στις 38 εβδομάδες.. δηλαδή γύρω στις 20 Μαρτίου.. 

@Νεκταρινακι τι κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

@Νεκταρινακι τι κάνεις; 

Γεια σου κορίτσι μου!! Είμαι ξάπλα στο κρεβάτι, με το που σηκώνομαι νιώθω συσπάσεις κατευθείαν, χωρίς κανέναν πόνο βέβαια. 34 εβδομάδων σήμερα, νιώθω αισιόδοξη ότι θα αντέξουμε άλλη μια εβδομάδα! Εσύ πως είσαι? Πότε έχεις ραντεβού? Όλα καλά?

Κορίτσια διαβάζω τα νέα σας κ χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά!! Λίγες εβδομάδες έμειναν :)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!! Είμαι ξάπλα στο κρεβάτι, με το που σηκώνομαι νιώθω συσπάσεις κατευθείαν, χωρίς κανέναν πόνο βέβαια. 34 εβδομάδων σήμερα, νιώθω αισιόδοξη ότι θα αντέξουμε άλλη μια εβδομάδα! Εσύ πως είσαι? Πότε έχεις ραντεβού? Όλα καλά?

Κορίτσια διαβάζω τα νέα σας κ χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά!! Λίγες εβδομάδες έμειναν :)

Χαίρομαι που είσαι καλά. Ειμαι σίγουρη πως θα αντέξεις. Όλα θα πάνε καλά. 

Εγώ γενικά είμαι καλά. Σήμερα ξύπνησα με κάτι ψιλό ενοχλήσεις στην κοιλιά. Ραντεβού έχω 21 Φλεβάρη για nst. 

Περνάει τόσο αργά ο καιρός... 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!! Είμαι ξάπλα στο κρεβάτι, με το που σηκώνομαι νιώθω συσπάσεις κατευθείαν, χωρίς κανέναν πόνο βέβαια. 34 εβδομάδων σήμερα, νιώθω αισιόδοξη ότι θα αντέξουμε άλλη μια εβδομάδα! Εσύ πως είσαι? Πότε έχεις ραντεβού? Όλα καλά?

Κορίτσια διαβάζω τα νέα σας κ χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά!! Λίγες εβδομάδες έμειναν :)

Υπομονη Νεκταρινακι και νομίζω ότι θα μπορέσεις να το καθυστερήσεις κι άλλο... Όλα καλά να πάνε... Έχεις κάνει τις ενέσεις κορτιζόνης ήδη;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Χαίρομαι που είσαι καλά. Ειμαι σίγουρη πως θα αντέξεις. Όλα θα πάνε καλά. 

Εγώ γενικά είμαι καλά. Σήμερα ξύπνησα με κάτι ψιλό ενοχλήσεις στην κοιλιά. Ραντεβού έχω 21 Φλεβάρη για nst. 

Περνάει τόσο αργά ο καιρός... 

 

Άντε με το καλό κορίτσι μου, 21 Φλεβάρη θα είσαι ήδη στο μήνα σου :) όλα καλά!! Σου έστειλα κ στο μήνυμα για το viber, μπορείτε να με προσθέσετε??

 

πρίν από 18 λεπτά , Despoula είπε:

Υπομονη Νεκταρινακι και νομίζω ότι θα μπορέσεις να το καθυστερήσεις κι άλλο... Όλα καλά να πάνε... Έχεις κάνει τις ενέσεις κορτιζόνης ήδη;;;

Ναι τις έκανα την Τετάρτη κ την Πέμπτη... Δεν πέρασα πολύ ωραία με το ζάχαρο μέχρι χθες, γιατί ανεβάζουν πολύ... Αλλά σήμερα το πρωί ξύπνησα με καλό νηστείας κ επιτέλους μάλλον θα φάω πάλι λίγο παραπάνω! Διάβασα όμως ότι δε γεννήσεις εντός 7 ημερών από τις ενέσεις ουσιαστικά δεν έχουν όφελος, ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...